dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 764 z 1568
Pokaż wyniki od 15.261 do 15.280 z 31350
  1. #15261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Prywatny przeciek z MF czy jakaś oficjalna publikacja? Bo o to właściwie pytałem.

  2. #15262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    na taką zmianę podatku VAT zgodę musi wyrazić KE

  3. #15263
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yrfog

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam, dopiero zalozylem konto na forum.

    mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. musze kupic 3 okna (w tym jedno lazienkowe). zlecilem wstepna wycene z montazem firmie VEKA i firmie Framex. roznica jest masakryczna. Veka - 2900zl, Framex 2000zl. jednak Veka to znana i chyba dobra marka, a o Framex nie mam pojecia. zna ktos ta firme? mozna im zaufac? niby 2900 to nie tak duzo, ale z kolei roznica 30% to masakra.

    bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedz.

  4. #15264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ciakwe, bardzo ciekawe gdyz nie ma na rynku producenta okien Veka - masz do czynienia z jakaś firma co na tym profilu produkuje zaś Framex - tez niewiele mówiąca informacja - jakiś producent co robi na??? Papierze??? Struga z drewna??? Czy z gliny lepi te okna? Za mało info by cokolwiek ci powiedzieć
    30% różnicy w cenie to niewiele - różnice w wadze takich samych okien dochodzą do 50% - zorientowani wiedza co mam na myśli
    Jak skupisz się na tych 30% które dla Ciebie są masakrą - to olej cokolwiek co ci tu powiemy.
    CCC (cena czyni cuda) zawsze działa wiec już wiesz co powinieneś wybrać - Framex i nic więcej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #15265
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yrfog

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    hmm odpowiedz bardzo szybka. dzieki.
    wiec po pierwsze jestem laikiem jesli chodzi o temat. po drugie stac mnie na drozsze okna ale chcialbym wiedziec ze to dobrze wydane pieniadze bo na tyle majetny zeby wyrzucac pieniadze w bloto nie jestem.
    okna maja byc plastikowe, zwykle biale. jedyny kruczek jest w oknie lazienkowym - jest "czescia" prysznica i caly czas (podczas kapieli) leje sie na nie woda.
    jak to nie ma firmy Veka??!! przeciez co chwila widze ich reklamy...maja swoje profile etc. o firmie Framex niewiele wiem. tez widzialem reklame i poprosilem o wycene. wiem jedynie ze maja okna 6-komorowe.
    gdyby cena byla dla mnie najwazniejsza to nie logowalbym sie na tym forum. bardzo potrzebuje Waszej porady. szukam dobrych okien z dobrym serwisem. dlatego spytalem co sadzicie o tych firmach z ktorych mam wycene.

  6. #15266
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yrfog

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    ewentualnie jakas firma (najlepiej z siedziba w szczecinie) ktora mozecie polecic

  7. #15267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Veka - to profil
    Okno - wykonuje producent i z racji zastrzeżenia nazwy Veka nie ma możliwości by firma produkująca okna nazywala sie Veka - to tylko celem wyjaśnienia
    Wejdz na Grupe szczecińska - tam szybciej wskażą ci dostawce z ktorym mieli doczynienia i powuiedza czy warto wejsc we wspolprace czy nie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #15268

    Domyślnie

    zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam NSB i EKOOKNA MOŻE KTOŚ COŚ POWIEDZIEĆ NA TEMAT TYCH FIRM i oczywiście ich okien????????????

  9. #15269
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszokna

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    zrobiłam wycenę w oknoplast kraków i cena zwaliła mnie z nóg drożej wyszło niż najlepszy pakiet w avante na jednym oknie niby nie duża różnica ale na całym doku jednak znacząca, chociaż fajne okienka mają, ale postanowiłam jeszcze sobie pochodzić po różnych przedstawicielach i znalazłam nsb i ekookna może ktoś coś powiedzieć na temat tych firm i oczywiście ich okien????????????
    nsb nie znam natomiast jeżeli chodzi o ekookna to profil gelan (najlepiej wybrać 6-komorówkę s-8000) szyby press-glas okucia maco multi trend. Ogólnie okna poprawnie wykonane ale do perfekcji trochę brakuje no i oczywiście najważniejszy montaż.pozdro tomasz

  10. #15270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszokna

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeszcze w temacie ekookien mają również w ofercie profil brugmann oraz salamander reszta jak wyżej.pozdro tomasz

  11. #15271

    Domyślnie

    parę dni temu byłem na budowie u znajomego, akurat był "pomiar okien"
    Przedstawiciel pewnej firmy której nazwa gości także na forum.
    Z ciekawości jak "wioskowy głupek" zapytałem się o parę kwestii które poruszacie i tak....

    - proszę pana, jak będziecie montować te okna to ten MAX przecież dziurawy jest. Trzeba to zaszpachlować ?

    - Odp: nie ma potrzeby, pianka da radę

    - Fajne to okno balkonowe będzie, przy dwóch metrach szerokości (ruchomy słupek) to ładny widok bedzie.
    Na czym położycie na wylewce?

    - Odp: nie kładziemy na styropianie


    - Jak na styropianie ?

    - Odp: wycinamy taki gruby pas ze styroduru i na tym opieramy okno

    - acha, kumpel mówił, że są takie systemowe poszerzenia, może takie coś ?

    - odp: ale po co , drogie to jest a takie samo dobre.


    ja tam się nie lubię mądrować zwłaszcza że wiedzę mam tylko teoretyczną.




    pozdrawiam
    desmear

  12. #15272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zalamac sie idzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15273

    Domyślnie

    NSB-OKNA Sp. z o.o. powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna PVC pod marką Euro-Okno. to o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?

  14. #15274

    Domyślnie

    Kadargo dziękuję za odpowiedź.

  15. #15275
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszokna

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matima Zobacz post
    nsb-okna sp. Z o.o. Powstała w 1995r. Jest jedną z najstarszych firm w branży. Początkowo jako niewielka firma rodzinna produkowała wyłącznie okna pvc pod marką euro-okno. To o nich a co do ekookien to podobały mi się te nowe na brugmanie ale jak piszesz poprawnie wykonane to zapala się ostrzegawcza lampka, a wiesz może coś o montażu w tej firmie?
    na temat montażu się nie wypowiem ponieważ niewiem kto to będzie montował. Znam ich ofertę dość szczegółowo gdyż sam się zajmuję sprzedażą oraz montażem stolarki budowlanej -ale ekookien nie sprzedaje .napisz skąd jesteś to może coś ci polecę a jeżeli podoba ci się brugmann to może ms ze słupska lub adams z mrągowa.pozdro tomasz

  16. #15276

    Domyślnie

    ja jestem z drugiego końca Polski Podkarpacie, ekookien nie znam ale jak wcześniej napisałeś że trochę im brakuje to może lepiej zainwestować w inne okna, o avante dużo dobrego słyszałam i o oknoplaście kraków, a firmy nsb nie znasz? ostatnio spotkałam się z ich ofertą w punkcie sprzedaży okien avante

  17. #15277
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszokna

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Avante niestety nie znam choć dużo dobrego o nich słyszałem na tym forum oraz na oknonecie. Nie chce cię namawiać na siłę ale może wyceń u jednego z dilerów ms-ów.ostatnio porównywalismy z klientem ceny ms z krakowem i ms wychodzi sporo taniej .jeszcze jutro sprawdze i najwyżej napisze. Sprzedaje ms-y ale tak jak powiedziałem wczesniej nie namawiam na siłe i ich nie reklamuje.poprostu są to dobre okna i obsługa ze strony producenta jest naprawdę ok.poza tym przemawiają za nimi pewne fakty choć niewiem jakie okna od krakusów wyceniałaś czy platinium czy thermica.może coś wiecej napisz pozdro

  18. #15278
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chrisone

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

    Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

    1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)
    2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?
    3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych
    4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

  19. #15279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisone Zobacz post
    Witam forumowiczów zarówno użytkowników okien jak również specjalistów w tej dziedzinie.

    Przed decyzją o wyborze okien szukam odpowiedzi na kilka pytań, dodam, że jestem zdecydowany na okna drewniane o współczynniku dla okna poniżej 1 W/m2:

    1. czy bardzo ważny jest okapnik na skrzydle (okna które mam na oku nie posiadają takowego)
    2. czy trzecia uszczelka ma duży wpływ na szczelność czy termikę okien?
    3. co sądzicie o uszczelkach ceratowo piankowych jak alternatywie dla gumowych
    4. profil Gold-Plus okna pasywne może ktoś użytkuje i może podzielić się wrażeniami.

    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
    Pierwsze 3 pytania niewiele mają wspólnego z założeniem okna o U mniejszym niż 1,0.
    1. Okapnik na skrzydle - nie jest konieczny - nie wpływa na konstrukcję, ale licz się że za 3 do 5 lat poodchodzi w tym miejscu lakier - dół skrzydła, pod szybą jest najbardziej narażonym miejscem na zniszczenie lakieru. To tak jak zderzaki w aucie.
    2. Trzecia uszczelka? Marketing. Klasyczne okna dj68 mają zwykle 1 uszczelkę, a dobrze zrobione okna mają najwyższe klasy szczelności. Druga uszczelka już jest marketingiem, ale niech będzie na wypadek gdyby z pierwszą coś się działo. No i w zależności od budowy druga uszczelka może jeszcze chronić okucia przed wilgocią.
    3. Uszczelka ceratowa jest przyjemniejsza w dotyku. Więcej zalet przewyższających tradycyjną uszczelkę nie zauważyłem. Gdyby faktycznie była rewelacją to zostałaby też przeniesiona na okna PCW. A nie jest.

  20. #15280
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    - listwa okapnikowa na skrzydle nie jest potrzebna w momencie kiedy producent używa lakieru z najwyższej półki - takim jest też Remmers.
    Użytkuję okna drewniane już 10 lat i nie ma problemów z powłoką lakierniczą (lazur) na całym oknie, nie tylko w dolnej szerokości skrzydeł.
    - gorąco namawiam do technologii pasywnej - kantówka drewniana 101 mm z wkładem termicznym + szyba U = 0,4 W/m2xK = najlepsze Uf ze wszystkich konstrukcji. Dotyczy też drzwi wejściowych. Niestety, ale cena produktów pasywnych jest jeszcze na tak wysokim poziomie, że w Polsce stać tylko ludzi zamożnych na nią. Ale myslę, że z biegiem czasu technologie pasywne potanieją na tyle, że i klasę średnią będzie na nie stać - przydałoby się wsparcie Państwa.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 764 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony