dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 731 z 1566
Pokaż wyniki od 14.601 do 14.620 z 31306
  1. #14601

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m
    Jarek - ja Ci zabraniam odejścia na emeryturę, Ty mi masz najpierw okna sprzedac i zamontować
    mój dom

    Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)

  2. #14602

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    A ceny... ceny wbrew pozorom rosną
    Jareko, nie chodzi mi o kwotę lub surową cenę. Chodzi mi o realną cenę za dany wyrób. O ile w usługach ceny regularnie rosną, o tyle produkty(czytaj okna) cały czas realnie tanieją. Zobacz sobie ile płaciłeś za okno 10 lat temu i jaki standard wyposażenia ono miało, a ile płacisz teraz i jaki standard wyposażenia jest teraz.

    Cytat Napisał jareko
    A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m
    Jaka wcześniejsza emerytura ?? Jak będziesz miał 77 lat to dalej będziesz na forum siedział. Taka choroba. Nazywa się : Zboczenie zawodowe

    Pozdrawiam

  3. #14603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia_LBN
    Cytat Napisał jareko
    A już myślałem o wcześniejszej emeryturze bo oknami powoli rzy....m
    Jarek - ja Ci zabraniam odejścia na emeryturę, Ty mi masz najpierw okna sprzedac i zamontować
    Sylwia,

    jak juz pisałem przed chwilą.

    Nie przejmuj się. Jareko sprzeda i tobie i twoim dzieciom a może i wnukom okna.

  4. #14604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    juz nie pamietam gdzie ale ktoś prosił o zdjęcie okna w kolorze Silbergrau

    a tu dla odmiany widok jak POWINNO byc podparte duze okno tarasowe - w tym wypadku HS

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #14605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    No i widzisz Jareko - poglądy poddajesz ewolucji - i wstawiłeś HS`a

  6. #14606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    No i widzisz Jareko - poglądy poddajesz ewolucji - i wstawiłeś HS`a
    cicho sza ale Fin znasz się na rzeczy tak samo dobrze a nawet lepiej niż ja i wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych
    Generalnie podtrzymuje swoje zdanie o HS
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #14607
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    .... wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych
    Ja nie wiem .....

  8. #14608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wiesz nie raz o tym rozmawialiśmy Zresztą nie ważne. Popełniłem kilka HSów w życiu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #14609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał jareko
    .... wiesz czym różnią się rozwiązania Schuco od innych
    Ja nie wiem .....
    Ja też się chętnie dowiem. Raz już temat "tknąłem" ale Jareko w ten sam sposób zbył mnie "bo Schuco jest inne...".

  10. #14610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Panowie wystarczy porównać przekroje w różnych systemach ale dalej będę mówił-że biorąc pod uwagę realia naszych producentów-o montażystach można by wiele powiedzieć-przesuwka w tworzywie nie znosi błędów. Poza tym wróćcię uwagę na podparcię-są to dwa komplety-tu tak naprawę później nie ma co . . . Większość przesuwki stawia po wylewkach bądź na cegłach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #14611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Panowie wystarczy porównać przekroje w różnych systemach ale dalej będę mówił-że biorąc pod uwagę realia naszych producentów-o montażystach można by wiele powiedzieć-przesuwka w tworzywie nie znosi błędów. Poza tym wróćcię uwagę na podparcię-są to dwa komplety-tu tak naprawę później nie ma co . . . Większość przesuwki stawia po wylewkach bądź na cegłach
    I znowu brak jakichkolwiek konkretów...
    Potrafisz napisać konkretnie: dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?

  12. #14612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gryf66

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    48

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Jak już jeden z kolegów napisał, naprawdę liczą się na rynku okien połaciowych 3 firmy.
    Ja wybrałem Fakro , jedną z podstawowych wersji (niestety okno z pakietem 3 szybowym kosztuje 2 razy tyle co normalny)
    Inną sprawą jest ,że jako automatyk z zawodu mam zamiar to poprawić za pomocą dodatkowych rolet z napędami które będą mogły wprowadzić dodatkowe ocieplenie .
    Ale sposób i możliwości tego będę znał po rozmowach z wykonawcą dachu ,ponieważ chodzi o sposób tego wykonania(na zewnątrz czy wewnątrz choć wiem ,że przegroda wewnętrzna jest gorsza ) i o gwarancję którą dostanę na dach.

    Pozdrawiam

  13. #14613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?
    nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?

  15. #14615

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?
    nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    Jareko,

    oczywiście że są różnice w poszczególnych systemach.

    Ale nie są to na tyle duże różnice, żeby szczególnie wywyższać jeden system nad drugi.

    Oczywiście HSy wymagają bardzo dokładnej produkcji i montażu. I to nieważne w jakim systemie.

    Mówię to od strony produkcyjnej. Nie od strony handlowej, czy montażysty.

  16. #14616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...dlaczego HS w Jezierskiego jest OK a w np. Oknoplaście nie?
    nie mówię o producentach - przynajmniej ci gwarantują ich prawidłowe wykonanie. Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    Jareko,

    oczywiście że są różnice w poszczególnych systemach.

    Ale nie są to na tyle duże różnice, żeby szczególnie wywyższać jeden system nad drugi.

    Oczywiście HSy wymagają bardzo dokładnej produkcji i montażu. I to nieważne w jakim systemie.

    Mówię to od strony produkcyjnej. Nie od strony handlowej, czy montażysty.
    Widzisz JarekKos - ja jestem celowo dociekliwy w tym temacie bo Jareko zawsze twierdził (zawsze to okres zanim Jezierski zaczął oferować HSy), że tego typu konstrukcja wykonana z PVC jest do d...y.
    Zresztą podobna opinia była na temat "cienkich zgrzewów".

  17. #14617

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał jareko
    Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?
    Bwojtek,

    osobiście bym proponował tego typu dyskusje przy piwku prowadzić.

  18. #14618

    Domyślnie

    nie wymagajcie od Jareko za duzo, przeciez sprzedaje Jezierskiego wiec musi zachwalac tego producenta
    jak bedzie sprzedawal produkty od pani z kurnika to bedzie chwalil do.......

  19. #14619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał jareko
    Rożnica jest w rozwiązaniu uszczelnień - nie chcę ciągnąc tematu - porównaj konstrukcje HS-a w Vece i w Schuco
    Ale ja uważam, że temat jest godny kontynuowania. Udowodnij na konkretne argumenty, że sprzedajesz lepszy produkt niż Oknoplast. Potrafisz?
    Bwojtek,

    osobiście bym proponował tego typu dyskusje przy piwku prowadzić.
    Przy piwku to ja mogę takie dyskusje z konkurencją na Budmie prowadzić. Ale jak ktoś publicznie doradza innym to domagam się obiektywnego podejścia do tematu a nie zasady "czego nie mam w ofercie to jest >be< a jak już mam to jest najlepsze na świecie".

  20. #14620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jak wspomniałem, popełniłem kilka HS-ów w swym życiu i podtrzymuje to co pisałem poprzednio. Miałem wątpliwą przyjemność poznać HS-y w wersji Rehau i Veki (oczywiście to MOJA SUBIEKTYWNA ocena ).
    To że Jezierski HS wprowadził nie ma tu nic do rzeczy. Jedynie to, że dokładnie potrafi to sklecić do kupy ale Oknoplast też to potrafi
    Jedyna wyższość to sposób uszczelniania dwu newralgicznym punktów Hs-a jest w Schuco rozwiązane trochę inaczej - stad zacząłem oferować bo sam się do takiego systemu uszczelnień przekonałem i już widzę że system się sprawdza, co zweryfikowała tegoroczna zima.
    I tak już psy na mnie wieszacie za promowanie Schuco wiec powiedziałem Ci bwojtku - jesteś z branży, doświadczenie masz, porównaj sobie rozwiązania i daj spokój. Jeśli jesteś obiektywny - zauważysz szczegółi i albo przyznasz mi racje albo nie

    Co do zgrzewów 0,2 nie zmieniłem zadania i dalej uważam ze Jezierski powinien się z nich wycofać choć i tak wyglądają lepiej niż u konkurencji choć wpadki tez się zdarzają. To ze Oknoplast wprowadził chyba jako pierwszy zgrzew 0,2 - a niech by sobie przy nim pozostał, tak jak przy swoim niskim progu w balkonach dwuskrzydłowych. (Cale szczęście to rozwiązanie nie znalazło uznania u decydujących a nawet jeśli by uznało to ja takich okien bym nie sprzedawał, bo to ja decyduje co sprzedam klientowi a nie fabryka). Dla mnie to w dalszym ciągu nieporozumienie ale cóż... ja osobiście nie mam żadnego wpływu na decyzje "Góry" wiec przestań się bwojtku mnie czepiać za każdym razem jak Schuco pochwale za jakieś rozwiązania.

    Czmirek - po raz kolejny pośrednio mnie obrażasz. Miło i zgodnie z prawda wypowiadam się o tych producentach i tych profilach z którymi miałem do czynienia - stad mile słowa o Wacławku na Rehau, Adamsie na Aluplascie, Tom&Mar na Aluplascie i aluminium w Reynersie, Jędraszku. MS-ie, Oknoplascie, OKnorex-ie na Spectusie itd itd itd i listę mógłbym to ciągnąc dalej gdyż uzbierało sie tych producentów z których wyrobami maiłem do czynienia czy to ich wyrobami handlując czy je montując.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 731 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony