dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
308. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

41 13,31%
  • PCV

250 81,17%
  • Aluminum i inne

17 5,52%
Strona 757 z 1367
Pokaż wyniki od 15.121 do 15.140 z 27338

Temat: OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    jareko

Domyślnie

Cytat Napisał Ok***on Zobacz post
    Łuki generalnie bardzo podrażają temat.
    generalnie dałeś bardzo wyczerpująca odpowiedź Czy pytałes o taki sam zestaw okien w pvc?
    okna - tym się zajmuję
    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    charlie,
    moze przybliżysz dane wspólczynnika U dla igloo. jakies szczególy co do zalezności wielkości igloo a zmiany U?
    jaki wpływ na U igloo ma zmienna temperatura zewnetrzna?
    z Eskimosami trzeba by pogadać - nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

3. Łączenie okien dachowych: sposób na dobre doświetlenie poddasza Piany poliuretanowe. Jak stosować piany montażowe i uszczelniające? Piany poliuretanowe - nie tylko do uszczelniania okien Jak dobrać drzwi wewnętrzne i jak je kupić. Skrzydła i ościeżnice z dostawą do domu
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Cytat Napisał pag-ciemne Zobacz post
    Witam was..
    Mam pytanie ..
    Czy brał ktoś z was okna ( stolarke z DREWDAR Wołomin)
    Dostaliśmy propozycje OKNA DREWNIANE SOFT LINE o ...
    Tak mi się wydawało że słyszałem już tą nazwę, bo i region jest już mi bliższy i chyba widziałem ich w Mińsku Maz. Ale od razu skojarzyłem z dystrybucją a nie produkcją. Więc wracając na naszego ulubionego porównania do samochodów zapamiętałaś mniej więcej tak: "chcę kupić auto, w komisie zaproponowano mi ładny, zaokrąglony model, ma silnik disla, drzwi się pięknie zamykają, aha, i jest to kombi
    To tak trochę żartem.
    Martwi mnie, że dystrybutor u którego byłaś nie powiedział Ci czyjej produkcji są to okna (czy jest to "Fiat, Opel, czy Volvo") - czyżby się wstydzili swojego Producenta? Tu powinna się zapalić lampka kontrolna - sprawa do sprawdzenia.
    Rozumiem, że chciałbyś od Forum "przytaknięcia", że to dobra oferta i mieć już z głowy wybór okien. Ale przy kwocie 40 tys. i 12 oknach... sprawdzilbym jeszcze 2-3 inne firmy.
    Nowy fakt:
    właśnie prześledziłem posty pytającego: jak na firmę budowlaną /w tym zajmującą się montażem stolarki/ pytanie o te okna jest jak dla mnie niezrozumiałe.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-05-2010 o 10:00 Powód: pozyskanie nowej wiedzy

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

Domyślnie

Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ... nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40
    Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą.

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
    Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

* dane wg PN-EN 12 524:2003

Pozdrawiam eskimoskim aloha
    PRO QUALITY

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą.

Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
    Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

* dane wg PN-EN 12 524:2003

Pozdrawiam eskimoskim aloha
    wow
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

jareko

Domyślnie

Charlie - to nie wiedziałeś że kolega Test ma wszystko w małym palcu ?
    okna - tym się zajmuję

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Ma pendriva w palcu? hmmm... A swoją drogą - wyniki dla świeżego śniegu są ekstra - tylko jak go utrwalić by posłużył jako budulec okna?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

Domyślnie

domkiem z ubitego sniegu tez bym nie pogardził.
    A gdyby tak jeszcze przerzucic inne zwyczaje grenlndzkich Eskimosów.... to byłoby ciepło i przyjemnie.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63

Domyślnie

Tylko ta 22 strefa klimatyczna.
    No i zapach.
    Focze skóry niestety zbyt przyjemnie nie pachną i wszystko przechodzi tym zapachem. Dziewczyny też.
    Jani_63

--------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

[ Wyjaśniam.[. z racji tego ze taki wymaganie ma klient..
    Niestety firma o której pisałem troszkę zrobiła nas w konia a do tego tak jak napisałeś nie podali producenta!!!!!!!!!!! mówł własciciel że jest to ręczna robota na najwyższym poziomie.
    ale do tematu.
    Potrzebuje okna drewniane i potrzebuje namiary do firm takich które produkuja okan i drzwi dla wymagajacych klientów czyli w klasie tak jak by Mercedesa no lub Audi.
    Nie wiem który z producentów jest godny polecenia..
    Sory ale nie maiłem jeszcze klienta który miał by takie wysokie wymagania do drzwi i okien.
    Kolor biały sosna 1 bez żadnych mikrowczepów.!!! System zamykania okien musi byc obsługiwany z lekkością.
    To tyle ..
    Po prostu prosze o namiary do konkretnych firm w sprawie konkretnej stolarki.
    Dziekuje z góry i ciesze sie że istnieja takie osoby które potrafią doradzić.
    ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
    Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

Domyślnie

Trochę poboczny temat:
    Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

Domyślnie

Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
    Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.
    No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
    PRZYKŁAD:
    Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?

jareko

Domyślnie

Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    .... Jest tak dobrze u nich czy tak źle
    Ciekawe pytanie
    A są producenci profili prawie wogóle sie nie reklamujący - u nich tak dobrze czy tak źle?
    okna - tym się zajmuję

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

Domyślnie

Trochę poboczny temat:
    Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle
    "Patrz!… z zaułków w zaułki
    Kaukaskie się konie rwą –
    Jak przed burzą jaskółki,
    Wyśmigając przed pułki:
    Po sto – po sto
    – Gmach – zajął się ogniem, przygasł znów,
    Zapłonął znów i oto pod ścianę
    Widzę czoła ożałobionych wdów
    Kolbami pchane
    I znów widzę, acz dymem oślepian,
    Jak przez ganków kolumny
    Sprzęt podobny do trumny
    Wydźwigają… runął… runął – T w ó j f o r t e p i a n!

Lecz Ty? – lecz ja? – uderzmy w sądne pienie,
    Nawołując: „Ciesz się późny wnuku!…
    Jękły głuche kamienie
    Ideał sięgnął bruku”

A kreatywna agencja marketingowa wzięła kasę. Ja się chyba wezmę za reklamę u okniarzy. Lubię takie słowogry. Zupełnie jak perfekcję mierzoną w milimetrach. Po takim czymś, chyba źle jest u nich. Może nie z kasą, a z myśleniem.

Pozdrawiam kreatywnie i jakże poetycko
    PRO QUALITY

wojgoc

Domyślnie

pag-ciemne,
    taki wymagajacy klient a okna w kolorze bialym?
    jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
    i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
    nie chciałbym byc Twoim klientem jak masz takie rozeznanie rynku - wpisz w google ekskluzywne okna drewniane i wyskoczy Ci 15 firm.

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
    PRZYKŁAD:
    Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?
    podstawowa różnica między technologią PVC a drewnem jest taka, że Ty kupujesz gotowy profil plastikowy a tu trzeba go sobie samemu zrobić. Ma to swoje plusy bowiem różnorodność kształtów może być nieskończona. Obróbka kantówki jest uzależniona wtedy od zasobności portfela właściciela - do każdego profila inne narzędzia a jeden komplet to wydatek od 40-50 tysięcy w górę u np. Golda (w mojej opinii najlepsza narzędziownia w Europie).
    Dobrej jakości pistolet malarski to wydatek 2-3 tysiące PLN + agregat 30 tysięcy do metody hudrodynamicznej (metoda pędzla nie istnieje).
    Powierzchnia ramiaka w oknie drewnianym musi być tak wyprowadzona żeby laikowi przy pierwszym kontakcie kojarzyła się z powierzchnią ramiaka PVC

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    pag-ciemne,
    ?
    jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
    i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
    ..
    po paru latach użytkowania, szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich lakier położony na kantówce łączonej na mikrowczepy zapada się w strefach łączeń wzdłużnych - mikrowczepy. Zapadanie się uzewnętrznia zarys mikrowczepu - widać to z odległości do 1m. Kantówkę taką produkuje się z odpadu produkcyjnego jeśli ma się odpowiednią maszynę. Takie okno kosztuje niżej niż wykonane z kantówki pełnej.
    W dobrze zorganizownej stolarni odpadem jest tylko wiór a w najlepiej zorganizowanej stolarni nie ma odpadu jeśli ma się brykieciarkę, która z wiórów robi brykiet opałowy Także ekologiczny obieg zamknięty w procesie technologicznym drewna można zbilansować na zero.
    Kupujcie okna i drzwi z drewna oznaczonego logiem FSC - to materiał kontrolowany pod względem legalnosci pozyskania; z lasów gdzie wycinka jest równoważona nasadzeniami.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 20-05-2010 o 08:49

wojgoc

Domyślnie

charlie,
    a ja znam firmę produkującą okna drewniane na mikrowczepy, której 90% produkcji idzie do Anglii i Norwegii - uważasz, ze tam chcą tego typu produkt kupować, który po kilku latach ma tak wyglądac jak piszesz?
    chyba, ze nie maja pojęcia o tym.

Domyślnie

wojgoc. Naszczęscie ty nie jestes moim klientem.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! A pytanie było konkretne..
    miałem ci napisac o tych mikro wczepach to co napisał kolega wyżej..
    Domykanie elektryczne to zrób sobie w kiblu na muszli klozetowej.
    Jeszcze jedno to forum jest do rad a nie do tego by wypisywac o moim rozeznaniu rynku okiennego..
    Jak byś nie wiedział to okna jest to zawsze indywidualna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chłopie pomysl zanim cos napiszesz..
    A białe dlaczego????????????? dlatego że klient ma kaprys i chce miec białe w klasie mercedesa... Cos jeszcze??????????? Nie badz taki do przodu bo ja bardzo ładnie zapytałem i dostałem nijaką odpowiedz z twojej strony nie wnoszaca nic w ten temat..
    A propos jak bys był takim znawca okien drewnianych to bys wiedział ze spokojnie na białym wychodzi struktura drewna..
    Nie jest ona tak widoczna ale jest..
    Klient ma kaprys i tyle.
    Zamykanie okna ma byc tak proste by mogło je zamknac 5 letnie dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coś jeszcze???? Masz jakieś nijakie pytania i sugestje?????????

Proszę o konkretne firmy.. To że niemam doswiadczenia w oknach z klasy mercedesa to nie moja wina sorry tak mi sie trafiało że 80% klientów wybiera najtańsze opcje a nie najdroższe.. Dziekuje i czekam na konkretne odpowiedzi.

O rzesz Pękła żyłka ? Pewnie zaraz pęknie. Spokojnie - forum jest do wymiany poglądów i opinii a nie mega ilości znaków typu wykrzyknik czy też znak zapytania

Kolor BIAŁY to kolor BIAŁY - rzecz gustu, klient chce taki - taki dostanie. Sosna lita lepsza niż mini wczepy ? Lepsza. Oki - ale tak poza tym to podałeś za mało szczegółów czego szuka twój nabywca Mercedesa. Jakie szklenie, jakie okucia czy z WK1, WK2 ? Suche szklenie, 1 -2 uszczelki ? Okapniki białe, a może jednak anodowane czy chrom (w końcu to ma być S klasse ) itd. Poza tym każdy samochód nawet Mercedes za 600 tyś. wymaga wizyt serwisowych i regulacje tego czy tamtego. Podobnie jest z oknami nikt nie da gwarancji, że nie będą one wymagały regulacji i oczekiwanie, że będzie wszystko śmigać lekko jest zbyt wygórowane. Takich okien nie ma...

Podaj więcej szczegółów to pewnie ktoś poda producentów jakich szukasz.
    Klient nasz Pannnnnn

wojgoc

Domyślnie

pag-ciemne,
    jaki login taki czlowiek - zwlaszcza druga cześć loginu.
    ubliżasz mi, bijesz pianę i g...no z tego wynika.
    wpisz w google tak jak Ci podalem i wyskoczy Ci kilkanascie firm z takim produktem. A jak nie umiesz obslugiwac google to Ci podam pare firm:
    Pinus, Vanessa, Okna Swiebodzin, Hohensee, Urzedowski, Halupczok, westwood, Milewski, Węgiel, Excelent.
    taki problem - zaden.
    a czy na bialym widac strukture? - to zalezy jakich lakierów uzywa dany producent
    ja bynajmniej swojej stoalrki Tobie bym nie zlecił do realizacji.
    a Tu sobie poczytaj, ze Mecedes to tez bubel czasami:
    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...d__Sprawa.html

Strona 757 z 1367

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia