dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 680 z 1568
Pokaż wyniki od 13.581 do 13.600 z 31350
  1. #13581
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    bwojtek napisał:
    Jak nie masz pisemnej umowy gwarancyjnej to nie masz gwarancji.

    Nieprawda

    Jak nie ma odrebnej gwarancji to wedle prawa handlowego gwarancją jest sama umowa i faktura za okna. Gwarancja bezterminowa.
    takie jest prawo unijne ktore i u nas obowiazuje.
    Ciekawe rzeczy piszesz ale nieprawdziwe. Gwarancja nie jest niczym obowiązkowym jest udzielana przez producenta dobrowolnie.

  2. #13582

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał pchelek
    bwojtek napisał:
    Jak nie masz pisemnej umowy gwarancyjnej to nie masz gwarancji.

    Nieprawda

    Jak nie ma odrebnej gwarancji to wedle prawa handlowego gwarancją jest sama umowa i faktura za okna. Gwarancja bezterminowa.
    takie jest prawo unijne ktore i u nas obowiazuje.
    Ciekawe rzeczy piszesz ale nieprawdziwe. Gwarancja nie jest niczym obowiązkowym jest udzielana przez producenta dobrowolnie.
    Dokładnie Bwojtek,

    gwarancja jest rzeczą "dobrowolną" wydaną przez producenta.
    W większości przypadków w karcie gwarancyjnej jest też zapis o "autoryzowanej" grupie montażowej. Montaż dokonany przez "nie autoryzowaną" grupę montażową wyklucza gwarancję.

    Ale to jest długi temat.

    Pozdrawiam

  3. #13583

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    bwojtek napisał:
    Jak nie masz pisemnej umowy gwarancyjnej to nie masz gwarancji.

    Nieprawda

    Jak nie ma odrebnej gwarancji to wedle prawa handlowego gwarancją jest sama umowa i faktura za okna. Gwarancja bezterminowa.
    takie jest prawo unijne ktore i u nas obowiazuje.

    Zazadaj od producenta deklaracji zgodnosci.


    Zobaczysz jego wieeeelkie oczy


    Darek
    Co to znaczy gwarancja bezterminowa ( do końca świata i jeden dzień dłużej) Gwarancja jest dobrowolna albo jest albo jej nie ma i z reguły jest na dłuższy okres niż wynika to z rękojmi. Kiedy gwarancji nie ma obowiązuje wówczas rękojmia 24 miesiące przy sprzedaży osobie prywatnej, 12 miesięcy przy sprzedaży firmie.

  4. #13584
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał pchelek
    bwojtek napisał:
    Jak nie masz pisemnej umowy gwarancyjnej to nie masz gwarancji.

    Nieprawda

    Jak nie ma odrebnej gwarancji to wedle prawa handlowego gwarancją jest sama umowa i faktura za okna. Gwarancja bezterminowa.
    takie jest prawo unijne ktore i u nas obowiazuje.
    Ciekawe rzeczy piszesz ale nieprawdziwe. Gwarancja nie jest niczym obowiązkowym jest udzielana przez producenta dobrowolnie.
    Dokładnie Bwojtek,

    gwarancja jest rzeczą "dobrowolną" wydaną przez producenta.
    W większości przypadków w karcie gwarancyjnej jest też zapis o "autoryzowanej" grupie montażowej. Montaż dokonany przez "nie autoryzowaną" grupę montażową wyklucza gwarancję.

    Ale to jest długi temat.

    Pozdrawiam
    Co jeszcze ciekawsze gwarancja może również wynikać z oświadczenia gwaranta złożonego w reklamie , to raz.

    A dwa, żaden z producentów wymagających wykonywania montaży przez "autoryzowane ekipy", nigdzie w sposób powszechnie dostępny nie ujawnia ich listy.

    A trzy, to chyba też to, że najczęściej umowy zawiera się i warunki montażu omawia i ustala w biurze z przemiłą panią Zosią czy Kasią, które są żywą reklamą ściśle tajnych zasad montażu i ekip mniej lub bardziej nieautoryzowanych.

    A cztery, to kogo to wszystko obchodzi przed montażem? Uda się lub nie uda się. Szanse są pół na pół. Jedni się wkurzą inni pochwalą i w finale będzie jak w piosence Jana Kaczmarka "pero, pero bilans musi wyjść na zero".

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  5. #13585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    "...ale to jest długi temat...
    oj oj oj nie poruszajmy go, bo zajmie conajmniej 100 kolejnych stron
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #13586

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał JarekKos
    "...ale to jest długi temat...
    oj oj oj nie poruszajmy go, bo zajmie conajmniej 100 kolejnych stron
    100 stron??

    A ty byś chciał TYLKO o zasadach montażu pisać?? A gdzie użytkowanie, wybór i tym podobne??

    Pozdrawiam

  7. #13587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    . . . A ty byś chciał TYLKO o zasadach montażu pisać?? . . .
    ją już pisania o montażu mam serdecznie dość-może dla odmiany porozmawiamy o kobietach ? to o wiele ciekawszy temat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #13588

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    ją już pisania o montażu mam serdecznie dość-może dla odmiany porozmawiamy o kobietach ? to o wiele ciekawszy temat
    Niezły pomysł,

    może zorganizujemy wybory MISS i MISTER Forum Muratora??

  9. #13589
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Czarownica

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam AVANTE od roku i jest porażka!!!! Nie wiem czy na takie trafiłam czy takie są w rzeczywistości, bo pierwsze wady to złe wyregulowanie okien ciągle ocierają o ramę. Po 2 miesiącach kiedy przyszły mroźne dni szyba zamarzła w środku no ale to raczej wina producenta szyb, następnie prawie po roku użytkowania w ramie zaczęły pękać zgrzewy więc przyjechał serwisant zakleił szpary klejem i wygląda to bardzo nie estetycznie lepiej wyglądało ze szparami więc zgłosiłam raz kolejny że okno nadal podlega reklamacji i narazie czekam na odpowiedz (pracownicy ogólnie mili za wyjątkami ale to się wszędzie zdarza). Nie znam OKNOPLASTU bo nigdy nie miałam z nimi do czynienia więc nie mam zdania ale jeśli chodzi o AVANTE nie polecam mimo, że mają roczne ubezpieczenie.

  10. #13590

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał darek63
    Cytat Napisał darek63
    A tak na marginesie - dlaczego z oknami nie przychodzi do klienta gwarancja od producenta ?
    U każdego dobrego producenta okien taki dokument jest wydawany.
    Może jest wydawany, a może i nie .... ale do mnie nie dotarł ... a producent super że hej.
    Nie wiem jaki to producent bo nazwa nie padła. Ale bardzo prawdopodobne, że producent kartę gwarancyjną wydał wraz z oknami ale już dealer "zachował ją" dla siebie. Dostałeś jakiekolwiek dokumenty do okien (instrukcja montażu, konserwacji, aprobaty?)?
    ********************************

    Sorki ale czuję się w obowiązku poinformować, że jednak z oknami dotarł do mnie druk z gwarancją, sposobem montażu i użytkowania. Na drugiej stronie kartki z logo producenta (była naklejona na szybę) zawarto te 3 tamaty. Niedopatrzenie takie moje jednak.

    Tak więc wybrany przeze mnie "producent okien że hej" jest jak najbardziej w porządku w tym aspekcie. Co prawda aprobaty nie mam ale to już dla mnie musztarda po obiedzie .... zresztą pewnie jakąś tam ma bo to wysoka dość półka. Okna są na 5+, pośrednik sprzedający i montujący wypadł na 5 lub 4+.
    Doradzano przy wyborze , zaproponowano kilka konfiguracji , a w sprawie dopłaty pozostałej kwoty za okna zadzwonił dopiero po 10-14 dniach.

    A więc w tym wypadku ja klient mam:
    - umowę, w której pośrednik dał mi 36 m-cy gwarancji na montaż
    - gwarancję na 5 lat przekazaną wraz z oknami (muszę tylko podstemplować ją u sprzedającego) gwarancja bez konieczności okresowego serwisowania.
    - dobre i ciepłe okna (realny wzrost temp. w pokojach o ok. 2 st.C)
    - zadowolenie z poprawnego montażu (14 śrubowanych kotew/okno i była nawet taśma rozprężna).


    *****
    Natomiast inaczej wygląda drugi przypadek zakupowy w mojej rodzinie:
    - część okien krzywo złożonych chociaż wybrano okna od producenta uważanego za dość wysoką półkę.
    - w umowie brak info o gwarancji na cokolwiek
    - brak przekazania gwarancji przy montażu jak i odmowa wydania jej podczas wizyty z uwagami dotycz. okien kilka dni po montażu
    - podniesiony głos sprzedającego może świadczyć jedynie o nieczystym sumieniu, ale damy temu radę. Aha przy zakupie to miodzili i słodzili, że do rany przyłóż.
    - niewykluczone, że bliska mi osoba stała się ofiarą oszustwa lub podłości ludzkiej .... część okien może być II gat. lub nawet podróbą ?



    Rada dla kupujących okna :
    - nie brakuje miłych i uczciwych pośredników, i montażystów oraz dobrych producentów okien , ale bądźcie zawsze czujni i miejcie zwarte pośladki ... bo nie wykluczone, że teraz na was przyszła kolej.
    Miejmy nadzieję, że tych dobrych i uczciwych jest większość.

    Ale u mnie w rodzinie jak na razie remis 1:1.
    Darek

  11. #13591
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    "miejcie zwarte posladki" - piękna poezja [/b]
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #13592

    Domyślnie

    Okna jak wczesniej pisałem wybrane, ostatecznie Jezierski Premium Ultra. Powiedzcie jak Jezierski okleja swoje okna. Czy lepiej kupić okna oklejone wzorem drewnopodobnym jasnym "Montana" czy z zewnatrz jasnoszare Silbergrau 7155.05 i wewnatrz białe. Oczywiście nie chodzi o estetyke ( bo to rzecz względna, każdy ma inny gust ) tylko o aspekty techniczne. Nie widziałem w salonie okien Jezierskiego oklejonych tylko z jednej strony. Czy przy kolorze silbergrau cześć zewnetrzna skrzydła i ramy jest barwiona pod kolor w masie czy też biała ( problem ewentualnych zarysowań/uszkodzeń ). Zastanawiam się czy przy zestawieniu szare/białe róznice bedą bardzo rzucać się w oczy z jednej lub drugiej strony. Może lepszym pod wzgledem eksploatacji jest rozwiazanie okna oklejonego z 2-ch stron.

  13. #13593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dla Silbergrau standardem jest okleinowanie na rdzeniu białym
    nie jest barwiony w masie a podnoszone "zarysowania" zostawmy w spokoju - marketingowe wychwalanie tego rozwiązania kilka lat temu przez Veke nie mające realnie znaczenia - czy kiedykolwiek próbowałeś "zarysować" okleinę tak by odsłonić rdzeń??? Gdybyś próbował to wiedziałbyś, że realnie jest to bardzo trudne nawet przy ekstremalnej eksploatacji okien. Poza tym do takich rzeczy są specjalne korektory którymi zamalowywało i zamalowuje się miejsca po zebraniu nadlewki ze zgrzewu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #13594

    Domyślnie

    Jareko, a technicznie Jezierski ładnie robi okna dwukolorowe? Wiesz krawedzie gdzie styka się okleina z białym skrzydłem/ramą, itp.
    Doradź, iść w taki sam kolor z obu stron czy twoim zdaniem szare/białe nie bedzie razić. Ten kolor biały od srodka pomijajac nawet aspekt cenowy przemawia do mnie neutralnoscią, potem pomieszczenia nie trzeba urzadzać pod kolor okien

  15. #13595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sam sobie odpowiedziałeś - choć jeśli już dołożyłbym 10% do okienek i środek wziąłbym okleinowany w kolorze.... białym. Takie okno wygląda ślicznie - ale wiesz... o gustach....
    Jakość okleinowania jest taka sama jak bezpośrednio od producenta profila - przecież nie siedzi tam Pan Józio i nie robi tego ręcznie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #13596
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jareko - co tam słychać na rynku - spadek sprzedaży, no nie
    Trzeba jakoś kreować, no nie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #13597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Jareko - co tam słychać na rynku - spadek sprzedaży, no nie
    Spadek???
    Gdzie???
    U mnie???
    hmmm... Charlie - pudło
    W stosunku do zeszłego roku => +20%
    Cytat Napisał Charlie
    Trzeba jakoś kreować, no nie
    trzeba, a jakże
    Nie powiesz mi chyba, że wiesz o tym, co w Forum Branżowym za jakiś czas się ukaże
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #13598

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    sam sobie odpowiedziałeś - choć jeśli już dołożyłbym 10% do okienek i środek wziąłbym okleinowany w kolorze.... białym. Takie okno wygląda ślicznie - ale wiesz... o gustach....
    Jakość okleinowania jest taka sama jak bezpośrednio od producenta profila - przecież nie siedzi tam Pan Józio i nie robi tego ręcznie
    Jareko, rozumiem że piszesz o kolorze Weiss, rzeczywiście moze to ciekawie wygladać, tylko skad na to wszystko wziac kasiore, bo do tego biorę pod kolor rolety, brame garazowa i drzwi wejsciowe
    Jakość okleinowania okien tylko z jednej strony moze byc różna, ostatnio ogladałem okna na dobrym profilu producenta który wygrywa ceną większość przetargów i srednio to wygladało. Jezierskiego w 2-ch kolorach nie widziałem stad moje pytanie ( tym bardziej uzasadnione, że z tego co wiem sam okleinuje swoje okna ).

  19. #13599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    ...ostatnio ogladałem okna na dobrym profilu producenta który wygrywa ceną większość przetargów i srednio to wygladało. ....
    wiec o czym my wogóle rozmawiamy? już sam masz odpowiedź
    Fakt, sam okleinuje ale jeśli myślisz ze wygląda to tak jak samodzielne oklejanie tapetą samoklejącą szafek w kuchni to sie grubo mylisz czyni to całkiem sprawnie maszyna i dobrze to wychodzi. Choć czasem zdarzają się drobne wpadki jak każdemu - nie myli się tylko ten co na d... siedzi i nic nie robi, ale są to naprawdę sporadyczne wypadki, tak samo jak bezpośrednio u producenta profili gdzie także się mogą zdarzyć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #13600
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Gwarancja nie jest niczym obowiązkowym jest udzielana przez producenta dobrowolnie.

    Moze jej wcale nie udzielac a wyrob i tak jest objety gwarancja.

    pogadaj z prawnikiem to ci wyjasni na czym to polega.

    Kazdy towar podlega gwarancji.

    Sa firmy ktore w procesach sadowych przegraly bo gwarancje byly nieprecyzyjne lub ich nie bylo.
    ja czesto w sporach sadowych udzial biore, mam [znam] prawnikow od takich spraw i ich polecam.

Strona 680 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony