dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 759 z 1567
Pokaż wyniki od 15.161 do 15.180 z 31327
  1. #15161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ale jakie parametry są dla ciebie najbardziej istotne?

  2. #15162

    Domyślnie

    okucia maco multi matic podobno porównywalne do roto, 5komorowe skrzydło 80mm rama 68mm a do tego ciepła ramka ms termoms CHYBA podobna do aluminiowej metalowa czy coś takiego i w środku jeszcze wzmocnienia termiczne z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową, to okno ms
    a avante ciepła ramka trzyszybowe 5komorowe rama 9cm skrzydło 7cm okucia roto nt multi

    Ciepła ramka MS to stal szlachetna, trochę jej daleko do parametrów Swisspacera z Avante.czy na-pewno bo już słyszałam tyle opinii o tych ciepłych ramkach że najlepsze ze stali szlachetnej bo w dłuższym czasie eksploatacji okna lepsze parametry mają

  3. #15163

    Domyślnie

    parametry szyby, ramka ciepła, wzmocnienia, i oczywiście wymiary ramy i skrzydła które są lepsze to jest dla mnie najważniejsze nie wiem jakie avante zaproponuje szyby ale ms proponuje 3/16/3/16/3

  4. #15164

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    parametry szyby, ramka ciepła, wzmocnienia, i oczywiście wymiary ramy i skrzydła które są lepsze to jest dla mnie najważniejsze nie wiem jakie avante zaproponuje szyby ale ms proponuje 3/16/3/16/3
    Szyba 3/16/3/16/3 ma U=0,5 a w Avante masz 4/14/4/14/4 U=0,6.
    O ciepłych ramkach poczytaj sobie http://www.cieplaramka.com/sgg-swisspacer.php tu masz porównanie aluminium, stali szlachetnej i Swisspacera.
    A na Twoje pytanie o parametry odpowiem przewrotnie; najważniejszym z nich jest zadowolenie użytkownika. A na nie wpływ ma wiele czynników, zaś wyniki badań wybranych okien w Rosenheim na pewno nie są na początku ich listy.

    Pozdrawiam

  5. #15165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    pag-ciemne,
    cytujesz drugi raz moje słowa a nie zauwazyłas, ze później napisałem Ci nazwy firm robiących porzadne okna drewniane. Podałem Ci firmy, które sam sprawdziłem w mini przetargu - wsród nich jest ta, która wykonuje moje okna
    Zapewniam Cię, że jesli mierzysz eksluzywnośc okien wysokoscia kwoty to moje okna sa jak Maybach przy Twoim zleceniu - nie wierzysz to zapytaj sie np. finlandii.

  6. #15166
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Info. dla wielbicieli nowinek technicznych.
    Istnieje szyba ze współczynnikiem Ug= 0,4 W/m2xK o budowie:
    Planitherm One 4mm/16 Krypton/Float 4mm/16Krypton/Planitherm One 4mm
    Grubość pakietu 44 mm ; Rw 35 dB ; ciężar 37 kg/m2
    Kombinacja na P4 z przodu nie problem - grubość pakietu wynosi wtedy 49 mm a Rw 41 dB ; ciężar 47 kg/m2.
    Dacie radę z listwami przyszybowymi
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #15167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    pag-ciemne,
    mało wazne że pytasz o firmy z mazowieckiego - to, ze zamówisz u handlowca np. na Bartyckiej nie oznacza produkcji w mazowieckim.
    Vanessa ma biuro handlowe w Warszawie a fabryke pod Olsztynem. Najwazniejsze, aby poza jakością wykonania firma miała własną ekipę montażystów i serwis szybko reagujacy na reklamację i mającą tzw. magiczną walizeczkę.
    Wybrana przeze mnie firma ma swoją siedzibę 200km ode mnie i nie jest problem - zarówno z pomiarem jak i mam nadzieje z montazem, który mam w przyszłym tygodniu.
    jesli chcesz więcej informacji zapraszam na priva.
    a za nicka przepraszam.

  8. #15168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rety, jakie bzdury można usłyszeć w niby-salonach.
    Teza o złej wytrzymałości to polityka obronna firm, które mają za słabe profile na trzyszybówkę - czyli generalnie tak się broni tania liga.

    Charlie, miałem skomentować kilka Twoich uwag dot. kantówki.. ale.. jakoś inne rzeczy bardziej przykuły moją uwagę.
    Co do mirkowczepów: zawsze były - nawet w "markowych" firmach. Np. w dużych konstrukcjach - kiedyś wiedziałem że było to 2,5metra - powyżej tej długości były zawsze mikrozłącza - teraz jest już lepiej i tak często ich nie widuję.
    neguję TYLKO estetykę mikrowczepów - mnie się to nie podoba. Ale prawdą jest, że poprzeczka w Polsce jest wysoko postawiona przez Klienta. W mojej opinii jest to spowodowane relacją cen do dochodów obywateli RP.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #15169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=pag-ciemne;4129091]
    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    pag-ciemne,



    Dziekuje..
    Tylko pytałem jak mi s ie wydaje o firmy z mazoowieckiego.
    No nic.. Dzieki wszystkim za pomoc nawet i tym co tak docinają na forum..
    Na pewno wielu z was jest super znawcami ale nie wielu - nie potrafi zrozumieć tego że wydatek 40 tys zł na same okna to taki niby standard.. No tak w końcu każdy Polak wkłada okna za taką kase..
    Sorry jesli uraziłem kolege z forum,tylko jedno dodam ja nie podważam twoich kompetencji a co ważniejsze twojego nicka (nie nabijam sie). powinienem napisac do moderatora by ocenił twojwgo mało przyjem,nego posta w moim kierunku. Moje pytanie było konkretne..
    Ja nie jestem znawca od okien i to ze prowadzimy wiele budynków nie znaczy że mam znać sie na oknach..
    Napisałem wcześniej że to są indywidualne sprawy,
    Kolega wyżej napisał KLIENT CHCE KLIENT DOSTANIE.
    Dzieki za pomoc i powodzenia wam życze ,obyście podawali jak najwięcej trafnych odp.i takich docelowych..
    Pozdrawiam
    w okolicy Warszawy nie ma producentów okien drewnianych o renomowanej legendzie za wyjatkiem firmy CIS Milanówek ale nawet nie wiem czy jeszcze żyją. Stolarka w Wołominie już nie istnieje - przenieśli się do Lęborka ale nigdy nie należeli do najwyższej półki wyrobów drewnianych. Warszawa to miasto handlowe dla drewna - koszta wyprodukowania czegokolwiek są astronomiczne w porównaniu z warmińsko mazurskim czy podkarpackim.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #15170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    jak na moja wiedzę to Opolszczyzna to takie male zagłębie stolarki drewnianej

  11. #15171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    pag-ciemne,
    cytujesz drugi raz moje słowa a nie zauwazyłas, ze później napisałem Ci nazwy firm robiących porzadne okna drewniane. Podałem Ci firmy, które sam sprawdziłem w mini przetargu - wsród nich jest ta, która wykonuje moje okna
    Zapewniam Cię, że jesli mierzysz eksluzywnośc okien wysokoscia kwoty to moje okna sa jak Maybach przy Twoim zleceniu - nie wierzysz to zapytaj sie np. finlandii.
    Ale ani ja nie wykonujęTwoich okien / ani producent któego proponuję /
    .
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-05-2010 o 08:22 Powód: większa trzeźwość umysłu i korekta słów bez treści ;)

  12. #15172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pag-ciemne Zobacz post
    Na pewno wielu z was jest super znawcami ale nie wielu - nie potrafi zrozumieć tego że wydatek 40 tys zł na same okna to taki niby standard.. No tak w końcu każdy Polak wkłada okna za taką kase..
    No sorry ale kto cię zmusza? Ktoś nakazał budować dom? Nakazał zastosować okna łukowe? Montować w domu okna drewniane?
    Miałem kiedyś klienta, który stwierdził, że muszę mu dać duży rabat bo on wczoraj przegrał 100tys. w kasynie. Dobry argument, prawda?

  13. #15173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Istnieje szyba ze współczynnikiem Ug= 0,4 W/m2xK o budowie:
    Planitherm One 4mm/16 Krypton/Float 4mm/16Krypton/Planitherm One 4mm
    Jaka różnica w cenie w stosunku do takiej samej szyby z argonem?

  14. #15174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ale ani ja nie wykonujęTwoich okien / ani producent któego proponuję /
    .
    cóż finie,
    nie chcialo Ci się ruszyć swoich 4 liter do mnie..... hihihi

  15. #15175
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jaka różnica w cenie w stosunku do takiej samej szyby z argonem?
    masz inne kanały informacyjne - jako producent powieneś byc ich świadom
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #15176
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No sorry ale kto cię zmusza? Ktoś nakazał budować dom? Nakazał zastosować okna łukowe? Montować w domu okna drewniane?
    Miałem kiedyś klienta, który stwierdził, że muszę mu dać duży rabat bo on wczoraj przegrał 100tys. w kasynie. Dobry argument, prawda?
    ja akurat miałem mocno podobny z obszaru B2B - nie mogę teraz regulować płatności bo wziąłem leasing na Jeepa Cheerokie i mam ratę 8 tysi miesięcznie.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #15177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Witam wszystkich..poczytuję nieraz różne Wasze rozterki dotyczące okien i produktów pochodnych...Chylę czoła przed jareko że ma czas i cierpliwość co do niektórych , aby odpowiadać i podpowiadać...Naprawdę jareko jesteś wielki...Nie będę ukrywał, sprzedaję okna MS , stara się firma bardzo aby jej produkty były jak najlepsze., za rozsądną cenę.Jak zawsze kwestia negocjacji ze sprzedawcami. Jeżeli macie jakieś pytania co do wyrobów MS to pytajcie, postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.. Co do współczynnika U dla całego okna to jest taka strona http://www.uvalue.ms.pl/ gdzie ten współczynnik można sobie obliczyć dla różnych wariantów okien. Mało tego jest tam również kalkulator dzięki któremu można policzyć czy warto zastosować ciepłe rozwiązania w oknach czy też nie. W zależności od źródła ogrzewania.

    Pozdrawiam

    Zygmunt

  18. #15178

    Domyślnie

    Witam musze wtracic swoje piec groszy aby byc ok.Kupowalem okna u "kadargo"to jest mlody,fachowy,konkretny czlowiek ktory mi pomogl rowniez z ekipa do wstawienia tych porzadnych okien.(M&S tytanowe 3-szyby ze szprosami ale biale-bo moj budzet na tyle pozwolil).Ekipa ktora dedykowana byla przez wykonawce okien tez ok.bardzo szybka,mloda,konkretna obsluga ktora bede mial okazje znow goscic u mnie podczas regulacji okien po tynkach itd...Szukajac okien do mojego domu przeszperalem rozne fora wzdluz i wszerz i w koncu pobudzilem rozsadek do wysilku i wyszlo mi ze najlepiej bedzie kupic okna w fabryce "za plotem"tym bardziej ze nie znalazlem opisow negatywnych a biorac pod uwage ze to nie jest firma garazowa i widzac ile ich okien wyjezdza na kraj i europe wybor byl juz bardzo latwy.Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony i bede polecal te konkretne okna kazdemu a nie kazdy musi isc moimi sladami.Pozdrawiam

    PS.jesli ktos uzna ze to tanie narajanie klienteli prosze na priva to dolacze zdjecia z montazu u mnie.

  19. #15179
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    junan

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja kupowałem okna w firmie octavus z Pozanania dlatego że sprzedają okna na wielu profilach i w zależności od zasobności portfela każdy znajdzie coś dla siebie, ja np potrzebowałem do swojego domu lepsze, i jakieś tańsze do mieszkania które mam zamiar wynająć obecnie o potem sprzedać

  20. #15180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    I znowu się zaczyna..
    To jak to jest - dom kiedyś zbudujesz ale okna już kupiłeś?
    Posiadanie profili i lepszych i tańszych nie jest jakiś szczególnym wyróżnikiem.

Strona 759 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony