dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 758 z 1568
Pokaż wyniki od 15.141 do 15.160 z 31350
  1. #15141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    charlie,
    a ja znam firmę produkującą okna drewniane na mikrowczepy, której 90% produkcji idzie do Anglii i Norwegii - uważasz, ze tam chcą tego typu produkt kupować, który po kilku latach ma tak wyglądac jak piszesz?
    chyba, ze nie maja pojęcia o tym.
    niech kupują - koło fortuny musi sie toczyć dla nas
    Nasi nie chcą mikrowczepów, chyba, że na przetargach.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #15142

    Question

    czy może mi ktoś pomóc i wypowiedzieć się na ten temat zastanawiam się nad kupieniem 0kien Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb, czy jest sens kupować okna i drzwi tarasowe trzyszybowe??

  3. #15143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    niech kupują - koło fortuny musi sie toczyć dla nas
    Nasi nie chcą mikrowczepów, chyba, że na przetargach.
    Wg mnie kantówka na miniwczepy jest technicznie lepsza (mniej naprężeń wewnętrznych). Ma natomiast gorsze walory estetyczne. Tyle, że wymienione rynki nie patrzą tak bardzo na estetykę. Okno ma być białe i szczelne. To nie antyczny mebel...

  4. #15144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    czy może mi ktoś pomóc i wypowiedzieć się na ten temat zastanawiam się nad kupieniem 0kien Avanti superclima 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm ale jest jeszcze tyle innych firm że nie wiem czy nie szukać innych np widok, ms, nsb, czy jest sens kupować okna i drzwi tarasowe trzyszybowe??
    Avanti? Nie znam
    Okna trzyszybowe - jak najbardziej.

  5. #15145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Okno ma ..... To nie antyczny mebel...
    Wielka buźka - tylko jak to wytłumaczyć innym?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Wielka buźka - tylko jak to wytłumaczyć innym?
    Naszym rodzimym klientom? Nidyrydy

  7. #15147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    poza tym, ze okno to nie antyczny mebel, róznia sie one jeszcze innym sposobem otwierania i zamykania co dla naszych rodzimych klientow moze byc trudniejsze do zrozumienia.

  8. #15148

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Avanti? Nie znam
    Okna trzyszybowe - jak najbardziej.
    a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?

  9. #15149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a jak ma być? wszak maja tylko o jedna szybę więcej. Jest OK zaś termika nieporównywalnie lepsza i ciężar też
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #15150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?
    Zdefiniuj proszę twoje rozumienie wytłuszczonego pojęcia.

  11. #15151

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    a ma ktoś okna trzyszybowe jak w nich jest ze szczelnością?
    Zależy jaki pakiet zastosujesz. Generalnie będzie lepsze termoizolacyjność. Podczas, gdy szklenie 2-szybowe ma najczęściej współczynnik U = 1,1 to przy 3-szybowym wartość ta wynosi 0,7 nawet do 0,5 - przy zastosowaniu kryptonu.

  12. #15152

    Domyślnie

    szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą

  13. #15153

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą
    Hmmm, to dosyć ciekawe opinie. Wszystko zależy od producenta i montażysty. Z doświadczenai wiem, że nie wszyscy producenci przepadają za pakietem 3-szybowym. Wymagają one szerszych profili.

    Co do ich "szczelności" - domyślam się, że chodzi o termoizolacyjność - to jest oczywiście wyższa. W Rosji, w zimnym klimacie są one stosowane bardzo często. Wadą jest oczywiście wyższa waga i koszt - coś za coś.

  14. #15154
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    szukając okien i oczywiście chodząc do różnych przedstawicieli firm okiennych pewien sprzedawca powiedział że to największy błąd jaki mogę popełnić wybierając okna trzyszybowe gdyż są nieszczelne i mogę mieć z nimi różne kłopoty mówił również że są ciężkie i jak będą źle wstawione to mogą się wyginać i odchylać, niestety dla sprzedawcy nie wzięłam sobie tego do serca a nie jestem pierwszą naiwną jak konkretnie tego nie sprawdzę i nie dostane takiej opinii ale ze sprawdzonego źródła to nie uwierzą
    słuchaj:
    1/ 1m2 pakietu 2 szybowego waży 25 kg
    2/ 1m2 pakietu 3 szybowego waży 37 kg

    Wytrzymałość standardowych okuć okiennych to 120 kg na skrzydło. Rama skrzydła okna PVC wraz ze wzmocnieniem to około 15 kg przy obwodzie 4 mb.
    A więc odejmując od wytrzymałości okucia wagę ramy skrzydła czyli 120kg-15 kg= 105 kg zostaje na szkło. Dzielimy teraz 105 kg :37 kg= 2,87 m2 i otrzymujemy powierzchnię szyby akceptowanej przez wytrzymałość okucia. 2,87 m2 powierzchni pakietu 3 szybowego to sporo jak na jedno skrzydło - nie wolno stosować w jednym skrzydle typu ROZWIER/UCHYŁ tak duzych szyb bowiem PROFIL PVC nie wytrzyma.
    To bzdura co Ci powiedział ten sprzedawca. Pakiet 3 szybowy nie ma tu nic do rzeczy. Ograniczenia statyczne pod kątem rozmiarów maksymalnych narzuca profil PVC.
    Tzw., przegabarytowanie skrzydeł okienno-balkonowych jest podstawową przyczyną nieszczelności i innych problemów. STATYKA się kłania.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #15155

    Domyślnie

    dzięki jestem Wam bardzo wdzięczna za te informacje, świetnie wytłumaczone szkoda że takiego podejścia nie mają przedstawiciele no i oczywiście takiej wiedzy!

  16. #15156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rety, jakie bzdury można usłyszeć w niby-salonach.
    Teza o złej wytrzymałości to polityka obronna firm, które mają za słabe profile na trzyszybówkę - czyli generalnie tak się broni tania liga.

    Charlie, miałem skomentować kilka Twoich uwag dot. kantówki.. ale.. jakoś inne rzeczy bardziej przykuły moją uwagę.
    Co do mirkowczepów: zawsze były - nawet w "markowych" firmach. Np. w dużych konstrukcjach - kiedyś wiedziałem że było to 2,5metra - powyżej tej długości były zawsze mikrozłącza - teraz jest już lepiej i tak często ich nie widuję.

  17. #15157

    Domyślnie Maxima

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    dzięki jestem Wam bardzo wdzięczna za te informacje, świetnie wytłumaczone szkoda że takiego podejścia nie mają przedstawiciele no i oczywiście takiej wiedzy!
    Maxima to specyficzny profil, niska a szeroka ościeżnica (holenderska) daje fajny efekt wizualny od zewnątrz, najniższy próg w drzwiach balkonowych (pomijam HS-y). Nie jest lubiana przez tynkarzy-gipsiarzy gdyż zawiasy są blisko krawędzi okna i trudno to obrobić. Dużo lepszym w tym przypadku jest okucie ze schowanymi zawiasami, zapytaj o to sprzedawcę. Słupek ruchomy różni się znacznie od stałego i nie łączyłbym obu w konstrukcji 3-skrzydłowej, dość często robionej jako wyjście na taras.
    Na koniec kiepska raczej wiadomość, nie wiem z kiedy masz wycenę ale Avante tydzień temu skończyło promocję na szkło 0,6 i teraz dopłata jest już większa

    Pozdrawiam

  18. #15158

    Question okna

    byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi
    jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??

  19. #15159

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    byłam dzisiaj jeszcze w firmie ms i tam zaproponowali mi okna tytanowe termo 3szybowe supertermo u-0,5, kolor dwustronny, okucia maco multi matic, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, okna Avanti superclima u- 0,6 profil maxima ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi
    jakbyście mieli taki wybór bo ceny podobne to które okna wybraliście??
    Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante. Tym niemniej parametry dużo lepsze niż standardowa aluminiowa. Swisspacer według mnie wizualnie dużo lepiej wygląda w oknie zwłaszcza przy 2-stronnym kolorze.
    A co do wyboru MS czy Avante to o ile dobrze pamiętam na podobne pytanie swego czasu padła odpowiedź ; rzuć monetą. Ewentualnie wybierz te które wizualnie bardziej Ci pasują, zwłaszcza że Tytanowe i Maxima bardzo się różnią i trudne to nie powinno być.

    Pozdrawiam

  20. #15160

    Question okna

    dzięki za podpowiedz, szukałam takiego porównania i nie znalazłam. Co do rzucania monetą odpada wolę realne porównania i rady, wygląd nie jest najważniejszy oba mi się podobają mnie interesuje porównanie parametrów bo w salonach powiedzą wszystko co chcę usłyszeć bylebym kupiła... dlatego zwracam się do ludzi którzy na tym się znają i mieli już z różnymi parametrami do czynienia do forumowiczów którzy też szukają okien i wybierają chodzi mi o doświadczenie użytkowe tych parametrów, będę wdzięczna za każdą odpowiedz poradę i pomoc
    pozdrawiam

Strona 758 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony