dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 801 z 1568
Pokaż wyniki od 16.001 do 16.020 z 31350
  1. #16001

    Domyślnie

    witam (nie zdołałam przebrnąć przez cały wątek i nie wiem czy jest nawet sens)

    czy ktoś ma jakieś opinie o Gdańskiej Fabryce Okien?

    dziś byłam w Oknoplaście - cena mnie przytłoczyła, tym bardziej że nie zawiera parapetów i gadżetów

    a jakie parapety proponujecie do mieszkania w bloku z wielkiej płyty?
    myślałam o konglomeracie, ale straszenie toto drogie
    plastików nie chce bo teraz mam i jest koszmar

  2. #16002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeśli konglomerat jest dla Ciebie strasznie drogi to czego tak naprawdę oczekujesz? najtańszy konglomerat to 250-300 pln/mkw to za duzo?
    kup okna z papieru
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #16003

    Domyślnie

    ale może bez zgryźliwości szanowny panie

    w oknoplaście pani śpiewała mi cenami blisko 300zł za jednostkę parapetu tzn. 30x120cm, za m2 wychodziło ok. 480-720zł - i to ma być tanio?

  4. #16004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie znam cen na Pomorzu. Mazowieckie ma ceny inne, w większości niższe, wbrew pozorom. I tak nie jest to cena powalająca bo Madraperla kosztuje już 520 PLN/1mkw. Nie ma stałych cen niezależnych od kamienia z jakiego jest wykonany parapet. Są tez takie których 1mkw kosztuje i 900,- PLN
    Chcesz mieć najtaniej - pozostają okna z marketu budowlanego, parapety z płyty wiórowej i montażysta za 5PLM/ 1mb obwodu
    Sorki - ale zgryźliwy dalej będę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #16005

    Domyślnie

    dla swoich klientów też jesteś taki zgryźliwy? a może obsługujesz tylko Vipów, z pełnymi portfelami

    okna nie są tylko dla najbogatszych, ja chce mieć dobre okna w przystępnej cenie i nie chce przepłacać, bo ktoś chce zarobić



    może są tu ludzie z Pomorza, Trójmiasta, którzy mieli styczność z Gdańską Fabryką Okien?

  6. #16006

    Domyślnie

    Nawet jeśli są tu posiadacze produktów GFO to informacje mogą być trochę nieświeże. Zapytaj sprzedawcę czy nadal produkują czy tylko naklejają swój znak na produkt made in Bytów .......

    Pozdrawiam

  7. #16007
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynamonka Zobacz post
    ... ja chce mieć dobre okna w przystępnej cenie i nie chce przepłacać, bo ktoś chce zarobić
    To tak jak z Dosią.
    Niestety różnica wychodzi w praniu.

    Jak na moje oko szukasz złotego środka, ale połowa skali już Cię przeraża.
    Możesz mieć ciężko zaspokoić swoje gusta.
    Jak nie plastik, pozostaje stare dobre lastriko.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  8. #16008

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem dlaczego macie takie negatywne podejście do ludzi którzy nie szastają kasą - jacyś gorsi jesteśmy?

    ponadto, uważam że jeśli ktoś stawia DOM - w dodatku z przeznaczeniem na zawsze to jest sens inwestować nawet w najlepsze i najdroższe
    ale w mieszkaniu w wielkiej płycie, w dodatku nieocieplonej to uważam że najlepsze okna to marnowanie pieniędzy - co nie znaczy że mam wstawić byle co
    chcę wybrać opcję sensowną zarówno do warunków jak i do portfela

    a jeśli chodzi o GFO to tu się nie upieram (raczej mój mąż), ja wręcz jestem na nie
    tyle że między GFO a Oknoplstem wychodzi mi bardzo duża różnica cenowa - no i tu jest zonk

  9. #16009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    można kupić okna na kilka sezonów - jeśli mieszkanie masz sprzedać wtedy twój tok rozumowania jest teoretycznie dobry
    Jeśli maja ci te okna jednak posłużyć - sorki ale chcesz kupić towar najdroższy z możliwych. Dlaczego najdroższy? Bo po kilku latach wywalisz je na śmietnik kupując kolejne - dopiero wtedy będziesz miała zgryz i zaczniesz rozumować tak jak większość klientów co ceny szukała. Jak PVC sie nie sprawdziło to co mam wybrać? Drewno? Przecież wymieniałam drewno na PVC? Więc poradźcie proszę z czego maja mi wykonać okna. A ja wtedy zgryźliwie odpowiem - z tytanu
    Albo robisz dla siebie albo komuś kłopot chcesz zostawić kasując go za "podwyższony standard" mieszkania, oby tylko okna ci się do tego czasu nie rozsypały
    I źle odbierasz całość tematu, nikt nie uważa, że sprzedaje się okna VIPom i tylko takich na nie stać. Ale już przy cenie parapetu wyszło że chcesz za prawie darmo mieć towar co najmniej dobry - a to nie idzie w parze. Ile ten Oknoplast jest droższy? Na ilu i jakich oknach?
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 23-09-2010 o 08:12
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #16010

    Domyślnie

    a profile Aluplast brać pod uwagę?
    znacie okucia Aubi?

  11. #16011

    Domyślnie

    różnica w cenie ok. 1500zł na 4 okna - dla mnie to dużo

  12. #16012

    Domyślnie

    Jakie okna polecicie do bloku z wielkiej płyty? Blok nie jest ocieplony. Wentylacja grawitacyjna.

  13. #16013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    z nawiewnikami bądź wyciętymi uszczelkami
    Jeśli drzwi balkonowe nie są do samego sufitu (wysokość ponad 240 cm) to realnie każdy profil się nadaje - ważniejszy jest producent w takiej sytuacji niż sam profil
    Podpytaj sąsiadów - zapewne wielu już wymieniło okna - od nich najlepszą odpowiedź uzyskasz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #16014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam, w moim HS pękła szyba. Na szczęście w trakcie montażu. Pan powiedział, że musiał byc na niej jakiś naciek-stąd naprężenie i przy dobijaniu listwy maskującej-pękła. Następnego dnia pękła w drugim końcu ta sama szyba. Czy to kwestia jej niestabilności czy może pękła, bo okno źle wstawione i nowa szyba też po jakimś czasie pęknie?

  15. #16015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kolejny przykład tanich okien.
    Dziś podpisałem umowę na wymianę takowych.
    Młode bardzo młode, raptem półtora roku mają. Okno dwuskrzydłowe 1685/1635 w podziale 580/1105, i jak myślicie koledzy z branży, na czym zaoszczędził producent? Jak na razie widać tylko jedną oszczędność - a okuciach. skrzydło R ma tylko zasuwnicę !!! Niczym na dole i na gorze i od strony zawiasów (nawet docisku nie dali) skrzydło nie jest dociskane do ościeżnicy.
    A póżniej słyszy sie takie słowa - bez urazy ale zacytuje - nie bardzo rozumiem dlaczego macie takie negatywne podejście do ludzi którzy nie szastają kasą - jacyś gorsi jesteśmy?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16016
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynamonka Zobacz post
    nie bardzo rozumiem dlaczego macie takie negatywne podejście do ludzi którzy nie szastają kasą - jacyś gorsi jesteśmy?
    Tu nie chodzi o szastanie kasą, ani o fakt ile kto ma.
    Osobiście nie ma nic wspólnego z branżą okienną, ale pytałaś o radę to i swoje trzy grosze dorzuciłem.
    Jak mawiają starzy górale, kilka roków po ziemi już chodzę i doświadczenie uczy że powiedzenie:
    -"tanie mięso psy żrą" sprawdza się w każdej dziedzinie.
    Innym powiedzeniem jak najbardziej zasadnym e tym aspekcie jest:
    -"co tanie to drogie"
    Czemu drogie to już ładnie wyłuszczył jareko.
    Spójrz na na to jak buty.
    Poniżej jakiejś kwoty kupować nie warto, bo mimo że chodzić w nich się da, i nie rozlecą się po pierwszym deszczu, to jakoś dziwnie nogi się męczą dostarczając przy okazji wrażeń zapachowych.
    Nazywając rzecz po imieniu, okna śmierdzieć nie będą, ale zmęczenie materiału, tudzież braki produkcyjne wyjdą dojść szybko.
    Dla uspokojenia Twoich rozterek zapoznaj się najpierw z cała rozpiętością cenową dla Twojego przypadku, a zobaczysz, że to co teraz wydaje Ci się drogie będzie oscylować w połowie skali.
    I w ten segment powinnaś celować jeśli kupujesz dla siebie, albo jesteś na tyle uczciwa żeby kogoś w przyszłości nie wsadzić na minę.
    Życzę rozsądnego wyboru.

    Pozdrawiam
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  17. #16017

    Domyślnie

    nie bardzo wiem, co Wam nie pasuje w laminowanych płytach wiórowych jako parapety. 7 lat temu takie założyłem do mieszkania w bloku i jestem bardzo zadowolony. właśnie sprzedałem mieszkanie, nowy nabywca również nie widzi w nich czegoś złego. a do tego tanie. do wielkiej płyty idealne.
    desmear

  18. #16018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Witam, w moim HS pękła szyba. Na szczęście w trakcie montażu. Pan powiedział, że musiał byc na niej jakiś naciek-stąd naprężenie i przy dobijaniu listwy maskującej-pękła. Następnego dnia pękła w drugim końcu ta sama szyba. Czy to kwestia jej niestabilności czy może pękła, bo okno źle wstawione i nowa szyba też po jakimś czasie pęknie?
    Pękła w skrzydle przesuwnym czy części stałej? Gdzie pękła (góra, dół, bok)?

  19. #16019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    nie bardzo wiem, co Wam nie pasuje w laminowanych płytach wiórowych jako parapety
    Jeżeli nie ma wilgoci w ścianach to jak najbardziej takie parapety się sprawdzają.

  20. #16020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Pękła w skrzydle przesuwnym czy części stałej? Gdzie pękła (góra, dół, bok)?
    do wymiany - NIE KLEIĆ ))
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 801 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony