dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 767 z 1568
Pokaż wyniki od 15.321 do 15.340 z 31350
  1. #15321
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Firmy nie znam, ale jeśli robią zgodnie z tym co mają na stronie www, to doradzam daleko idącą ostrożność i bardzo dokładne sformułowanie umowy. Znam za to Salamandra 3D (i to z bliska). Mój jest od lat "jak nowy".
    PRO QUALITY

  2. #15322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sorki, trudno znać wszystkie firmy z autopsji
    Od czasu kiedy wziąłem ślub z Jezierskim mam ograniczone możliwości testowania innych producentów i ich wyrobów
    Salamander od dawien dawna, od chwili gdy się pojawił na rynku, od razu wskoczył na wyższą półkę pod wieloma względami. Tak więc wybór profila OK, tylko sprawdzenie producenta i opinii o nim, zasięgnięcie języka o montażystach i zamawiać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #15323

    Domyślnie

    a jak wyglada partner handlowy jezierskiego z zielonej góry bo widze ze jest tam nowo otwarte bodajze w tym miesiacu a moze nawet tygodniu biuro własnie tej marki.poleciłby pan?

  4. #15324
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Ech... żeby jakiś przystojny .
    PRO QUALITY

  5. #15325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a skąd ja mogę znać handlowca z Zielonej? Sorki ale nie znam - kolega Test dobrze odpowiedział
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15326
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mroweczka

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ogromne DZIEKI dla wszystkich!
    Bardzo pomocne opinie!
    No wlasnie. Mimo, ze mam teraz spokoj ducha co do wyboru okna to nadal pozostaje kwestia tej firmy. Podzielam opinie T12345T ze strona www. Oknosystem pozostawia duzo do zyczenia. Dzieki za otwartosc i trud sprawdzania ich strony T12345T! Bede probowala wypytywac o nich w okolicy.

    Jezeli ktos cos kiedys uslyszy o Oknosystem sp zoo albo zna jakas dobra firme w okolicach Krakowa ktora zajmuje sie Salamndrem 3D to BARDZO PROSZE dajcie znac!

    Milego dnia z blyszczacym oknem dla wszystkich!

    M.

  7. #15327
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam,
    mam nadzieję, ze to moje ostatnie okienn pytanie

    Co sądzicie o firmie KNS- okna(o)? Dokładnie mam na myśli ich okna 6 komorowe z 3 szybowym pakietem. Po wycenie wychodzi cenowo podobnie jak 5-komorowy Jezierski?
    Które okna lepsze?
    Cholera, mam kompletny mentik w głowie,a postanowiliśmy z mężem (moralny, wew. przymus ), że do końca tyg. podejmiemy ostatecznie ostateczną decyzję :/

  8. #15328

    Domyślnie

    ja bym tam wybrał jezierskiego

  9. #15329
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ja bym wziął KNS - VEKA ALPHALINE to hit XXI wieku. Poza tym znam jednego ze współwłaścicieli - wysokiej klasy fachowiec.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #15330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ale właściciel, Charlie, nie stoi przy maszynie i okien nie wykonuje
    Wybacz, ale to nie jest rekomendacja
    A teraz o tym hicie XXI wieku - wyjaśnij poza sloganem czysto marketingowym. W czym to jest taki hit? Bo widzisz.... ja się nie znam a hiciory lubię
    A tekst z ich strony:
    Alphaline 90 to najnowszy i najnowocześniejszy system profili VEKA oferowany na rynku polskim. Jest skierowany do odbiorców stawiających najwyższe wymagania, w tym do budowniczych domów energooszczędnych (pasywnych). Jego najbardziej wyróżniającą cechą jest zwiększona w stosunku do standardu o 20 mm głębokość zabudowy, co pozwala uzyskać szerokość ościeżnicy wynoszącą 90 mm. To pierwszy na rynku seryjnie produkowany profil o takiej głębokości zabudowy. Alphaline posiada ponadto 6-komorową konstrukcję o wyrafinowanym kształcie i odpowiednio grubych ściankach wewnętrznych i zewnętrznych oraz potrójny układ uszczelek. W opcji dostępny jest dodatkowy klin docieplający wypełniający największą komorę profila ramy okiennej. W rezultacie – przy zastosowaniu zespolenia trójszybowego – okno w systemie Alphaline legitymuje się wspaniale niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 0,9 W/m2K, czyli lepszym, niż wiele systemów o jeszcze wyższej liczbie komór, a obliczonych na ogół przede wszystkim na efekt marketingowy. Jednocześnie Alphaline posiada wszystkie podstawowe zalety najpopularniejszego systemu VEKA Perfectline: wzmocnienie stalowe (zgodnie z wytycznymi VEKA) zapewniające doskonałą stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność, grubości ścianek zewnętrznych spełniające standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 1260, klasyczne wzornictwo pasujące do każdej fasady, szeroką gamę kolorów i wykończeń
    nic poza typowym marketingowym bełkotem nie mówi. Pomijam już przekłamanie co do Uw gdyż zakładając iż podany jest dla typowych wymiarów dawanych do badań to Si82 Premium Ultra z pakietem 0,5 jest lepszy, podobnie Aluplast Id6000 i znalazłoby sie wiele profili bijących te parametry o co najmniej 0,1
    Więc Charlie.... gdzie mamy ten XXI wiek? Ja widzę ostatnia dekade XX wieku
    Żadna rewelacja
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 16-06-2010 o 17:12
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #15331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a teraz z innej beczki
    Było już tutaj nie raz na temat okien jak najcieplejszych, nawet w sytuacji kiedy mamy do czynienia z wentylacja grawitacyjną. Wiele razy mówiliśmy tez o podejściu klientów do ciecia kosztów np. rezygnacji z profili bazowych i poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony
    Oferta opiewa na 22.000. W tym koszt szyb o k=0,5 wynosi 600,- PLN.
    I co klient wymyślił?
    Rezygnuje z tych szyb - zaoszczędzi 600 zeta w tym momencie ale nie myśli o zwiększonych kosztach ogrzewania.
    Wyliczone Uw=0,85 zwiększy się do 1,05 - to dla tych co lubią liczyć.
    I jak mu wytłumaczyć, że popełnia błąd w rozumowaniu? Że za 3-4 lata już będzie musiał dopłacać do ogrzewania zamiast zarabiać na wydaniu teraz kasy na cieplejsze okna

    Jak mi jeszcze ktoś powie, że klient jest nieuświadomiony, ze nie wiedział i tym podobne teksty rzuci to nie wiem co zrobię
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #15332

    Domyślnie

    Ja jestem za, raz wydaliśmy na lepsze okna i po 3 latach z grubsza licząc już jesteśmy do przodu.
    Nie wspominając o tym, że dom się buduje na lata.
    Co innego developerka- tam się liczy najbardziej elewacja i bajery.

  13. #15333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jareko- różnica na na Uw pomiędzy Veka i Schuco wynosi 0,05 w.g danych zapodanych przez Ciebie a nie 0,5. Jaki rodzaj i rozmiar okna w Schuco podajesz w kontekście Uw ?.
    Po drugie - mam pytanie: jaką metodą liczysz Klientom Uw ?
    Po trzecie - rozumiem, że Jezierski zgrzewa sam okna
    Jareko - Schuco nie ma odpowiednika dla Alphaline.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #15334
    pracownia
    Guest
    pracownia

    Domyślnie

    Między 0,5 a 0,7 róznica oszczędności energii jest tak smieszna że traci sens dopłata do 0,5
    To już szyba dźwiękochłonna jest bardziej "energooszczędna"
    Nie mogę znaleźć, dwuletnich badań ale jak je znajdę to je tu umieszczę. ( i nie piszę tu o badaniach na zlecenie firm je produkujących bo to nie ma sensu - tak jak wydawane certyfikaty <-- chyba wszyscy wiemy jak się to odbywa... )
    A gdy już słyszę o oszczędności energii na profilach 6 czy 7 komorowych to nie mogę śmiechu powstrzymać. Ile niby tej energii na kilku czy kilkunastu minimetrach zaoszczędzimy ??????
    ( "pic na wodę fotomontaż" )
    Ostatnio edytowane przez pracownia ; 17-06-2010 o 08:58

  15. #15335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - dla wymiaru 1230 / 1480 masz następujące wyliczenia Uw

    Profil Schuco CT 70 z szyba 1,0 => Uw=1,23
    Profil Schuco CT70 z szyba 0,5=> Uw=0,89
    Profil Schuco Si82 Premium Ultra z szybą 0,5=> Uw=0,80
    Profil Schuco Si82 Exclusive z szybą 0,5=> Uw=0,81

    pracownia - specjalnie dla ciebie dla okna o tych samych wymiarach
    CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,03
    CT70 z szyba k=0,5=> Uw=0,89
    Różnica niewielka ale nie wciskaj ludziom kitu,że jest to pic na wodę.

    i jeszcze dalej zabawy ciąg dalszy - zamiana cieplej ramki Swispacer (tworzywowej) na ramkę ze stali
    CT70 z szybą k=1,0=> Uw=1,26
    CT70 z szybą k=0,7=> Uw=1,05
    CT70 z szybą k=0,5=> Uw=0,92
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 17-06-2010 o 12:52 Powód: błąd w jednym wyliczeniu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #15336

    Domyślnie

    teraz to juz napewno biore jezierskiego.takie własnie rzeczy sie licza,pozdrawiam

  17. #15337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    byłem dziś u klienta. Kupił dom w zeszłym roku. Okna były montowane trzy lata temu. Wszystkie, dosłownie wszystkie do wyrzucenia na śmietnik. Zimą lód na drzwiach tarasowych, koszty ogrzewania takie, że włos się jeży. Coraz więcej takich zleceń. Wywalamy kilkuletnie okna kupowane w marketach bądź zgodnie z zasadą CCC. I więcej takich
    Koledzy, zmienia się powoli rynek - przynajmniej w świetle moich ostatnich umów. Już nie nowe budynki tylko wymiana badziewia kupowanego za jak najmniejsze pieniądze i montowane przez "złote rączki" w budynkach z lat 2000-2007
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #15338
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie profil veka, brugmann??? 2-3 szybowe??

    Jakie okna wybrać??? Veka 5-komorowe mam wycenę za 23 tyś
    a na wycenę z ms (profil brugmann-chyba) czekam ale zaproponowali 3-szybowe (bo niby jakaś promocja-nie wierze w promocje) z tym że w tych 3 szybowych dają szybę o grubości 3mil (trochę cienka-mam wspomnienia z szybką 3milimetra- dość łatwo pęka)
    Czy to duża różnica w cieple ? myślę o 2-3 szybowych? pytam tych co mają albo montują i wiedzą lepiej

  19. #15339
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nowy boom idzie - plastik wytrzymuje kilka lat kupujcie drewno
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #15340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Na pewno warto inwestować w okna 3-szybowe! Dopłaty na poziomie 50zł/m2 zwracają się w kilka lat a później dają realne oszczędności. Wkład taki jest nawet 2x cieplejszy (U=1,0W/m2K) niż standardowe szklenie.
    Szkło 3mm jest jak najbardziej dopuszczalne ale tylko do pewnych rozmiarów (dyskusja już była na forum).

Strona 767 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony