dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 674 z 1568
Pokaż wyniki od 13.461 do 13.480 z 31350
  1. #13461
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    famelia - jak kiecek nie nosisz a "szalowych" wcale to zapewne szalowo wygladasz w "naturze ")
    A tak na marginesie - rolety zewnetrzene - a nie lepiej okienice lub ladne kraty. I w jakim kolorze te rolety.
    Jesli chodzi o "gryzienie" to chodzilo mi o to ze nie kazdy kolor sciany bedzie dobry do szarego. Gealan acrylcolor - to jedyna firma co potrafi lakierowac profile - skutecznie i trwale. Mowie o malowaniu fabrycznym u producenta profili.
    Malowanie "domowe" nie wchodzi w gre - profile PVC nie daja sie lakierowac tak prosto [dokladnie i rowno]
    Zwroc na to uwage - skad pochodza lakierowane profile.
    Pisząc o malowaniu profila masz na myśli malowanie całości, tak jak maluje się okna drewniane? Bo dealer Bertranda powiedział mi, że środka nie można pomalować. Nie wiem już, czy ma rację. Gdyby malowali całość mój problem byłby rozwiązany i skończyłoby się to długie wybieranie...

  2. #13462
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie maluje sie okien PVC w zadnym przypadku. Kazda farba zejdzie. Moze malowac tylko producent profili - jak Gealan - u siebie w fabryce i to specjalnymi farbami na odpowiednio przygotowanych podlozach. maluje sie natryskowo zewnetrzene plaszczyzny. Widzialem profile PVC pomalowa farbami przez producentow okien. jest to tragedia. Farba musi byc specjalna. Jak ten bertrand maluje sobie profile to zycze mu powodzenia.

  3. #13463
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ten Bertrand mie maluje sobie profili. Ma profile Gealana.

  4. #13464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Nie maluje sie okien PVC w zadnym przypadku. Kazda farba zejdzie. Moze malowac tylko producent profili - jak Gealan - u siebie w fabryce i to specjalnymi farbami na odpowiednio przygotowanych podlozach. maluje sie natryskowo zewnetrzene plaszczyzny. Widzialem profile PVC pomalowa farbami przez producentow okien. jest to tragedia. Farba musi byc specjalna. Jak ten bertrand maluje sobie profile to zycze mu powodzenia.
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd pchelek. Maluję się okna PCV i to nie tylko w fabrykach profili. Maluje się gotowe zgrzewy przed ich okuciem i oszkleniem. Istnieją wyspecjalizowane lakiernie okien PVC, które dają gwarancję taką samą jak na okna okleinowane i nic ni odchodzi ani się nie łuszczy. Są to oczywiście specjalne farby, odpowiednie przygotowanie podłoża itp. A ty pewnie nadal masz w pamięci okna Thermoplastu sprzed 15 lat, z których płatami odchodziła farba a powierzchnia wyglądała jak malowana za stodołą w wietrzny dzień.
    I jeszcze jedno - przy kolorze obustronnym można pomalować także widoczne po otwarciu wewnętrzne części okna i nie będzie widać nic białego.

  5. #13465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtek - wybacz, co z tego ze takie lakiernie sa. Znasz taka w Polsce? Byla taka firma co okleinowala i lakierowala profile, firma na "P", chcesz zobaczyc jak wygladaja okna po 9 latach? Polecam wizyte na Tarchominie - Mehofera rog...cholera nie pamietam juz ale jak zechcesz - poszperam.
    Mimo wszytsko lepiej klientowi powiedziec ze nie maluje sie gdzie indziej niz u producenta profili niz narazac go pozniej na "domorosle" sposoby lakierowania by pozniej nie czytac postow "Raaany, schodzi mi farba z okna PVC a mowili mi tutaj ze lakierowac mozna"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #13466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    http://www.google.pl/#hl=pl&q=lakier...7ff0548c676ab0
    Sam mam na koncie kilka realizacji okien malowanych i po kilku latach nie ma najmniejszej relamacji.

  7. #13467
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Coś w tym jest... Znalazłam producenta okien lakierowanych, wszystko fajnie, tylko że daje gwarancję tylko na 2 lata. Zrezygnowałam.
    Mogliby chociaż robić szare profile barwione w masie, coraz więcej jest klientów zdecydowanych na okna w kolorze szarym, a nie każdemu podoba się biały środek... Pewnie - można kupić okna drewniane, ale też nie każdy chce mieć kłopot z ich malowaniem...

  8. #13468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Na 100% można kupić okna malowane Avante i MS i chyba gwarancja jest standardowa (czyli taka sama jak na okna białe czy w okleinie).

  9. #13469
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    W MS owszem malują (o ile pamiętam 50% droższe), ale nie całość i do tego borykają się chyba z jakimiś problemami z marszczeniem farby przy uszczelkach. Do Avante pisałam, nie przedstawili mi takiej możliwości.

  10. #13470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtku - tu nie chodzi o to bym udowadnial na sile ze jest to niemozliwe.
    Tylko przestrzegam przed kolejnymi wymaganiami klientow, ktorych efektem bedzie to, ze nie jeden z producentow podejmie sie lakierowania profili na wlasna rekę
    Jednak rozwiazania i oprzyrzadowanie jakie ma producent profili daja o wiele wieksza gwarancje, ze nic sie nei bedzie dzialo nie po kilku latach lecz w dalszym okresie.
    Pomijam juz kwestie ewentualnych reklamacji na profil u dostawcy profila kiedy okaze sie ze nie ma swojej ofercie profili lakierowanych. I co mi po gwarancji lakierni ze lakier nie zejdzie np. przez piec lat kiedy profl np. wygnie mi sie i bedzie do wymiany?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #13471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Pomijam juz kwestie ewentualnych reklamacji na profil u dostawcy profila kiedy okaze sie ze nie ma swojej ofercie profili lakierowanych. I co mi po gwarancji lakierni ze lakier nie zejdzie np. przez piec lat kiedy profl np. wygnie mi sie i bedzie do wymiany?
    O czym ty piszesz Klient końcowy dostaje gwarancję na okna od jego producent i nic nie powinno go obchodzić czy w razie czego producent profili weźmie na siebie odpowiedzialność za ich wadę po lakierowaniu. Przed klientem odpowiada producent i sprzedawca okien a nie dostawca profili czy lakiernia. Oni odpowiadają przed producentem ale to już dla klienta sprawa nieistotna.

  12. #13472

    Domyślnie

    Ot, i mam nową zagwozdkę Oknoplast zaoferował okno trzyszybowe antracyt za 27,000.

    Czy dopłata 3,000 za kolor i producenta (bo profil ten sam) jest szaleństwem?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  13. #13473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...O czym ty piszesz ...
    o realiach tego świata a szczególnie naszego rynku - ale jak widzę nadepnąłem koledze na odcisk wiec niech pozostanie tak jak mówisz - można i jest OK i lakier niech nie schodzi w dzień po końcu gwarancji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #13474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...O czym ty piszesz ...
    o realiach tego świata a szczególnie naszego rynku - ale jak widzę nadepnąłem koledze na odcisk wiec niech pozostanie tak jak mówisz - można i jest OK i lakier niech nie schodzi w dzień po końcu gwarancji
    Nadepnąłeś mi na odcisk? Czyżbym lakiernię profili prowadził czy co? Po prostu po raz kolejny próbujesz pokazujesz wszystkim tutaj, że dobre jest wyłącznie to co oferuje twój "Jedyny słuszny dostawca" a cała reszta jest g... warta Tylko, że jak "jedyny słuszny" wprowadzi okna malowane to po raz kolejny odwrócisz kota ogonem jak to zrobiłeś z cienkim zgrzewami czy HS-ami w PCV (przypomnę, że najpierw twierdziłeś, iż oba rozwiązana są do d...y po czy jak je "jedyny słuszny" prowadził to zachwalasz jako najlepsze).
    Czy mam także rozumieć, że ty i twój dostawca okien bronicie się przy reklamacji zrzucaniem odpowiedzialności na dostawców komponentów i do nich odsyłacie z reklamacją? Sądząc po twoim podejściu do tematu tak chyba jest.
    Pomimo, że cenię twoją wiedzę fachową jareko to niestety hipokryzji płynącej często z twoich postów nie toleruję.

  15. #13475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Famelia
    Ot, i mam nową zagwozdkę Oknoplast zaoferował okno trzyszybowe antracyt za 27,000.

    Czy dopłata 3,000 za kolor i producenta (bo profil ten sam) jest szaleństwem?
    Na jakim konkretnie profilu masz wyceny? Czy Oknoplast i Vetrex oferują ten sam profil i te same współczynniki dla wkładów szybowych? Jeżeli tak to śmiało możesz wziąć tańszy Vetrex - znam tą firmę od lat i mogę powiedzieć, że całkiem dobre okna robią (nie gorsze niż Oknoplast). Oczywiście mają wpadki (jak każdy) ale załatwiają reklamacje do końca.

  16. #13476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    już ktoś tu napomknął ze tego rodzaju dyskusja nie ma sensu i potencjalnego klienta g... obchodzi cała ta nasz "dyskusja" o wyższości świąt jednych nad drugimi.

    Wspomniałem tylko ze lakierowane profile to ci mogę pokazać namacalnie w bloku postawionym kilka lat temu i jak teraz wyglądają
    Wspomniałem tylko ze co innego lakierować profile na etapie ich produkcji tak jak czyni to Gealan (a nie jedyny słuszny producent ) to zupełnie co innego jak wykonanie tej czynności u lakiernika. I twierdze ze tylko tak polakierowany profil będzie klientowi służył lata a nie tylko w czasie gwarancji

    A co do HS -a - gdybyś miał okazje poznać w szczegółach jak jest opracowany w systemie Schuco to od odczepiłbyś sie w końcu ode mnie , i gdybyś miał wątpliwą okazję widzieć wiele HS-ow w PVC, w różnych systemach, spie... tak, że żal ... ściska oraz płaczących klientów nad wyrzuconą w błoto ogromną kasę to zacząłbyś mi przyklaskiwać i tez byś ich przestrzegał przed takim rozwiązaniem

    Moja hipokryzja ogranicza się tylko do tego ze nie reklamuje HS-a w Schuco i to w wykonaniu PPHU Jezierski (tego jedynego producenta który tak ością w gardle ci stoi ) i tylko ciągle go ganie jako chyba jedynego rozwiązania które najłatwiej w PVC spierniczyć.

    Nigdzie nie wychwalałem zgrzewu 0,2 - dalej uważam ze jest to błędna decyzja firmy, że wzorem Oknoplastu wprowadziła ten wynalazek ale niestety rynek wymusza i rynek wymaga i coraz więcej producentów to rozwiązanie wprowadzi bo czy chcemy czy nie - taki zgrzew sie klientom w większości wypadków podoba

    Wychwalasz moja wiedzę fachową - za co ślicznie dziękuje - ale wiedza nie wzięła się z samego czytania książek, czy strony Forka , czy też z kursów wieczorowych (z wykształcenia jestem elektronikiem a nie okniarzem) tylko przerzucenia przez te 13 już lat setek kilometrów obwodu wielu okien w wielu systemach od kilkunastu producentów. To wiedza w dużej mierze praktyczna a nie tylko teoretyczna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #13477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    No i nie omieszkałeś "zupełnie niechcący" umieścić w swoim poście reklamy swojego dostawcy. Wiem... To zupełnie przypadkowo.
    Wychwalasz moja wiedzę fachową
    "Cenię" nie jest synonimem słowa "wychwalam" dla ścisłości bo jeszcze jesteś gotów pomyśleć, że podziwiam cię jak bóstwo a to może zaszkodzić psychice A co do doświadczenia to zajmuję się stolarką dłużej niż ty ale nie mam zamiaru się licytować ani przechwalać co i po kim poprawiałem. Przy okazji - wasza wymiana wiadomości z pchelkiem, że "taaaka robota do poprawienia będzie, itp." zupełnie nic nie wnosi do tematu wątku i służy jedynie twojej reklamie (no chyba, że nie macie do siebie telefonów ani e-mail i jedyną metodą kontaktu jest to forum bo to by wszystko wyjaśniało i w takim razie przepraszam za insynuację).
    Z niesmakiem zauważam jednak, że razem z pchelkiem często zagalopowujecie się w promowaniu jedynego słusznego systemu i producenta co już przestało być zabawne i chyba się nie pomylę, że nie jest to tylko moje zdanie ale podziela je większość udzielających się w tym wątku ludzi z branży.
    Dla nie to koniec tej dyskusji bo szkoda miejsce w internecie marnować

  18. #13478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...Dla nie to koniec tej dyskusji bo szkoda miejsce w internecie marnować
    popieram w całej rozciągłości dlatego nie ustosunkuję się do powyższych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #13479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    borykają się chyba z jakimiś problemami z marszczeniem farby przy uszczelkach
    Nie wiem o jaki problem może chodzić bo przecież okna maluje się bez uszczelek a dopiero później gumkuje. W każdym razie uderz może bezpośrednio to "Techniki" z zapytaniem o okna malowane.

  20. #13480
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Maluje się gotowe zgrzewy przed ich okuciem i oszkleniem. Istnieją wyspecjalizowane lakiernie okien PVC, które dają gwarancję taką samą jak na okna okleinowane i nic ni odchodzi ani się nie łuszczy. Są to oczywiście specjalne farby, odpowiednie przygotowanie podłoża itp. A ty pewnie nadal masz w pamięci okna Thermoplastu sprzed 15 lat, z których płatami odchodziła farba a powierzchnia wyglądała jak malowana za stodołą w wietrzny dzień.

    Zgrzewy sie zamazuje flamastrem i jak to wyglada kazdy widzi.

    Wyspecjalizowane malowanie profili to mrzonka.

    Zapraszam do Swinoujscia. Bylem tam na ekspertyzie okien drewnianych [3 duze budynki - nowe. Przechodzilem przez inne nowe osiedle tej dzielnicy. Osiedle co ma 5 budynkow. Cos mi sie rzucilo w oczy ze biale plastikowe okna cos nie sa biale a jakies kremowe. Podszedlem i co widze - popularny system pomalowany na bladokremowo farba z pedzla [widac smugi i wlosy pedzla. Oho mowie do twego zleceniodawcy co zlecil ekspertyze tych okien z drewna "cos mi sie widzi ze ta farba to sie luszczy i peka" A on "no wlasnie - mamy pewne podejrzenia". Nie zdazylem wrocic do Warszawy a tu na biurko przyslano mi kolejne zlecenie ze Swinoujscia - wlasnie na te okna. A okien jest cos ze 1500 sztuk.
    Zapraszam do belchatowa - okna z PVC w czerwone poluszczone placki.
    Thermoplast znakomicie malowal profile. Ale to byla droga technologia i przegrala z walka naszych producentow okien o jak najtanszy wyrob. Wykonczyli ten profil producenci okien. farba trzymala sie swietnie. Bo byla praktycznie wtapiana.
    Tak samo jak Gealan - tylko on potrafi malowac profile.
    wszystko inne to marna podrobka ktora za jakis czas da znac o sobie.

Strona 674 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony