dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 665 z 1568
Pokaż wyniki od 13.281 do 13.300 z 31350
  1. #13281

    Domyślnie

    A ja wybrałem AVANTE (chociaż jeszcze nie zamówiłem). Teściu od jakiegoś czasu użytkuje właśnie takie. Ładne i nic się z nimi złego nie dzieje. Niedawno był facet z firmy montującej na bezpłatnym sprawdzeniu. Nikt go nie wzywał! Trochę nas zaskoczył. Ale ... ogólnie miło.

  2. #13282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    też mam zgryz ale w takiej sytuacji, kiedy siedem lat nic sie nie stało zostawić? Sam nie wiem
    Poza tym jaka szerokość tego okna?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #13283

    Domyślnie Bardzo szerokie okna

    W projekcie naszego domu okna mają szerokość 180 cm i wysokość 110 i 95. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że są to okna jednoskrzydłowe
    I tutaj moja prośba o pomoc - jakiego rodzaju okna najlepiej się sprawdzą przy tych wymiarach?

  4. #13284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    fix
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  5. #13285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Można wykonać takie okna jako uchylane.

  6. #13286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nałóg jakiś czy co? W święto tu zaglądać? Chyba czas się leczyć (mówię oczywiście o sobie )
    Juz padły dwie jedynie słuszne odpowiedzi - dodam tylko, że tak duże okno uchylane jest upier... w eksploatacji. By je umyć trzeba odpiąć nożyce i w dwie osoby położyć do poziomu by dopiero umyć. Realnie nie ma stopniowania uchyłu. Jednym słowem kicha
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #13287

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi mimo Święta
    Chyba jednak zrezygnujemy z wyglądu na korzyść funkcjonalności.

  8. #13288
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    to jakis architekt porabany by zaprolektowac okna jednoskrzydlowe szerokosci 180 cm i wysokosci 100 cm. Kompletna paranoja.
    tak samo jak paranoja by zrobic to jako uchyl.
    Kto to otworzy - lezace drzwi balkonowe ktos chce uchylac. ???
    Widzialem takie cudaki wbvudowane - dwie osoby zamykaja unosi] skrzydlo a trzecia zamyka klamke.
    Tylko podzial na dwa skrzydla.

  9. #13289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    to jakis architekt porabany by zaprolektowac okna jednoskrzydlowe szerokosci 180 cm i wysokosci 100 cm. Kompletna paranoja.
    tak samo jak paranoja by zrobic to jako uchyl.
    Kto to otworzy - lezace drzwi balkonowe ktos chce uchylac. ???
    Widzialem takie cudaki wbvudowane - dwie osoby zamykaja unosi] skrzydlo a trzecia zamyka klamke.
    Tylko podzial na dwa skrzydla.
    wspominasz "Rodzinę Połanieckich" w Warszawie?
    Pamietasz, były tam jeszcze lepsze kwiatki, ostatnie, 10 piętro a na nim kilka sztuk "okien" o szerokości 300 wysokości 145 w jednym, uchylnym skrzydle, we trzech męczyliśmy sie by takie skrzydło zawiesić na 5 stałych zawiasach, a później obrobili to tak płytami GK ze realnie nie było dostępu do nożyc. Już dla montażystów mających z oknami do czynienia na co dzień był to nie lada kłopot - a co mówić o normalnych użytkownikach? C
    chyba już wszystkie okna zostały wymienione na dwuskrzydłowe
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #13290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepe666
    Dziękuję za odpowiedzi mimo Święta
    Chyba jednak zrezygnujemy z wyglądu na korzyść funkcjonalności.
    I to jest jedynie słuszna decyzja - tak naprawdę wiekszość ostatnio powstających projektów z jakimi miałem do czynienia, a zwłaszcza te robione indywidualnie, maja rozwiązania tak uciążliwe i kłopotliwe w użytkowaniu ze po ich zastosowaniu nie jeden mieszkaniec już po kilku dniach od zamieszkania będzie sobie pluł w brodę że dal się architektowi na coś takiego namówić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #13291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anta_a

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie okna pruszplast

    Witam!
    Właśnie dostałam ofertę okien z "pruszplastu", chciała bym się dowiedzieć jakie są wasze opinie dotyczące tej firmy, jej okien i montażystów.
    Pan, który przyjechał na obmiar sprawiał bardzo miłe i fachowe wrażenie. Mówił że firma Pruszplast zajmuje się profilami rehau, okucia siegenia i szyby glaspol.
    Proszę o wasze opinie.
    Anta_a

  12. #13292
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    tak to byla Rodzina polanieckich. Wiem ze w kilku przypadkach pozrywalo rozworki boczne. Cud ze nikt nie zginal.
    A jak tam bylem to Pan Prezes S-pni byl strasznie zdziwiony ze ja mu takie glupoty opowiadam ze to jest niebezpieczne takie lezace drzwi.
    Podobno wszystkie okna sa zamkniete na "zawsze" - zabrali klamki i srubami zespolili skrzydla z ramami - by nikt nie wpadl na pomysl by to otwierac.

  13. #13293
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie Re: okna pruszplast

    Cytat Napisał anta_a
    Pan, który przyjechał na obmiar sprawiał bardzo miłe i fachowe wrażenie... .
    Anta_a
    No to tyle o wrażeniach, a jakieś konkrety? Systemów Rehau jest kilka, odmian w ich obrębie kilkanaście, a konstrukcji okiennych, które można z nich wykonać setki!!!

    Mnie tam zawsze "przekonują" firmy, które na swoich stronach mówią o świetności swojej i swoich wyrobów przy pomocy np. nieaktualnych świadectw badań, a już szczególnie tych, które Rehau zrobił na potrzeby firmy Rehau. Taki "niewiele" mówiący drobiażdżek o "staranności", "dbałości", procedurach ZKP, marketingu i takich tam pierdołach.

    Jak sama o sobie pisze firma "Pruszplat" :"Do produkcji okien używamy najwyższej jakości komponentów,które zapewniają Państwu wieloletnią satysfakcję i radość w ich użytkowaniu."

    Co ja sobie tłumaczę, mniej więcej tak: Użytkowane komponenty dostarczą satysfakcji i radości, a okna? Takie osobne użytkowanie komponentów, to chyba nie jest to, o co Tobie chodzi, ale kto wie... kto wie?

    Podsumowując. Pan robi, dobre wrażenie, strona www kiepskie, a okna na razie żadne. Jak się dowiesz Anta_a od tego miłego Pana od wrażeń jak będzie z oknami, to napisz

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  14. #13294
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    A najciekawsze jest to okno Pruszplasta - w nagłowku stronki - bez usztywnień.
    A certyfikaty wydane pzrez niewiadomo kogo - nie podaja nazwy laboratorium.
    takie "domowe" te certyfikaty.
    Na recznej drukarence wybite ))))

  15. #13295

    Domyślnie

    Ktoś pytał o Vetrex. Wiadomo, ilu klientów tyle opinii. Moja niestety należy do tych gorszych. O ile okna w wymiarach standardowych są w porządku, o tyle WSZYSTKIE niestandardowe mają niespodzianki.

    Pamiętacie moje zapytanie o fixy-banany? Otóż mam odpowiedz firmy Vetrex. Wszystko jest OK, zgodne z "normą". Nie mam jeszcze odpowiedzi na piśmie, więc nie wiem o jaką normę chodzi.

    Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów Znowu "norma"
    Dodatkowo montaż ciągnie się już 2 miesiące, ale to juz wina raczej sprzedawcy, nie producenta.
    Może miałam pecha, w każdym bądź razie ja produktów Vetrex będę się wystrzegać.

  16. #13296
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee
    Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów Znowu "norma"
    Trzeba było przed zakupem, przy kawie, ( ) poczytać warunki gwarancji, a nie ulegać czarowi jej długości. Czytanie gwarancji po zakupie, to... widać co. Drodzy forumowicze liczą się w a r u n k i g w a r a n c j i, długość to element marketingu.

    coffee, jak jesteś taka ciekawa pisemnej odpowiedzi Vetrexu w sprawie norm, to u mnie masz bez czekania. Będzie przywołana jedna z dwóch PN-EN 1096-1 lub PN-EN ISO 12543-6, albo i obie, bo nie wiem jakie masz szyby.

    Pozdrawiam

    PS. Czy Pan na pomiarze robił dobre wrażenie?
    PRO QUALITY

  17. #13297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Szanowny Panie Test - zacytuje fragment maila jaki otrzymałem przy okazji zapytania o ofertę:
    "Czy państwo wydają pisemny certyfikat na klasę grubości ścian profili (klasa A, klasa B),oraz certyfikat na użyty surowiec PCV (czy surowiec jest 100% wartościowy czy też pochodzi z recyclingu)"
    I teraz pytanie - bo ja chyba zmęczony jestem i za bardzo nie kumam czego tak naprawdę pytający ode mnie wymaga
    Może ty wiesz?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #13298
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Takich danych wymaga palant wyuczony na debilnych reklamach Budvaru. najbardziej nieetycznej firmy w Polsce. Firmy ktora za oszukancza reklame miala juz ze 2-cia sadowych spraw - przegranych.
    Powiedz mu ze takich certyfikatow sie nie wydaje a ponadto ze Budvar robi okna z profili w tej klasie.
    Jesli chodzi o 100 % PVC to mu powiedz ze nie ma takiego surowca bo do PVC dodawana jest jreda, plastyfikatory, stabilizatory i jeszcze z 10 roznych substancji.
    jesli chodzi o to czy profile sa z regranulatu to mu powiedz ze jest to tajemnica producenta profili.
    Budvar aktualnie produkuje okna na profilach z recyklingu.
    To robota Budvaru ktory eliminuje konkurencje

  19. #13299
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie ma normy na "banany" w oknach - ramy musza byc proste jak .............

  20. #13300

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T

    PS. Czy Pan na pomiarze robił dobre wrażenie?
    No właśnie Pan był bardzo miły. Ze zrozumieniem i zdziwieniem, przyznając nam niejako rację, obejrzał wszystkie usterki. Byliśmy pewni pozytywnej odpowiedzi a tu zonk

    Dzięki za podane normy, wygooglam sobie.

    Mówisz pchelku, że nie ma norm na banany? Szkoda, że Vetrex sądzi inaczej.

Strona 665 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony