dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 806 z 1568
Pokaż wyniki od 16.101 do 16.120 z 31350
  1. #16101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jest droższa? Może dlatego że jest szara? Różnicy już teraz nie ma żadnej - poza jak widać cena u co poniektórych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #16102

    Domyślnie

    ano droższa, 3%

    a co to jest ramka historyczna?

    a lepiej brać okucia ROTO czy Winkhaus?

    jaki powinien być max wspólcz. U dla całego okna, jeżeli dla szyby jest 1,0 ?

  3. #16103

    Domyślnie

    Witam, co sadzicie o fix'e w profilu aluplast Ideal 4000
    o wymiarach szer/wys 2300/1500
    szklenie; 33.1/12Ar/4TF/12Ar/4TF

    z gory dzieki za opinie.
    Ostatnio edytowane przez M/P ; 30-09-2010 o 06:28
    pozdrawiam,
    Marcin.

  4. #16104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał M/P Zobacz post
    Witam, co sadzicie o fix'e w profilu aluplast Ideal 4000
    Sądzę, że ten fix to bohater pozytywny. Całkiem przystojny, dobrze wychowany. Ma przyjazne nastawienie do ludzi i otaczającego świata.
    Jednym słowem: o co chciałeś spytać bo zadane pytanie jest bez większego sensu.

  5. #16105

    Domyślnie

    [QUOTE=bwojtek;4323885]Sądzę, ................

    Bohater pozytywny ), hmm

    dokladniej to czy miesci sie w ryzach wymiarowych, chodzi o sztywnosc, czy szklo nie za cienkie, na taka powierzchnie????
    no i sam profil, od lat na rynku, czy solidny, czy lepiej moze cos nowszego.
    czy zmiana przestrzeni 12Ar na 14Ar znacznie zmienia cene zestawu, czy sa to minimalne roznice??
    obawa dotyczy glownie szkla 4mm na tak duzej powierzchni.
    pozdrawiam,
    Marcin.

  6. #16106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynamonka Zobacz post
    czy ktoś mi może wyjaśnić jaka jest różnica między szarą a czarną uszczelką? (oczywiście nie chodzi o kolor)
    jakie właściwości ma ta szara, że jest droższa?

    co to jest ramka historyczna? (dziś znalazłam coś takiego w cenniku Vetrexu)
    Myślę że Jareko spłycił odpowiedź A ja ją jeszcze bardzej uproszczę:
    Uszczelka naturalnei jest czarna, bo jej głównym elementem jest mieszanka gumy. Szara uszczelkma mzwyle więcej domieszek tworzywa, przez co w zimie są bardziej twarde - sztywne. Ale oczywiście technologia nie śpi i pewnie te niedogodności już wyeliminowano.
    A czemu dopłata? Bo standard jest inny i każda zmiana powoduje konieczność "mieszania" w papierach na produkcji - czytaj: pracownicy muszą się bardziej pilnować by nie zrobić pomyłki.
    A listwa historyczna? To zwykle listwka przyszybowa o specjalnie zdobionym profilu - jakiś gzymsik, zaokrąglenie. Jednym zdobi okno, innym jest zbyt odpustowo.
    W przypadku tej firmy uważaj, bo takie dodatki spowodują znaczne wydłużenie terminu realizacji (tak do 6 tygodni).

  7. #16107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Projekt - chcesz sprzedać dom, to kup okna jakiejś dobrej, znanej firmy. Po pierwsze będziesz wiedział, że kupiłeś niezłe okna, po drugie masz atut przy sprzedaży. Znana marka będzie wartością dodaną. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

  8. #16108

    Domyślnie

    Witajcie
    jesteśmy na etapie wyboru okien
    zastanawiamy się nad dwiema propozycjami:
    1.Opis okien;
    Jarbetal- profil pcv systemu GEALAN 6-cio kolorowy , o szerokości zabudowy=74mm,
    KOLOR OBUSTRONNY złoty dąb,
    - szyba zespolona jednokomorowa k=1,0 w/m2k, o budowie 4mm float/16mm +
    argon/4 mm termofloat,
    - profil zbrojony stala ocynkowaną,
    - okucie obwiedniowe winkhaus.
    8 lat gwarancja,
    Cena 11500

    2.profil BRUGMAN, okucie Winkhaus w standardzie mikro wentylacja, ciepła ramka między szybowa szyba K = 1,0
    Kolor ; Dwustronny Orzech lub złoty dąb 5-komorowy 8 lat gwarancja plus 2 lata na montaż
    Cena 11900

    Prosze doradzcie które wybrać.
    Dziękuje i pozdrawiam
    Marzena

  9. #16109
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Witam i proszę o radę, które wybrać, czy może poszukać jeszcze gdzie indziej.

    Mam wycenę okien z dwóch firm OKNOPLUS oraz M&S

    opcja 1:
    Oknoplus - 3 szbowe Profil Brugmann kl.A szer. 73mm. Okucia Winkhaus Autopilot, Okno Art-plus select thermo, kolor Montana , szklenie 40mm/U06, chowane zawiasy, ciepła ramka , klamki systemowe Hoppe, mikrowentycja w oknach RU, stopniowanie uchyłu - cena 17800,00 brutto + montaż (1600,00)
    lub
    M&S - okna Tytanowe termo , pakiet 3 szybowy, U-05/06 Profil Brugmann kl.A szer. 73mm. Okucia MACO - Multi Matci z kilkoma zaczepami antywłamaniowymi - kolor winchester
    - cena : 18.900,00 brutto + 3% dopłaty za kolor winchester = 19467,00 brutto plus montaż (2150,00)
    Opcja 2)
    Oknoplus z pakietem 2 szybowym U1,0 - 16520,00 brutto + montaż (1600)
    M&S - okna SEVENline - pakiet 2 szybowy - 15967,00 brutto + montaż (2150)
    Poradźcie proszę , w którą stronę iść. Czy przy wyborze pakietu 3 szybowego powinnam zamówić jeszcze nawiewniki? - wentylacja u mnie grawitacyjna.
    Pozdrawiam
    Beata

  10. #16110
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yasiu1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    szczerze odradzam wszystki firme Dako
    okna jak to okna, duzego porownania nie mam ale servis gwarancyjny to jakas masakra.
    Uszkodzili mi jedne skrzydlo balkonowe oraz podczas montowania ramy okiennej rama pękła. Zglosilem tę usterkę do nich rok temu, do dzis nie udalo im sie przyjechac z wymiana okien. Kiedys raz byl "serwisant" i peknieta rame chcial "skleic" preparatem do usuwania rys. PORAZKA na calej linii.
    Kiepski kontakt. Zawsze jakis problem maja, a to im sie samochod serwisowy popsuje a to costam.
    Trzymac sie od nich z daleka

  11. #16111
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzena&Przemek Zobacz post
    Witajcie
    jesteśmy na etapie wyboru okien
    zastanawiamy się nad dwiema propozycjami:
    1.Opis okien;
    Jarbetal- profil pcv systemu GEALAN 6-cio kolorowy , o szerokości zabudowy=74mm,
    KOLOR OBUSTRONNY złoty dąb,
    - szyba zespolona jednokomorowa k=1,0 w/m2k, o budowie 4mm float/16mm +
    argon/4 mm termofloat,
    - profil zbrojony stala ocynkowaną,
    - okucie obwiedniowe winkhaus.
    8 lat gwarancja,
    Cena 11500

    2.profil BRUGMAN, okucie Winkhaus w standardzie mikro wentylacja, ciepła ramka między szybowa szyba K = 1,0
    Kolor ; Dwustronny Orzech lub złoty dąb 5-komorowy 8 lat gwarancja plus 2 lata na montaż
    Cena 11900

    Prosze doradzcie które wybrać.
    Dziękuje i pozdrawiam
    Marzena
    bierz JARBETAL z Pruszkowa - porządna firma. Nowoczesny park maszynowy, technolog też z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo zaczęli produkcję drzwi wewnątrzlokalowych bezfelcowych w modnych design-ach. Szczerze powiem, że podobają mi się.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #16112
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=M/P;4323931]
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Sądzę, ................

    Bohater pozytywny ), hmm

    dokladniej to czy miesci sie w ryzach wymiarowych, chodzi o sztywnosc, czy szklo nie za cienkie, na taka powierzchnie????
    no i sam profil, od lat na rynku, czy solidny, czy lepiej moze cos nowszego.
    czy zmiana przestrzeni 12Ar na 14Ar znacznie zmienia cene zestawu, czy sa to minimalne roznice??
    obawa dotyczy glownie szkla 4mm na tak duzej powierzchni.
    statyka na 4 mm szkło o`k tylko po co Ci VSG 33.1 ? To najsłabsza szyba bezpieczna w zasadzie tylko stosowana od wewnatrz pomieszczenia w przesuwkach czy drzwiach balkonowych. Chodzi o to, że jak dziecko wpadnie w szybę a ta nie wytrzyma naprężeń to odłamki zostają na folii jak w przedniej szybie samochodowej. Charakterystykę antywłamaniową ma klasa P4A czyli szkło o budowie VSG 44.4 (9,5mm grube).

    Szerekość ramki w tym przypadku nie powinna mieć wpływu na cenę - różnice są ale groszowe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #16113

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Czy któryś z życzliwych forumowych specjalistów od okien mógłby się wypowiedzieć na temat okien firmy BAJCAR ze Słupska. Interesują mnie ich okna na profilu TROCAL 88+. Jest to profil 6 komorowy, głębokość zabudowy 88 mm. Z wkładem 2-komorowym o wartości U=0,5 cena okna jest dość konkurencyjna w stosunku do "sławniejszych" firm.

  14. #16114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pece75 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Czy któryś z życzliwych forumowych specjalistów od okien mógłby się wypowiedzieć na temat okien firmy BAJCAR ze Słupska. Interesują mnie ich okna na profilu TROCAL 88+. Jest to profil 6 komorowy, głębokość zabudowy 88 mm. Z wkładem 2-komorowym o wartości U=0,5 cena okna jest dość konkurencyjna w stosunku do "sławniejszych" firm.
    BAJCAR to jedna z najstarszych firm okniarskich w Polsce. Przyzwoity producent - średnia półka cenowa.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #16115

    Domyślnie

    [QUOTE=Charlie;4324545][QUOTE=M/P;4323931]
    statyka na 4 mm szkło o`k tylko po co Ci VSG 33.1 ? To najsłabsza szyba bezpieczna w zasadzie tylko stosowana od wewnatrz pomieszczenia w przesuwkach czy drzwiach balkonowych. Chodzi o to, że jak dziecko wpadnie w szybę a ta nie wytrzyma naprężeń to odłamki zostają na folii jak w przedniej szybie samochodowej. Charakterystykę antywłamaniową ma klasa P4A czyli szkło o budowie VSG 44.4 (9,5mm grube).

    Dzieki za odp, fajnie ze 4ka moze byc do tego fixa,
    Co do samych szyb, oczywiscie masz racje, probuje zlozyc pakiet z 33.4 na zewnatrz i 33.1 od wewnatrz, przynajmniej dla duzych przeszklen, narazonych na kontakt z przelatujacym przedszkolakiem,
    czy mozecie mi podac maksymalna szerokosc zestawu szyb dla profila Aluplastu Ideal 4000, nie moge znalezc tej info na ich stronie, a jesli sa to rozne wartosci dla szklenia w ramie i skrzydle to poprosze obie )

    z gory dzieki....
    pozdrawiam,
    Marcin.

  16. #16116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    3mm/.../3mm max. 750mm x 1500mm
    4mm/.../4mm max. 1450mm x 2400mm
    6mm/.../6mm max. 2200mm x 2400mm
    8mm/.../8mm max. 2400mm x 3000mm

    Jak widać muszą być obie szyby grubsze a nie jedna w zestawie.
    Szkło laminowane klasy P4A ( 44.4) zastępuje szkło 8mm monolityczne.
    Szkło laminowane klasy P1A i P2A (44.1 i 44.2 ) zastępuje szkło 6mm monolityczne
    Szkło laminowane 33.1 nie jest klasyfikowane na opór a odpowiednik monolitycznego ma 4mm a w szczególnych przypadkach 5mm.
    Szyba VSG 33.1 max gabaryt 1200mm x 2000mm - kłóci się to z tym co wyżej napisałem ale ten gabaryt de facto odpowiada stanowi polskich dróg. Do tego rozmiaru (1200 x 2000 ) wytrzymuje w transporcie - nie pęka na dziurach czy muldach drogowych przy max prędkości 90 km/h ciężarówki.

    W przypadku szyb 2 komorowych, hartowanych czy szkła pojedynczego trochę to inaczej wygląda.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #16117
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał M/P Zobacz post
    czy mozecie mi podac maksymalna szerokosc zestawu szyb dla profila Aluplastu Ideal 4000, nie moge znalezc tej info na ich stronie, a jesli sa to rozne wartosci dla szklenia w ramie i skrzydle to poprosze obie )
    Wielkości szyb mogą być zmienne w zależności od doboru ram ościeżnic i skrzydeł. Jeśli nie podasz precyzyjnie o jaką ramę ościeżnicy i jaką ramę skrzydła pytasz, wynik obliczeń może się zmieniać nawet do 20mm dla różnych złożeń ramy i skrzydła. Dla samych ram ościeżnic błąd będzie odpowiednio mniejszy. Radzę zajrzeć do Aprobaty Technicznej dla Aluplasta 4000 http://www.oknotest.pl/1/aprobaty_te...niczne_itb.php. Na końcu znajdziesz zwymiarowane rysunki. Reszta to już trochę wyobraźni i bardzo proste obliczenia. Jak nie chcesz tego robić, to każdy sprzedawca, przy użyciu swoich liczydeł poda Tobie odpowiedni wynik w zależności od złożeń profilowych, które sprzedaje.
    PRO QUALITY

  18. #16118

    Domyślnie

    czy MS ma w każdych oknach profil otwarty? nie produkują z zamkniętym?

  19. #16119

    Domyślnie

    Charlie, Test..............
    Dzieki za odpowiedz,
    pozdrawiam,
    Marcin.

  20. #16120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cynamonka

    Pewnie chodzi Ci o wzmocnienie stalowe.... W oknach MSline i SEVENline wzmocnienie stalowe w ramie jest otwarte, jeżeli chciałabyś zamknięte to jest to możliwe za 2 % lub 3 % dopłatą.....W oknach TYTANOWYCH wzmocnienie stalowe w ramie jest zamknięte.

    Pozdrawiam

Strona 806 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony