dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 670 z 1568
Pokaż wyniki od 13.381 do 13.400 z 31350
  1. #13381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Co do moich usprawnień, to mam w planach przygotować swoje dolne mocowania okien w warstwie 3W, montazyści wejda na wypoziomowane bardzo solidnie zamontowane profile, ja potem bedę spał spokojnie i przy okazji może wyjdzie trochę taniej i na pewno nie gorzej. Zreszta wcześniej wszystko zostanie uzgodnione z ekipą montujaca więc nie wiem czemu sie oburzacie
    Teraz piszesz coś zupełnie innego... Przecytaj sam swoją wcześniejszą wypowiedź:
    Montaż bedzie bardzo staranny, po montazystach sam złapie okno jeszcze w kilku miejscach,
    Co innego przygotować dolne mocowania przed montażem w uzgodnieniu z wykonawcami a co poprawiać wykonany montaż.

  2. #13382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee
    Chciałabym teraz tylko dowiedzieć się od Was jednej rzeczy formalnej, że tak powiem. W związku z tym, że montaż okien i drzwi zewn. jeszcze się nie zakończył, sprzedawca nie otrzymał od nas całej zapłaty. Od kogo mamy się domagać towaru zgodnego z umową? Od sprzedawcy, producenta okien, producenta proflili, czy producenta szyb? Do tej pory reklamacje okien składał sprzedawca. Wizytacja okien odbyła się zatem na wniosek sprzedawcy. Późniejsze oględziny szyb odbyły się na wniosek firmy Vetrex.
    Czy my w ogóle jesteśmy stroną tych wszystkich reklamacji? Czy to sprzedawca wojuje ze wszystkimi?

    pozdrawiam serdecznie
    coffee
    Coffee -
    stroną sprawy jesteś zdecydowanie Ty... w końcu to Tobie bezpośrednio i najbardziej zależy na satysfakcjonującym załatwieniu sprawy.
    Ja mam wątpliwości kto jest drugą stroną - sprzedawca czy Producent - to zalezy jak składałas reklamację..
    Ale w tych kwestiach formalnych najlepiej to chyba tu jest zorientowany Test (www.oknotest.pl)

  3. #13383

    Domyślnie Re: jakie okna

    Cytat Napisał peper70
    witam

    im wiecei informacji tym mniej wiem
    To już pierwszy krok do sukcesu

    Cytat Napisał peper70
    stoje przed wyborem kompletu okien
    to cieszy

    Cytat Napisał peper70
    decyzje musze podjac w poniedzialek
    "Przymus" nie jest najlepszym doradcą przy wyborze jakimkolwiek, czegokolwiek

    Cytat Napisał peper70
    generalnie
    Schuco cava 3 szyby + roto
    Gealan 6k 2 szyby + maco
    KBE SELECT 3 szyby + WH
    pierwsza opcja najdrozsza
    druga mnie niepokoi z powodu opini jaka jest na temat Gealana (chyba ze w miedzyczasie co sie zmienilo i profile sie juz nie wyginaja),
    o KBE praktycznie brak inf.
    brak zlych opini o producentach powyzszych okien (raczej solidni)
    Z twojej wypowiedzi można wywnioskować że SAM nie wiesz czego chcesz. Dajesz do wyboru: "Jabłka, gruszki i banany"

    Cytat Napisał peper70
    wiem ze kwestia doboru profili byla juz poruszana na forum ale po przeczytaniu wiekszosci wątkow na kilku forach - troche mi namieszlo
    prosba o pomoc w tej kwestii
    Po 1: Dobór profila nie jest najważniejszy w jakości okna. Do tego są potrzebne jeszcze inne materiały jak okucia, szyby, wzmocnienia i nawet wkręty. Ze złych materiałów można zrobić funkcjonujące okno - ale i z dobrych materiałów można to okno spier....ć.
    Po 2: Według mnie - jako producenta okien - znalezienie dobrego okna da Ci 40 % zadowolenia. Pozostałe 60 % da Ci poprawnie wykonany montaż.

    Tylko nie wiem dlaczego większość klientów tego nie chce lub nie może zrozumieć.

  4. #13384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    jareko, nie ma ekipy doskonałej, zawsze moze się zdażyć wpadka. Ważne jest aby jak to mówił szef moich budowlańców " umieć wziać na klate i poprawić" Chiałem tylko powiedzieć, że z różnych przyczyn nie zawsze płacąc uczciwie otrzymujemy fachową usługę. Gdyby wszyscy byli uczciwi ja nie miałbym na chleb
    To prawda, tak naprawdę dobrego wykonawce poznaje się w sytuacji kryzysowej - jak potraf z niej wybrnąć.
    Bądźmy realistami - każdemu może zdarzyć sie wpadka, nie tylko wykonawcom lecz także Inwestorom w ich pracy (choć często przyjmują zgoła odmienna pozę - że są nieomylni w wykonywanym zawodzie) - nie ma ludzi nieomylnych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #13385
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos

    Test,

    ALE

    Art. 4 ust. 2 mówi:

    W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego
    domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podanemu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru...

    Hm... w 9,9(9) na 10 przypadków zawierania umów z konsumentami nie będziemy mieli do czynienia z "indywidualnym uzgadnianiem właściwości", bowiem w skrócie wygląda to tak:

    1. Klient pyta jakie okna może u danego sprzedawcy kupić nie podając żadnych ich właściwości, bo z reguły ich nie zna. Nikt też specjalnie go o nie wypytywał nie będzie wpychając bidulę w wybory jabłek, gruszek i bananów
    2. W odpowiedzi dostanie wykład o profilach, szybach, uszczelkach i czym tam jeszcze sprzedawca dysponuje ( wpychanie biduli ). O tym jak to się przekłada na właściwości okien malusio lub nic. (Wybieraj jabłko,gruszka, banan).
    3. Wychodząc od sprzedawcy dostanie do łapki parę folderów (najczęściej ulotek pochodzących od systemodawców, w których jest wszystko o kształtownikach, nic o oknach) oraz wydruk z komputerowego liczydła upstrzony skrótami, symbolami i czym tam jeszcze, z których najczytelniejsza jest podawana na końcu wydruku cena.

    Po wielu, wielu, wielu....... wielu rozmowach z nabywcami sądzę, że jest tak jak opisuję, ale potwierdzić to mogą tylko forumowicze inwestorzy . Czy taki schemat "umawiania się" nosi znamiona "indywidualnego uzgadniania właściwości", wątpię.

    Fakt, że sprzedawca rozmawiał z nabywcą 2 godziny, nie świadczy, że dokonali "indywidualnych uzgodnień", często jest to po prostu tak, jak ktoś nieco wcześniej napisał "Pan od pomiarów zrobił dobre wrażenie". Sprzedał, więc z tego punktu widzenia jest ok.

    Co do opisów i próbek. Z pewnością, te okazywane przed zawarciem umowy są bez wad. Więc jeśli później okaże się, że szyba jest "ryśnięta" to i z opisem i z wzorcem zgodna nie jest. Moim zdaniem oczywiście.

    A tak poważnie, temat wywołała coffee pisząc o szybach i odpowiedzi producenta jak należy oceniać wady szyb.

    Dla mnie "indywidualnym uzgodnieniem" byłoby właśnie wyjaśnienie tej kwestii na etapie zawierania umowy. Gdyby coffee wiedziała, że trzeba to zrobić z 3 metrów, to albo teraz nie kwestionowałaby jakości szyb, albo od razu nie kupiłaby okien od tego producenta czy sprzedawcy. Nie wiedziała, kupiła, a teraz się dowiaduje, że ... .

    Swoją drogą dobrze, że nie mieszka w bloku z lat 70 -tych, bo znam pokoje o wymiarach, w których trzeci metr, to już wypada u sąsiada . I to jest ta łyżeczka miodu w beczce dziegciu.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  6. #13386

    Domyślnie

    T12345T, święta racja z tymi 3 metrami. Gdybym tylko wiedziała... Chociaż pewnie potraktowałabym to jako żart
    Powiedz mi jeszcze tylko proszę, kto jest drugą stroną w mojej sprawie. Sprzedawca czy producent? Nie zapłaciliśmy jeszcze całości kwoty za okna, wydaje mi się więc, że sprzedawca.

  7. #13387
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Po czwarte, w każdej aprobacie stwierdzającej przydatność do stosowania w budownictwie okien i drzwi danego systemu (np. BRUEGMANN AT-15-5357/2007), znajdziesz punkty: 3.5.3 Sztywność skrzydeł na obciążenia statyczne siłą skupioną działającą w płaszczyźnie skrzydła oraz 3.5.4 sztywność skrzydeł na obciążenia dynamiczne i statyczne siłą skupioną działającą prostopadle do płaszczyzny skrzydła, a to właśnie części "wytrzymałości mechanicznej" według PN-EN 14351. Przywoływane w aprobacie ZUAT itb (Zalecenia udzielania aprobat technicznych) odwołują się do norm PN-EN 14608 i PN-EN 14609.

    Po piąte, w każdej aprobacie znajdziesz punkt 5.4.2 Badania wstępne pełne ( Konieczne dla każdego producenta deklarującego do AT ), w którym w ppkt. d) jednym z koniecznych badań, jest badanie sztywności skrzydeł na obciążenia statyczne siłą skupioną działającą w płaszczyźnie skrzydła, a więc odnoszącą się do wytrzymałości mechanicznej jak najbardziej.


    Juz mi sie nie chce tego [powyzek] belkotu tlumaczyc.

    Co innego aprobata i badania wstepne pelne
    A co innego norma 14351-1 i badanie wstepne typu.


    W aprobatach nie ma klas wytrzymalosci
    Wedle aprobat badania skrecania statycznego i obciazenia sila pionowa skupiona PRZEPROWADZA sie zupenie inaczej niz wedlug normy PN-EN 14351-1.
    W aprobatach obciazenia sa stale i niezmienne. W normie obciazenia sa zmienne i zaleza od klas.
    NIE ma w Polsce klasyfikacji stolarki wedle klas. Nie ma powiazania klas z ich miejscem wstawienia. Klaca C4 na obciazenie wiatrem to jest tylko literka+cyferka. Nic wiecej.
    C4 to moze byc 160 daPa i 199 daPa,
    Obciazenie trzeba policzyc i sie wtedy moze okazac ze wystarczy 85 daPa - czyli w klasie C2
    To sa dwa rozne dokumenty i nie mozna ich laczyc.
    Na litosc Boska - nie rob ludziom wody z muzgu jak sie na tym KOMPLETNIE nie znasz.

  8. #13388
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    peper - odpowiedz jest krotka - Schuco cava [rondo]. Po prostu schuco.

  9. #13389
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jedyne dostępne wzmocnienie termiczne z włókien szklanych dla pozostałych producentów w systemie BRUGMANN jest wzmocnienie produkowane w Niemczech o oznaczeniu VS220. Wzmocnienie to jest odpowiednikiem wzmocnienia stalowego VS102 o grubości 1,5mm.

    To jest po prostu NIEPRAWDA.

    wspolczynnik s[prezystosci stali wynosi 21000, wzmocnien z wlokien szklanych jest 10-ciokrotnie mniejszy.
    Zeby usztywnienie z wlokien szklanych bylo odpowiednikiem usztywnienia stalowego to jego pole przekroju musi byc 10-c razy wieksze.
    A jest tylko trzy razy wieksze.

    O sztywnosci skrzydla nie decyduje jedynie [na szczescie] tylko usztywnienie. Sa inne uwarunkowania i to one dopuszczaja usztywnienia inne niz ze stali. Ale takie skrzydla ZAWSZE beda mniej sztywne.

  10. #13390
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee
    T12345T, święta racja z tymi 3 metrami. Gdybym tylko wiedziała... Chociaż pewnie potraktowałabym to jako żart
    Powiedz mi jeszcze tylko proszę, kto jest drugą stroną w mojej sprawie. Sprzedawca czy producent? Nie zapłaciliśmy jeszcze całości kwoty za okna, wydaje mi się więc, że sprzedawca.
    coffee, to tylko pozornie łatwe pytanie , bez znajomości treści umowy i innych dokumentów transakcji łatwo tu o pomyłkę, ale...

    We wszystkich sprawach związanych z realizacją przedmiotu umowy, Twoim kontrahentem i zobowiązanym z umowy jest przedsiębiorca, z którym ją zawierałaś.

    Co do ewentualnych reklamacji:

    Jeśli przyjmujesz tryb niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, to tylko i wyłącznie sprzedawca. Producent jedynie wtedy, jeśli z umowy wynika, że jest jednocześnie sprzedawcą.

    Jeśli otrzymałaś od producenta kartę gwarancyjną na okaziciela i chcesz skorzystać z tego trybu gwarancji jakości, to zobowiązanym jest gwarant, którego nazwa jest ujawniona w karcie gwarancyjnej. Niekoniecznie musi nim być sprzedawca. Jednocześnie gwarant może wskazać firmę trzecią (np. sprzedawcę), która będzie zobowiązana do świadczenia usług gwarancyjnych w jego imieniu, co nie przenosi na tę firmę odpowiedzialności z tytułu zobowiązań gwaranta z tytułu udzielonej gwarancji.

    Jeśli sprzedawca udzielił Tobie odrębnej gwarancji, tzw. gwarancji komercjalnej wynikającej z art.13 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, to odpowiada tylko i wyłącznie sprzedawca, bowiem dla tego rodzaju gwarancji on jest gwarantem z mocy ustawy. Gwarancja komercjalna jak już wiesz powinna być stwierdzona odpowiednim dokumentem, ale może też wynikać z reklamy.
    Moim zdaniem art.13 jest mocno niedopracowany i budzi sporo kontrowersji, ale to już nie miejsce na pisanie o takich cudach/dziwach

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  11. #13391
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peper70

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam ponownie

    dzieki pchelku za podpowiedz (liczylem po cichu na to)
    a tak swoja droga to te dwie pozostale opcje (kbe,gealan) sa jakosciowo az tak daleko by nie brac ich pod uwage ?
    bo nie ukrywam ,mam ponad 30 okien do wprawienie i za roznice moznaby ........( wiem fiat jest tanszy odVW - ale dla nauczyciela historii to duzo)

    pozdrawiam i dzieki

  12. #13392

    Domyślnie

    T12345T, bardzo Ci dziękuję za odpowiedz.
    pozdrawiam
    coffee

  13. #13393
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee
    T12345T, bardzo Ci dziękuję za odpowiedz.
    pozdrawiam
    coffee
    coffee, to taki ładny smaczny nick Jeśli tylko na coś się przydało

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  14. #13394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Lgrzechu
    jareko, nie ma ekipy doskonałej, zawsze moze się zdażyć wpadka. Ważne jest aby jak to mówił szef moich budowlańców " umieć wziać na klate i poprawić" Chiałem tylko powiedzieć, że z różnych przyczyn nie zawsze płacąc uczciwie otrzymujemy fachową usługę. Gdyby wszyscy byli uczciwi ja nie miałbym na chleb
    To prawda, tak naprawdę dobrego wykonawce poznaje się w sytuacji kryzysowej - jak potraf z niej wybrnąć.
    Bądźmy realistami - każdemu może zdarzyć sie wpadka, nie tylko wykonawcom lecz także Inwestorom w ich pracy (choć często przyjmują zgoła odmienna pozę - że są nieomylni w wykonywanym zawodzie) - nie ma ludzi nieomylnych
    Jareko, dokładnie to chciałem powiedzieć cieszę się , że jako przedstawiciele wykonawców i inwestorów doszliśmy do kompromisu Pozdrawiam

  15. #13395

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Jedyne dostępne wzmocnienie termiczne z włókien szklanych dla pozostałych producentów w systemie BRUGMANN jest wzmocnienie produkowane w Niemczech o oznaczeniu VS220. Wzmocnienie to jest odpowiednikiem wzmocnienia stalowego VS102 o grubości 1,5mm.

    To jest po prostu NIEPRAWDA.

    wspolczynnik s[prezystosci stali wynosi 21000, wzmocnien z wlokien szklanych jest 10-ciokrotnie mniejszy.
    Zeby usztywnienie z wlokien szklanych bylo odpowiednikiem usztywnienia stalowego to jego pole przekroju musi byc 10-c razy wieksze.
    A jest tylko trzy razy wieksze.

    O sztywnosci skrzydla nie decyduje jedynie [na szczescie] tylko usztywnienie. Sa inne uwarunkowania i to one dopuszczaja usztywnienia inne niz ze stali. Ale takie skrzydla ZAWSZE beda mniej sztywne.
    O żesz...a ja juz się prawie zdecydowałem na okna M&S z wkładka termiczną usztywniane właśnie włóknem szklanym. W poniedziałek ich konstruktor ma zaproponować system wzmocnień do tych moich nieszczęsnych fixów 2300x1500... muszę jeszcze to przemyśleć

  16. #13396
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    tak duze fixy to musza jeszcze miec grubsze szyby w zestawie
    Od zewnatrz szyba 6 mm od wewnątrz dwie szyby 3 mm [conajmniej] sklejone folia. Inaczej bedzie kicha. usztywnienia w ramach to sprawa drugorzedna - siedza mocowane do muru.

  17. #13397
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    niech Ci schuco spusci z ceny. A jak nie to konferuj z KBE.

  18. #13398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Cytat Napisał pchelek
    Jedyne dostępne wzmocnienie termiczne z włókien szklanych dla pozostałych producentów w systemie BRUGMANN jest wzmocnienie produkowane w Niemczech o oznaczeniu VS220. Wzmocnienie to jest odpowiednikiem wzmocnienia stalowego VS102 o grubości 1,5mm.

    To jest po prostu NIEPRAWDA.

    wspolczynnik s[prezystosci stali wynosi 21000, wzmocnien z wlokien szklanych jest 10-ciokrotnie mniejszy.
    Zeby usztywnienie z wlokien szklanych bylo odpowiednikiem usztywnienia stalowego to jego pole przekroju musi byc 10-c razy wieksze.
    A jest tylko trzy razy wieksze.

    O sztywnosci skrzydla nie decyduje jedynie [na szczescie] tylko usztywnienie. Sa inne uwarunkowania i to one dopuszczaja usztywnienia inne niz ze stali. Ale takie skrzydla ZAWSZE beda mniej sztywne.
    O żesz...a ja juz się prawie zdecydowałem na okna M&S z wkładka termiczną usztywniane właśnie włóknem szklanym. W poniedziałek ich konstruktor ma zaproponować system wzmocnień do tych moich nieszczęsnych fixów 2300x1500... muszę jeszcze to przemyśleć
    Czytaj ze zrozumieniem! Przecież już napisaliśmy wcześniej, że przy fixach wzmocnienie praktycznie nie ma żadnego znaczenia! A jeżeli chodzi o okna otwierane to skoro te wzmocnienia energooszczędne zostały dopuszczone w aprobacie (po wcześniejszych badaniach) to nie masz się czego obawiać.
    A pchelek mógłby się nauczyć, że podawanie wartości liczbowej jakichkolwiek parametrów bez podania jednostki to elementarny błąd, za który można dostać "pałę" na lekcjach fizyki czy matematyki w szkole podstawowej

  19. #13399
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolina30

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie OKna

    Czytajac wszystkie wasze opinie i rozwazania, nie moglam nie dolaczyc sie do dyskusji.
    Wlasnie jestem razem z mezem na etapie budowy domu o oknach zaczelismy myslec juz przed samym rozpoczeciem budowy. Wiekszosc firm jak sie dowiedziala, że dopiero planujemy a juz sie interesujemy oknami nas poprostu nie traktowala poważnie. Dopiero szukajac wnikliwiej w internecie stron producentow okien z profili Veka (bo na takie sie zdecydowalismy), natrafilismy na firme [ moderowano - reklama ]. Profesjonalizm pracownikow przerosl nasze najsmielsze oczekiwania. Pani Kasia z biura obslugi klienta sama nas zaprosila do firmy z projektem i razem z nia wzbralismy produkt oraz konkretne rozwiazania drzwi tarasowych.W firmie maja bardzo duza ekspozycja, mozna zobaczyc wszystkie rozwiazania, wlacznie w drzwiami tarasowymi, harmonijkami itp. Potem skorygowalismy nasz projekt i czekalismy na odpowiedni etap budowy do montazu okien. Profesjonalny pomiar oraz porady Pana odpowiedzialnego za montaz potwierdzily dobry wybor firmy.
    Montaz zostal wykonany zgodnie z terminem,a okna byly wykonane staranie i naprawde solidnie.
    Firma [ moderowano - reklama ] nie jest duza firma, pracownikom zalezy na jak najlepszym pozostawionym wrazeniu co widac na kazdym kroku.
    A okna to prawdziwe perelki, chociaz nie sa tanie, ale jakosc rekompensuje cene.
    Wszystko zostalo wykonane zgodnie z ustaleniami i terminowo!
    Dlatego uwazam iz budujac swoj wlasny dom powinnismy szukac takich wlasnie firm, malych i dbajacych o nas.
    Ja polecam firme [ moderowano - reklama ], nie jest ich latwo znalezc w internecie, dlatego podam adres ich strony [ moderowano - reklama ]
    Z tego co sie orientuje firma montuje okna w calej polsce.
    Zamiezam na wiosne zamowic u nich takze drzwi wejsciowe i brame garazowa

  20. #13400
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Droga Karolinko! Zdaje się, że pomyliłaś forum dyskusyjne z miejscem zamieszczania ogłoszeń lub katalogiem typu "presell pages"
    Mam nadzieję, że admin usunie te posty bo taka prymitywna kryptoreklama tylko zaśmieca ten wątek

Strona 670 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony