dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 757 z 1567
Pokaż wyniki od 15.121 do 15.140 z 31327
  1. #15121
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    charlie,
    moze przybliżysz dane wspólczynnika U dla igloo. jakies szczególy co do zalezności wielkości igloo a zmiany U?
    jaki wpływ na U igloo ma zmienna temperatura zewnetrzna?
    z Eskimosami trzeba by pogadać - nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #15122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pag-ciemne Zobacz post
    Witam was..
    Mam pytanie ..
    Czy brał ktoś z was okna ( stolarke z DREWDAR Wołomin)
    Dostaliśmy propozycje OKNA DREWNIANE SOFT LINE o ...
    Tak mi się wydawało że słyszałem już tą nazwę, bo i region jest już mi bliższy i chyba widziałem ich w Mińsku Maz. Ale od razu skojarzyłem z dystrybucją a nie produkcją. Więc wracając na naszego ulubionego porównania do samochodów zapamiętałaś mniej więcej tak: "chcę kupić auto, w komisie zaproponowano mi ładny, zaokrąglony model, ma silnik disla, drzwi się pięknie zamykają, aha, i jest to kombi
    To tak trochę żartem.
    Martwi mnie, że dystrybutor u którego byłaś nie powiedział Ci czyjej produkcji są to okna (czy jest to "Fiat, Opel, czy Volvo") - czyżby się wstydzili swojego Producenta? Tu powinna się zapalić lampka kontrolna - sprawa do sprawdzenia.
    Rozumiem, że chciałbyś od Forum "przytaknięcia", że to dobra oferta i mieć już z głowy wybór okien. Ale przy kwocie 40 tys. i 12 oknach... sprawdzilbym jeszcze 2-3 inne firmy.
    Nowy fakt:
    właśnie prześledziłem posty pytającego: jak na firmę budowlaną /w tym zajmującą się montażem stolarki/ pytanie o te okna jest jak dla mnie niezrozumiałe.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-05-2010 o 11:00 Powód: pozyskanie nowej wiedzy

  3. #15123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ... nie mam pojęcia jaką mają powierzchnię mieszkalną , grubość ścian bloków lodowych, temperaturą wewnątrz igloo. Najmniejszy problem jest z temp. zewnętrzną - od -20 do -40
    Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą.

    Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

    Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
    Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

    * dane wg PN-EN 12 524:2003

    Pozdrawiam eskimoskim aloha
    PRO QUALITY

  4. #15124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Chrlie taki brak zainteresowania warunkami mieszkaniowymi eskimosów pachnie znieczulicą.

    Żeby jednak tej "naukowej" dyskusji nadać choć edukacyjne pozory (bo co sobie o doradcach pomyślą nie-doradcy) warto wspomnieć, że obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosi*:

    Dla lodu w temperaturze - 10ºC λ – 2,30 W/(m2· ºK)
    Dla lodu w temperaturze - 0ºC λ – 2,20 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu miękkiego (30 – 70 mm) λ – 0,12 W/(m2· ºK)
    Dla śniegu ubitego (200 mm) λ – 0,60 W/(m2· ºK)

    * dane wg PN-EN 12 524:2003

    Pozdrawiam eskimoskim aloha
    wow
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #15125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - to nie wiedziałeś że kolega Test ma wszystko w małym palcu ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ma pendriva w palcu? hmmm... A swoją drogą - wyniki dla świeżego śniegu są ekstra - tylko jak go utrwalić by posłużył jako budulec okna?

  7. #15127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    domkiem z ubitego sniegu tez bym nie pogardził.
    A gdyby tak jeszcze przerzucic inne zwyczaje grenlndzkich Eskimosów.... to byłoby ciepło i przyjemnie.

  8. #15128
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Tylko ta 22 strefa klimatyczna.
    No i zapach.
    Focze skóry niestety zbyt przyjemnie nie pachną i wszystko przechodzi tym zapachem. Dziewczyny też.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  9. #15129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pag-ciemne Zobacz post
    [ Wyjaśniam.[. z racji tego ze taki wymaganie ma klient..
    Niestety firma o której pisałem troszkę zrobiła nas w konia a do tego tak jak napisałeś nie podali producenta!!!!!!!!!!! mówł własciciel że jest to ręczna robota na najwyższym poziomie.
    ale do tematu.
    Potrzebuje okna drewniane i potrzebuje namiary do firm takich które produkuja okan i drzwi dla wymagajacych klientów czyli w klasie tak jak by Mercedesa no lub Audi.
    Nie wiem który z producentów jest godny polecenia..
    Sory ale nie maiłem jeszcze klienta który miał by takie wysokie wymagania do drzwi i okien.
    Kolor biały sosna 1 bez żadnych mikrowczepów.!!! System zamykania okien musi byc obsługiwany z lekkością.
    To tyle ..
    Po prostu prosze o namiary do konkretnych firm w sprawie konkretnej stolarki.
    Dziekuje z góry i ciesze sie że istnieja takie osoby które potrafią doradzić.
    ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
    Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #15130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Trochę poboczny temat:
    Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle

  11. #15131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ręcznie to sobie można rzeźbę zrobić a nie okna czy drzwi.
    Maszyny + narzędzia z najwyższej półki i mamy mercedesa.
    No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
    PRZYKŁAD:
    Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?

  12. #15132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    .... Jest tak dobrze u nich czy tak źle
    Ciekawe pytanie
    A są producenci profili prawie wogóle sie nie reklamujący - u nich tak dobrze czy tak źle?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15133
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Trochę poboczny temat:
    Zauważyliście wzmożoną aktywność marketingową producentów profili? Ja wyłapałem reklamy TV i radiowe VEKA i PROFINE. Jest tak dobrze u nich czy tak źle
    "Patrz!… z zaułków w zaułki
    Kaukaskie się konie rwą –
    Jak przed burzą jaskółki,
    Wyśmigając przed pułki:
    Po sto – po sto
    – Gmach – zajął się ogniem, przygasł znów,
    Zapłonął znów i oto pod ścianę
    Widzę czoła ożałobionych wdów
    Kolbami pchane
    I znów widzę, acz dymem oślepian,
    Jak przez ganków kolumny
    Sprzęt podobny do trumny
    Wydźwigają… runął… runął – T w ó j f o r t e p i a n!

    Lecz Ty? – lecz ja? – uderzmy w sądne pienie,
    Nawołując: „Ciesz się późny wnuku!…
    Jękły głuche kamienie
    Ideał sięgnął bruku”

    A kreatywna agencja marketingowa wzięła kasę. Ja się chyba wezmę za reklamę u okniarzy. Lubię takie słowogry. Zupełnie jak perfekcję mierzoną w milimetrach. Po takim czymś, chyba źle jest u nich. Może nie z kasą, a z myśleniem.

    Pozdrawiam kreatywnie i jakże poetycko
    PRO QUALITY

  14. #15134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    pag-ciemne,
    taki wymagajacy klient a okna w kolorze bialym?
    jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
    i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
    nie chciałbym byc Twoim klientem jak masz takie rozeznanie rynku - wpisz w google ekskluzywne okna drewniane i wyskoczy Ci 15 firm.

  15. #15135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No właśnie. Produkcja okien drewnianych na rozsądną skalę (gwarantującą jakość i przyzwoitą cenę) to wielomilionowa inwestycja. Tutaj "ręczna robota" i "stolarz z pradziada" raczej powinno zapalać światełko ostrzegawcze.
    PRZYKŁAD:
    Widziałem wprawdzie kiedyś, że można okna łukowe profilować ręczną frezarką. Ale nie uważacie, że maszyna CNC zrobi to dokładniej?
    podstawowa różnica między technologią PVC a drewnem jest taka, że Ty kupujesz gotowy profil plastikowy a tu trzeba go sobie samemu zrobić. Ma to swoje plusy bowiem różnorodność kształtów może być nieskończona. Obróbka kantówki jest uzależniona wtedy od zasobności portfela właściciela - do każdego profila inne narzędzia a jeden komplet to wydatek od 40-50 tysięcy w górę u np. Golda (w mojej opinii najlepsza narzędziownia w Europie).
    Dobrej jakości pistolet malarski to wydatek 2-3 tysiące PLN + agregat 30 tysięcy do metody hudrodynamicznej (metoda pędzla nie istnieje).
    Powierzchnia ramiaka w oknie drewnianym musi być tak wyprowadzona żeby laikowi przy pierwszym kontakcie kojarzyła się z powierzchnią ramiaka PVC
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #15136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    pag-ciemne,
    ?
    jaka róznica czy to będzie sosna lita czy na mikrowczepy, skoro i tak struktury drewna nie bedzie widać?
    i co to znaczy lekko sie maja domykać? zastosuj elektryczne domykanie i bedziesz mial lekko i wygodnie.
    ..
    po paru latach użytkowania, szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich lakier położony na kantówce łączonej na mikrowczepy zapada się w strefach łączeń wzdłużnych - mikrowczepy. Zapadanie się uzewnętrznia zarys mikrowczepu - widać to z odległości do 1m. Kantówkę taką produkuje się z odpadu produkcyjnego jeśli ma się odpowiednią maszynę. Takie okno kosztuje niżej niż wykonane z kantówki pełnej.
    W dobrze zorganizownej stolarni odpadem jest tylko wiór a w najlepiej zorganizowanej stolarni nie ma odpadu jeśli ma się brykieciarkę, która z wiórów robi brykiet opałowy Także ekologiczny obieg zamknięty w procesie technologicznym drewna można zbilansować na zero.
    Kupujcie okna i drzwi z drewna oznaczonego logiem FSC - to materiał kontrolowany pod względem legalnosci pozyskania; z lasów gdzie wycinka jest równoważona nasadzeniami.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 20-05-2010 o 09:49
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #15137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    charlie,
    a ja znam firmę produkującą okna drewniane na mikrowczepy, której 90% produkcji idzie do Anglii i Norwegii - uważasz, ze tam chcą tego typu produkt kupować, który po kilku latach ma tak wyglądac jak piszesz?
    chyba, ze nie maja pojęcia o tym.

  18. #15138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pag-ciemne Zobacz post
    wojgoc. Naszczęscie ty nie jestes moim klientem.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! A pytanie było konkretne..
    miałem ci napisac o tych mikro wczepach to co napisał kolega wyżej..
    Domykanie elektryczne to zrób sobie w kiblu na muszli klozetowej.
    Jeszcze jedno to forum jest do rad a nie do tego by wypisywac o moim rozeznaniu rynku okiennego..
    Jak byś nie wiedział to okna jest to zawsze indywidualna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chłopie pomysl zanim cos napiszesz..
    A białe dlaczego????????????? dlatego że klient ma kaprys i chce miec białe w klasie mercedesa... Cos jeszcze??????????? Nie badz taki do przodu bo ja bardzo ładnie zapytałem i dostałem nijaką odpowiedz z twojej strony nie wnoszaca nic w ten temat..
    A propos jak bys był takim znawca okien drewnianych to bys wiedział ze spokojnie na białym wychodzi struktura drewna..
    Nie jest ona tak widoczna ale jest..
    Klient ma kaprys i tyle.
    Zamykanie okna ma byc tak proste by mogło je zamknac 5 letnie dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coś jeszcze???? Masz jakieś nijakie pytania i sugestje?????????

    Proszę o konkretne firmy.. To że niemam doswiadczenia w oknach z klasy mercedesa to nie moja wina sorry tak mi sie trafiało że 80% klientów wybiera najtańsze opcje a nie najdroższe.. Dziekuje i czekam na konkretne odpowiedzi.

    O rzesz Pękła żyłka ? Pewnie zaraz pęknie. Spokojnie - forum jest do wymiany poglądów i opinii a nie mega ilości znaków typu wykrzyknik czy też znak zapytania

    Kolor BIAŁY to kolor BIAŁY - rzecz gustu, klient chce taki - taki dostanie. Sosna lita lepsza niż mini wczepy ? Lepsza. Oki - ale tak poza tym to podałeś za mało szczegółów czego szuka twój nabywca Mercedesa. Jakie szklenie, jakie okucia czy z WK1, WK2 ? Suche szklenie, 1 -2 uszczelki ? Okapniki białe, a może jednak anodowane czy chrom (w końcu to ma być S klasse ) itd. Poza tym każdy samochód nawet Mercedes za 600 tyś. wymaga wizyt serwisowych i regulacje tego czy tamtego. Podobnie jest z oknami nikt nie da gwarancji, że nie będą one wymagały regulacji i oczekiwanie, że będzie wszystko śmigać lekko jest zbyt wygórowane. Takich okien nie ma...

    Podaj więcej szczegółów to pewnie ktoś poda producentów jakich szukasz.
    Klient nasz Pannnnnn

  19. #15139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    pag-ciemne,
    jaki login taki czlowiek - zwlaszcza druga cześć loginu.
    ubliżasz mi, bijesz pianę i g...no z tego wynika.
    wpisz w google tak jak Ci podalem i wyskoczy Ci kilkanascie firm z takim produktem. A jak nie umiesz obslugiwac google to Ci podam pare firm:
    Pinus, Vanessa, Okna Swiebodzin, Hohensee, Urzedowski, Halupczok, westwood, Milewski, Węgiel, Excelent.
    taki problem - zaden.
    a czy na bialym widac strukture? - to zalezy jakich lakierów uzywa dany producent
    ja bynajmniej swojej stoalrki Tobie bym nie zlecił do realizacji.
    a Tu sobie poczytaj, ze Mecedes to tez bubel czasami:
    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...d__Sprawa.html

  20. #15140

    Question avante czy oknoplast

    3lata temu wymienialiśmy okna zamówiliśmy je w firmie oknoplast (podobno świetna firma) porażka, obsługa niemiła, a firma która montowała całkowite dno okna przemarzają, zrobiły się dziury pod parapetami i między parapetem a oknem są szczeliny, wypalili dziurę papierosem w oknie, dwa okna wypadają z zawiasów bardzo trzeba uważać jak się je otwiera i zamyka, okna są białe na słońcu pożółkły a na uszczelkach zaczyna się robić czarny nalot coś jak pleśń lub grzyb, reklamacja to był koszmar po długich perypetiach udało się wymienić okno z dziurą po papierosie ale już wypadające okna nie było mowy o jakiejkolwiek wymianie przyjechali sprawdzili że tak się dzieje więc wyregulowali i pojechali i tak przez rok czasu a potem stwierdzili że to moja wina i że się czepiam i nic na to nie mogą poradzić, gdy chciałam aby naprawili błędy swoich montażystów i zrobili porządek ze szparami zostałam wyśmiana i dowiedziałam się że jak mi się nie podoba to mogę sobie sama naprawić. FIRMY NIE POLECAM OBSŁUGA DALEJ NIEPROFESJONALNA I WIELKIE KŁOPOTY Z REKLAMACJĄ A CENY TEŻ MAJA ZAWYŻONE!
    teraz też wymieniam okna w innym domu i nawet tej firmy nie biorę pod uwagę zastanawiam się nad Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowy 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb jak myślicie??

Strona 757 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony