dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 706 z 1568
Pokaż wyniki od 14.101 do 14.120 z 31350
  1. #14101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO mnie już się nie chce opisywać pewnych rzeczy-przykładów mógłbym podać więcej sypiąc nazwami producentów ale po co? Z racji tego że współpracuje z Jezierskim zostanie to odebrane na opak. Jestem wyjątkowym kretynem mając kilku producentów robiących na Schuco pod nosem wybrałem sobie dostawcę prawie 200 km od siebie. W myśl wypowiadanych tu opini że okna się niczym nie różnią to faktycznie ze mnie debil jakich mało. W świetle tych opini tu wyrażamych jednego nie pojmuje-skoro okna są identyczne to faktycznie po co przesłacać-dlaczego tak wystrzegaćie się chińszczyzny-dlaczego jej nie kupujecię. Dlaczego nie kupujęaie tylko wyrobów firm D... Przecież chyba nie ze snobizmu wybieracię chyba najdroższego na rynku Aluplasta od Adamsa-bądź najdroższe Schuco od Jezierskiego-bądź najdroższa Veke z Oknoplastu itd. Chyba jednak ci drożsi producenci nie z powodu chorej chęci zysku-jak to ktoś tu już go zarzucił-oferują wam okna i znajdują w Was nabywców. Oni gwarantują wam że okno zostanie wykonane z zasadami sztuki i np. śruby mocujące profil do wzmocnienia nie dość że wogóle będą to jeszcze będą co ok. 20 cm od siebie a nie albo jak poradnie lub tylko jedną sztuka. Oni gwarantują wam także obsługę serwisowa-bo tak jak kto inny powiedział okna robią tylko ludzie i mogą się pomylić lub mieć swój słabszy dzień. Decyzję i tak pani podejmujęcie ale to wszystko o czym tu wspominam rzutuje także na cenę końcową produktu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #14102

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    IVO mnie już się nie chce opisywać pewnych rzeczy-przykładów mógłbym podać więcej sypiąc nazwami producentów ale po co? Z racji tego że współpracuje z Jezierskim zostanie to odebrane na opak. Jestem wyjątkowym kretynem mając kilku producentów robiących na Schuco pod nosem wybrałem sobie dostawcę prawie 200 km od siebie. W myśl wypowiadanych tu opini że okna się niczym nie różnią to faktycznie ze mnie debil jakich mało. W świetle tych opini tu wyrażamych jednego nie pojmuje-skoro okna są identyczne to faktycznie po co przesłacać-dlaczego tak wystrzegaćie się chińszczyzny-dlaczego jej nie kupujecię. Dlaczego nie kupujęaie tylko wyrobów firm D... Przecież chyba nie ze snobizmu wybieracię chyba najdroższego na rynku Aluplasta od Adamsa-bądź najdroższe Schuco od Jezierskiego-bądź najdroższa Veke z Oknoplastu itd. Chyba jednak ci drożsi producenci nie z powodu chorej chęci zysku-jak to ktoś tu już go zarzucił-oferują wam okna i znajdują w Was nabywców. Oni gwarantują wam że okno zostanie wykonane z zasadami sztuki i np. śruby mocujące profil do wzmocnienia nie dość że wogóle będą to jeszcze będą co ok. 20 cm od siebie a nie albo jak poradnie lub tylko jedną sztuka. Oni gwarantują wam także obsługę serwisowa-bo tak jak kto inny powiedział okna robią tylko ludzie i mogą się pomylić lub mieć swój słabszy dzień. Decyzję i tak pani podejmujęcie ale to wszystko o czym tu wspominam rzutuje także na cenę końcową produktu.
    Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich.
    W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż. Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.

  3. #14103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moris77
    ....Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich. W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż.
    ciesze sie ze uzupełniłeś swoja wypowiedz bo jej poprzedni wydźwięk byl z lekka przerażający a tak wiadomo w co dokładnie chodzi
    Cytat Napisał Moris77
    Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.
    wiem coś o tym. W 2009 roku w porównaniu do 2008 o ok 30% wzrosła u mnie ilość tego rodzaju usług - wywalanie okien mających maksimum 5 lat, zarówno z PVC jak i drewnianych i o prawie 50% poprawianie montaży po innych
    To jest SZOK !!! po prostu szok !!! Ale mnie to cieszy - roboty jest dzieki temu coraz więcej
    Wiec... ten kto dalej w wierzy w teksty w stylu - cena czyni cuda, czy tez skoro profil ten sam to po co przepłacać - niech dalej żyją w takim przeświadczeniu.

    Mnie mama nauczyła jednego. Jestem za biedny bym byle g... kupował oraz chytry dwa razy traci
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #14104

    Domyślnie

    Moim zdaniem to robicie dobrą robotę nawet gdy czasami ciągniecie w jedną stronę.Z tego wątku dowiedziałem się na jakie firmy warto postawić w poszukiwaniu okien ,obecnie w mieszkaniu mam okna z firmy na "A" z okolic Zambrowa-1,5 roku i już drzwi balkonowe do wymiany,reszta jakoś się trzyma.Być może po przeczytaniu tego wątku(przyznaję się ,kilka ostatnich stron)uniknę podobnej sytuacji w powstającym właśnie domu i wybrane okna posłużą zdecydowanie dłużej.

  5. #14105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2r
    Moim zdaniem to robicie dobrą robotę nawet gdy czasami ciągniecie w jedną stronę.....
    I powiem szczerze, zrobiło mi się bardzo miło, takie wypowiedzi podtrzymują na duchu i powodują, że chce się tu dalej zaglądać
    Dzięki Ar2r za miłe słowo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #14106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2r
    .... mam okna z firmy na "A" z okolic Zambrowa-1,5 roku i już drzwi balkonowe do wymiany,reszta jakoś się trzyma.....
    "A" a nie "O" ??
    "O" w Zambrowie się mieści i dość porządnie te swoje okienka robi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #14107

    Domyślnie

    Jareko ani A ani O tylko D,aż sprawdziłem,przepraszam wszystkie firmy na A z okolic Zambrowa.

  8. #14108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2r
    Jareko ani A ani O tylko D,aż sprawdziłem,przepraszam wszystkie firmy na A z okolic Zambrowa.
    W Zambrowie się znajduje
    FABRYKA OKIEN I DRZWI PCV Renata Kaczyńska
    Stary Laskowiec 4
    18-300 Zambrów
    Czyli Dobroplast a produkują na przez siebie ciągniętym profilu który się nazywa avantgarde
    A to jest tekst z ich strony

    "Jesteśmy niezaprzeczalnym liderem stolarki PCV na rynku krajowym i czołowym producentem okien i drzwi PCV w Europie.
    Mocne strony naszej firmy, takie jak nowoczesność, duży potencjał produkcyjny, zespół ludzi pracujących z pasją
    i prorozwojowe nastawienie sprawiły, iż w ciągu kilku lat staliśmy się punktem odniesienia dla wielu firm w środowisku branżowym.
    Nie spoczywamy jednak na laurach, lecz nadal wkładamy dużo pracy w to, aby nasze produkty i jakość obsługi zadziwiały innowacyjnością i wysokim poziomem.
    Tradycja uczciwych relacji stanowiąca o tożsamości marki DOBROPLAST, a także nieustanne starania o wysoką jakość oferowanych, w najatrakcyjniejszej cenie produktów, zaowocowały uznaniem ze strony naszych Klientów i wielu prestiżowych instytucji. Potwierdzeniem tego faktu są liczne wyróżnienia i nagrody.
    Jako nieliczni w kraju samodzielnie odpowiadamy za cały proces technologiczny, począwszy od produkcji profilu, aż po dostarczenie go do punktu dealerskiego. Koordynacja każdego z etapów procesu produkcyjnego pozwala nam w pełni wziąć odpowiedzialność za jakość produktu finalnego, który trafia do Państwa rąk.

    Normalnie nazwisko właścicielki zobowiązuje znam takiego jednego z tym samym nazwiskiem i on również ma mżonki i wybujałą fantazję.

  9. #14109

    Domyślnie

    Karnawałowy humor w pełni )))

  10. #14110

    Domyślnie

    i prorozwojowe nastawienie sprawiły, iż w ciągu kilku lat staliśmy się punktem odniesienia dla wielu firm w środowisku branżowym.

    no nie, punkt odniesienia jak nie nalezy robic okien, chyba.

  11. #14111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm.. już dawno nikt na FM tak nie pojechał na producencie tylko cytując jego stronę No cóż... są wiodącym producentem dającym nam, już teraz, na swoich wyrobach zarabiać i to całkiem niezłe pieniądze (wymiana ma inne stawki od montażu - dla niewtajemniczonych powiem - o wiele większe ) a im więcej sprzedadzą tym więcej kasy my będziemy niebawem mieli
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #14112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Moris77
    ....Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich. W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż.
    ciesze sie ze uzupełniłeś swoja wypowiedz bo jej poprzedni wydźwięk byl z lekka przerażający a tak wiadomo w co dokładnie chodzi
    Cytat Napisał Moris77
    Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.
    wiem coś o tym. W 2009 roku w porównaniu do 2008 o ok 30% wzrosła u mnie ilość tego rodzaju usług - wywalanie okien mających maksimum 5 lat, zarówno z PVC jak i drewnianych i o prawie 50% poprawianie montaży po innych
    To jest SZOK !!! po prostu szok !!! Ale mnie to cieszy - roboty jest dzieki temu coraz więcej
    Wiec... ten kto dalej w wierzy w teksty w stylu - cena czyni cuda, czy tez skoro profil ten sam to po co przepłacać - niech dalej żyją w takim przeświadczeniu.

    Mnie mama nauczyła jednego. Jestem za biedny bym byle g... kupował oraz chytry dwa razy traci
    Sorrki,

    ale mam wrażenie że moja wypowiedź została przez Was źle odebrana.

    Pisałem że okno DOBRZE wykonane jest tylko do 10% tańsze od okien wykonanych przez firmy Avante, Jezierski, Adams, Oknoplast czy MS.
    Jak sami dobrze wiecie, różnica pomiędzy tymi firmami a D...em i D..em wynosi prawie 50%.

    I nie zgodzę się też z twierdzeniem że "CENA CZYNI CUDA" jak też z twierdzeniem że "DROGIE JEST ZAWSZE DOBRE"

    Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.
    Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.

  13. #14113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    ...Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.
    Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.
    Jak widzę, większość z nas co do tego jest zgodna - wywalić na zbity pysk z rynku partaczy i brakorobów.
    Faktem jest, że jest wiele małych firm robiących dobre okna (znany mi z wieloletniej współpracy "Tom @ Mar" z Ożarowa Maz robiący na Salamandrze i Aluplascie, czy też Wacławek z Babic robiący na Rehau) ale bądźmy tez realistami, male firmy mogą dać nam wyjątkowo solidnie wykonany produkt ale w swej większości nie zagwarantują nam ewentualnej dobrej obsługi posprzedażnej.Trzeba też mieć świadomość że pewna część małych firm by się utrzymać na rynku musi czynić pewne "oszczędności" i te firmy dobrze byłoby z rynku - delikatnie mówiąc - usunąć.
    Stąd wielokrotnie na postawiane tu pytania: gdzie?, u kogo?, jakie? itp. padają z naszej strony propozycje by zasięgać języka wśród znajomych, w swoim regionie gdyż może się okazać że pod samym nosem mamy zakład nie największy ale robiący dobre okienka jak wspomniany przeze mnie T@M czy Wacławek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14114

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał JarekKos
    ...Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.
    Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.
    Jak widzę, większość z nas co do tego jest zgodna - wywalić na zbity pysk z rynku partaczy i brakorobów.
    Faktem jest, że jest wiele małych firm robiących dobre okna (znany mi z wieloletniej współpracy "Tom @ Mar" z Ożarowa Maz robiący na Salamandrze i Aluplascie, czy też Wacławek z Babic robiący na Rehau) ale bądźmy tez realistami, male firmy mogą dać nam wyjątkowo solidnie wykonany produkt ale w swej większości nie zagwarantują nam ewentualnej dobrej obsługi posprzedażnej.Trzeba też mieć świadomość że pewna część małych firm by się utrzymać na rynku musi czynić pewne "oszczędności" i te firmy dobrze byłoby z rynku - delikatnie mówiąc - usunąć.
    Stąd wielokrotnie na postawiane tu pytania: gdzie?, u kogo?, jakie? itp. padają z naszej strony propozycje by zasięgać języka wśród znajomych, w swoim regionie gdyż może się okazać że pod samym nosem mamy zakład nie największy ale robiący dobre okienka jak wspomniany przeze mnie T@M czy Wacławek
    I tu się w 100%, a może nawet w 110%, zgadzamy

  15. #14115

    Domyślnie

    Jareko,

    a dlaczego piszę że montaż to minimum 50% zadowolenia??

    Ponieważ my producenci nie zawsze mamy wpływ na to jak nasze okna zostaną zamontowane.

    Patrząc na stronę Jezierskiego zobaczyłem, że pożegnał się z tym samym dilerem z którym myśmy wcześniej współpracowali. W naszym przypadku było to sprzedawanie okien innych producentów pod naszą nazwą oraz próby przekręcenia każdego klienta. Sądzę że Jezierski miał ten sam kłopot z tym dilerem.

    Chwilami mam wrażenie, że jest to problem każdego producenta. Nie każdy diler ma taką renomę jak ty i paru innych. Niektórzy dilerzy po prostu pod nazwą Oknoplastu sprzedają okna D...u, tylko zdzierają folie ochronne.

  16. #14116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Patrząc na stronę Jezierskiego zobaczyłem, że pożegnał się z tym samym dilerem z którym myśmy wcześniej współpracowali. W naszym przypadku było to sprzedawanie okien innych producentów pod naszą nazwą oraz próby przekręcenia każdego klienta. Sądzę że Jezierski miał ten sam kłopot z tym dilerem.

    Chwilami mam wrażenie, że jest to problem każdego producenta. Nie każdy diler ma taką renomę jak ty i paru innych. Niektórzy dilerzy po prostu pod nazwą Oknoplastu sprzedają okna D...u, tylko zdzierają folie ochronne.
    no cóż. Taka jest prawda. Gdyby 'czarne owce' były jawnie piętnowane to wspomniany dealer nigdy nie stał się dealerem kolejnej firmy psując jej markę swoim złodziejskim procederem. Niestety takie osoby także się zdarzają i faktycznie będąc klientem trzeba uważać..-ale klient swoją 'mądrość' ma-dalej już tego tematu nie będę rozwijał bo mija to się z celem. Za chwilę mój syn ma bal karnawałowy i na tym wolę się skupić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #14117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2r
    a z 10 do tyłu i już.
    sorka ale nie mogę się do tego dokopać, możesz podać mi mniej więcej datę?
    dzięki
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  18. #14118

    Domyślnie

    od 223 strony jest trochę odpowiedzi na moje pytania ,a wcześniej to musisz poszukać.Skorzystaj z wyszukiwarki bo kilka tematów na temat tych okien było.

  19. #14119

    Domyślnie Ach te okna...

    Już blisko dwa tygodnie męczę się z problematyką okien. Przewertowałam strony wielu producentów, sięgnęłam nawet do aprobat technicznych, że już nie wspomnę o forum Muratora.... a i tak ciągle jestem w kropce. Dlatego proszę Was o pomoc. Z kilkunastu ofert jakie dostałam wyłoniłam te moim zdanie najciekawsze. Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi oknami lub z firmami które je sprzedają podzielcie się nimi. Dla mnie to bardzo ważne i może pomoże mi to podjąć decyzję. Po tym przydługim wstępie przejdę do rzeczy:
    Oknoplast Marki_______________Veka thermic 90, Maco Multi Matic
    Fabryka Okien Nietypowych _____Galean S 8000 IQ+
    Famix ______________________Avante, Roto
    Oknobrama _________________Brugmann Arte, Roto
    Damar _____________________Veka perfect Line , Roto , pakiet trzyszybowy
    BH łask ____________________Elegance Premium TROCAL 6 komór, 3-szybowy
    Z góry dziękuję
    A i jeszcze pozdrawiam wszystkich forumowych "wyjadaczy". Podziwiam Waszą wytrwałość, Wasze rady są bezcenne

  20. #14120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dlaczego akurat te oferty ciebie zainteresowały? - toż to raptem kilka z kilkunastu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 706 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony