dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 807 z 1567
Pokaż wyniki od 16.121 do 16.140 z 31327
  1. #16121
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    www.skaikonfigurator.de

    bardzo fajna stronka producenta folii do okleinowania profili plastikowych, firmy Hornschuch, której generalnym dystrybudtorem w Polsce jest firma Lumatech. Doskonałe narzędzie dzięki, któremu mozemy dobrać kolorystykę elementów elewacjii swojego wymarzonego domku.

    Po wejściu na stronę wybieramy odpowiedni język tekstowy na podstawie flagi państwowej a następnie klikamy sobie odpowiedni element elewacji, np. okno. Wtedy po prawej stronie ekranu ukazują sie okleiny z nazwami a po lewej w powiekszeniu jej struktura i kolor na oknie.
    Jak się podoba to spisujemy nazwę okleiny i idziemy do lokalnego dystrybutora, który wpisuje ją w umowę zakupu okienek.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #16122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadargo Zobacz post
    wzmocnienie stalowe w ramie jest otwarte, jeżeli chciałabyś zamknięte to jest to możliwe
    Już to pisałem ale powtórzę: w prawidłowo zamontowanym oknie wzmocnienie w ramie nie ma żadnego znaczenia dla statyki konstrukcji! Przecież istnieją systemy bez wzmocnień w ramie!

  3. #16123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Już to pisałem ale powtórzę: w prawidłowo zamontowanym oknie wzmocnienie w ramie nie ma żadnego znaczenia dla statyki konstrukcji! Przecież istnieją systemy bez wzmocnień w ramie!
    to co ma znaczenie dla obciążeń konstrukcji stolarki otworowej - tylko montaż ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #16124
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Już to pisałem ale powtórzę: w prawidłowo zamontowanym oknie wzmocnienie w ramie nie ma żadnego znaczenia dla statyki konstrukcji! Przecież istnieją systemy bez wzmocnień w ramie!
    Chyba nie do końca się z Tobą zgadzam. To zbyt ogólnikowy pogląd. Faktem jest, że w statyce okien liczą się głównie rozwiązania konstrukcyjne dla skrzydeł i słupków, ale to co napisałeś o braku znaczenia wzmocnień w ramie ościeżnicy nie zawsze będzie prawdą, szczególnie w wypadku łączenia okien w zestawy (np. dwóch stałoszklonych witryn). Wygłoszony przez Ciebie pogląd może być dla wielu osób mylący. Sądzę, że jesteś winny forumowiczom szerszą wypowiedź na ten temat.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  5. #16125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Masz rację. Uprościłem sprawę mając na myśli ramę jako część okna bezpośrednio mocowaną do muru. W przypadku łączenia okien w zestaw miejsce połączenia powinno być przeliczone pod kątem obciążeń i wzmocnienie jest tak jak najbardziej wymagane (bardzo często nie wystarczy w takim przypadku samo połączenie ościeżnic ale potrzebny będzie jeszcze łącznik statyczny.

  6. #16126
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Przecież istnieją systemy bez wzmocnień w ramie!
    Wydaje się celowym, aby forumowicze dowiedzieli się, że na razie istnieje tylko jeden system kształtowników okiennych, w którym w ogóle nie wykorzystuje się wzmocnień wykonanych z metalu – stali lub aluminium. Nie ma ich ani w ramach ościeżnic, ani w ramach skrzydeł. Ten system, to Energeto – firmy Aluplast. W tym systemie kształtowników wzmocnienie stalowe zostało zastąpione specjalnymi „usztywnieniami” z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed produkowanego przez BASF-a. Usztywnienia znajdują się zarówno w ramach ościeżnic, jak i w większości kształtowników ram skrzydeł. Niezależnie od tego, Energeto to także jedyny system, w którym nie ma innej możliwości zaszklenia skrzydła jak tylko w technologii „wklejanej szyby”. Można powiedzieć, że na dzisiaj, Energeto, to najnowocześniejsze i najmniej konwencjonalne okienne rozwiązania techniczne, w których zdecydowanie większy nacisk kładzie się na polepszenie przenikalności cieplnej okien niż możliwość tworzenia jakichś konstrukcji o ponad standardowych gabarytach. Myślę, że Aluplast jest konsekwentny w tym co robi od dawna, bo Energeto jak nic kojarzy mi się z ideą Volkswagena. Dobre osiągi i umiarkowana cena bez aspiracji do mówienia o tym że to ósmy cud świata. (Choć ma rozwiązania naprawdę wyjątkowe, jak choćby wyraźna przestrzeń montażowa dla śrub w kształtownikach ram ościeżnic)

    Drugi z systemów bez wzmocnień, to Geneo – firmy Rehau. Tu już sytuacja jest bardziej skomplikowana. Geneo może być całkowicie bez wzmocnień, może mieć uzbrojone tylko niektóre elementy konstrukcji, ale może być i z kompletnymi wzmocnieniami stalowymi. W zależności od ilości stali w kształtownikach będziemy otrzymywali albo lepszą przenikalność cieplną, albo możliwość tworzenia większych konstrukcji. Naprawdę „duże okna” o wymiarach raczej katalogowo niedostępnych w innych systemach kształtowników można w Geneo tworzyć jedynie z zastosowaniem wzmocnień stalowych i technologii wklejanej szyby.

    Bardzo możliwe, że już pojawiły się kolejne podobne z założenia do Geneo systemy okienne bazujące również na hybrydowej możliwości stosowania lub niestosowania wzmocnień w zależności od pożądanego parametru przenikalności cieplnej i gabarytów okna. Jedno co pewne, to na rynku coraz więcej systemów kształtowników, w których statykę skrzydła można uzyskiwać dzięki technologii wklejania szyb, a to podstawowy krok do ograniczania roli wzmocnień. Oprócz wspomnianych Energeto i Geneo podobne rozwiązania można odnaleźć u Gealana (STV), Brügmanna (Bluevolution) czy Profine (seria 88+).

    Problem dla nas klientów w tym wszystkim taki, że dla przeciętnego sprzedawcy okien opanowanie podstawowej wiedzy o oknach w „starych” technologiach okazywało się być nie do przejścia, a co będzie teraz? Jak do tego dodać ułatwienia dla producentów z „badaniami kaskadowymi” to ja czarno widzę los niektórych inwestorów. „Strach się bać”, jakie „techniczne” opowieści pojawią się w punktach sprzedaży. Szeherezada przy nich, to Pikusiowa.

    Mam nadzieję, że forumowicze wybaczą moje gadulstwo okienne

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 02-10-2010 o 17:47
    PRO QUALITY

  7. #16127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dla mnie rama = ościeżnica a skrzydło to skrzydło. Kolejny system bez wzmocnienia w ościeżnicy/ramie to Sunline:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sunline..jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	25445

  8. #16128

    Domyślnie

    Wpiszcie w Google słowo Aluplast. I co się wyświetli jako nr 1? To się nazywa progresywna reklama.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  9. #16129
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    czym tu sie podniecac
    Profile bez usztywnien.
    Odkrywane jest to i uznawane jako rewelacja co juz kiedys bylo.
    Profile TROCAL a u nas POLTROCAL - 30-ci lat temu - nie bylo wzmocnien.
    Natomiast dyskusyjne jest czy ramy musza miec wzmocnienia - montaz sie klania - czestokroc tragiczny.
    No i te okna kolorowe - na sloneczku potrafia sie powyginac ze hej.

  10. #16130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Chrisowaty u mnie wyświetla się strona główna Aluplasta i dziwiłbym się gdyby miało być inaczej Myślę, że po wpisaniu nazwy dowolnej firmy nr 1 na liście wyszukiwania to strona domowa tej firmy.

    bwojtku jeśli mowa wyłącznie o ramie ościeżnicy to przyznaję o sunline zapomniałem mea culpa.
    PRO QUALITY

  11. #16131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    Wpiszcie w Google słowo Aluplast. I co się wyświetli jako nr 1? To się nazywa progresywna reklama.
    Chyba nie odróżniasz wyników wyszukiwania od reklam adwords google

  12. #16132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    czym tu sie podniecac
    Profile bez usztywnien.
    Odkrywane jest to i uznawane jako rewelacja co juz kiedys bylo.
    Wiesz... Pierwszy Comet też nie okazał się strzałem w dziesiątkę co jednak nie podważa doskonałości obecnych pasażerskich jet-ów.

  13. #16133

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Chyba nie odróżniasz wyników wyszukiwania od reklam adwords google
    Przecież napisałem, że to reklama.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  14. #16134

    Domyślnie

    chyba jest duzo podobnych tematów w innych wątkach i wystarczyło by je przeczytac ale po co jak mozna robic nowee skoro FM to forum społeczne
    tak jak poprzednik powiedział lepiej kupic dobre i sprzedac lepszy dom niz klient ma wejsc zobaczyc sztuke i kupic tymbradziej ze pewnie ktos bedzie myslał długo nad kupnem domu i zwracał uwagi na szczegóły wiec lepiej kup dobre powiesz jakie sa on wejdzie na forum przeczyta ze rzeczywiscie mówiłes prawde o tym ze okna sa energooszczedne itd itp i bedzie to plus dla ciebie
    najczesciej wymieniana czołowka
    jezierski
    oknoplast
    i chyba MS

  15. #16135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Xena5

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Trudny wybór

    Witam wszystkich forumowiczów. Jesteście niesamowici, Wasza wiedza na temat okien i nie tylko jest dla mnie nieziemska. Potrzebuje waszej pomocy w wyborze okien.
    Mam dylemat ponieważ juz zdecydowany byłem na Oknoplast , ale przejeżdżając kolo jednego domku bardzo spodobały mi sie okna i okazało sie że są innej mniej znanej firmy Pagen.
    Mam 12 Okien ( w tym 3 balkonowe) Założenie : Kolor obustronny złoty dąb, szprosy złote 8mm, Pięciokomorowe( dwie szyby) , ciepła ramka .
    Oto wyceny;
    1. Fima Oknoplast profil veka ( orion plus lub rubin plus) ,okucia Maco. --Cena 13,500 PLN
    2. Firma Pagen , Lokalny producent , Profil Brugmann AD Arte, okucia -Winkhous--Cena 10,300 PLN
    Rożnica w cenie to 3,200 PLN-dosyć sporo.
    Nadmienię że te z Pagena na tak zwane "oko" równie bardzo podobają mi się co z Oknoplastu a nawet ciutke bardziej. Z drugiej strony Oknoplast sprawdzona jakość , ale ta różnica w cenie .Nie wiem co mam zrobić. Liczę na wasza pomoc i cenne porady.
    Z góry dziękuję
    Xena

  16. #16136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    znam PAGEN - porządna firma.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #16137
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Project-M
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-178
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    chyba jest duzo podobnych tematów w innych wątkach i wystarczyło by je przeczytac ale po co jak mozna robic nowee skoro FM to forum społeczne
    tak jak poprzednik powiedział lepiej kupic dobre i sprzedac lepszy dom niz klient ma wejsc zobaczyc sztuke i kupic tymbradziej ze pewnie ktos bedzie myslał długo nad kupnem domu i zwracał uwagi na szczegóły wiec lepiej kup dobre powiesz jakie sa on wejdzie na forum przeczyta ze rzeczywiscie mówiłes prawde o tym ze okna sa energooszczedne itd itp i bedzie to plus dla ciebie
    najczesciej wymieniana czołowka
    jezierski
    oknoplast
    i chyba MS
    Dzieki za porade

  18. #16138

    Domyślnie

    Na bazie moich osobistych doświadczeń odradzam Jezierskiego.

    Tu nawet nie chodzi o samą jakość okien a obsługę reklamacyjną.

    Zbili w fabryce jedną szybę, więc na "dzień dobry" była wada. Wymiana miała mieć miejsce pod koniec sierpnia (miesiąc po montażu!). Po dziś dzień mam tekturę zamiast szyby.

    Zwodzenie, obietnice, podawanie kolejnych niedotrzymywanych terminów.

    Jak za taką cenę to po prostu żenada.

  19. #16139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z fabryki przyjechała zbita szyba? Trzeba nieźle naciskać każdego producenta by to chciał zrobić.
    Obstawiam, że szyba jest od dawna u sprzedawcy tylko czeka na wymianę.

  20. #16140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin czasem tak bywa jak produkcja napięta i terminy gonią lub jak ostatnimi czasy lekko sie przedłużają z przyczyn od Fabryki niezależnych
    Masz wyjście - albo zrobić klientowi dobrze i nie wstrzymywać go z pracami montując okno ze zbita szyba albo... albo czekać aż będzie szyba
    Też wydaje mi się że szyba jest u sprzedawcy i on czasu nie ma lub chęci. Rzadko kiedy serwis jest angażowany w takie sprawy.
    Natomiast śmieszny jest sam wydźwięk tego postu. Ale cóż... handluję Jezierskim i nie mam prawa go komentować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 807 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony