dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 790 z 1568
Pokaż wyniki od 15.781 do 15.800 z 31350
  1. #15781

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Anyska....przywołuję Cię do porządku.... Czy ktoś tu potraktował Cię nieelegancko?

    Pozdrawiam (i nie mimo wszystko)
    Czuję się przywołana
    Nigdzie nie napisałam, że ktoś potraktował mnie "nieelegancko".
    Zresztą, było - minęło, nieistotne.
    Dum spiro, spero.

  2. #15782
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał anyska Zobacz post
    Myślę, że większość zdaje sobie z tego sprawę..
    ....."
    Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #15783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia
    Można zdawać sobie sprawę, a mimo to kupować - jak to napisałeś "taniochę". Brzmi paradoksalnie? No niestety - tak bywa. Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...

    Ps. Skąd te 75%? Prowadzisz jakieś statystyki?
    Ostatnio edytowane przez anyska ; 29-08-2010 o 08:33 Powód: pytanie o statystykę ;)
    Dum spiro, spero.

  4. #15784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu wymagająca niestety wysiłku
    Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...
    I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.
    W zestawieniu z dalszymi wydatkami na budowie te droższe okna wcale droższe nie są - ale tak prostych spraw już nie chce mi się tłumaczyć.

    Charlie bez ogródek i wprost napisał cała prawdę o oknach dostępnych w naszym kraju - przypomnę jego słowa i zastanów się nad nimi:
    dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.
    Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.


    Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.
    Wśród ponad 5.000 istniejących zakładów produkcyjnych co najmniej połowa już dawno powinna być zamknięta - z różnych powodów - to nie to miejsce by na ten temat dyskutować. A głównym powodem dalszego ich istnienia na rynku są klienci co "Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert " a jakże często już na etapie projektu generują ogromne koszta stolarki okiennej
    Oj temat rzeka.
    Powiem Ci jak było ze mną w 1990 roku. Rok chodziłem za oknami, rynek był bardziej uczciwy niż teraz, przekrój producentów mniejszy, rozrzut cen mimo wszystko ogromny, wybrałem okna z wyższej półki cenowej - KBE produkowane przez TRAS, służą mi już 20 lat. Tylko smarowane okucia i by oszczędzić na ogrzewaniu wymienione szyb z tych co miały k=2,9 na takie co maja k=1,0.
    Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.
    Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #15785

    Domyślnie

    Anyska, w pełni się z tobą zgadzam. Chyba nie ma sensu zabierać cennego czasu i miejsca na forum Superekspertom. Jak śmiałaś w ogóle zadać takie pytanie! Ja przeczytałem tak ze 120 stron tego wątku (więcej oczy nie wytrzymały) i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie zadane w temacie wątku. A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich. No bo jak są takie drogie no to chyba muszą być dobre, no nie? Pozdrawiam.
    A cha i jeszcze jedno, IMHO zwykłego laika, czasami wystarczy bardzo dobry marketing i wielka reklama (której koszty utopione są oczywiście w cenie produktu) aby przekonać klienta że Nasze okna są najlepsze. Zobacz np. taki Oknoplast.

  6. #15786

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu wymagająca niestety wysiłku
    Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...
    I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.
    To chyba powinieneś się cieszyć, w końcu na nich zarabiasz.

    Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.
    Prowadzisz statystyki? Wiesz kto, ile, co sprzedaje?

    Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.
    Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?
    O jakiej firmie piszesz? I skoro to był jeden z dwóch największych producentów w kraju, to w takim razie komu zaufać?
    Dum spiro, spero.

  7. #15787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha jak widzę w dalszym ciągu coś na opak rozumiesz wypowiedzi.
    Jaki jest cel Forum?
    Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?
    W kraju jest tylko dwu wiodących pod względem ilośc wyprodukowanych okien, producentów - zacytuje ci post tomasza (na który nie dostał odpowiedzi i taki zły chodzi )
    .. Drutexu nie zaryzykuję, co ewentualnie jeszcze wchodzi w rachubę?
    Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję
    Jest wiele tematów jakie ludzie z branży poruszają w rozmowach między sobą, jest wiele danych których sie nie publikuje na FM, Jest wiele obserwacji poczynionych przez nas a dotyczących towaru jaki opuszcza linie produkcyjne. Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością

    Tomasz - jako że nie w tym wątku zadałęś pytanie to nie dziw się że mogłeś nie dostać odpowiedzi.
    Po ostatniej przemianie Forum tylko tu zaglądam, nie mam czasu na śledzenie wszystkich postów.
    KBE jest nie jest złym profilem jeśli sztywno trzyma się ograniczeń gabarytów narzuconych przez system - czyli realnie wysokości balkonów do 230.
    Producenta nie znam - więc się nie wypowiem.
    A twój tekst "A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich." jest beznadziejny i obrażający wszystkich którzy swój czas Wam poświęcają.
    W sumie mam w d... za ile i o kogo kupisz okna. To Twoja kasa a nie moja.
    Jeśli tylko takie wnioski wyciągasz z wielu wypowiedzi jakie tu się pojawiły.. cóż... pominę milczeniem co o tym sądzę
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 29-08-2010 o 10:50
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #15788

    Domyślnie

    No fakt trochę zły chodzę. Dzięki Jareko, no to już coś wiem. Post spuchł do rozmiarów nie nadających się do przeczytania, a brak jakiejś generalnej konkluzji. Dla laików takich jak ja i tysiące innych nie mających na co dzień z oknami nic wspólnego, za wiele z tego wątku nie wynika.
    Może moderator zrobiłby „przyklejony” wątek, może w formie ankiety np. Jakie okna macie i czy jesteście z nich zadowoleni?”
    Jarek, albo po prostu wymień z Imienia i Nazwiska – Tego bym kupił i założył w swoim domu, a tego nie polecam, nie kupujcie. Dla konsumenta taka informacja byłaby bardziej istotna niż 250 stronicowa lektura na co zwracać uwagę.
    Np. profil Veka – jest ostatnio bardzo „trendy”, że niby taki super-hiper i w samej tylko mojej miejscowości (a nie jest to metropolia) jest kilka firm które sprzedają okna z tym właśnie profilem ale czy wszystkie są takie dobre? O to właśnie chodzi. Sprzedawca w salonie zawsze sprzeda ci kit, że nasze okna są lepsze od tych naprzeciwko bo ..... I wielu da się przekonać.
    Zainteresowałem się tym KBE bo po prostu podoba mi się to okna i tyle, byłem u dystrybutora, pomacałem, pooglądałem i tyle. Nie chciałbym po 10 latach wymieniać okien za grube tysiące.
    P.S
    Sorry za ten tekst wyżej, trochę mnie poniosło, ale nie do końca drogi = dobry. Mój znajomy kupił Mercedesa Vito, marzył o nim całe życie, wziął w go w leasing i zapłacił straszną kasę i co? W pierwszym tylko roku 5 wizyt w serwisie (który jest 50 km od miejsca zamieszkania), wymienili mu pół auta, łącznie z kolumną kierowniczą.
    Jarek krótko i na temat – pięć najlepszych okien twoim zdaniem.

  9. #15789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wątek jest bardzo długi bo cały czas "żyje"! Zmienia się technologia i dostępne rozwiązania. Np. kiedyś był w PVC problem z balkonem wysokim na 2300 w kolorze a teraz przy technologii wklejania szyb wykonuje się bez problemu wysokość 2500! Całkiem niedawno nie produkowano HS w PVC - teraz są dostępne dobre rozwiązania. Wkłady 3-szybowe? Owszem - były w drewnie kilkanaście lat temu przed wprowadzenie termofloatów - teraz powróciły i są czymś w co powinno być wyposażone każde okno do nowo wznoszonego domu. Profile miały niedawno współczynniki przenikania Uf na poziomie 1.9W/m2K a za chwilę standardem staną się Uf 0,9-1,0!
    I jak tu podać konkretne "dobre okna" od konkretnego producenta?
    Rynek podzielił się. Kiedyś najwięksi pod względem obrotów byli też najlepsi technicznie. Teraz kilka firm mających najwyższe przychody produkuje jednocześnie największy i najtańszy chłam. Za to w tym wątku coraz częściej pojawiają się głosy o czołówce w kategorii "jakoś produktu" - Oknoplast, Jezierski, M&S. Do tej listy można by dodać jeszcze kilka firm ale nie są tak znane. Te głosy nie są wyłącznie głosami sprzedawców tych okien ale także zadowolonych klientów.

  10. #15790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dodałbym jeszcze Adamsa z tych z którymi miałem do czynienia i zapewne jeszcze dosłownie kilku producentów się tu pojawi.
    Miedzy nimi różnica cenowa nie jest powalająca
    Dlaczego?
    Bo na cenę końcowa ma wpływ nie tylko cena wyrobu lecz także tego o czym wielu zapomina - obsługi serwisowej. Jest taka firma z samej czołówki dla której taniej mieć sprawy sadowe klientów niż utrzymywanie serwisu - per saldo utrzymywanie serwisu kosztuje ja więcej niż przegrane sprawy w sadzie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #15791

    Domyślnie

    Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję
    Wyobraź sobie, że potrafię czytać ze zrozumieniem (wbrew temu, co o mnie sądzisz).

    Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością
    A konkrety?


    Hmm.. chyba za daleko to zabrnęło. Nie mam zamiaru prowadzić tutaj sporu. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że traktowanie "z góry" niektórych użytkowników forum nie jest fair, bo jak napisałeś:
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Jaki jest cel Forum?
    Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?
    Ale widać, że ta teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce. Czasami też można sobie "poużywać".
    Dum spiro, spero.

  12. #15792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał anyska Zobacz post
    ...

    Ps. Skąd te 75%? Prowadzisz jakieś statystyki?
    Oczywiście - od 1998 roku.
    Takiego zalewu tandety to jeszcze nie było.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #15793
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Sens tego forum, postu polega na tym, że Klient przed zakupem czyli pozbawieniem sie sporej ilości forsy POWINIEN uświadomić się w temacie np. okien żeby:
    1/ dokształcić się przed zakupem w temacie techniki ( na dzień dzisiejszy jest masę rozwiązań pozwalających zwiększyć komfort użytkowania i jego funkcjonalność) bo trafić dobrego sprzedawcę jest naprawde trudno
    2/ po zakupie w przypadku USTERKI dochodzić prawdy przed jej naprawą

    Klient uzbrojony w te 2 punkty może spokojnie przystąpić do realizacji swoich wymarzonych , DOBRYCH okien, drzwi, rolet, markiz.

    Natomiast podpowiadanie kto jest najlepszym producentem okien mija sie z celem bo mozna się bardzo łatwo pomylić - dzisiaj firma X jest the best ale jutro juz nie. Wystarczy, że wymieni ludzi na produkcji i finisz marki.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #15794

    Domyślnie

    wlasnie zenujace to jest to ze ktos robi sobie trudnosc wpisac nick albo login haslo adres email itd a później chyba juz tak podniecony tym ze ma mozliwosc napisac cos na forum muratora i ludzie to zobacza ze pisze cos takiego aby naprawde nikt nie przeszedł obok obojetnie. to tak jak z jola rutowicz kazdy uwaza ze jest tempa itd itp ale włacza telewizor by ogladnac choc krytykuje i oczernia
    a naprawde troszczke sie zastanawiajac to chyba podana cena jest nierealna chyba ze te okna to bez szyb ,skrzydeł okuc i czegos tam jeszcze .
    moze warto zagladnac w umowe i poszukac małego druczku gwiazdek albo innych dziwnie podejzanie wygladajacych kruczków bo to cos takiego jak telewizyjne gry typu wyslij pusty sms pod darmowy nr 8888cos tam i wygraj milion
    wiec nie mozna sie dziwic ze uzytkownicy poprostu pojechali po tym poscie bo był zenujaca słaby
    a wystarczy tylko przeczytac bez zadawania pytania i juz mamy odpowiedz ale cóz to nie jest zabronione
    wiec nie wazne co o nas pisza wazne ze pisza
    pozdrawiam
    p.s. dla mnie tez wez komplet takich okien bo budowa jednak nie jest taka droga jak mówia

  15. #15795

    Domyślnie

    w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .
    ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
    ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic
    byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage
    spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje
    wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony
    a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski
    a technologiczniee lata swietlne za nimi

  16. #15796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Oczywiście - od 1998 roku.
    Takiego zalewu tandety to jeszcze nie było.
    Była Charlie, była w 2001-2003, teraz przyszła druga fala, o wiele wyższa patrząc na "okna" jakie pojawiają się na rynku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #15797

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .
    ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
    ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic
    byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage
    spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje
    wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony
    a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski
    a technologiczniee lata swietlne za nimi
    Jakoś nie ogarniam myśli, ta w/w firma to jakaś taniocha-tandeta z mnóstwem klientów czy taka droga i dobra?

  18. #15798
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    okna białe - szyba 1,0 - 7,540 zł

    okna białe - szyba 0,7 - 9,500 zł
    a teraz git
    okna kolor x 2 - szyba 0,7 - 12,000 zł
    profil 6 komorowy
    okucia winkahusa... jakiś tam pilot...aktywny, czy jakiś tam...
    kolor orzech...x2.. profil barwiony w masie...
    wszystkie ceny z mont.

    13 okien - ok 29m2 ... drogo ? tanio?

    ..kiedyś pytałem o gealan'a... zapomnieliście że istnieje......nikt nic nie wie? kiedyś to było o nim głośno..bo był zły..
    dodam iż wycena nie jest na profilach z "re..."

    ciągle zbiera negatywy?
    Ostatnio edytowane przez netbet ; 30-08-2010 o 07:01 Powód: pierdyknąłem sie przy powierzchni okien... sorry

  19. #15799
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    7.540 : 54 = 139,63/m2
    9.500: 54 = 175,92/m2
    12.000 : 54 = 222,22/m2

    Za sam montaż, fajne ceny! A gdzie okna?
    PRO QUALITY

  20. #15800
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ehh... późno juz widzę...słabość oczuff ..literki za małe..
    podane ceny OKIEN Z montażem...

    widniej się zrobiło?

Strona 790 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony