dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 781 z 1568
Pokaż wyniki od 15.601 do 15.620 z 31350
  1. #15601
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    popytaj na lokalnej grupie budowlanej - w Polsce jest ok. 4000 podmiotów gospodarczych zajmujących się wytwarzaniem stolarki otworowej.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #15602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk1975 Zobacz post
    coś mi się wydaje, że zostało moje pytanie "lekko" zbagateliwoane panie doktorze..wszyscy mnuie ingorują - następny proszę !!!!
    A wczoraj sobie pomyślałem, że minie dzień i się odezewiesz z przypomnieniem. Ale tak jak i stronę wcześniej - ja odpowiedzi nie znam, więc milczałem.. Koledzy zapewe też...?

  3. #15603
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk1975 Zobacz post
    witam
    a ja z pytaniem. szykuję się do wymiany okien w domku, który kupiliśmy. Jest tam 18 pkien (w tym 3 balkonowe). Dostałam ofertę na okna Swarzędzkiej Fabryki okien MARTOM,na okna Deceunick, Oknoplast. co poradzicie?
    Martom, to raczej specjalista od Aluplasta, ale geograficznie do Deceunincka mają bliżej. Na drugą stronę drogi. Fakt. Szanowny adk, Dostałeś ofertę od Martomu na Deceunincka, fajnie. W obrębie systemów Deceuninck funkcjonuje przynajmniej kilka różnych odmian kształtowników. Jak wypowiedzieć się na temat oferty jak się jej na oczy nie widziało? Jak się wypowiadać jeśli nie zna się obiektu? Warunków wbudowania? A co do tego ma Oknoplast? Dostałeś ofertę od Martomu na zakup Oknoplastu, czy jak? Ech... inwestorzy, a potem pretensje, że niby... następny proszę. Następny proszę!
    PRO QUALITY

  4. #15604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A potwierdzasz informację, którą dostałem, że MS robi już okna na BlueEvolution? Jeżeli tak to jak się to ma cenowo do innych produktów tej firmy?
    Wróbelki ćwierkają, że okna będą dostępne w porze jesiennej.... cen na razie brak.....do tej pory były robione tylko okna próbne....

    Panowie czepiacie się, przecież OKNA TYTANOWE to nazwa handlowa produktu... Podobnie jak z samochodami każdy jakoś się nazywa.

    finlandia A to że klient nie porozumiał się ze sprzedawcą to już nie wina ani okien ani producenta. Klient kupił okna przeświadczony że są to
    okna super zabezpieczone przed włamaniem bo TYTANOWE, a sprzedawca nie rozpoznał jakie ma klient potrzeby i nie zaproponował szyby i okuć antywłamaniowych.
    I jak doszło do włamania to był kwas...... Ale nikt nie mówił, że okna TYTANOWE są antywałamaniowe w cenie.

  5. #15605
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adk1975
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Ech... inwestorzy, a potem pretensje, że niby... następny proszę. Następny proszę![/QUOTE]

    nie mam żadnych pretensji!! jestem kobietą i nie mam pojecia na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie okien. Jest to stary dom w którym robimy remont. Jest 18 okien.
    a co do ofert to mam napisane tak : Aluplast, 5komorowe/ z Deucenika mam podane tylko "Deucenick" 5 kom / ze swarzędza mam podane okna typowe 5 komorowe.
    powiedz mi prosze o co mam dopytać bo rozpietośc cenowa w ofertch jest blisko 3500 zł.
    ...gdzieś z niczego stwórzmy własny kąt, może być w pokrzywach, może w bzach...Tam się sobą cieszmy, czasem troszkę zgrzeszmy...
    ______________________________________

  6. #15606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    trzeba mieć jakiś atut w ręku by się odróżnić od konkurencji ale.... ale czy to atut? Jeśli już to wątpliwy
    Długo by opowiadać dlaczego - jakby podsumowując - nie reaguj na tą część marketingowego urabiania klienta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #15607
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk1975 Zobacz post
    nie mam żadnych pretensji!! jestem kobietą i nie mam pojecia na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie okien.
    Ojej, to ja bardzo przepraszam. Powinno być następna proszę! .

    A tak poważniej, to po pierwsze 3.500,- na 18 oknach to niewiele. Po drugie, przy wymianie okien (a stary budynek pachnie oknami skrzynkowymi) równie dużo uwagi, jeśli nie więcej należy poświęcić zagadnieniom montażu niż samym oknom. Po trzecie cała nasza strona www.oknotest.pl jest jedną wielką odpowiedzią o co pytać. W każdym indywidualnym przypadku jest tyle różnych szczegółów, że na forum nie uda się omówić takiej sprawy w sposób..."kompleksowy" i Tobie potrzebny. Po czwarte w stopce tej strony znajdziesz adresy e-mail oraz kontaktowe numery telefonów, jakbyś po lekturze chciała dopytać, to chętnie służę. Po piąte, jakbyś otworzyła okno i głośno krzyknęła, to może bym usłyszał. Do Swarzędza mam dość blisko.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  8. #15608
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    A jak z Waszej strony wygląda kwestia montażu okien z ukrytymi zawiasami oraz okuciami w klasie WK2?

    Generalnie część producentów okien mówi że tego nie wykonują, część mówi że można zastosować okucie łączące dwa powyższe warianty ale przykładowo Winkhaus nie wystawi certyfikatu jako że jest to okucie w klasie WK2 z powodu braku jeszcze odpowiednich badań i aprobat...

    Jaka jest Wasza opinie w tym aspekcie? Czy warto ryzykować i brać do okuć antywyważeniowych ukryte zawiasy?

  9. #15609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    mp,
    u mojego producenta nie specjalnie miałem wybór i "dostalem" kryte zawiasy. Sam rodzaj zawiasów nie wpływa zasadniczo na resztę okucia i jeśli w oknach były /srednio/ 4 zaczepy antywlamaniowe na skrzydlo to i one nadal są. Póki co ("zyję" z tym dopiero pół roku) problemów specjalnie nie widzę. Ale faktem jest, że regulacja w krytym GU czy Winkhausie jest w mojej ocenie trudnijesza. A jak wiadomo przy okuciach antywyważeniowych wszystko musi chodzić idealnie.

  10. #15610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Witam, przyszła pora i na mnie. Wybór okien, zawrót głowy. Mam kilka wycen:
    1) AdamS - Aluplast 4000 RL - 11 960 - kolor jednostronny
    2)AdamS Brugmann Round Line - 11 960 -kolor jednostronny
    3) Vidok- VEKA perfectline - 13 550- kolor jednostronny
    4)Jezierski- profil elita - 16200 -kolor obustronny
    5) Oknoplast - orion plus -16 400 -kolor jednostronny
    18 500 - kolor dwustronny

    No i w Oknoplaście bez problemu drzwi tarasowe 1100x2200 w pozostałych sprzedawca mi odradzał.
    Jak myślicie. Okna do dom w Rododendronach 8
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  11. #15611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A chcesz mieć kolor jednostronny czy obustronny?

  12. #15612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    o ile mnie pamieć nie myli w Schuco także ten wymiar bez problemu na skrzydle pośrednim
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15613

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktosiek Zobacz post
    Witam, przyszła pora i na mnie. Wybór okien, zawrót głowy. Mam kilka wycen:
    1) AdamS - Aluplast 4000 RL - 11 960 - kolor jednostronny
    2)AdamS Brugmann Round Line - 11 960 -kolor jednostronny
    3) Vidok- VEKA perfectline - 13 550- kolor jednostronny
    4)Jezierski- profil elita - 16200 -kolor obustronny
    5) Oknoplast - orion plus -16 400 -kolor jednostronny
    18 500 - kolor dwustronny

    No i w Oknoplaście bez problemu drzwi tarasowe 1100x2200 w pozostałych sprzedawca mi odradzał.
    Jak myślicie. Okna do dom w Rododendronach 8
    gdyby decyzja nalezala do mnie ( jednak to Ty placisz ) brugmann R L bylby dobrym wyborem co do adamsa to producen jakich dziesiatki w polsce
    a vidok to znam z doswiadczenia i zawsze bede ich omijal szerokim lukiem

  14. #15614

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    o ile mnie pamieć nie myli w Schuco także ten wymiar bez problemu na skrzydle pośrednim
    Jareko jak zawsze dobrze doradzi

  15. #15615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek Zobacz post
    Jareko jak zawsze dobrze doradzi
    zawstydzasz mnie ;)
    podobnie jak ty skreśliłbym poz.3. A co do reszty - gdyż poruszasz się wśród naprawdę dobrych producentów - porównałbym wyposażenie jakie oferowane jest w standardzie a jeśli wszyscy już oferują to samo (stopniowanie uchyłu, blokadę błędnego położenia klamki, jaka ramka jest w szybach, jakie szyby, jaka klamka etc etc), podpytałbym się na swojej grupie budujących o wrażenia ze współpracy - gdyż kasa to jedno zaś montaż o obsługa to już zupełnie inna bajka - najczęściej wkurzająca - czego dowodem jest ogrom postów na Forum gdzie pomyje lecą na producentów a winny jest ostatni w łańcuszku - czyli montażysta
    Pamietaj rzecz najważniejszą, nawet najlepsze okna, najdroższe czy wogóle z kosmosu banda niemyślących montażystów w złom ci może zamienić w try mi ga
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #15616
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się bardzo poważnie nad tym brugmannem RL, tylko nie wiem jakie ma wyposażenie, wiem że okucia Roto NT. Ejszcze porównam z Jezierskim, ale ten drugi raczej wygra z wyposażeniem.
    CO do montażystów to będzie problem z grupą, bo mała miejscowość, więc w grupie 3 osoby ale popytam o namiary na okna które wstawili gdzieś i pojadę może na oględziny.
    Co do koloru, to wole dwustronny, ale finansów nie przeskoczę za bardzo.
    Dzięki za pomoc , czytam watek regularnie od jakiegoś czasu i wiem, że na was można liczyć.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  17. #15617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w porównaniach weź także pod uwagę fakt że dopłata za obustronny u Jezierskiego jest identyczna jak za jednostronny - może okazać się że różnice w cenach nie są powalające
    Fakt, wypas ma chyba największy no i te dopłaty do szyb ciągle utrzymywane w atrakcyjnej wysokości
    No nie mów mi że w Lubelskim tylko 3 osoby wstawiały okna
    Ja mam tam czterech klientów więc już masz więcej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #15618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    No kusi to kusi, wiem o tym kolorze w Jezierskim, ale jednak to chyba nie moja półka. Jeszcze się okaże. A co do lubelskiego, to też jest duże, a z Biłgoraja ludzi jak na lekarstwo
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  19. #15619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktosiek Zobacz post
    Co do koloru, to wole dwustronny, ale finansów nie przeskoczę za bardzo.
    To dlaczego porównujesz oferty raz w jedno a raz w dwustronnym? Jaki sens ma takie porównanie?

  20. #15620
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam!
    No i mam już oferty od dwóch moich liderów (na pakietach szybowych 0,5):
    1. Oknoplast Kraków
    18300 pln brutto na profilu Thermic90 z ciepłym montażem i podwyższeniami progów bez ciepłej ramki
    2. Jezierski
    21030 pln brutto na profilu 6 komorowym z ciepłym montażem i podwyższeniami progów z ciepłą ramką
    No i spora różnica, a z tego co patrzę elementy oferty są takie same.

    Pewnie pogadam jeszcze z przedstawicielem Jezierskiego, ale na dziś to wybrałbym oknoplast Kraków.
    Zastanawiam się nad dopłaceniem do szyb P2 i Wk2, ale też wychodzi bardziej korzystnie w oknoplaście, tylko niestety straci sie na parametrze U.
    Co doradzicie?

Strona 781 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony