dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 691 z 1567
Pokaż wyniki od 13.801 do 13.820 z 31328
  1. #13801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    tak.......tylko takie że niezla reklama dla firmy......ja gdy reklamuje swoja firmę....nie ukrywam tego
    to nie reklama to zapytanie czy ktoś kiedyś miał przyjemność współpracować z tą firmą bo zrobiła mi bdb wycenę a 6 tyś to duża różnica starczy mi na drzi do garażu !!! obawiam sie tylko jednego czy montaż będzie profesjonalny dlatego pytam czy ktoś zna tą firmę !

    wszystkie firmy ktore robiły mi wyceny znalazłem za pośrednictwem SCHUCO - na ich stronie opisani są odbiory profili !!!

  2. #13802
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Finlandia - dzieki za info.
    A jak metalizowana warstwa bedzie na jednej z szyb sklejonych np 33.1 to tez ten wykrywacz wykryje ???? Wykryje [to ja tak mysle].
    I pytanko drugie - jak sie odwrotnie ustawi szybe niskoemisyjna to poza innym kolorem szyby w elewacji nie ma innych niedogodnosci. Znaczy sie czy ma to wplyw na wspolczynnik U szyby. Chyba ma ????? Nie ma [to ja tak mysle]
    Na tej budowie pewno pomylka byla - szyb bylo bardzo duzo -czesc klejonych i pewno im sie porypalo przy skladaniu szyb. Takich szyb jest kilka [na kilkaset]

  3. #13803
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Charlie - mam inne wrazenie. Ekspertyzy w ktorych biore udzial to okna od sufitu do podlogi i od lewej do prawej - Szklane domy. nawet skryc sie nie ma gdzie. jak jeszcze takie mieszkanie zamieszkuje seksowna sąsiadka to dobrze. Ale jak jest to stary zgred to kleska.

  4. #13804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Przebrnęłam przez część wątków i utknęłam w martwym punkcie, proszę wobec tego o pomoc.
    Szukam okien o wzmocnionych okuciach wk2 i szybie P4. Plastiki kolor szary jednostronnie. Mam dwie oferty:
    Izoterm Pszczyna okna szare (jasno) około 8.600 z montażem Rehau (70 mm) 5 komorowe
    Oknokomplex antracyt (pasowałby fajnie do drzwi i bramy w tym samym kolorze) Brugmann zaokręglone (73 mm) 5 komorowe 7.900. Nie tylko ze względu na cenę ale także na szerszy profil i ładniejszy kolor skłaniałabym się ku 2 ofercie ale ... firma działa od 2002 r, jest autoryzowanym przedstawicielem fabryki Termoprofil z Wodzisławia, sprzedaje tez na allegro (bardzo dobre opiniem wręcz wychwalające) tylko co z gwarancją ? Jeżeli dostanę 10 lat a firma się do tego czasu zwinie ? Co wtedy ?
    Czy warto ryzykować ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  5. #13805
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Gwarancja to pic. na szyby ich producent daje 3 lata a na okucia jest lata 2. 10 lat to taka "zacheta". jak okna sa dobre to gwarancja jest zbyteczna.

  6. #13806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    jak okna sa dobre to gwarancja jest zbyteczna.
    Nie przesadzajmy! Nawet Mercedesy się psują... Subaru zresztą też

  7. #13807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99
    Przebrnęłam przez część wątków i utknęłam w martwym punkcie, proszę wobec tego o pomoc.
    ...
    firma działa od 2002 r, jest autoryzowanym przedstawicielem fabryki Termoprofil z Wodzisławia, sprzedaje tez na allegro (bardzo dobre opiniem wręcz wychwalające) tylko co z gwarancją ? Jeżeli dostanę 10 lat a firma się do tego czasu zwinie ? Co wtedy ?
    Czy warto ryzykować ?
    Nie znam bliżej tych firm by powiedzieć coś o nich, dlatego napiszę ogólnie:
    W czym problem? Gwarancję daje producent. I nawet jeśli przedstawiciel zniknie z rynku to powinnaś mieć dokument potwierdzający zakup i udzieloną gwarancję. Dobry producent nie odrzuci sprawy z tego powodu, że nie ma już przedstawiciela, no chyba.. że lubi stosować spychologię i nie dba o swoje dobre imię (ale wtedy to nie jest dobry producent)

    Z drugiej strony.. wg mnie minimum 50% reklamacji wynika z montażu - czasem to ewidentny błąd w sztuce, a czasem.. dobry montażysta wyłapie drobny błąd producenta i go od ręki usunie zanim ten zaowocuje poważniejszymi konsekwencjami.

    Firm działających w tej branży dłużej niż 10 lat nie ma zbyt dużo. Zdecydowana większość powstała po roku 2000, więc nie powinien to być powód do ich odrzucenia.

  8. #13808

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Finlandia - dzieki za info.
    A jak metalizowana warstwa bedzie na jednej z szyb sklejonych np 33.1 to tez ten wykrywacz wykryje ???? Wykryje [to ja tak mysle].
    I pytanko drugie - jak sie odwrotnie ustawi szybe niskoemisyjna to poza innym kolorem szyby w elewacji nie ma innych niedogodnosci. Znaczy sie czy ma to wplyw na wspolczynnik U szyby. Chyba ma ????? Nie ma [to ja tak mysle]
    Na tej budowie pewno pomylka byla - szyb bylo bardzo duzo -czesc klejonych i pewno im sie porypalo przy skladaniu szyb. Takich szyb jest kilka [na kilkaset]
    Jeśli odwrócisz pakiet to U robi się większe, o ile nie wiem ale różnice w rosieniu szyb od wewnątrz zauważysz od razu. Jeśli o zgrozo przy klejeniu pakietu odwrócono samą taflę niskoemisyjną to tlenek mamy na zewnętrznej powierzchni pakietu, rozmazuje się wszystko, kontrola jakości musiała by być pijana żeby takie coś wypuścić. Przypadek pierwszy czasem spotykam, drugi przydażył mi się raz.

    Pozdrawiam

  9. #13809

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333

    Jeśli odwrócisz pakiet to U robi się większe, o ile nie wiem ale różnice w rosieniu szyb od wewnątrz zauważysz od razu. Jeśli o zgrozo przy klejeniu pakietu odwrócono samą taflę niskoemisyjną to tlenek mamy na zewnętrznej powierzchni pakietu, rozmazuje się wszystko, kontrola jakości musiała by być pijana żeby takie coś wypuścić. Przypadek pierwszy czasem spotykam, drugi przydażył mi się raz.

    Pozdrawiam
    Wydaje mi się że tutaj popełniasz błąd.

    Zestaw 24mm - 4 Float (zewnątrz) / 16 Argon / 4LE ma:
    współczynnik przenikania ciepła 1,1 wg EN 674,
    LT światła 80%,
    współczynnik energii słonecznej 61%.

    Natomiast

    Zestaw 24mm - 4LE (zewnątrz) / 16 Argon / 4 Float ma:
    współczynnik przenikania ciepła 1,1 wg EN 674,
    LT światła 80%,
    współczynnik energii słonecznej 58%.


    Więc jedyną rzeczą która się zmienia jest "współczynnik energii słonecznej"

  10. #13810

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    A jak metalizowana warstwa bedzie na jednej z szyb sklejonych np 33.1 to tez ten wykrywacz wykryje ???? Wykryje [to ja tak mysle].
    I pytanko drugie - jak sie odwrotnie ustawi szybe niskoemisyjna to poza innym kolorem szyby w elewacji nie ma innych niedogodnosci.
    Pchełek,

    wydaje mi się że jeśli mierzysz wykrywaczem powłokę, to przy odwróconym pakiecie nie uda się tego wykryć . Musiałbyś miernik przyłożyć z drugiej strony.

    PS: Odwrócenie pakietu jest bardzo popularne - szczególnie na dużych inwestycjach - w przypadku szyb "BEZPIECZNYCH" z jednej strony. Szyby BEZPIECZNE "ciepłe" sa po prostu dużo droższe od BEZPIECZNYCH "zimnych"

    Pozdrawiam

  11. #13811

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Stosowanie taśm i folii w montażu jest zalecane - szczególnie przez teoretyków a ich brak uważany jest za błąd w sztuce.
    W praktyce niewielki procent monaży jest tak wykonywany.
    Chodzi o zabezpieczenie piany montażowej przed wilgocią. Piana przypomina w przekroju gąbkę (chociaż wielokrotnie lepszą)- i w szczególnych przypadkach może nasiąkać wilgocią - zaczynając od zwykłej pary wodnej po deszcz, który się dostaje w źle zabezpieczone szczeliny. Pianka zamoczona nie izoluje - jest zimna. Ja to przyrównuję do koca - suchym miło się przykryć, ale mokry nie jest przyjemny, szczególnie w chłodne wieczory...
    Finlandia,

    nie wiem czy pamiętasz.
    Ja w końcówce lat 90-tych dostałem z IFT, że nie należy obcinać piany przy montażu właśnie ze względów tak zwanego efektu "gąbki".
    Szczególnie dotyczyło to okien drewnianych, ponieważ zewnętrzna część ościeżnicy nie jest tak dobrze zabezpieczona i istnieje duże ryzyko "ssania" wody przez profile drewniane.

  12. #13812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ależ obciętą pianę należy od razu zabezpieczyć tynkiem -ale jak nie raz tu mówił Jareko -na jakiś czas wystarczy farba emulsyjna, "uczono mnie" że także lakier bezbarwy, silikon w sprayu itp. co nie zawsze zgadza się z zasadami ciepłego montażu. Najlepiej piany nie obcinać od ręki - a pozostawić ją do czasu zrobienia elewacji - ale też absolutnie nie dłużej niż 6 miesięcy.

    A czy drewniane okna "piją" wodę przez piane? Moze w latach 90 tak było, bo wtedy większość okien była malowana pistoletem i na ogół zewnętrzne części (te "idące w mur") nie były lakierowane.. Teraz większe zakłady lakierują w komorach i całe okno jest pokryte dokładnie, z każdej strony. Ale to nadal nie jest regułą.

  13. #13813
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    PS: Odwrócenie pakietu jest bardzo popularne - szczególnie na dużych inwestycjach - w przypadku szyb "BEZPIECZNYCH" z jednej strony. Szyby BEZPIECZNE "ciepłe" sa po prostu dużo droższe od BEZPIECZNYCH "zimnych"

    To juz calkiem jestem skolowany.
    1. Bezpieczna ciepla to i bezpieczna np 33.1 i niskoemisyjna. czyli 33.1/16/4LE
    2. Bezpieczna zimna to tylko 33.1 bez szyby niskoemisyjnej ???????
    3. W pakiecie 33.1/16/4 niskoemisyjna jest szyba pojedyncza ????
    4. Czy tez moze byc to jedna z szyb w pakiecie 33.1
    5. Odwrocony pakiet to szyba niskoemisyjna od wewnatrz ??????????? - czyli klejona 33.1 idzie na zewnatrz ????

  14. #13814
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jak wilgoc pojdzie na drewno to nawet lakier nie pomoze.
    Une sa "ekologiczne" te lakiery - czyli g....no warte.
    Sa wodorozcienczalne.
    A jak jest to eukaliptus to on sie bardzo kiepsko impregnuje i slabo klei i lakier sie trzyma na "slowo honoru".
    Woda z opadow czy z wilgoci go zalatwiaja na cacy.

  15. #13815
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Z tymi szybami to cyrk mam ostatnio.
    Jedne szyby rosieja na zewnatrz drugie nie. To jedna ekspertyza.
    Druga to ta opisana powyzej.
    I trzecia. Mianowicie - Czy mozna porysowac szybe przy myciu jej. to tez mam zapytania.
    Tu mi sie nasuwa mysl ze szyba ktora mi przywiezli ma warstwe niskoemisyjna na zewnatrz bo jest tak delikatnie porysowana.
    Zescie mi chyba podsuneli rozwiazanie.
    Jak sprawdzic gdzie jest warstwa metalu - chyba po odbiciu swiatla.

  16. #13816
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Subaru zresztą też
    Moja impreza jest niezniszczalna.
    tera zona jezdzi - i sie jej zdarza na czwórce popylac 40 kilo na godzine.
    A impreza zyje.

  17. #13817

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek

    To juz calkiem jestem skolowany.
    1. Bezpieczna ciepla to i bezpieczna np 33.1 i niskoemisyjna. czyli 33.1/16/4LE
    W tym przypadku szyba 33.1 jest szybą bezpieczną "zimną". Opis zawsze zaczyna się od szyby zewnętrznej.

    Cytat Napisał pchelek
    3. W pakiecie 33.1/16/4 niskoemisyjna jest szyba pojedyncza ????
    Tak


    Cytat Napisał pchelek
    5. Odwrocony pakiet to szyba niskoemisyjna od wewnatrz ??????????? - czyli klejona 33.1 idzie na zewnatrz ????
    Odwrócony "pakiet" to znaczy , że producent zamówił ze względów cenowych np. 33.1/16/4LE (Bezpieczna 33.1 od zewnątrz / Ramka 16 / Niskoemisyjna 4 od wewnątrz), a w skrzydło zakłada ten "pakiet" odwrotnie, czyli szybą bezpieczną od wewnątrz pomieszczenia. Często spotykane w salach gimnastycznych.

    Nie wiem czy Ci wyczerpująco i zrozumiale odpowiedziałem. Jakby coś to pytaj.

    Pozdrawiam

  18. #13818

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    jak wilgoc pojdzie na drewno to nawet lakier nie pomoze.
    Dlatego też nie należy montowac szczególnie okien drewnianych przed wylewkami i tynkami wewnętrznymi


    Cytat Napisał pchelek
    Une sa "ekologiczne" te lakiery - czyli g....no warte.
    Sa wodorozcienczalne.
    Ekologia się kłania

    Cytat Napisał pchelek
    A jak jest to eukaliptus to on sie bardzo kiepsko impregnuje i slabo klei i lakier sie trzyma na "slowo honoru".
    Woda z opadow czy z wilgoci go zalatwiaja na cacy.
    W naszych warunkach atmosferycznych eukaliptus nie nadaje się do użytku jako okna lub drzwi.

    Jedyna metodą zabezpieczenia tego drewna jest lakierowanie "proszkowe". Ale tego sposobu chyba nikt w Polsce nie używa w stolarce drewnianej.

  19. #13819
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał IVO333

    Jeśli odwrócisz pakiet to U robi się większe, o ile nie wiem ale różnice w rosieniu szyb od wewnątrz zauważysz od razu. Jeśli o zgrozo przy klejeniu pakietu odwrócono samą taflę niskoemisyjną to tlenek mamy na zewnętrznej powierzchni pakietu, rozmazuje się wszystko, kontrola jakości musiała by być pijana żeby takie coś wypuścić. Przypadek pierwszy czasem spotykam, drugi przydażył mi się raz.

    Pozdrawiam
    Wydaje mi się że tutaj popełniasz błąd.

    Zestaw 24mm - 4 Float (zewnątrz) / 16 Argon / 4LE ma:
    współczynnik przenikania ciepła 1,1 wg EN 674,
    LT światła 80%,
    współczynnik energii słonecznej 61%.

    Natomiast

    Zestaw 24mm - 4LE (zewnątrz) / 16 Argon / 4 Float ma:
    współczynnik przenikania ciepła 1,1 wg EN 674,
    LT światła 80%,
    współczynnik energii słonecznej 58%.


    Więc jedyną rzeczą która się zmienia jest "współczynnik energii słonecznej"
    dokładnie - zmienia się współczynnik "g" (nie mylić z punktem "g"). Zmienia się tzn polepsza !

  20. #13820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    I trzecia. Mianowicie - Czy mozna porysowac szybe przy myciu jej. to tez mam zapytania.
    Podnoszę ten wątek dla użytkowników: MOŻNA PORYSOWAĆ SZYBY PRZY MYCIU.
    Szczególnie pierwsze mycie po budowie, na sucho rozciera się resztki zaprawy tynkarskiej a już w ogóle jest dramat, kiedy używa się do szorowania gąbki do zmywania - tylko tej warstwy z drapakiem.. Wówczas ryski są drobne, ale bardzo widoczne w promieniach słońca.

Strona 691 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony