dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 772 z 1568
Pokaż wyniki od 15.421 do 15.440 z 31350
  1. #15421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No nie wygram.. w końcu to marketingowiec. Ale ja też... miałem kiedyś takie przeżycia.
    I by było jasne - widzę sens wypowiedzi Pracowni. Myślę podobnie. Klient nie odczuje na ręku że okno jest cieplejsze. Ale odczuje to na rachunkach jeśli przykłada do nich wagę.
    Ta retoryka znajduje często dobry grunt/ niestety/ , ale forumowicze to raczej wyższa klasa ludzi - jeśli chodzi o myślenie i tu taka opinia nie przechodzi.
    z ta wyższością to bym nie przesadzał.

  2. #15422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No nie wygram.. w końcu to marketingowiec.
    Ja bym powiedział, że to człowiek orkiestra! Najlepiej zna się na marketingu, montażu okien, odczuciach klientów ...i robieniu mebli na zamówienie.
    Można też przyjąć, że jako statystyczny Polak jest najwyższej klasy znawcą piłki nożnej, skoków narciarskich i formuły 1

    PS.
    Przyznaję się bez bicia, że komentarz jest złośliwy ale irytują mnie wszelkiej maści fachowcy od wszystkiego.

  3. #15423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To się musiało stać, że wojtek się tak zezłościł! Toż to do niego niepodobne

    A ja mimo wszystko uważam, że tu panuje dużo wyższa średnia IQ i kultury forumowiczów, niż na innym forum /branżowym/ na którym jestem obecny. A wyjątki są wszędzie.

  4. #15424
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gguzik

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam!
    Wróciłem z pracy i zagladam na forum.
    Czyli tego pakietu trzyszybowego z P4 dla okna dwuskrzydłowego 250x180 cm nie ma sensu wg was robić, tylko jednokomorowe z P4.
    Mam mieć w domu 60m2 okien dlatego myslę żeby były cieplejsze ,żeby obnizyć koszty ogrzewania.Na razie jedyna propozycja to Veka Alphaline.
    Co o tym myślicie?

  5. #15425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    gguzik
    Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96
    wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno )
    Coś handlowcy jednak niedouczeni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15426
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gguzik

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    gguzik
    Schuco Si 82 Premium Ultra, profil pośredni, Rondo 103 mm pakiet 44.4/12/4/12/4 o k=0,6, Uw takiego okna =0,96
    wykonalne bez przewiązki (poziomej poprzeczki) z gwarancja producenta (hmmm... nie wiem czy wszystkich ale jednego na pewno )
    Coś handlowcy jednak niedouczeni
    Dzięki Jareko!
    Mimo ,że mieszkam w Kielcach będę musiał jechać do Warszawy okna kupować!
    Nie chcę byc niegrzeczny ale o którym producencie piszesz?

  7. #15427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    własnie wczoraj podpisałem umowę na okna w jaskini lwa znaczy się w Kielcach a producenta masz od siebie jakieś 8-10 km
    Klient do Wawy nie jechał, obejrzał sobie jak wyglądają w salonie, na miejscu ale wybrał mnie na dostawcę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #15428
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gguzik

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    własnie wczoraj podpisałem umowę na okna w jaskini lwa znaczy się w Kielcach a producenta masz od siebie jakieś 8-10 km
    Klient do Wawy nie jechał, obejrzał sobie jak wyglądają w salonie, na miejscu ale wybrał mnie na dostawcę
    Witam!
    Wysłałem na firm maila.
    Pzdr

  9. #15429
    pracownia
    Guest
    pracownia

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A to ciekawe... Czym ma być to szklone (budowa wkładu)?
    Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"

    Tak jak każdy fachowiec - praktyk by powiedział:
    naczytali się "muratorów" i już wszystko wiedzą ale gdyby sami coś mieli zrobić wtedy...
    ratujmy się ucieczką !

    Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )
    Nie ma jak to wzory matematyczne i inne.
    Potem wychodzi wszystko w praniu.
    4 mędrców forum z których każdy ma po kilka tysięcy postów i uważają się za "guru" Muratora, a broń Boże aby ktoś miał inne zdanie niż oni !

    bwojtek - widzisz to stolarka i to stolarka.
    Cóż ale Ty zapewne do wymiany żarówki wołasz elektryka...
    Ostatnio edytowane przez pracownia ; 27-06-2010 o 19:34

  10. #15430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracownia Zobacz post
    Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"

    Tak jak każdy fachowiec - praktyk by powiedział:
    naczytali się "muratorów" i już wszystko wiedzą ale gdyby sami coś mieli zrobić wtedy...
    ratujmy się ucieczką !

    Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )
    Nie ma jak to wzory matematyczne i inne.
    Potem wychodzi wszystko w praniu.
    Po za tym jeden z nich cały czas w postach przytacza - poleca, a co za tym idzie reklamuje "Sucho" i "Jezierskiego" tak jakby innych firm nie było dla porównania. No cóż ale przecież je sprzedaje i tylko sprzedaje bo zapewne montuje je już kto inny...

    4 mędrców forum z których każdy ma po kilka tysięcy postów i uważają się za "guru" Muratora, a broń Boże aby ktoś miał inne zdanie niż oni !
    Dziękuję za tą wypowiedź! Zapewniłeś mi ubaw na cały wieczór Oczywiście my tutaj na forum to okna widzieliśmy ostatni raz na targach w Norymberdze a o montażu to miemy tyle, że podobno się piankę montażową używa.
    Zanim następny raz klikniesz "Zatwierdź odpowiedź" to zastanów się 3 razy i przemyśl czy się nie błaźnisz przez wszystkimi Forumowiczami

  11. #15431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracownia Zobacz post
    Po montażu 18 VII pokażę Ci to na zdjęciach "Panie mądraliński zza biurka"
    Nie wiem w jaki sposób chcesz mi na zdjęciu pokazać ile waży wkład szybowy za to wiem jak sobie policzyć jego ciężar jeżeli tylko podasz mi jego budowę. Zakładam, że zamawiając okno czy drzwi wiesz z jaką szybą będzie wykonane?

  12. #15432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ale jaja
    Pracownia - błagam, pisz, pisz jak najwięcej, śmiechu będzie co niemiara. Udowadniać Ci, że wiem co oznacza wkrętak, szlaufwaga, glif, krajzega, mesel itp nie zamierzam. Pisz... proszę pisz jak najczęściej, zamieszczaj zdjęcia z "własnoręcznie" wykonanych montaży, udzielaj się chłopie - będzie ubaw po pachy
    bwojtku - mylisz się, ja też się mylę - wszak du... posadziliśmy przed biurkiem i najwyższy czas byśmy uczyli się od kolegi, wagę okna nie oblicza się, jeździ się z wagą i mierzy na budowie Nie czujesz kompleksów i parcia na tytuł przez kolegę?
    W jednym ma racje - podaje przykłady w oparciu o Schuco bo do tego profilu, który sprzedaję i z tym faktem się nie kryłem i nie kryję, mam wszelkie dane szczegółowe jak i oprogramowanie by wyliczyć to i owo - od statyki po Uw okna.
    Nie kryję się także z tym że handluję Schuco od Jezierskiego, 200 km ode mnie mimo iż w promieniu 50 km mamy minimum czterech producentów na tym profilu - boli? To nie mój problem - tylko Twój.
    Kolejna prawdą jest także to, że już od dawna osobiście nie montuje okien gdyż od tego mam własnych pracowników zatrudnionych u mnie od ponad 10 lat.

    A tu przykład moich prac.
    Projekt "Doskonały EN" Projekt w którym nagminnie złe wykonywane jest duże, trapezowe, okno, szerokość 300 cm, wysokość 450 cm, z pakietem trzyszybowym waga tylko 545 kilo. Na zdjęciach widać, że montowane w warstwie ocieplenia czyli... w powietrzu w oparciu o konsole JB-D. W pierwszym takim projekcie całość tego okna ważyła 680 kilo z racji zastosowania szyb P-4 w pakiecie trzyszybowym


    Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata.
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 27-06-2010 o 19:58
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15433
    pracownia
    Guest
    pracownia

    Domyślnie

    jareko"Dla pracowni montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią, to tylko cyferki nic nie znaczące, dla świadomego klienta, znającego minimum z zakresu matematyki szkoły podstawowej to konkretne wyliczenia i oszczędności amortyzujące się w ciągu poniżej 10 lat przy założeniu identycznych cen nośników energii przez te lata."
    - a te dane skąd masz ??
    - montaż rozumiem wykonali pracownicy
    w każdym razie gratulacje z matematykę i rewelacyjne wyliczenia zestawu.

    Uderz w stół, a znawcy się odezwą.
    "mam swoich pracowników" hahah ??? Ja też mam 6 i co z tego ? Ale sam nie boję się pracy fizycznej, klepanie w klawiaturę całymi dniami pozostawiam kobietom.
    Wbijasz w głowy ludziom że tylko jedne okna "Jezierskiego" są SUPER. Ale czy to "fer" ???
    Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !
    - Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
    Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!
    Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!
    No co za bezczelny typ ten "pracownia" !
    Ostatnio edytowane przez pracownia ; 27-06-2010 o 20:19

  14. #15434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    może nie bezczelny tylko .... - nie napiszę gdyż znów moderator mi post usunie jak powiem wprost co o Tobie myślę
    Pisz... pisz dalej, będzie jeszcze lepszy ubaw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jest taki program OZC się nazywa, są jeszcze inne programy do wyliczania zapotrzebowania na energie, niektóre bardzo rozbudowane, itd itd .
    Są projektanci specjalizujący się w wyliczeniach itd itd
    Ale co Ty tu robisz?
    Wszak do klawiatury twa kobieta się dotyka a nie ty
    pisz, pisz dalej - naprawdę robi się ciekawie, ośmieszasz się coraz bardziej, pisz... pisz - proszę, nie żałuj słów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #15436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracownia Zobacz post
    Oooo... ktoś ma inne zdanie niż wy !
    - Przecież to niemożliwe ! No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
    Jak ktoś może nasze opinie i "fachowość" podważać ???!!!
    Przecież to my żyć bez klepania w klawiaturę nie możemy i to my się na tym znamy !!!
    Chyba za dużo pracujesz albo co? Może warto zrobić sobie jakieś wakacje? A jak nie pomoże to już tylko lekarz...

  17. #15437
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracownia Zobacz post
    Mają po kilka tysięcy postów, ale co z tego ??? A trzymałeś jeden z drugim kiedyś w ogóle choć wkrętak w ręce ? ( Ale co to jest wkrętak - prawda ? )...
    Ten przytyk nie jest skierowany do mnie, ale delikatnie mówiąc przegiąłeś z tym dyletanctwem.
    I to nie tylko Doradców ale i czytających.
    Fakt że goszczą tu też "nietechniczni", ale nie jest to tak skomplikowane narzędzie jak routefeile , żeby zakładać że nikt (ktoś) nie wie co to jest i czym się to je.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  18. #15438
    pracownia
    Guest
    pracownia

    Domyślnie

    Robię to tylko w wolnym czasie, a nie 24h tak ja Ty.
    Jak znam życie pomiarów tez nie wykonujesz... bo przecież masz pracowników

  19. #15439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtku - daj spokój bo kolega przyjedzie i prosto, twarzą w twarz z Tobą porozmawia
    Jedno już wiemy, w sierpniu będzie montował alu w Norwegii - on światowiec my tylko ściągamy wiedzę z internetu i okupantami jesteśmy wszak okupujemy to Forum.
    Hi hi ale jaja ale już zmilczę gdyż zbliżamy się niebezpiecznie do atmosfery znanej nam z oknonetu
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 27-06-2010 o 20:36
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #15440
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracownia Zobacz post
    [B] No przecież to my ( jareko, bwojtek, finlandia, T12345T mamy po kilka tysięcy postów ! To my ściągamy wiedzę z internetu ! To my trzęsiemy tym forum !
    Pozwolę sobie skromnie zauważyć, że do tysiąca postów, to mi jeszcze deczko brakuje, ale miło znaleźć się w tak zacnym gronie. Co do ściągania wiedzy z internetu, to tak sobie myślę, że po to między innymi internet powstał, aby umożliwić szerokiej rzeszy odbiorców szybki i w miarę bezpłatny dostęp do tej wiedzy, vide Wikipedia, Translatory, Słowniki, Mapy itp. itd. Nie kryję, korzystam z tej wiedzy, bo musiałbym być osłem i musiałbym chcieć nim pozostać, żeby z niej nie korzystać. Jednak zawsze staram się robić to z poszanowaniem praw autorskich, bo sam pisząc i publikując domagam się takiego poszanowania od korzystających z mojej wiedzy. (A jak kolega "pracownia" pamięta, na innym forum polecał mi dokształcić się z poradnika, który sam napisałem). Co do "potrząsania forum", to daleki jestem od tego, choć nie ukrywam, że niektóre pytania i posty sprawiają, że jestem wstrząśnięty, ale ciągle nie zmieszany.
    PRO QUALITY

Strona 772 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony