dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 673 z 1568
Pokaż wyniki od 13.441 do 13.460 z 31350
  1. #13441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał pchelek
    Pozbud omijaj szerokim lukiem
    Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.
    Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.
    Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.
    Coś mi się wydaje że.. Sokółka także wprowadziła uszczelkę od środka
    khem, a Urzędowski przypadkiem nie wprowadził też uszczelki ?

  2. #13442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał katu
    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał pchelek
    Pozbud omijaj szerokim lukiem
    Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.
    Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.
    Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.
    Coś mi się wydaje że.. Sokółka także wprowadziła uszczelkę od środka
    khem, a Urzędowski przypadkiem nie wprowadził też uszczelki ?
    Już wiele lat temu i ja osobiście uważam, że to duży błąd.

  3. #13443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A Urzędowski tą uszczelkę "suchego szklenia"miał "od zawsze".
    I w tej kwestii (no nie tylko w tej ) nie zgadzam się z opinią Pchełka.

    Wielkorotnie wymieniałem szyby w oknach drewnianych z róznego okresu i nie zauważyłem by uszczelka stanowiła jakiś problem. Może dlatego, że w Urzędowskim stfera pod szybą ma odwodnienie odprowadzające wodę a gdzie indziej tego nie ma? Nie jestem pewien, chociaż mam u siebie przekrój okna konkurencyjnego i takiego kanału nie ma.

  4. #13444

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Wasze cenne spostrzeżenia proszę o pomoc. Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu ). W zderzeniu z dwiema firmami, które bierzemy pod uwagę sprawa wygląda tak:

    - oknoplast antracyt dwuszybowy - 26,000
    - vetrex srebrno-szary dwuszybowy - 25,000
    - vetrex winchester dwuszybowy - 21,000
    - vetrex winchester trzyszybowy - 24,000

    I teraz pytanie - czy trzy szyby faktycznie są na tyle lepsze (w sensie utraty ciepła) żeby zrezygnować z marzeń o szarym oknie?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  5. #13445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    warte sa i przychodzi je doceniać przy płaceniu rachunków za ogrzewanie - możesz mi wierzyć na słowo nawet jeśli masz średniej wielkości okna z dużym % udziałem tworzywa w całości powierzchni
    poza tym dlaczego miałbyś rezygnować? Sa profile w tych kolorach umożliwiające montaż pakietu trzyszybowego o k=0,6 lub ostatnimi czasy nawet 0,5
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #13446

    Domyślnie

    Niestety, tylko ten winchester wchodzi w grę, bo cena szarych przekroczyłaby 30,000

    A więc jednak trzyszybowe vetrexy w winchesterze
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  7. #13447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Famelia
    Niestety, tylko ten winchester wchodzi w grę, bo cena szarych przekroczyłaby 30,000

    A więc jednak trzyszybowe vetrexy w winchesterze
    A dlaczego bierzesz pod uwagę tylko te dwie firmy?

  8. #13448

    Domyślnie

    Bo tylko te w moim mieście coś mi mówią. Pozostałe jakoś nie budzą mojego zaufania.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  9. #13449
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Famelia
    Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu ).
    No, to ja bym jeszcze rozważył poważnie profile GEALAN ACRYLCOLOR.. Nie wiem czy na tych obrazkach będzie je dobrze widać, ale większych w sieci nie znajdziesz. Szarości, w ogóle kolory kształtowników w PMMA są bardzo ładniusie, choć niestety jednostronne. Myślę, że i z cenami nie powinno być dramatycznie.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  10. #13450

    Domyślnie

    Jednostronne odpadają od nastu lat darzę białe okna potężną niechęcią A szkoda, bo faktycznie kolory mają rewelacyjne
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  11. #13451
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    szare - a scislej stalowoszare i to obustronnie - bez problemu ale poczekasz - chociaz to rzadkosc bo foliowane okna zazwyczaj sa biale od wewnatrz - bialy to kolor neutralny i zawsze bedzie pasowal do scian - szary wewnatrz jak pomalujesz nieodpowiednio sciany to sie bedzie gryzl

  12. #13452
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    pamietaj ze okna kupuje sie tylko raz - i czy jest to 30 tys czy 33 [za szare] to cena nie gra juz roli
    bedziesz na nie patrzyla wiele lat
    A co masz na podlodze i jakie kafelki w lazience [hiszpanskie ???]. tez sepilas te dodatkowe grosze. Kobieta dla szalowej kiecki dusze zaprzeda. A dla okien to tym bardziej.

  13. #13453
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    A za trzy lata to juz beda na rynku szyby 0,1 - to tylko kwestia popytu.
    Juz sa takie.

  14. #13454

    Domyślnie

    Podłogi jeszcze nie mam, będzie to prawdopodobnie arkesia 60zł/m więc szału nie ma Niestety trzeba troszkę zacząć liczyć się z kasą, bo zachciało nam się rolet zewnętrznych. A to kosztuje

    P.S. Kiecek nie noszę. A szałowych to już wcale
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  15. #13455
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    szare - a scislej stalowoszare i to obustronnie - bez problemu ale poczekasz - chociaz to rzadkosc bo foliowane okna zazwyczaj sa biale od wewnatrz - bialy to kolor neutralny i zawsze bedzie pasowal do scian - szary wewnatrz jak pomalujesz nieodpowiednio sciany to sie bedzie gryzl
    Dostałam już kilka wycen na obustronnie szare i jakoś nie każą długo czekać. I nie wiem, dlaczego szary miałby się z czymś gryźć, akurat ten kolor pasuje do każdego innego.

  16. #13456
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Cytat Napisał Famelia
    Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu ).
    No, to ja bym jeszcze rozważył poważnie profile GEALAN ACRYLCOLOR.. Nie wiem czy na tych obrazkach będzie je dobrze widać, ale większych w sieci nie znajdziesz. Szarości, w ogóle kolory kształtowników w PMMA są bardzo ładniusie, choć niestety jednostronne. Myślę, że i z cenami nie powinno być dramatycznie.

    Pozdrawiam
    No właśnie - ja po dłuugich i bezowocnych poszukiwaniach okien W CAŁOŚCI szarych zaczęłam myśleć o Acrycolorze Gealana (nie będę otwierać okien i drzwi tarasowych, żeby nie widzieć białego środka ), tylko niestety nie mogę się doczekać wyceny od wielkoplskich firm produkujących takie okna. Chyba za trudne pytania zadaję

  17. #13457
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    No właśnie - ja po dłuugich i bezowocnych poszukiwaniach okien W CAŁOŚCI szarych zaczęłam myśleć o Acrycolorze Gealana (nie będę otwierać okien i drzwi tarasowych, żeby nie widzieć białego środka ), tylko niestety nie mogę się doczekać wyceny od wielkoplskich firm produkujących takie okna. Chyba za trudne pytania zadaję
    Eeee tam, zaraz za trudne. Wiesz jak to u nas mawiają "langsam langsam aber sicher", co nagle to...

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  18. #13458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    Cytat Napisał pchelek
    szare - a scislej stalowoszare i to obustronnie - bez problemu ale poczekasz - chociaz to rzadkosc bo foliowane okna zazwyczaj sa biale od wewnatrz - bialy to kolor neutralny i zawsze bedzie pasowal do scian - szary wewnatrz jak pomalujesz nieodpowiednio sciany to sie bedzie gryzl
    Dostałam już kilka wycen na obustronnie szare i jakoś nie każą długo czekać. I nie wiem, dlaczego szary miałby się z czymś gryźć, akurat ten kolor pasuje do każdego innego.
    z brązem i jego odcieniami w tym beże
    za to kompozycje z grafitem, czernią - rewella )
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #13459
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    famelia - jak kiecek nie nosisz a "szalowych" wcale to zapewne szalowo wygladasz w "naturze ")
    A tak na marginesie - rolety zewnetrzene - a nie lepiej okienice lub ladne kraty. I w jakim kolorze te rolety.
    Jesli chodzi o "gryzienie" to chodzilo mi o to ze nie kazdy kolor sciany bedzie dobry do szarego. Gealan acrylcolor - to jedyna firma co potrafi lakierowac profile - skutecznie i trwale. Mowie o malowaniu fabrycznym u producenta profili.
    Malowanie "domowe" nie wchodzi w gre - profile PVC nie daja sie lakierowac tak prosto [dokladnie i rowno]
    Zwroc na to uwage - skad pochodza lakierowane profile.

  20. #13460
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    P.S. Foliowane szare tez sa.

Strona 673 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony