dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 712 z 1568
Pokaż wyniki od 14.221 do 14.240 z 31350
  1. #14221
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sagor
    Zdjęcia, jak najbardziej ... mam troszkę ... więc wyślę Ci na maila ... lub na PW dam linka Nazwy firmy nie podaję bo na razie starają się coś robić ...
    Sagor oknotest.pl też jest zainteresowany Twoimi zdjęciami, szczególnie w układzie: usterki - pierwotny sposób montażu ujawniony po odkrywkach - sposób wykonania napraw - usterki. Gdyby to nie był dla Ciebie problem prosimy o przesłanie zdjęć.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  2. #14222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sagor,
    jako potencjalny wykonawca cieszy mnie Twoje podejście do sprawy - szukasz przyczyn i rozwiązania problemu, a nie "zemsty" na firmie z którą jest Ci "pod górkę".
    Masz szansę na rozwiązanie sprawy a nie pogłębienie niedogodności i wzbudzenie nienawiści, bo gwarantuję że "obsmarowanie" z imienia i nazwiska sympatii nie budzi i wątpliwie pomaga sprawie ..

    Z drugiej strony może się wydawać, że sprzyjam maskowaniu tandety - no nie do końca, bo błędy należy poprawiać..
    Ale w końcu też jestem wykonawcą i jestem po tej stronie barykady i pewnie wszyscy tu byliby bardziej szczęśliwi gdyby takich spraw nie było..

  3. #14223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomtomo

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Sam mam (jak na razie) wątpliwą przyjemność posiadania okien firmy Budvar. Podczas pierwszych mrozów pękła wewnętrzna szyba. Pierwsza reakcja była dość zaskakująca. W ciągu dwóch dni otrzymałem odmowę przyznania reklamacji. Jednoznacznie zostało stwierdzone, że uszkodzenia mechaniczne gwarancja nie obejmuje. Mogę jedynie objechać pierwsze podejście do sprawy gdzie bez żadnej wizji spuszcza się klienta po brzytwie. Odwołałem się, przyjechała na wizję firma montująca, która jednoznacznie stwierdziła, że pod uszczelką była ubita szyba (uszkodzenie nie wynikające z użytkowania) i czekam teraz na ich odpowiedź. Zobaczymy jak się zachowają.
    Mój dziennik budowy:
    http://tomtom.mybudujemy.pl

  4. #14224
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "podaj nazwe firmy" zabrzmialo niefortunnie
    powinno byc 'podaj MI nazwe firmy"
    znam je prawie wszystkie - moznaby zainterweniowac w firmie lub u dystrybutora systemu
    to skutkuje i pomaga czesto
    fotki firm do kolekcji - jak nie powinno sie robic
    doswaidczonych ekip jest malo
    OKNOTEST - zrobie kopie na CD wszystkich moich fotek i wysle wedle umowy

  5. #14225
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szewco

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Oknoplast (Veka) czy Abakus (Bruegmann)

    Witam,

    Mam nie lada dylemat w kwestii wyboru okien. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert firm z mojej okolicy (w połączeniu z analiza możliwości finansowych) pozostawiłem na ringu 2 firmy. Oknoplast Kraków profil Veka - 14 tyś zł, Abakus (profil Bruegmann) - 11 500 zł. Buduję domek jednorodzinny i nie jestem przekonany, które okna wybrać. Nie widzę między tymi oknami różnic w jakości (poza okresem gwarancji, 5 lat Abakus, 7 lat Oknoplast), a płacenie "za firmę" 2 500 zł, moim zdaniem, mija się z celem. Chciałbym prosić o wasze opinie, szczególnie o firmie Abakus. Warto Waszym zdaniem zapłacić 2500 więcej?

  6. #14226

    Domyślnie

    No i tu masz rację, ja mam okna drutexu 7 lat mają trzy komory i na nie złego słowa nie mogę powiedzieć. Sprzedawca przestrzegał mnie, że co roku powinnam wykonać regulację, więc trzymam się tego zalecenia. Gorąco polecam- spełniają moje oczekiwania.

    Teraz moja koleżanka wymienia okna i pojechaliśmy do nich, mają niewiarygodne rabaty- zresztą wszystkie firmy na rynku- co się dzieje? nikt nie kupuje okien teraz czy to kryzys? Dostałyśmy 40 % rabatu, a kilka lat te,u zdecydowanie mniejsze były te rabaty.

  7. #14227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciotka80
    No i tu masz rację, ja mam okna drutexu 7 lat mają trzy komory i na nie złego słowa nie mogę powiedzieć. Sprzedawca przestrzegał mnie, że co roku powinnam wykonać regulację, więc trzymam się tego zalecenia. Gorąco polecam- spełniają moje oczekiwania.

    Teraz moja koleżanka wymienia okna i pojechaliśmy do nich, mają niewiarygodne rabaty- zresztą wszystkie firmy na rynku- co się dzieje? nikt nie kupuje okien teraz czy to kryzys? Dostałyśmy 40 % rabatu, a kilka lat te,u zdecydowanie mniejsze były te rabaty.
    Rabaty 30-40% - to taka w okiennej branży norma - taka socjotechnika i manipulacja procesem sprzedaży.
    A okna kupujesz na 20-40 lat. To nie auto i nikomu ich nie odsprzedasz dalej.
    Jeśli lubisz poczucie bezpieczeństwa - pomyśl, doczytaj, pytaj znajomych i dołóż nawet 10-20-30%. Różnicę w kwotach podziel na 20 lat i ilość okien. No ile wyjdzie na rok ? ..... 10-30 zł/sztukę .... no chyba święty spokój i komfort wart jest tej ceny.
    Sam kupowałem okna i przeszedłem całą drogę od tanio i szybko ...... do dobrze, wolno, drożej i bezpiecznie. Nie piję, nie palę to mnie stać tak sobie pomyślałem.

    Poniżej podsumowanie najważniejszego wg mnie:
    okna od znanego z jakości producenta (z papierami i badaniami swoich produktów), na bazie sprawdzonego profilu PCV klasy A z grubymi solidnymi ściankami (ja chciałem niemieckie) dostosowanym do 3 szyb + profile stalowe zamknięte + pakiet 3 szybowy za symboliczną dopłatą + ciepła ramka szara + dobre markowe okucia + profil podokienny + znany od lat SPRZEDAWCA OKIEN (z wieloletnim stażem i dobrą "prasą" i dobrze żeby miał 2-3 firmy do zaoferowania), i koniecznie z doświadczoną WŁASNĄ EKIPĄ MONTUJĄCĄ.
    Pamiętaj okno to 50% zadowolenia i ważny jest też odpowiedni montaż , bo nawet najlepsze okno można źle zamontować i będzie gorzej jak przy starych.

    Właściwie podpisana umowa z podaniem specyfikacji okien i sposobem montażu oraz okresami gwarancji.
    Umów się, że ostatnią ratę płacisz tydzień po montażu (mój sprzedawca sam zaoferował mi takie warunki - super ma podejście do klientów, prawda?).

    Jestem świadomym zadowolonym klientem nie powiązanym z branża okienną.
    Darek

  8. #14228

  9. #14229

    Domyślnie Re: Oknoplast (Veka) czy Abakus (Bruegmann)

    Cytat Napisał szewco
    Witam,

    Mam nie lada dylemat w kwestii wyboru okien. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert firm z mojej okolicy (w połączeniu z analiza możliwości finansowych) pozostawiłem na ringu 2 firmy. Oknoplast Kraków profil Veka - 14 tyś zł, Abakus (profil Bruegmann) - 11 500 zł. Buduję domek jednorodzinny i nie jestem przekonany, które okna wybrać. Nie widzę między tymi oknami różnic w jakości (poza okresem gwarancji, 5 lat Abakus, 7 lat Oknoplast), a płacenie "za firmę" 2 500 zł, moim zdaniem, mija się z celem. Chciałbym prosić o wasze opinie, szczególnie o firmie Abakus. Warto Waszym zdaniem zapłacić 2500 więcej?
    Brugmann to torchę lepszy profil od Veki ale znowu Oknoplast to znacznie lepsza firma niż Abakus więc nie jest łatwo

  10. #14230

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    P.S. Co do U usztywnien kompozytowych i tych ze stali.
    usztywnienia jak wiaomo siedza w profilach i zajmuja drobna czesc przekroju.
    dlatego te U roznia sie jedynie o kilka procent [naciaganych.
    To do dyskusji. To glownie marketing i wciskanie kitu.
    A co do sztywnosci tych usztywnien kompozytowych to pozostawiam to w milczeniu.
    nie wiem, po prostu nie wiem. Teoretyzując, zamiana wzmocnienia stalowego na kompozyt powinna zaowocować dość radykalną różnicą a nie drugim miejscem po przecinku.
    prosiłbym o niepotraktowanie tego postu jako marketing, wszyscy wiemy kto ma w ofercie wzmocnienia kompozytowe, a kto ich nie ma, ci drudzy wykazują minusy, ci pierwsi (ten pierwszy) wykazuje plusy - normlana zasada działania na rynku -> każdy chwali swoje

    reprezentując firmę, która w ofercie posiada wzmocnienia kompozytowe, muszę wstawić oficjalne sprostowanie do powyższej wypowiedzi

    cytując "U usztywnien kompozytowych" dla konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1 (certyfikat ITB, wcześniejszy Rosenheim na 1.2), a to już nie są zmiany na drugim miejscu po przecinku (dla uproszczenia rachunku redukcja o ponad 25%), drugie miejsce po przecinku daje zamiana ramki aluminiowej na ciepłą

    oczywiście świadomy klient wie, że dotyczy to wyłącznie powierzchni związanej z profilami, pozostała część to szyba, tutaj proponuję skorzystać z możliwości wyboru wkładu 3-szybowego 0.5 (alternatywa to 0.7 lub 0.6, co też nie stanowi różnicy na poziomie drugiego miejsca po przecinku)

    dodatkowo proponuję skorzystać z kalkulatora energetycznego do wyliczenia u dla całego okna w różnych wariantach - dostępny w ramach serwisu producenta posiadającego wzmocnienia termiczne w oknach

    oczywiście należy pamiętać :
    - im większe przeszklenie - tym lepiej zapłacić za cieplejszą szybę
    - im więcej profilu - tym lepiej zapłacić za profil z dobrym Uf

    i to nie tylko teoretyzując, jeżeli chodzi o statykę - poprawnie wykonane, poprawnie zamontowane = pełna gwarancja, również w kolorach

    pozdrawiam
    a za oknami tańczy niebo ...

  11. #14231

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał JarekKos
    ...Jareko,mnie zastanawia co innego.
    Mi na tym samym profilu i z tym samym wzmocnieniu dla okna "rozszczelnionego" wychodzi współczynnik Uw=0,95, a dla wzmocnienia stalowego Uw=1,08. W MSie wychodzi odpowiednio 0,942 oraz 1,064.
    Wytłumacz mi jak to możliwe ??
    nie wiem, po prostu nie wiem. Teoretyzując, zamiana wzmocnienia stalowego na kompozyt powinna zaowocować dość radykalną różnicą a nie drugim miejscem po przecinku.
    Jareko,

    chodziło mi bardziej o to , że w MSie na to okno wychodzi inny współczynnik niż u mnie przy zastosowaniu tych samych profili


    U mnie wychodzi jakoś wyżej (gorzej). I tutaj nie wiem dlaczego tak się dzieje
    przepraszam, dodam jeszcze jedno
    http://uvalue.ms.pl/

    Uw dla całego okna zależy od :
    - Uf dla profili (rama skrzydło)
    - Ug dla szyby (zależy od samej szyby, oraz metodologi wyliczenia/zmierzenia)
    - Psi dla ramki przyszybowej (dostępne są różne warianty - aluminiowa, stalowa i bardziej skomplikowana)

    nic dziwnego, że dla takiego samego (teoretycznie) rozwiązania na stali wyjdą różne parametry

    i pozdrawiam raz jeszcze
    a za oknami tańczy niebo ...

  12. #14232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jakże milo i dziękuję za wyjaśnienia ale... moja wypowiedź spowodował właśnie Wasz kalkulator dostępny w sieci i wyniki mnie zaskoczyły
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #14233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Może zróbmy "ranking" profili jeśli chodzi o współczynnik U. Bo jakie mają szyby to wiadomo, a jakie współczynniki mają ramki dystansowe trudno określić nie znając profiu i szyby.
    Ja zacznę od schuco, dane wyciągnięte z porgramu PlansSoft
    CT70 - U=1,42-1,46
    Si82 - U=1,11-1,18
    Si82+ - U=0,98
    Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

    Podawajcie proszę współczynniki innych profili.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  14. #14234
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna

    Robi

  15. #14235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1
    to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie
    nic dziwnego ze skoczylo na 1,1 - przy tak slabej bazie to kazdy profil bedzie lepszy
    a statyka - daruj sobie - gdyby to bylo tak dobre to kazdy by ze stali juz zrezygnowal

  16. #14236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę jaką metodą są liczone współczynniki.
    Są dwie: obliczeniowa i badawcza. Stąd różnice na tej samej szybie - 1,1 i 1,0.
    To samo dotyczy profili

    Ramki dystansowe określa się liniowo a szyby punktowo.

  17. #14237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1
    to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie
    nic dziwnego ze skoczylo na 1,1 - przy tak slabej bazie to kazdy profil bedzie lepszy
    a statyka - daruj sobie - gdyby to bylo tak dobre to kazdy by ze stali juz zrezygnowal
    Kiepściunie czy nie to kwestia z czym porównujesz. Ale prawdą jest, że różnica między 1,1 a 1,5 jest duża a nie "marketingowa" i z tym nie sposób się nie zgodzić. Można przyjąć, że U=1,5 mają wszystkie profile 70mm na rynku.

  18. #14238

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    konfiguracji rama-skrzydło poprawia się z 1.5 na 1.1
    to kiepsciunie to skrzydlo 1,5 - oj kiepsciunie
    nic dziwnego ze skoczylo na 1,1 - przy tak slabej bazie to kazdy profil bedzie lepszy
    a statyka - daruj sobie - gdyby to bylo tak dobre to kazdy by ze stali juz zrezygnowal
    rzeczywiście profile o większej grubości niż 80mm i przesuniętej komorze wzmocnienia będą miały porównywalne lub lepsze parametry Uf, 1.5 jest (tak jak ktoś napisał wcześniej) standardem przy szerokości 70mm

    wdrożenie produkcji wzmocnień termicznych na bazie włókna szklanego, to spora inwestycja, prawie 3 lata działania specjalnego działu i niestety dosyć drogi proces produkcji, koszt wytworzenia wzmocnienia termicznego jest 4 krotnie wyższy niż stalowego, a jednak okna z tym wzmocnieniem produkujemy już od 5 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w temacie okien energooszczędnych !

    więc dlaczego nikt więcej nie zrezygnował ze stali :
    - brak potencjału na stworzenie takiego produktu
    - brak koncepcji na wykorzystanie

    generalnie więcej producentów dotychczas pokazywało różne rozwiązania energooszczędne (np. wtryskując piankę do profili , pokazując czarodziejskie rozwiązania wymagające znacznych zmian w procesie produkcji itp.), ale zazwyczaj je tylko pokazywali, a sprzedawali standardowe rozwiązania - może to jest marketing ?

    pozdrawiam
    a za oknami tańczy niebo ...

  19. #14239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szewco

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Oknoplast (Veka) czy Abakus (Bruegmann)

    Witam,

    Mam nie lada dylemat w kwestii wyboru okien. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert firm z mojej okolicy (w połączeniu z analiza możliwości finansowych) pozostawiłem na ringu 2 firmy. Oknoplast Kraków profil Veka - 14 tyś zł, Abakus (profil Bruegmann) - 11 500 zł. Buduję domek jednorodzinny i nie jestem przekonany, które okna wybrać. Nie widzę między tymi oknami różnic w jakości (poza okresem gwarancji, 5 lat Abakus, 7 lat Oknoplast), a płacenie "za firmę" 2 500 zł, moim zdaniem, mija się z celem. Chciałbym prosić o wasze opinie, szczególnie o firmie Abakus. Warto Waszym zdaniem zapłacić 2500 więcej?

  20. #14240

    Domyślnie

    Pchelek
    Te kiepściutkie 1,5 to tak cirka 90% rynku/albo jeszcze gorzej niż 1,5/oczywiście ze wzmocnieniem w środku.Zapytaj o stosunek różnicy w cenie tych produktów które mają lepiej niż 1,5.
    Fiat robi też Alfę ale w skali jego sprzedaży to jakieś 0,5%.Tak więc można robić w profilu np.0,9 tylko jaka jest skala sprzedaży?

Strona 712 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony