dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 768 z 1568
Pokaż wyniki od 15.341 do 15.360 z 31350
  1. #15341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    nowy boom idzie
    Jak by nie patrzeć znacznie więcej wymienia się okien drewnianych na plastiki niż odwrotnie więc wniosek mało trafiony.

  2. #15342

    Domyślnie

    w naszym kraju...pewnie tak....u naszych zachodnich sąsiadów jest akurat odwrotnie...
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  3. #15343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ha ha ha Sławas - a na jakiej podstawie ta obserwacja? Statystyka czy wizyta przejazdem przez jakąś mieścinę gdzie wywalali okna?
    Rynek niemiecki jest podobnie podzielony jak nasz 50/50 nowego to PVC i drewno bądź drewno z alu. Nie uwzględnione budownictwo biurowe, przemysłowe - tak króluje aluminium. Uwielbiam powtarzanie tego kitu jaki zaczęto nam wciskać kilka lat temu przez "drewniaków"

    Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #15344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7 Zobacz post
    w naszym kraju...pewnie tak....u naszych zachodnich sąsiadów jest akurat odwrotnie...
    Posiadasz jakieś dane na ten temat (inne niż ja) czy po prostu powtarzasz zasłyszane slogany?

  5. #15345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Dzięki bwojtek
    ja mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na tym nowym forum ;-((( dlatego może moje pytania były już przewałkowane z góry przepraszam.

  6. #15346

    Domyślnie

    [tak bardzo koledze podobaja sie niemcy ze pewnie im pomagał na wojnie i teraz szalik tez niemiecki przed tv na mundialu trzyma
    smieszne rzeczy opowiadasz . co to nie miec jest jakis góru? nasladowac ich trzeba czy co? niemcy plastiki wymieniaja na drewno bo pomontowali jakies gufniane,polacy tez wymianiaja swoje niby super plastiki na drewno bo kupuja u osób co robia je w garazu a juz nie wspomne co z czego i za ile ,i stad ta cena która jak wspomniał przedmowca czyni cuda
    JEZIERSKI-polecam
    wiem bo (juz) mam))

  7. #15347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie taki miałem cel opisując tu swoje wrażenia z kolejnego przypadku kierowania się tylko CCC, nieznanym i niezweryfikowanym w żaden sposób producentem jak i montażystą.
    Chciałem tylko zwrócić uwagę tym, którzy stoją przed wyborem dostawcy okien czy jakiegokolwiek innego materiału budowlanego, znaczącego dla całości powstającej inwestycji na niebezpieczeństwa jakie na nich czekają, gdy zamiast faktycznie porównać ofertę danego dostawcy czy inne czynniki zawarte w ofercie, skupiają się tylko i wyłącznie na cenie.
    Co jakiś czas takie przykłady będę tu opisywał, co jakiś czas będę także zamieszczał zdjęcia

    Dziś z archiwum - opisywany już nie raz WCS

    i zaskoczenie przy demontażu okien PVC u jednego z klientów, którzy cieszyli się swoim zakupem raptem dwa lata
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #15348
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał papuch Zobacz post
    ...ja mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na tym nowym forum ;-((( dlatego może moje pytania były już przewałkowane z góry przepraszam.
    Nie przepraszaj, ja też mam. Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże, ale może przeczytaj to: "Okna energooszczędne, czy to się opłaca?"
    PRO QUALITY

  9. #15349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Dzięki Dzięki już zabieram się za lekturkę

  10. #15350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    CCC - jest nieśmiertelne......zawsze się znajdzie klient na kupno ceny, a nie okien....Też stale się z tym spotykam...I słyszę coś takiego.
    Bo wie Pan w Drutexie to mam tanio.
    A te zdjęcia są super ....... ręce opadają, jak firma istnieje i klienci mają fakturę to mogą zrobić raban.
    Ale jest też coraz więcej klientów którzy szukają okien - ciepłych okien. Zwracają na to dużą uwagę. Oby było ich jak najwięcej.

  11. #15351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Co do Twoich objekcji co do promocji, to informuję Cię, że dopłata do wkładów szybowych w oknach TYTANOWYCH wynosi 1zł za m2.
    Insza inoszść, że same okna są troszkę droższe niż model MSLine, ale w dość oryginalnym kształcie. Kwestia gustu.
    Jeżeli porównać okna TYTANOWE oraz okna MSLine z wkładami 3 szybowymi ich koszt jest zbliżony.
    Możesz pomysleć również o wzmocnieniu TERMOMS- bo warto. I walcz o rabaty.....

  12. #15352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    producent istnieje ale nie on jest strona tylko sprzedawca a ten zniknął jakoś z rynku bądź... co najbardziej prawdopodobne - zmienił punkt handlowy, wymienił komórkę na nowszą i od innego operatora jednym słowem -szukaj wiatru w polu
    Standardowa procedura tych co sprzedają w myśl zasady CCC
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15353
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post

    Charlie - sam dobrze wiesz co jest powodem takich wymian. Pójdź do jakiegokolwiek marketu, weź sobie na wagę okno 034 - poznasz dopowiedz. Jeździsz i znasz wielu producentów - ilu z nich odstrzeliłbyś by rynku nie psuli? 50% ? 80% ?
    a nie wiesz kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej - chcę się założyć o flaszkę z sąsiadem !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #15354
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Panowie co by nie gadać - to co tanie to jest lipa. Tak było jest i będzie - kto nie jest w stanie tej maxymy zassać to jest frajer.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #15355
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Dostaliśmy już wycenę z ms... oj troszkę pojechali po kwocie... Wiadomo że chciałoby się najlepiej itd ale jeżeli róznica sięga 10 tysięcy ...
    veka 2-szybowe dali nam wycenę 22 tyś włącznie z roletami zew a w ms dali nam na tytanowe w sumie 32 tyś!
    te o których mówisz Termos : 27 tyś + 9 za rolety...br.... przerazająca cena!

  16. #15356
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hal_w

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie wybór okien - pytania podstawowe

    witam wszystkich i proszę o pomoc - wybór okien okazał się być sprawą trudniejszą niż wydawało się to na pierwszy rzut oka.

    Czego poszukuję?
    Ciepłych okien, z możliwą opcją antywłamaniową, trwałych i estetycznych, w jasnym kolorze drewna, możliwych do wykonania przy dużych przeszkleniach. Po wstępnym rozejrzeniu się w możliwościach pojawiło mi się kilka pytań:

    1. drewno a pcv
    ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

    - kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?
    - czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???
    - sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne

    2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

    - mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?
    - ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?
    - mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?
    - jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?

    3. producenci
    - Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?
    - Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???

    4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...

    Proszę znawców okien o pomoc i z góry za nią dziękuję
    pozdrawiam
    Hal.

  17. #15357
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ruda1022

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie ja też potrzebuję pomocy

    no właśnie - jak się okazuje ja też potrzebuję pomocy - zrobiłam już samodzielnie niewielki remont mieszkania - ale przy oknach wymiękam - jest za duży wybór a ja nie wiem czym się kierować oprócz ceny - została mi jeszcze wymiana okien - mieszkanie w kamienicy około 50-letniej więc okien nie mam wiele bo 3 i balkon ale kasy już nie mam więc szukam czegoś rozsądnego a tu się okazuje, że oprócz wyglądu i kolory to jeszcze trzeba znać się na okuciach, klamkach, profilach ------- rany !!!!!!! - w Tarnowie rozpatruję wybór Oknoplastu-Kraków, Bogdański, Veka albo Urzędowski - czy ktoś mi pomoże w wyborze ???????

    pozdrawiam
    ruda102

  18. #15358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał hal_w Zobacz post
    1. drewno a pcv
    ze względu na drewniane wykończenia elewacji boję się jak obok nich będzie wyglądać plastikowe okno :/, ale:

    - kiedy oglądam drewniane okna to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na pierwszy rzut oka niewiele różnią się z wyglądu od plastikowych (albo plastikowe tak dobrze imitują...). Miałam pecha do kiepskich producentów drewna czy faktycznie tak jest?
    - czy mam słuszne wrażenie, że mam w przypadku drewna vs pcv w cenie dobrych trójszybowych okien PCV dostanę średnie (jeśli chodzi o parametry cieplne) okna drewniane???
    - sztywność profili - które są lepsze? pcv czy drewniane? Większość naszych okien to typ tarasowe/portfenetr i w tym przypadku jest to chyba ważne
    Jak do mnie wchodzi klient coraz częściej pada pytani - "Czy ma Pan okna z tworzywa" Prawda jest taka, że coraz częściej okna w okleinie wyglądają bardziej "drewniano" od drewnianych. Sztywniejsze są drewniane z racji użytego materiału ale... ale ograniczenia gabarytów są podobne. Co do tego co otrzymasz... zalezy jaka opcje będziesz porównywał - najtańsze "drewniaki" z pełnym wypasem PVC - tu okaże się że drewno będzie "tańsze"

    Cytat Napisał hal_w Zobacz post
    2. ciepło, antywłam. i wielkość okien

    - mamy zaplanowane duże przeszklenia, stąd decyzja o wyborze raczej okien trójszybowych. Dealer okien uprzedził nas, ze wprowadzenie opcji antywłamaniowości (szyba P4) zmniejszy parametry cieplne okna. Czy to prawda? A jeśli tak to czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?
    - ciężar okna - obawiam się, że 3 szyby + opcja P4 spowoduje, że okna będą bardzo ciężkie a przez to niewygodne w użytkowaniu (wielkość standardowego okna 190x230). Słusznie się obawiam?
    - mamy 2 okna bez podziału w rozmiarze 188x155. W ofertach, które otrzymałam został wprowadzony podział - dealerzy tłumaczą, że okno jest za duże, aby mogło się obejść bez podziału. Faktycznie tak jest?
    - jesteśmy w trakcie decyzji o dorabianiu wentylacji mechanicznej. gdybyśmy jednak nie zdecydowali się na nią a okna okazałyby się szczelne, to czy nawiewniki można dorobić w już zamontowanych oknach?
    Zmniejszy gdyż maksymalna szerokość szyby uzależniona jest od profilu i możliwości jego wypełnienia tym samym zwiększając sumaryczna grubość szyb automatycznie zmniejsza się szerokość ramek dystansowych między szybami tym samym zmniejszenie izolacyjności szyby jako całości
    Okucia minimalizują "ciężar" obsługi okien
    Nawiewniki można zainstalować w każdym momencie - na etapie produkcji czy po kilku latach gdy ocenimy iż taka konieczność istnieje
    Jeśli 180 to szerokość to musisz wiedzieć że maksymalna szerokość okna jednoskrzydłowego w PVC wynosi dla naprawdę dobrych systemów 150 cm więc... 180 musi zostać podzielone na dwuskrzydłowe

    Cytat Napisał hal_w Zobacz post
    3. producenci
    - Jareko - z PCV interesuję się Oknoplastem, MS, Oknoplusem. Czy jeszcze kogoś warto byłoby sprawdzić? jezierskiego sprawdzałam, ale trafiłam na takiego dealera, że tych okien raczej nie kupię :/ czy w przypadku tych producentów mogę im zaufać bez doktoryzowania się z szerokości profili i ich rodzaju wypełnienia?
    - Charlie - prośba do Ciebie - kto z producentów okien drewnianych warty jest polecenia? Chodzi mi o średnią półkę cenową, ale z dobrą jakością. Mam wrażenie, że w przypadku okien drewnianych jest mniejsza ilość wyrazistych liderów w porównaniu z producentami PCV a znacznie większa liczba lokalnych producentów, rozeznanie się w ofercie których przerasta mnie. Czy słusznie? Bo z tego co widzę szereg osób decydując się na okna drewniane wybiera lokalnych małych producentów. Znam jednak przypadek przeciekających okien w czasie deszczu... Gęstość drewna jest do sprawdzenia dla laika praktycznie niemożliwa...Doradź proszę. A może znasz kogoś wartego polecenia w rejonie małopolski???
    A do jakiego dealera trafiłeś? Prośba - podaj namiary na priv. NIe dziwię sie, po tej opinii, że coraz więcej mam klientów w Małopolski

    Cytat Napisał hal_w Zobacz post
    4. Kolor - czy faktycznie najjaśniejszy standardowy kolor to złoty dąb???? Czy jaśniejszy kolory są jakoś mniej praktyczne czy co? Skąd taki standard? Z ciekawości pytam bo w przypadku okien PCV u większości producentów muszę zapłacić haracz za niestandardowy kolor, a w przypadku drewnianych płacić za lepsze drewno...
    wejdź na moją stronę www.jareko.pl i zobaczysz tam ogromną paletę dostępnych kolorów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #15359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    ok....to są pewnie ceny cennikowe ....zapytaj o rabat.....i jeszcze jedno e TYTANOWYCH masz wkłady 3 szybowe....A czy pod balkonami masz policzone poszerzenia tak aby dół ramy był stabilny....porównałeś dokładnie dwa produkty czy tylko się sugerowałeś ceną ? Sam profil w oknie to nie wszystko.....

  20. #15360
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    hal ......do postu jareko dodałbym jeszcze, że można zrobić wkłady 3 szybowe z szybą antywłamaniową termo i wtedy ...teraz nie jestem na 100% pewny ale
    U= 0,8 W/m2K .
    Co do kolorów to fakt...króluje złoty dąb, ponieważ był pierwszym wzorem który odwzorowywał drewno. Nieraz sobie żartuję, że złotego dębu nie sprzedajemy.
    Ale w tej chwili jest bardzo duża paleta kolorów z których klient może Sobie wybrać. Np. jest fajna imitacja dębu w naturalnym kolorze która się nazywa WINCHESTER ...mam takie okno w biurze ( klient zamawiał jedno a ja zleciłem do produkcji dwa.. Hahahaha ) i udało mi się kilka razy namówić klientów na takie okna zamiast nieśmiertelnego Golden Oak.

Strona 768 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony