dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 793 z 1568
Pokaż wyniki od 15.841 do 15.860 z 31350
  1. #15841
    Banned
    Jarek Nowy

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    2

    Domyślnie Polecam

    Cytat Napisał ;19775
    Tylko na ta firmę przygotuj worek pieniędzy. Juz ekonomiczniej i nie gorzej to chyba będzie Włoszczowa.
    Ja osobiście polecam okna firmy Ronkowski. Mam je zamontowane u siebie. Są bardzo dobre jakościowo. A jak coś jest nie tak to mają bardzo dobry serwis. Ale nie jestem pewien czy dostraczają okna w dowolne miejsce trzeba zapytać u dystrybutorów. Nalepiej wejść na stronę www.ronkowski.eu i sprawdzić. Pozdrawiam

  2. #15842
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ten ronkowsky ma ładny salon w Kościerzynie ale gdzie w centralnej Polsce można kupić jego wyroby ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #15843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Po co karmisz trolla Charlie?

  4. #15844

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A co byś chciał iprk o tym GENEO wiedzieć?

    Profil z tworzywa sztucznego Rau Fipro z powłoką PVC.
    .................

    Więcej o GENEO, a może tylko inaczej w artykule "GENEO. Okienna multiwitamina klasy MD"

    Miłych zakupów Pozdrawiam
    Dzięki za info - choć liczyłem raczej na relację montażystów czy użytkowników... Kilka ulotek reklamowych czy prospektów znalazłem, oczywiście poczytałem, ale wolałbym wzbogacić wiedzę o doświadczenia praktyków.
    Zamierzam, mam zamiar... )

  5. #15845
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie Prośba o rade.

    Witam Serdecznie Wszystkich na Forum.
    Oczywiście sprowadza mnie to pytanie i zainteresowaniem oknami. Przeczytałem prawie wszystkie posty i już od dwóch tygodni zbieram oferty z różnych firm. Dowiedziałam sie nawet że chcę pochwycik do balkonu i zatrzask oraz klamki secustic kolor obustronny orzech
    Meritum- zastanawiam sie nad ofertami:
    I- Okna Bajcar- Profil Trocal Innova- okucia rotto- 16m2 -cena 6600zł
    II- Okno Variant (wlkp) Profil Thyssen (Duckenik) -okucia rotto-7300
    III Okna Vertex- Profil Veca RoundLine okucia WinkHaus- 7600zł
    IV- Okna DAvex- Profil ID 4000- okucia rotto 7700zł
    V- Okna SCHÜCO CAVA- okucia WInkhaus Autopiolt z bajerami- stopniowany uchył, ciepła ramka- 8300zl.
    Powyższe ceny są ceną brutto z montażem.
    Proszę o poradę i wasze doświadczenia. Ja rozumiem że cena to nie wszystko ale uważam że przesadą jest robienie terosu z dou i zakładanie III szyb i tym podobne. Nadmieniam że wizualnie wszystkie profile mi sie podobają i tym sie nie będe sugerował.
    Pozdrawiam Wszystkich

  6. #15846
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    Dzięki za info - choć liczyłem raczej na relację montażystów czy użytkowników... Kilka ulotek reklamowych czy prospektów znalazłem, oczywiście poczytałem, ale wolałbym wzbogacić wiedzę o doświadczenia praktyków.
    No to nie mogłeś tak od razu, a nie stawiać pytanie:

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?
    Gdybym wiedział, żeś taki oczytany i o Geneo wszystko wiesz z ulotek, to zaoszczędziłbym czasu. Niestety nie jestem montażystą, ani użytkownikiem okien wykonanych z tych kształtowników (myślę, że takich to na palcach policzysz), ale... .
    PRO QUALITY

  7. #15847
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar cloud9
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wwa
    Kod pocztowy
    00-133
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja w tym roku zmieniałam okna na potrójne Salamander i mam nadzieję, że się sprawdzą. Pod Warszawą znaleźliśmy dystrybutora , u którego tyle samo kosztują te potrójne, co wszędzie musielibyśmy dać za podwójne, aczkolwiek takie ceny były w czerwcu, teraz wiem, że poszło w górę o 200-300zł, więc jesień i końcówka lata nie są chyba najlepszymi porami na zakup okien.

  8. #15848
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Obserwując ostatni wysyp jedno (kilku) -postowców zaczynam się obawiać, że komercyjny "marketing szeptany" zaczyna fałszować sens tego forum. Zaglądając w profil takiej osoby można nawet od razu zauważyć, że bierze kasę od kilku zleceniodawców. Na ich miejscu za tak prymitywne działania nie dał bym złamanego grosza

  9. #15849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)
    -Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)
    -Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)
    -Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)
    - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem )

    Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?
    Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

    Z góry THX
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 03-09-2010 o 11:36

  10. #15850
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie

    OKI, myślę żeby do mojego oststniego postu dodać że chodzi mi o Wasze doświadczenia i rady. Wiem że co niektórzy napiszą mi że skoroo ceny są podobne to mam sprawdzić serwis. Otóż sprawdziłem i wygląda podobnie. Nadmienie że oprócz Schuco reszta okien za podane ceny ma takie sao wyposażenie.
    Z góry dziękuje za porady. Początkujący formumowicz.

  11. #15851
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie

    azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.
    Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona. Pozdrawiam Początkujący

  12. #15852

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

  13. #15853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)
    -Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)
    -Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)
    -Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)
    -MS - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem )

    Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?
    Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.
    Dziwne to zestawienie... Tylko w jednym przypadku podałaś producenta (akurat znanego). A kto miałby wykonać 3 pozostałe wersje?
    Co to jest "ogólnie U okna"? Czy to wyliczona średnia dla wszystkich twoich okien czy jakaś liczba z kosmosu podana przez sprzedawcę?
    Dlaczego w poz. 2 i 3 przy tych samych komponentach jest inna cena i inne "ogólne U"? Co dziwne - tańsze okna mają lepsze U?
    Nie patrz na ilość komór ale pytaj o U okna - twojego konkretnego! Veka w kolorze też ma 4 komory tylko sprzedawca "zapomniał" powiedzieć.
    Budżet rozpatruj w perspektywie lat - cieplejsze okna zwrócą się szybko.
    I najważniejsze - wybierz dostawcę o sprawdzonej jakości i dobrej opinii! I to nie tylko chodzi o producenta ale przede wszystkim sprzedawcę czyli wykonawcę montażu.

  14. #15854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJS
    azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.
    Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona.
    Ciekawie piszesz... Najważniejsze założenie - 5 komór... A na stronie Vetrexu przekrój Roundline i skrzydło (białe) ma 4... Podpis mówi o 5-ciu. Ot taka ciekawostka.
    Uważasz, że nie warto mieć 3 szyb bo nawet na 1,1 skraplała się woda. Najwyraźniej nie wiesz co daje obniżenie Ug ale przy tym koniecznie chcesz "ciepłą ramkę".
    Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona.
    Kim jesteś by twierdzić, że 1,37 to wartość wystarczająca? I jak myślisz - jakie jest U wznoszonych obecnie ścian?

  15. #15855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahlus Zobacz post
    Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja.
    Jest to wykonanie prawidłowe i przeważnie najlepsze pod względem wytrzymałości jeżeli okno mocowane jest w ścianie (a nie w warstwie ocieplenia). Ważna jest tylko estetyka wykonania - śruby powinny być symetrycznie rozmieszczone i posiadać kapturki maskujące.

  16. #15856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie

    bwojtek.
    odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.
    Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę

  17. #15857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJS Zobacz post
    bwojtek.
    odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.
    Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę
    Czyli jak widzisz pomiędzy 0,28 a 1,37 jest po prostu przepaść! A jeżeli o tym nie wiesz to podpowiem, że zastosowanie 3 szyb (a także ciepłej ramki) poza polepszeniem izolacyjności praktycznie eliminuje efekt skraplania się pary wodnej na szybach. Mając wcześniejsze doświadczenie z tym problemem tym bardziej powinieneś traktować 3 szyby jako element niezbędny.

  18. #15858
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie

    o i tu po pierwsze zaskoczyłeś mni szybkościa odp. i w końcu uzyskałem jakas konkretna informacje (o której nie miałem pojecia).
    a gdybys ógł sie jeszcze wypowiedziec odnosnie mojego pierwszego postu byłbym bardzo wdzieczny, pozdrawiam serdecznie

  19. #15859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie podałeś wszystkich producentów rozpatrywanych okien (czyje to Schuco?). Bajcara odradzam (mam negatywne doświadczenia). Vertex produkuje elementy osłonowe a nie okna ale pewnie chodziło o Vetrex - to niezły producent. Pozostałych 2 nie znam.
    No a poza tym zrobił bym jednak rozeznanie za oknami 3 szybowymi o jak najlepszych parametrach termicznych. To się po prostu opłaca.

  20. #15860
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJS

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    7

    Domyślnie

    POdejrzewałem że o pozostałych dwóch producentach trudno sie będzie wypowiedzieć. Są to firmy istniejące na rnku wlkp. od około 10lat. Oczywiście chodziło mi o Vetrex. Moja pomyłka. A czy samo zastosowanie ciepłej ramki przy pakiecie dwuszybowym jest sensowne? Jaka jest Twoja rada odnośnie montażu. Wiem że są firmy stosujące taśmy tzw. ciepły montaż oraz takie które montują na samą pianę?

Strona 793 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony