dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
447. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

59 13,20%
  • PCV

364 81,43%
  • Aluminum i inne

24 5,37%
Strona 791 z 1479
Pokaż wyniki od 15.801 do 15.820 z 29564
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet

Domyślnie

ehh... późno juz widzę...słabość oczuff ..literki za małe..
    podane ceny OKIEN Z montażem...

widniej się zrobiło?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

Domyślnie

odnosząc się do paru wypowiedzi powyżej - jakiś miesiąc temu zabrałam się za szukanie okien, żeby wiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać. Naturę mam taką, że jak nie mam o czymś pojęcia, to chciałabym dowiedzieć się w miarę możliwości jak najwięcej, aby nikt nie zrobił mnie w balona i żeby potem nie okazało się, że coś przeoczyłam, zaniedbałam. Poświęciłam więc parę godzin przez parę nocy i przeczytałam prawie cały niniejszy wątek. Tak jak ktoś napisał wyżej zmieniają się oferty, produkty, a z tym czasami także i opinie osób doradzających w tym w wątku. Można więc spokojnie zacząć np. od 2008r. - wtedy zostaje już 100 stron Warto poświęcić trochę czasu, aby potem nie wydać bezsensownie pieniędzy. I spokojnie można wyciągnąć z lektury konkretne wnioski, które chociażby ułatwią przeczytanie oferty, którą dostaje się od sprzedawcy i porównać ją z innymi nie tylko po rubryce "cena".

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    jareko

Domyślnie

Spirea - należysz do mniejszości. Większość pisze poty jak powyżej.

Netbet - kolega Test juz ci odpowiedział Może powiem ci tylko że szyby w zakupie to koszt ok 50 - 60 zeta za 1mkw. Pomyśl nad tymi wyliczeniami dwa posty wyżej i postaraj się wyciągnąć z tych wyliczeń wnioski
    okna - tym się zajmuję
    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet

Domyślnie

sorry .... żle podałem wartość powierzchni... winno być 29m2..

jareko

Domyślnie

cholerka pisanie z komórki ma swoje wady cala odpowiedz szlag trafił
    a wiec
    montaż w stanie surowym, bez żadnych udziwnień to koszt nie mniej niż 50 PLN/1mkw
    koszt średniej klasy okna dwuskrzydłowego o średnich wymiarach, z oboma skrzydłami otwieranymi to koszt ok 300 PLN/1mkw
    policz sobie i będziesz już znał odpowiedz na pytanie jakie to mogą być okna, o ewentualnej obsłudze po sprzedażnej nie wspomnę
    okna - tym się zajmuję

Domyślnie

wniosek wyciągnięty - szukać okien za kwotę ponad 10k z mont. albo poprosić producenta o podniesienie ceny do w/w dla spokojności sumienia

a tak na powaznie...
    szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
    okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo...

mot 1450 szyby 1450 ... pozostaje na profil 75mb i okucia robociznę.. 4640...

powiem wam że do tej ceny nawet firmy o najgorszej sławie nie moga się przymierzyć... znaczy trafiłem chyba na lidera paproków.
    zdaje sobie sprawę że nikt nie jest caritas i nie pracuje za bóg zapłać...

mniejsza o to...

ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Drogi Netbet - jak sam zauważyłeś ceny szkła, okuć, profili są porównywalne a więc gdzie tkwi przyczyna aż takich różnic w cenie ?
    Niepohamowana chęć zysku w dobie konkurencji wśród producentów to już historia - zapewniam Cię, że to nie to..
    A więc ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Domyślnie

tandeta ze az malo.ale firma jest od x czasu gdzie ludzia okna po 3 latach zamieniały sie w pieekna zółć ale mimo to firma dalej szaleje ludzie dalej sie nabieraja na teksty z cyklu "wszystkie okna sa takie same" albo "wszyscy mają ten sam produkt " itd itp
    firma robi profile dla innych jeszcze mniejszych smieci a później mam ja i wiekszosc z nas na klatkach schodowych w piewnicach czy innych teg typu budynkach gdzie szefuje spółdzielnia gdzie w przetargu na okna krytrium jest cena która czyni cuda. później wpada dwóch ludzi blachy do montowania okien ciente z metra ale co tam jest jest i jada z koksem. wychodzisz rano na klatke a tam hmm nie wiem jak nazwac pomieszane zapachy tynku i alkoholu
    ale takich przykładów pewnie by mozna by było wymieniac i wymieniac...
    miałem ochote wziasc i porobic fotki i wstawic ale jeszcze by mnie posadzili hahah

jareko

Domyślnie

Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ....a tak na powaznie...
    szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
    okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo......
    Chyba a to samo to ogrooooomna różnica. Możesz mieć odpowiednio skonfigurowane okucia - możesz też mieć wersję "oszczędną". Możesz mieć wzmocnienie zgodnie z zaleceniami systemodawcy - możesz też mieć blachę z puszek od konserw bądź wogóle nic nie mieć. Możesz mieć szyby bądź wyrób szybopodobny etc etc etc
    okna - tym się zajmuję

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

jak ktoś nie wierzy, ze tanie to tandeta to na sąsiednim wątku w tytule ABATEX (łódzka firma produkujaca okna plastikowe) może sobie poczytać a jaki sposób kupuje sie nowe i jednocześnie zepsute okna !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

jareko

Domyślnie

Charlie - daj sobie spokój. Naprawdę dajmy już sobie spokój z uświadamianiem klientom błędów jakie chcą popełnić. Ich kasa, ich okna i ich ból. Ja już mam serdecznie dość tego tłumaczenia - spójrz, co chwila powraca własnie taki sam temat - najtańszych ofert a dlaczego są najtańsze? Wnioski są po najmniejszej linii oporu (czytaj - myślenia) Bo producent w rok chce kupić wieże Eifla a my w sezon wybudować sobie pałace. Nie zmienisz mentalności Narodu. Maile o wskazanie oferty jaką ktokolwiek ma wybrać od razu lądują już u mnie w koszu bez słowa odpowiedzi. Mogą mi mówić, że jestem cham, że słoma z butów itp ale ja już po prostu mam dość.
    Gdyby nie ta "mądrość" Narodu już dawno z rynku zniknęłoby co najmniej 2.000 producentów wyrobów oknopodobnych.
    Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna
    okna - tym się zajmuję

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

Domyślnie

Wy sie dziwicie cenie 7000 za 21 okien - to normalna cena juz jest - skad nie wiem - niskie koszty produkcji, profile bez faktur, okna bez usztywnien.
    Wy tu wydziwiacie a moja macierzysta firma wybrala najtansza oferte wymiany okien - Avantgarde 7000 i nawiewniki po 20 zeta sztuka. Dali mi do oceny - odmowilem mowiac ze badziewia nie oceniam. Ponizej mojej godnosci.

pchelek

Domyślnie

P.S. Osobiscie kupilem subaru za 80 tys. A moglem Dacie za 25 - wszak to tez samochod.
    W domu mam okna jakie byly wtedy jako jedne z najdrozszych. Nie stac mnie na badziew bo tani jest. Za biedny jestem na szmelc.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

Domyślnie

Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..........ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...
    Wymieniona wersja profili Gealan występuje w dwóch wersjach: jak o 4- i jako 6- komorowy - obie o głębokości zabudowy 74 mm.
    Osobiście przedkładam sztywność nad termiką i wolę wersję czterokomorową o zdecydowanie lepszej statyce. Owszem, kombinacja 6-komorowa jest cieplejsza, lecz bardziej podatna na wypaczenia, zwłaszcza w kolorze i większych wymiarach.

Domyślnie

Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna
    Nie jest prawdą jareko jakobym chciała robić to, co mi imputujesz. Nikomu nie chcę nic udowadniać, ani też się sprzeczać- ale zostałam wywołana do tablicy, więc odpowiadam. Tak w ogóle, to gdzie ja napisałam, że mam już wybraną ofertę, która niby jest najlepsza?

Btw. Nie ma najmniejszej linii, jest najmniejszy opór
    Dum spiro, spero.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

Domyślnie

Minął jakiś czas od wprowadzenia do sprzedaży...co sądzicie o wzmocnieniu i uszczelnieniu Thermo w oknach Oknoplusa na profilu ArtPlus? Jakieś doświadczenia, opinie...?

Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

okna plastikowe z takimi wzmocnieniami - thermo, są droższe od okien drewnianych na kantówce energooszczędnej 88 czy 92 mm.

Także, wybacz ale wolę drewno od PLASTIKU

Domyślnie

Mam pytanie, ponieważ otrzymałem praktycznie 2 identyczne oferty z Oknoplastu, różnica jest tylko w rubryce opis szyby - czym się różnią szyby top-glas od thermoline? (współczynnik U=1 w obydwóch przypadkach, w obydwóch ofertach jest termoramka). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

pchelek

Domyślnie

podaj opisy szyb - bo te nazwy nic mi nie mowia - thermoline to ramka jest, top-glas to producent szyb

pchelek

Domyślnie

12.000 : 54 = 222,22/m2
    To jest chyba cena okna bez szyb.
    dwudzielne 150x150 ze slupkiem wychodzi circa za 500 zeta. szyba 100 zeta, profile drugie 100, okucia i uszczelki trzecie 100, montaz 50 zeta najtanszy. Zostaje 150 na produkcje, transport, podatki itp. Pewno za darmo produkuja.

Strona 791 z 1479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia