dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 766 z 1568
Pokaż wyniki od 15.301 do 15.320 z 31350
  1. #15301
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    drogi Jareko - ograniczenia do 250 kg są spowodowane przepisami BHP. Rozumiem, że Twoja firma zna je
    Przepisy BHP ominąć może tylko odpowiednia maszyna czyli specjalny podnosnik ze ssawkami do przenoszenia ciężkich szyb. Przy rozładunku tez korzystamy z wózka widłowego a przy szkleniu w fabryce okien też ze specjalnego podnosnika z przyssawkami do szkła powyzej 250 kg
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #15302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ależ Charlie, znasz mnie nie od dziś i obaj dobrze wiemy jak można się z taką szybą obsłużyć tylko wytłumacz to klientowi? Że musi dodać niemałe koszty, za które inny może mieć połowę swoich okien , za HDS-a z przyssawkami a i tak, nie zawsze jest możliwość jego wykorzystania. Dla klienta to pikuś. Naoglądał sie amerykańskich tasiemców gdzie na Florydzie królują czyby 6-10 mkw z tym tylko, że.... że to pojedyńcza, hartowana szyba i jakoś nikt tego pojąć nie może, że w naszym klimacie tak jakoś ona nie pasuje hi hi hi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #15303
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Hej,

    Ja też mam pytanko o wymiary okien/drzwi/ Więc pytam czy można wykonać się okno/drzwi PCV o następujących wymiarach:

    wys. 2230 szer. 3360 dzielone na drzwi balkonowe szer. 1200 uchylno roztwierane i FIX-a o na pozostałej szerokości tj 2160 ?

    Czy trzeba to robić z dwóch osobnych profili typu drzwi balkonowe 2230x1200 + dostawiony do niego FIX 2230x2160 ?

    Co radzicie? Może są jakieś ZA/PRZECIW ?

    PZDR

    Qter

  4. #15304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.
    Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.
    Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

    A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.

  5. #15305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    polecam odrobine matematyki

    ciezar szyby = grubość szkła (w metrach) * szerokośc szyby (w metrach) * wysokosc szyby (w metrach) * 2700

    I zanim zadacie ptanie czy wielkie szyby zrobic mozna obliczcie sobie ile beda wazyly i uruchomcie wyobrażnię.
    Nie jesteście Inwestorami co ewentualnę pęknięcie wrzucicie sobie w koszty - wybulicie całość a przypomnę, pęknięcie szyby nie jest objete gwarancją. Koniec kropka w temacie dużych szyb. Wasza sprawa co z tą wiedzą zrobicie dalej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15306

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Panowie stronę temu wspomnieli o lakierach do drewna : Remmers, Gori, Sikkens, Teknos. To tylko przykłady. Z tych najbardziej znanych zabrakło jeszcze marki Sigma.
    Ale to nie o o nazwę lakieru chodzi. To tylko komponenty. Tak jak profile z PCW. Zastosowanie najbardziej uznanej marki nie oznacza, że okno będzie na pewno najwyższej klasy - wszystko zależy od Producenta i sporo montażysty.
    Tak samo jest z lakierami: wszystko zależy od technologii ich położenia. I tyle.

    A ten minus.. z regularną konserwacją? Regularnie kojarzy się z odstępami nie dłuższymi niż rok- dwa. A tak nie jest. Poza tym to "regularne" malowanie nie jest bardziej uciążliwe niż malowanie stalowych przęseł - codziennie po kilka razy widzę takie prace wykonywane na ogrodzeniach.
    Malowanie okien drewnianych, to nie to samo co regularna konserwacja, a już na pewno nie to samo, co malowanie metalowych przęseł. Zakładając nawet, że na dobrze polakierowanym oknie, lakier wytrzyma 15 lat(realnie ok 10 ) to i tak zmuszeni jesteśmy to okna wcześniej czy później pomalować. A tu nie wystarczy kupić farbę, pędzelek i popacykować bo efekt wizualny będzie opłakany a i tak farba po 2 latach zacznie schodzić.
    W przypadku okien drewnianych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
    Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

  7. #15307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978 Zobacz post
    często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
    Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.
    I to jest zasadnicza wada drewna. Wygląda świetnie z fabryczną powłoką lakierniczą. Jej późniejsze odtworzenie to nie lada wyzwanie nawet dla fachowców.

  8. #15308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ale daje prestiż czyż nie?
    Nie dość, że za dobre okna drewniane wywalasz o wiele większą kasę niż za najdroższe PVC to jeszcze później latasz z pędzelkiem i malujesz szybki bo ręka drży z wiekiem bardziej
    No dobra - wszyscy wiedzą, że jestem przeciwnikiem drewna z wrodzonego lenistwa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #15309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978 Zobacz post
    W przypadku okien drewnianych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, często wiąże się to z usunięciem starego lakieru i silikonu a już na pewno z jego odpowiednim zmatowieniem. Gori np posiada odpowiednia farby do nakładania pędzlem lub wałkiem tak, że nie ma później efektu tzw „baranka” lub śladów pędzla.
    Jestem przekonany tez że na pewno nie zrobi tego osoba bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.
    "Baranek" czy też pomarańcza ma inną przyczynę powstawania niż nieodpowieni lakier. Pewnie jakieś lakiery temu się przeciwstawiają, ale to nie w tym tkwi sekret.

    Kiedy z okna trzeba usuwac stary lakier to już jest przechlapane, bo to jest trudna praca. Dlatego trzeba te okna pomalować w porę (czyli ok 10 lat) , a nie czekać aż stan będzie opłakany. Wówczas to tylko zmatowienie powierzchni i pomalowanie wałkiem i zwykłym lakierem (ok 50zł / puszka - potrzebne jest dobry 1 litr na domek.). To wnioski z mojej własnej PRAKTYKI. . Z tejże samej praktyki wiem, że metalowe przęsła też trzeba przygotować. I zapuszczonych nie da się tak łatwo odmalować (przynajmniej tak by efekt był zadowalający i trwały). Kolejne przykłady? Parkiety. Glazury. Deski na elewacjach. Tarasy. Ściany - fasady. Ja na swoim lokalu odmalowałem po 5 latach, bo markowa farba nie wytrzymała. Zastosowałem jeszcze lepszą farbę.
    Pamiętajcie jeszcze, że w przeciętnym domu po ok 15 latach robi się zwykle remont, i to często nie tylko decydujący o estetyce.

  10. #15310
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    polecam odrobine matematyki

    ciezar szyby = grubość szkła (w metrach) * szerokośc szyby (w metrach) * wysokosc szyby (w metrach) * 2700

    I zanim zadacie ptanie czy wielkie szyby zrobic mozna obliczcie sobie ile beda wazyly i uruchomcie wyobrażnię.
    Z czystej mojej ciekawości, bo niestety podobają mi się duże przeszklenia , można prosić fachową siłę o ustosunkowanie się do ciężaru tego okna,
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4142947
    jak i podpatrzonego sprytnego sposobu jego podparcia.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4131236
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  11. #15311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    czy ja mówię, że nie można?
    Można wszystko tylko jak się ma w kieszeni odpowiednią odległość do jej dna
    Robi się wtedy szyby na nietypowe zamówienie, transportuje, montuje z wykorzystaniem sprzętu.... ale to nie oznacza, że inne niebezpieczeństwa znikają
    Jest tu, może jeszcze jest, mój wątek o Wiglawie i walki jaką kilka lat temu z nimi toczyłem z innych powodów ale jest tam też jedna szybka.Szyba w pełnym łuku. Nawet nie była ciężka, tylko 210 kilo. Poradziliśmy sobie z nią w pięciu. Klientowi odradzałem cały czas ale się uparł. Po dwu latach pękła. Rzeczoznawcy wezwani przez klienta nie stwierdzili błędów zamontowania i co? Pstro, 11.900,- lekką ręką za małe pęknięcie szyby klient wysupłać musiał.
    Ja też nauczkę z tego wyciągnąłem po rozmowach ze szklarzami (jak to ich nazywam) Producent szyb zrzeka się już odpowiedzialności w momencie ich zdjęcia ze stojaka. Ja zrzekam się w momencie odbioru wykonanych prac. A niech w ich trakcie, chwila nieuwagi i trzaaaaaask?
    Wy decydujecie co chcecie mieć - nie ja.
    Ale musicie mieć świadomość kosztów jakie wypada ponieść.
    Czytując niektóre wypowiedzi jawi się taki obraz.
    Totalna ignorancja w planowaniu wydatków jakie ponieść trzeba decydując się na jakiś projekt a później ból i żal do samego siebie ze porwaliśmy się z motyka na słońce bądź... o wiele gorsze podejście, szukanie takiego co wykona nam to i to za g... pieniądze. A później lamet i płacz.
    Chcesz - masz, no problem, tylko płać a nie płacz
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 11-06-2010 o 19:09
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #15312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kolejny, jakże często powracający temat
    Gabaryty
    Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
    Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?
    Zaproponowałem naświetle by zmniejszyć wysokość do 210 i umożliwić wykonanie tego na skrzydle pośrednim
    Nie podoba się
    Kolejna propozycja - HKS - nie podoba się z powodu kasy
    Kolejna propozycja - podział na trzy - nie podoba się
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15313

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    kolejny, jakże często powracający temat
    Gabaryty
    Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
    Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?
    Zaproponowałem naświetle by zmniejszyć wysokość do 210 i umożliwić wykonanie tego na skrzydle pośrednim
    Nie podoba się
    Kolejna propozycja - HKS - nie podoba się z powodu kasy
    Kolejna propozycja - podział na trzy - nie podoba się
    Witam
    Teoria mówi niewykonalne, nawet w pośrednim skrzydle.
    Gdybym ufantazjował takie coś dla siebie to; skrzydło pośrednie, tylko rozwierne, przewiązki koniecznie, strona zawiasowa nie na dociskach tylko na zawiasach pośrednich, podparcie dołu nie przez listwę podparapetową bo ugnie się pod bokami, przynajmniej po 1 dyblu przy górnych zawiasach (a najlepiej całość na dyble choć tego nie lubię). Od strony południowej mogą być drobne problemy, realnie bez większego wpływu na działanie. Od północy czy wschodu nie powinno być. Po 2-3 miesiącach ugniotą się podkładki i może trzeba będzie dołożyć po1-2 mm na skrzydło. Potem już siadać nie powinno. To wszystko na podstawie własnych doświadczeń z takimi czy podobnymi pomysłami.
    Gdybym miał takie coś sprzedać to bałbym się że mimo wszystko że coś może (choć nie musi) pójść nie tak i problem będzie.

    Pozdrawiam

  14. #15314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    gdybym to ja wykonywał takie okno wiedziałbym co i jak można zrobić by zminimalizować późniejsze kłopoty - zminimalizować co nie oznacza usunąć. Jestem jednak zwolennikiem sztywnego stosowania się do zaleceń systemodawcy i kropka. Nie da się i już.
    Sprawdzałem dokładnie. Żadne skrzydło pośrednie nie mieści się w statyce takich gabarytów. Nawet skrzydła drzwiowe, w wielu systemach, nie mieszczą się w siatce
    Przewiązka niewiele, wbrew pozorom, pomoże, często wręcz zaszkodzi

    A swoja drogą, nie wiem czy wiesz, ale u mnie podparcie balkonów ZAWSZE jest na profilach bazowych i pośrednich


    i nie obchodzi mnie, tak naprawdę, jak klient mówi mi że montaż u mnie jest droższy, zawsze może skorzystać z usług innego dostawcy

    Ostatnio edytowane przez jareko ; 13-06-2010 o 11:45
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15315

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    gdybym to ja wykonywał takie okno wiedziałbym co i jak można zrobić by zminimalizować późniejsze kłopoty - zminimalizować co nie oznacza usunąć. Jestem jednak zwolennikiem sztywnego stosowania się do zaleceń systemodawcy i kropka. Nie da się i już.
    Sprawdzałem dokładnie. Żadne skrzydło pośrednie nie mieści się w statyce takich gabarytów. Nawet skrzydła drzwiowe, w wielu systemach, nie mieszczą się w siatce
    Przewiązka niewiele, wbrew pozorom, pomoże, często wręcz zaszkodzi

    A swoja drogą, nie wiem czy wiesz, ale u mnie podparcie balkonów ZAWSZE jest na profilach bazowych i pośrednich
    Wiem. Ale chyba to co widzę pod nimi na obu fotkach to podparapetówka która przy ciężkich skrzydłach potrafi się uginać w miejscach klinowania. Usunąłbym ją i klinował bezpośrednio pod poszerzenia.
    Poza tym zgadzam się w pełni (no może poza przewiązką). Dla siebie owszem, ale sprzedać bym się obawiał. A że przewymiarowane nawet w tarasówce to oczywiste.

    Pozdrawiam

  16. #15316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Gabaryty
    Architekt wymyślił sobie dziurę szerokości 2200 wysokości 2450 i wymyślił sobie to jako balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem
    Koledzy co o tym WY myślicie. Ja mówię, że jest to niewykonalne a Wy?
    A ja znów patrzę w swój podręczny cennik i mam przy balkonach dwuskrzydłowych zakres cenowy 2490 x 2490. Bez pytania. Ale to statyka drewna.
    Inna sprawa że nie wykonałbym tego dla ludzi, chociaż jak się ostatnio okazało robiłem 220x245 w łuku. I nie ma problemów, bo klient przyszedł z polecenia z identycznycm projektem.
    Ale by było śmiesznie.. architekt (a raczej jego pracodawca) wpisał do projektu zalecenie: " stolarka PCV firmy O.. "
    Piękny mają marketing, tylko ciekawe co mówią klientom którzy z tym przyjdą? "Mojemu" zaproponowali zwężenie otworów poprzez podmurowanie.

  17. #15317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a innemu wykonali bez mrugnięcia okiem w podobnych gabarytach i ma teraz mały kłopot
    Fin, jak wytłumaczyć klientowi, co chce ciąć koszty i szuka alternatywy w PVC gdy z założenia projekt jest pod stolarkę drewnianą?
    Za każdym razem robić wykład którego i tak nie zrozumie bo w sąsiednim punkcie przyjęli założenia bez zastrzeżeń?
    Dość często w projektach spotykam się z takimi wskazaniem producenta stolarki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #15318
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mroweczka

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeszcze raz.... niekonczace sie pytanie o wyborze okien...

    Witam wszystkich!

    Mam pytanie glownie do Jareko ale opinie innych zainteresowanych beda mile widziane.

    Po niedlugim ale intensywnym poszukiwaniu okien mysle o wyborze Salamander 3 D (biale). Czytalam poprzednie opinie i chce zapytac:

    1/. Czy nadal uwazasz, ze Salamander 3D to dobre okno w 2010 i warte swojej ceny? (interesuja mnie okna PCV biale)
    2/. Jaka jest ( jezeli jest) roznica miedzy Salamander Awangarda 3D vs Exclusive 3D?
    3/. Jak znaczna jest roznica miedzy oknem/zespoleniem podwojnym (okno jednokomorowe) vs. potrojnym (dwukomorowe) i czy ta roznica jest warta inwestycji?
    4/. Mieszkam w okolicach Krakowa i firma z ktora rozmawialam to Oknosystem sp.z.o.o./salon sprzedazy Fabryki Stolarki Okiennej PCV i Aluminium Oknosystem sp
    zoo , Krakow-Michalowice.
    Czy cos slyszszales/slyszeliscie o tej firmie? Nic nie znalazlam na internecie.
    Z tego co mi sie udalo dowiedziec-> uzywaja do ich Salamandra okuc Siegienia Favorit i szklo z Glaspol.
    Czy ktos cos wie o jakosci ich produktu/servisu/montazu/wiarygodnosci?
    Jezeli nie Oknosystem to czy ktos moze polecic jakas inna dobra firme(y) w okolicach Krakowa?
    5/. Planujemy za jakis czas ocieplic i tynkowac dom (to dom z lat 60-tych). Czy wymiana okien teraz (obecne to drewniane z lat 60-tych) i ocieplenie/tynkowanie pozniej to
    problem?
    6/. Wiekszosc pomieszczen gdzie chcemy wymienic okna ma boazerie na scianach? Czy to jest problem?
    Jezeli tak to jak sie przygotowac do wymiany okien z punktu widzenia zabezpeczenia boazerii?

    Z gory WIELKIE DZIEKI!

  19. #15319
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    jeśli jest to budynek z lat `60 + boazeria drewniana to w oknach przydadzą sie tzw nawietrzaki. Pomogą w wymuszeniu cyrkulacji powietrza. W ogóle te elementy powinny stać się standardem w oknach. Salamander jako profil to wyzsza półka cenowa do tego szyba 2 komorowa o wsp. U=0,7 W/m2xK i mamy okno energooszczędne. Firmy wykonawczej nie znam osobiście.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #15320
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mroweczka

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekuje Bardzo, Charlie!
    A co inni na to?
    Czy ktos cos wie o firmie?

Strona 766 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony