dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 714 z 1568
Pokaż wyniki od 14.261 do 14.280 z 31350
  1. #14261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał pchelek
    Nie wiem czy z Si82+ robi się w Polsce okna
    Robi
    ????
    O ile wiem jest to opracowany profil na podobnej zasadzie jak koncepcyjne samochody - niby są, teoretycznie firmy maja je nawet w swej ofercie ale... ale nikt nie kupi bo.... bo się na skale masowa nie produkuje. Veka miała kilka lat temu tez okna skrzynkowe ale.... ale jakoś nie weszły do masowej produkcji.
    Wiec.... jak to jest? Kto robi na Si82+ ?
    Z tego co wiem to ten profil ma tak duże ograniczenia wymiarów, że praktycznie jest bezużyteczny. Nie da się na nim wykonać żadnego balkonu ani dużego okna... Poza tym kłopotliwa obróbka profili przed zgrzewaniem i bardzo wysoka cena zniechęca wszystkich.

  2. #14262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał a-romanik
    wdrożenie produkcji wzmocnień termicznych na bazie włókna szklanego, to spora inwestycja, prawie 3 lata działania specjalnego działu i niestety dosyć drogi proces produkcji, koszt wytworzenia wzmocnienia termicznego jest 4 krotnie wyższy niż stalowego, a jednak okna z tym wzmocnieniem produkujemy już od 5 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w temacie okien energooszczędnych !
    Skoro już jest tu ktoś z MS to chętnie się dowiem jak produkowane są wzmocnienia termoizolacyjne. Jak spytałem kiedyś na budmie to zbyto mnie stwierdzeniem, że to tajemnica firmy. No i dlaczego one są czerwone???

  3. #14263

    Domyślnie

    a ja powiem taka ciekawostke:
    pewna firma na slasku robiaca okna miedzy innymi na profilu schuco stwierdzila (tzn. ich technolog stwierdzil), ze nie da sie zrobic drzwi balkonowych szer. 900 wys. 2500 mm

  4. #14264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #14265
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    to slaby technolog jest
    nie tylko SCHUCO ale i Aluplast [potwierdzone badaniami, VEKA itepe.
    tylko usztywnienia mocniejsze i [raczej] poprzeczka

  6. #14266
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    oscieznica 92 juz jest

  7. #14267
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    koekstruzja
    wlokna szklane sa rozciagane jak sznurek - przechodza przez specjalny ustnik i sa oblewane zywica [tak mniej wiecej to wyglada] - czerwone od barwnika - ja widzialem zolte i brazowe
    swietej pamieci fiberglass byl podobnie produkowany

  8. #14268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.
    A jak dla mnie sprawa jest prosta - zobacz jakie są proporcje między powierzchnią profili a powierzchnią szyby. Pewnie w przypadku "o1" wyjdzie dużo większa różnica!

  9. #14269
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    koncepcji profili PVc to bylo ze 20-cia
    ja czekam na profile PVc wytlaczane ze spienionego PVC - takie bez usztywnien - jak profile "drewniane z mielonego drewna

  10. #14270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    to slaby technolog jest
    nie tylko SCHUCO ale i Aluplast [potwierdzone badaniami, VEKA itepe.
    tylko usztywnienia mocniejsze i [raczej] poprzeczka
    dlatego wszystkich innych sobie odpuscilem i jak na razie na czele jest tylko jeden producent.
    teraz tylko siedze i kombinuje jak by ta moja stara kostke i te nieszczesne duze okna przerobic, abym nie musial jesc chleb smarowany nozem

  11. #14271

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Skoro już jest tu ktoś z MS to chętnie się dowiem jak produkowane są wzmocnienia termoizolacyjne. Jak spytałem kiedyś na budmie to zbyto mnie stwierdzeniem, że to tajemnica firmy. No i dlaczego one są czerwone???
    - dlaczego tajemnica - jest to własne rozwiązanie technologiczne, produkcja metodą pultruzji włókno szklane + mata + żywica + pianka PU, przekrój znajduje się w aprobatach, park maszynowy został zaprojektowany i wykonany samodzielnie przez MS

    - dlaczego czerwone - w procesie produkcji dodawany jest pigment, raczej po to aby podkreślić właściwości termiczne

    - wcześniej (w innym poście) padło pytanie o program do wyliczania U dla okna, tutaj niczego się nie boimy, każda osoba może sobie wyliczyć parametry samodzielnie dla większości stosowanych rozwiązań
    http://uvalue.ms.pl/

    - zaokrąglenia - też temat ciekawy, dlaczego np. 1,42 a nie 1,46 , do obliczeń przyjmuje się zwyczajowo wartości z 1 miejscem po przecinku i w podanym przykładzie zaokrągla się to do 1,4 i 1,5 a to już znacznie większa różnica

    pozdrawiam
    a za oknami tańczy niebo ...

  12. #14272
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.
    to gdzie produkuje się profile pvc Schuco ?
    tak z czystej ciekawości pytam - nie tendencyjnie

  13. #14273
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Hmmm było to chyba w 1997 bądź 98 kiedy to spróbowano produkować AS w fabryce Aluplasta-po miesiącu Niemcy się wycofali gdyż profile nie trzymały dopuszczalnych odchylek. Firma z która wtedy współpracowałem zwróciła całe dwa transporty. A ja ciągle jestem ciekawy dlaczego dla całego okna jednoskrzydłowego 150/150 różnica między stalą a kompozytem mimo wszystko nie jest by taka dużą-spodziewałem się mimo wszystko większej. Zaczynam dochodzić do wniosku nie rzecz we wzmocnieniu tylko w grubości całego profila. Hmmm pewnie niebawem pojawia się oscieżnice 90 mm i skrzydła 100.
    to gdzie produkuje się profile pvc Schuco ?
    tak z czystej ciekawości pytam - nie tendencyjnie

  14. #14274

    Domyślnie

    Ja osobiście wybrał bym brugmana. Miałem styczność z tymi oknami i wiem że są dobrej jakości w dobrej cenie. jednym słowem, polecam.

  15. #14275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Stojąc w gigantycznym korku w Gdańsku-w drodze do mojego klienta sprzed roku nie mogę dokładnie-bez błędu podać ci nazwy miejscowości w Niemczech. Bijefeld ale inaczej się to pisze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #14276

  17. #14277

    Domyślnie

    Jezeli mialbym doradzac, to kup okna u lokalnego producenta. Ja mieszkam na pomorzu i mam oknoplast. Dosyc dlugo czeka sie na reklamacje.

  18. #14278

  19. #14279

    Domyślnie

    To dział wymiany doświadczeń , więc podzielę sie swoimi:

    Rabaty 30-40% - to taka w okiennej branży norma - taka socjotechnika i manipulacja procesem sprzedaży. Im słabsze okna tym wiecej "zanęt" zarzucanych na potencjalnego klienta.
    A okna kupujemy na 20-40 lat. To nie auto i nikomu ich nie odsprzedasz dalej.
    Jeśli lubisz poczucie bezpieczeństwa - pomyśl, doczytaj, pytaj znajomych i dołóż nawet 10-20-30%. Różnicę w kwotach podziel na 20 lat i ilość okien. No ile wyjdzie na rok ? ..... 10-30 zł/sztukę .... no chyba święty spokój i komfort wart jest tej ceny.
    Sam kupowałem okna i przeszedłem całą drogę od tanio i szybko ...... do dobrze, wolno, drożej i bezpiecznie. Nie piję, nie palę to mnie stać tak sobie pomyślałem.

    Poniżej podsumowanie najważniejszego wg mnie przy wyborze okien:
    okna od znanego z jakości producenta (z "papierami" i badaniami , dopuszczeniami swoich produktów), wykonane na bazie sprawdzonego profilu PCV klasy A z grubymi solidnymi ściankami (ja chciałem niemieckie) dostosowanym do 3 szyb + profile stalowe zamknięte + pakiet 3 szybowy za symboliczną dopłatą + ciepła ramka szara (do białych okien) + dobre markowe okucia + profil podokienny + znany od lat SPRZEDAWCA OKIEN (z wieloletnim stażem i dobrą "prasą" i dobrze żeby miał w ofercie okna z 2-3 firm (najdroższe to te najlepsze, te tanie to najwyżej do bloków na kilka lat) i koniecznie z doświadczoną WŁASNĄ EKIPĄ MONTUJĄCĄ.
    Pamiętaj okno to ok. 50% zadowolenia z inwestycji i nie mniej ważny jest też odpowiedni montaż , .... bo nawet najlepsze okno można źle zamontować, jak monter spartoli to za duże pieniądze będziesz miał gorzej jak przy tańszych ale dobrze zamontowanych (lub starych).

    Właściwie podpisana umowa z podaniem specyfikacji okien i sposobem montażu oraz okresami gwarancji. To może się przydać jakby było coś "nie teges".
    Umów się, że ostatnią ratę płacisz tydzień po montażu (mój sprzedawca sam zaoferował mi takie warunki - super ma podejście do klientów, prawda?).

    Uwaznie pooglądaj okna na ekspozycji ..... bardzo dokładnie (uszczelki, frezy, otwory odwadniajace, zawiasy, okucia, ramki pomiedzy szybami) i umów się , że podobnej jakości otrzymasz te zamówione.

    Jestem świadomym zadowolonym klientem nie powiązanym z branżą okienną.


    aha, z jakiego regionu jesteś ?
    Darek

  20. #14280
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szewco

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Dziękuję!

    Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Bardzo mi pomogły w podjęciu ostatecznej decyzji. Wybrałem okna Abakusa Po zamontowaniu podzielę się moim wrażeniem. Pozdrawiam

Strona 714 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony