dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 730 z 1568
Pokaż wyniki od 14.581 do 14.600 z 31350
  1. #14581
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał jareko
    bwojtek - uprzedze pytanie - gryf nie jest moim klientem a ze wybral takie a nie inne okna - wytlumaczyl dlaczego
    Jareko,

    a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??

    Prorok czy co ??
    Dość ciekawe te prorocze wizje Jareko ale nie bardzo rozumiem dlaczego i w jakie miałbym zadać pytanie?

  2. #14582

    Domyślnie Re: szukam dobrych okien

    Cytat Napisał gryf66
    Jezierski dla pakietu na zamówienie 6/16/4/16/4 ma ramkę ciepłą (tworzywo sztuczne) i współczynnik 0,5 W/m a MS przy takich samych szybach 0,7 W/m co jeżeli dobrze się doczytałem skutkuje oszczędnościami na ogrzewaniu.
    Takie pakiety wybrałem z powodu konieczności lepszego wytłumienia hałasu (wg porad z forum).
    Pozdrawiam
    Gryf,

    w MSie musieli ci podać trochę inny zestaw, bo maksymalną grubość jaką mogą zaszklić to 40mm.
    U Jiezierskiego o ile dobrze pamiętam to w skrzydło CAVA można włożyć pakiet o grubości 51 mm.

    Z tego powodu wynikła ta różnica w współczynniku przenikania ciepła.

  3. #14583
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepe2009
    A jak ma się współczynnik Rw dla pakietu 2 i 3 szybowego.Jeden producent bez dopłaty poleca mi okna dźwiękoszczelne w pakiecie 2-szybowym <Rw38>,drugi za niewielką dopłatą oferuje pakiet 3-szybowy(szyby zwykłe) ale nie podaje Rw.Na chłopski rozum pakiet 3-szybowy(szyby tej samej grubości) powinien chyba lepiej tłumić dźwięki niż taki 2..pomijając fakt,że takie okna są poprostu "cieplejsze"..
    pepe, niestety nie można prawidłowo odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bowiem jak już wiele razy tu pisano czym innym jest izolacyjność akustyczna szyby, a czym innym izolacyjność akustyczna okna, to po pierwsze.
    Po drugie, ilość szyb, 2 lub 3, jeśli nie będą różnić się zasadniczo grubością (przynajmniej 50%) ma znikome znaczenie dla ostatecznej wartości współczynnika izolacyjności akustycznej pakietu.
    Po trzecie, producent okien, który mówi Tobie, że sprzedaje okna "dźwiękoszczelne" o Rw 38 dB jest: ignorantem* lub kłamcą* (*niewłaściwe skreślić).
    Po czwarte realny parametr izolacyjności akustycznej właściwej RA2 dla okna, o którym Twój sprzedawca mówi, że ma Rw 38 dB wynosi gdzieś w okolicach 34 dB - 33 dB. Więc tak jakby chce Cię wziąć na lewe sanki o parę złotych i decybeli
    Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą )

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  4. #14584
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Po piąte jak znam życie i branżę to wprowadza Cię w błąd nieświadomie, więc radzę kup sobie od niego okna czyniąc w umowie zapis, że zadaniem okien jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Pod żadnym pozorem nie gódź się na zapis , że kupujesz okna o Rw 38 dB tylko właśnie, że kupujesz okna, których zadaniem jest wytłumienie hałasu o 38 dB. Jak masz dużo tych okien, to za rabat pojedziesz na zasłużone wakacje do Egiptu (a jak okienek więcej niż dużo, to nawet z osobą towarzyszącą )
    Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza"

  5. #14585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    ...a skąd wiesz jakie pytanie zada bwojtek ??
    Prorok czy co ??
    A bo klient wybral producenta . . . a zreszta mam dzis dobr humor i tyle
    Luty okazal sie wyjatkowy a marzec zapowiada sie jeszcze lepiej i to mnie cieszy ogromnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #14586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Obydwie firmy w których pytałem mogły mi sprzedać też okna Fakro i dlatego też pytałem się jaką cenę muszę u nich zapłacić za te okna , cena za połaciowe była zależna od tego,że kupię u nich normalne okna (połaciowe bez montażu ponieważ gwarancję za właściwe osadzenie daje mi dekarz ,a obydwie firmy nie maja dekarzy którzy mi mogą dać gwarancję na osadzenie okna).
    Co do demontażu skrzydła to udało mi się kiedyś NIECHCĄCY jak dobrze pamiętam przy otwartym oknie obróciłem klamkę do uchylenia okna i puściłem skrzydło .
    Szczęściem zdążyłem złapać je przed wylądowaniem na podłodze ponieważ trzymało się tylko na dolnym bolcu zawiasu i postanowiło wpaść do kuchni
    .
    Jako dorosły facet mogłem to zrobić ,ale mniejsza kobieta lub dziewczyna lub dziecko prawdopodobnie nie dało by rady, a zabezpieczenie przed takim wypadkiem jest zawsze tańsze niż zakup przy dużym szczęściu tylko pakietu szybowego i zapłacenie za wymianę - lub zamówienie nowego skrzydła.
    I prawdę mówiąc wcale się takiego przypadku nie spodziewałem i rzeczywiści miałem dużo szczęścia.
    Co do porównywania współczynników to otrzymałem obliczenia dla całych okien wcześniej z pakietami 0,5 W/m od obydwu firm ( była malutka przewaga okna MS) ,ale już nie prosiłem o ponowne wyliczenie od MS po zmianie na szybę 0,7 W/m bo musiała być gorszy przyjmując proporcjonalnie wielkość szyby do ramy.
    Co do dokładnych cen ,prowadziłem negocjacje przez okres prawie tygodnia i otrzymywałem ceny i na e-mail jak i pisane odręcznie na kartkach z różnymi opcjami i niestety część kartek nie mogę zlokalizować(naprawdę ostatni tydzień od otrzymania pozwolenia na przebudowę mam całkowicie zakręcony)
    Ale muszę przyznać ,że negocjowałem na maxa , i ze względu na to nie chcę wpisywać wszystkiego co do złotówki.
    Po pierwsze byłbym wściekły na siebie gdyby ktoś napisał ,że przepłaciłem, po drugie nie znam dokładnie polityki firm dotyczącej upustów i jeżeli dostałem dobre upusty nie chcę sprawiać problemów przedstawicielowi.
    Niestety nie mogłem kupić u jareko ani z nim negocjować ponieważ mieszkam troszeczkę za daleko od miejscowości gdzie znajduje się jego firma (ja mieszkam prawie przy granicy z Niemcami) a niestety czas jazdy i ilość okien jaka mnie interesowała wykluczał sens finansowy takiej jazdy

    Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz

  7. #14587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza"
    nie znam
    I co to jest?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #14588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza"
    nie znam
    I co to jest?
    Dobry początek

  9. #14589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: szukam dobrych okien

    Cytat Napisał gryf66
    Szczęściem zdążyłem złapać je przed wylądowaniem na podłodze ponieważ trzymało się tylko na dolnym bolcu zawiasu i postanowiło wpaść do kuchni
    .
    Bzdura!

  10. #14590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza"
    nie znam
    I co to jest?
    Dobry początek
    świetne

    Gryf - nie jest mozliwe, nawet jesli bolec zastapiono gwożdziem (widzialem takie cudo) by skrzydlo pozostalo na jednym zawiasie - rozworka przytrzyma. Wrazenie owszem jest takie jakby ci na glowe polecialo ale to tylko wrazenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #14591
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Niestety nie jest to bzdura , jest to kilkuletnie okno w mieszkaniu w Niemczech ,niestety nie wiem ile ma lat ,ale okute jest z możliwością otwierania i przestawiania funkcji jedną klamką( widziałem też stare okucia na dwie klamki i dlatego sądzę ,że jest to jakieś nowocześniejsze okucie) nie będę się spierał czy to jest możliwe w najnowszych okuciach ,niestety okien w których mam takie na razie nie używam z powodu montażu tych okien w domu który jest w przebudowie.
    Uznałem ,czytając opisy z ulotek "blokada błędnego położenia klamki" ,że dotyczy to mojego przypadku.
    Jeżeli chodzi o coś innego to proszę bardzo o wyjaśnienie- jedną z moich cech jest to ,że lubię się dowiadywać i uczyć nowe rzeczy - czasami to się przydaje jak wiemy o czym ludzie rozmawiają.

    Pozdrawiam

  12. #14592
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    blokada polozenia klamki uniemozliwia radykalna zmiane jej polozenia jak tylko skrzydlo sie lekko otworzy. Ale i tak mozesz byc spokojny - okucia obwiedniowe nigdy do takiej sytuacji jak opisywana nie dopuszcza - najwyzej bedziesz miaj na raz skrzydlo otwarte i uchylone - "wisi" wtedy na rozworce - hmmm... gornej czesci zawiasu by bylo bardziej "laicko"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #14593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Jareko ,może to było tylko wrażenie że mi wyleci z tego dolnego bolca - ALE sprawiło OGROMNE WRAŻENIE.
    I prawdę mówiąc nie wpadłem na pomysł sprawdzenia czy wyląduje na podłodze czy nie .
    To czemu funkcja takiej blokady jest za dodatkową opłatą ,jeżeli nie jest potrzebna ???

    Pozdrawiam

  14. #14594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: szukam dobrych okien

    Cytat Napisał gryf66
    To czemu funkcja takiej blokady jest za dodatkową opłatą ,jeżeli nie jest potrzebna ???
    Kupowałeś kiedyś nowy samochód? Widziałeś listę możliwych dodatków?

  15. #14595
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    To cieszę się ,ze w Jezierskim nie musiałem do tego bajeru dopłacać ,było w cenie .
    Ale i to odliczając od ceny w MS zakup okien jezierskiego jest lepszy( u mnie ) cenowo.

    Pozdrawiam

  16. #14596
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To teraz trochę z innej bajki. W temacie okien "pionowych" wykazałeś się ogromną wnikliwością i dbałością o detale. Ważny był każdy dB i W/m2K. A co w takim razie z połaciówkami? Czyżby tam sprawa była prosta i oczywista?

  17. #14597
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Zawsze podobał mi się dowcip: "co to jest 1000 prawników na dnie morza"
    A wiesz, że mnie też , choć o mnie można powiedzieć, wierzący, ale nie praktykujący.

    A co do meritum i powodów Twego niezadowolenia, to wielokrotnie ferujecie tu wyroki, ten to jest dobry, a ten jest be. Dla mnie sprzedawca posługujący się w rozmowie z klientem wyłącznie wartością Rw 38 dB jest całkowicie be, a może nawet do de.
    Odwołując się do ulubionych choć głupich porównań okienno-samochodowych, podanie klientowi izolacyjności akustycznej okna w takiej postaci "Rw 38 dB" można porównać do podania prędkości maksymalnej auta. Szefie pojedzie 250 km/h, a w praktyce okaże się, że fabryka odcięła dopływ paliwa na 180 km.

    Tym samym chyba się nie pogniewasz jeśli zaproponuję następujące zwekslowanie Twojego dowcipu: "Co to jest 1000 okniarzy na sali sądowej? - Dobry początek"

    A jak ceny okien by wzrosły!!! A jak poziom usług i wiedzy technicznej!!! Ho,ho,ho!!!

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  18. #14598

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    A jak ceny okien by wzrosły!!! A jak poziom usług i wiedzy technicznej!!! Ho,ho,ho!!!

    Pozdrawiam
    Ceny żeby wzrosły ?? Nie ma takiej opcji. Zobacz ilu nowych producentów powstaje.

    Poziom usług?? Jaki był, taki jest.

    Wiedza techniczna ?? A co to jest?? A to potrzebne wogóle do czegoś ??

  19. #14599

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    To teraz trochę z innej bajki. W temacie okien "pionowych" wykazałeś się ogromną wnikliwością i dbałością o detale. Ważny był każdy dB i W/m2K. A co w takim razie z połaciówkami? Czyżby tam sprawa była prosta i oczywista?
    Bwojtek,

    tam jest sprawa o tyle prosta, że na rynku jest 3 głównych graczy z podobnymi towarami. Więc klient de facto nie ma takiej rozbieżności i możliwości wyboru jak w oknach "pionowych".

    Oczywiście zaczyna na tym polu także pojawiać się konkurencja, chociażby w naszej Pani K., ale nie jest ona na tyle mocna na chwile obecną żeby aż tak bardzo rozdrobnić ten rynek jak to ma miejsce w "pionowych" oknach.

  20. #14600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    ...Wiedza techniczna ?? A co to jest?? A to potrzebne wogóle do czegoś ??
    jak widze humor Waćpanowi dopisuje ale jakże wnikliwie i raptem w kilku słowach podsuwałeś branże - co najważniejsze - trafnie
    A ceny... ceny wbrew pozorom rosną
    Poziom usług - ja nie narzekam, mam coraz więcej pracy po innych
    Ogólnie nie jest źle z roku na rok poprawek po innych i wyrzucanie chłamu wciśniętego klientom szukającym ceny jest coraz więcej.
    A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 730 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony