dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 810 z 1568
Pokaż wyniki od 16.181 do 16.200 z 31360
  1. #16181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i jeszcze jedno - ja naprawdę jestem tu z przyjemności pomagania innym w miarę swej wiedzy
    Nie siedzę tu cały czas, mam co robić i nie zawsze mogę od razu zareagować, czasem coś przeoczę i nie odpowiem
    Przepraszam jeśli zawodzę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #16182

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    (...)to raczej dilerzy olewaja sprawe i jak nie przyjdziesz dwa trzy razy to maja to gdzies dopiero jak pogrozisz sadem itd to cos łaskawie zrobia.
    napewno Oknoplast Jezierski M&S czy inni maja w swoich szeregach dilera który gdzies dał plame i sie teraz na forum pojawiaja takie posty (...)
    ketiw86 aleś się uparł na tego dealera...
    Postaram się wytłumaczyć jak to wyglądało, mam nadzieję, że rozwieje to twoją niestety mylną wizję sytuacji.
    Schemat wyglądał tak:
    Telefon ode mnie do Dealera --> Tłumaczenie, że to fabryka zawiniła i ona będzie realizować reklamację i że przekaże aby ze mną się skontaktowali --> po paru godzinach telefon od Pani z Jezierskiego z obietnicami i deklaracjami.

    i tak w kółko.

    Po jednym z moich kolejnych telefonów po niedotrzymanym terminie Pani z Jezierskiego wręcz poprosiła mnie abym już więcej nie męczył dealera bo on niczemu nie jest winien, że zbita szyba to była ICH wina i to ONI będą realizować reklamację.

    Też na początku uważałem, że skoro dealer był stroną w transakcji to on jest moim punktem kontaktu, ale po opisanych powyżej doświadczeniach doszedłem do wniosku, że będę kontaktował się już bezpośrednio z osobą z Jezierskiego realizującą reklamacje skoro dealer jest wyautowany z procesu reklamacyjnego i sam Jezierski to usankcjonował

    Oczywiście gdybym mógł się skontaktować, bo jakoś nigdy nie udało mi się dodzwonić bezpośrednio do tej Pani (tzw. głuchy telefon), reakcja była tylko na kontakt mailowy lub jak opisałem wcześniej przez dealera, dlatego pisałem w jednym z poprzednich postów, że wolałbym już aby to jego ludzie zbili tą szybę, bo z nim kontakt miałem dobry i zapewne szybciej bym doczekał się wymiany (jak trzeba było coś poprawić w bramie garażowej którą też mi montował to serwis przyjechał w przeciągu 2 dni).

    Przy okazji, mam wyznaczony nowy (kolejny) termin montażu, zobaczymy... Podobno tym razem to już "na mur beton"

  3. #16183

    Domyślnie Urzędowski - ostrzegam

    Cytat Napisał yasiu1 Zobacz post
    szczerze odradzam wszystki firme Dako
    okna jak to okna, duzego porownania nie mam ale servis gwarancyjny to jakas masakra.
    Uszkodzili mi jedne skrzydlo balkonowe oraz podczas montowania ramy okiennej rama pękła. Zglosilem tę usterkę do nich rok temu, do dzis nie udalo im sie przyjechac z wymiana okien. Kiedys raz byl "serwisant" i peknieta rame chcial "skleic" preparatem do usuwania rys. PORAZKA na calej linii.
    Kiepski kontakt. Zawsze jakis problem maja, a to im sie samochod serwisowy popsuje a to costam.
    Trzymac sie od nich z daleka
    Ja z kolei, już od ponad roku walczę z drzwiami wewnętrznymi produkcji Urzędowski. W sierpniu 2009 zapłaciłem za dostawę i montaż 7 drzwi wewnętrznych. Po kilku miesięcznym opóźnieniu dostawy, drzwi zostały zamontowane. Jeden komplet drzwi-futryna są w złych wymiarach (wracają do fabryki). Do kolejnych brakuje opasek. Szybki w 4 skrzydłach „dzwoniły”, reklamacja, oczekiwanie na reakcję i w końcu kolejne drzwi wróciły na produkcję. Ponowny montaż, ale to już początek wakacji 2010. Wszystko jest nareszcie OK. Po powrocie z wakacji okazuje się że troje drzwi się już nie zamyka a kilka kolejnych zamków także przestało ryglować przejście. Zamki to oczywiście najmniejszy problem, ale futryny zmieniły kształt tak, że skrzydło drzwi przestało się w niej mieścić. Reklamacje, oczekiwanie na reakcję. Przyjeżdża serwis i stwierdza, że nie może nic zrobić. Pisemna reklamacja, przyjęte zgłoszenie, miesiąc temu. Brak reakcji. Telefonuję do „Urzędowskiego” na Prymasa 1000’lecia w Warszawie. Zdziwienie: „nikt nie przyjechał?, to już miesiąc?”.
    I tak to wygląda. Kto chce coś kupić w firmie „Urzędowski” powinien mieć świadomość że sprawy mogą się przeciągnąć o ponad rok bez nawet zarysowanego terminu ich zakończenia.
    Tolek

  4. #16184

    Domyślnie

    Ja z kolei, już od ponad roku walczę z drzwiami wewnętrznymi produkcji Urzędowski. W sierpniu 2009 zapłaciłem za dostawę i montaż 7 drzwi wewnętrznych. Po kilku miesięcznym opóźnieniu dostawy, drzwi zostały zamontowane. Jeden komplet drzwi-futryna są w złych wymiarach (wracają do fabryki). Do kolejnych brakuje opasek. Szybki w 4 skrzydłach „dzwoniły”, reklamacja, oczekiwanie na reakcję i w końcu kolejne drzwi wróciły na produkcję. Ponowny montaż, ale to już początek wakacji 2010. Wszystko jest nareszcie OK. Po powrocie z wakacji okazuje się że troje drzwi się już nie zamyka a kilka kolejnych zamków także przestało ryglować przejście. Zamki to oczywiście najmniejszy problem, ale futryny zmieniły kształt tak, że skrzydło drzwi przestało się w niej mieścić. Reklamacje, oczekiwanie na reakcję. Przyjeżdża serwis i stwierdza, że nie może nic zrobić. Pisemna reklamacja, przyjęte zgłoszenie, miesiąc temu. Brak reakcji. Telefonuję do „Urzędowskiego” na Prymasa 1000’lecia w Warszawie. Zdziwienie: „nikt nie przyjechał?, to już miesiąc?”.
    I tak to wygląda. Kto chce coś kupić w firmie „Urzędowski” powinien mieć świadomość że sprawy mogą się przeciągnąć o ponad rok bez nawet zarysowanego terminu ich zakończenia.
    Tolek

  5. #16185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joan8 Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie - wymyśliłam sobie, aby szerokie wyjście na taras składało się z 4 skrzydeł i aby najpierw można było otworzyć dwa wewnętrzne skrzydła, a w razie potrzeby również pozostałe dwa zewnętrzne skrzydła po wcześniejszym zwolnieniu blokady (jeżeli nie jasno to przedstawiła, co jest wysoce prawdopodobne, - proszę o sygnał). Widziałam takie rozwiązanie w Rzymie, oczywiście inny klimat, inny ciężar skrzydła.
    Tak z opisu wygląda mi ta konstrukcja na harmonijkę w układzie 4.2.2 (czyli cztery skrzydła, po dwa otwierane na boki). Tylko nie jestem pewien czy to możliwa opcja - nie widziałem takiej, a katalog z okuciami mam gdzieś schowany w trakcie ostatniego porządkowania

  6. #16186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Panowie branżowcy - stroi się nowy gracz w plastiku - olbrzymia firma to będzie - wiosna 2011
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #16187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    A co? strajkujący dobroplast chce ktoś wykupić?
    Charlie, nowy gracz nie zmieni sytuacji przeciętnego Klienta. Nikt nie zmieni z miejsca ogromu oferty, nie wyszkoli montażystów i sprzedawców itp. Forum dalej będzie potrzebne.

  8. #16188
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Charlie - dobre nie moze byc tanie.
    Podam niesmiertelny przyklad mojego samochodu.
    Przez dwa lata bez mala nie zagladalem pod pokrywe silnika - tylko tyle by dolac plynu do spryskiwacza.
    Po dwu latach zorientowalem sie ze nie mam ubieglorocznego przegladu i wymiany oleju.
    Jezdze tak od czterech lat.

  9. #16189
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    dobroplast pada bo chyba reklamacje go wykonczyly

  10. #16190
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko - twoj sen chyba sie zrealizuje

    http://forum.zambrow.org/strona.php?...wo=3&id=108275

    potentat w bublach [cos wiem oj wiem] pada powoli

    profile klasy C - znasz cos takiego ???

  11. #16191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchełku, moje sny to koszmary, gdy dotykają branży, a że ostatnimi czasy okna mi się śnią po nocach.... echhh.... szkoda gadać
    Profil klasy C?
    Jasne że wiem, 90% rynku wymiany okien na tym badziewiu jedzie.
    Hmmmm... i jak sobie czasem pomyśle to nawet mi tych ludzi co kupują te okna nie żal.
    Ale co się dziwić - CCC to slogan naszych czasów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #16192

    Domyślnie

    nie napisałes tego tak dołkadnie wczesniej dlatego tak odpowiedziałem iz w 99%to producencji nie maja nic do reklamacji
    i o to mi tylko chodziło .
    co do moich wypowiedzi to od niedawna jestem posiadaczem okien jezierskiego i ciesze sie iz podjełem taki wybór bo widze róznice
    chodziło mi o stabilny profil okna i jak przyjechali montowac to sam osobiscie sprawdzilem iz okno naprawde jest B.stabilne itd
    jestem zadowolony z dilera z Zielonej Góry i ogólnie z firmy.
    wybór był napewno trudny ale zaryzykowałem po przeczytaniu tomów FM
    teraz nie załuje mam ładniuskie okienka i spokój
    (odpukałem zeby nie zapeszac)
    i współczuje ci ze akurat trafił ci sie taki babol a pewnie terminy reklamacji sa takie bo tak jak było juz wczesniej mówione sa problemy z terminami i sie wydłuzyły
    ale przypomne jeszcze raz wypadek sasiada który brał okna z oknoplastu
    firma przyjechała montuja taras z dwoma naswietlami po bokach wszystko ładnie pieknie tylko skrzydła przy próbie zamkniecia okazały sie za małe i co teraz ?
    sasiad został na 4tygodnie z otwartym domem , teraz to jest problem
    wiec całe szczescie ze masz płyte w oknie
    nie mam nic do oknoplastu ale taka firma raczej powinna juz te platinium jak poprawiac to poprawic dobrze a oni szału nie zrobili
    ale reklama musi chwytac

  13. #16193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    dzisiaj byłem oglądać dom pod Łodzię do sprzedania - dotychczasowi właściciele nie mają na spłatę kredytu - oczywiście okna jednego z najtańszych producentów okien plastikowych. Bardzo niska cena za nieruchomość z dosyć ładną działeczką. Coraz więcej takich kryzysowych ofert można znaleźć.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #16194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charie, ile to chałup straszy bez okien, bez dachów, z murami porastającymi już mchem i także na sprzedaż, nawet zastanawiam sie nad jedną chałupą ale przeraża mnie jej stan - w sumie chyba trzeci rok bez pełnego zadaszenia no i cena - przesacowany
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #16195
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witajcie.
    Chciałbym zasięgnąc opinii o producentach okien i komponentów do nich. Niestety nie jestem w stanie przeczytać całego forum i tych kilkuset stron.
    Dostałem wycenę na okna z profilem veka Alphaline 90+ za 32m2 15000tys z haczykiem w tym 2 okna tarasowe (2 i 4 skrzydłowe) i 3 stałe jednoskrzydłowe o wys 2185mm oraz szerokości skrzydła 865mm. 5 okien ma mieć rozmiary 1435 x 1465mm i 4 okna 865 x 835mm. dodatkowo jeszcze 1435 x 1100mm Szyby oczywiście z argonem 2 komorowe o ug=0,7 okucia winkhaus autopilot. Okien ma być w sumie 32m2.
    Producent okien to Plastico z Kołobrzegu (Amberline) - zmienili nazwę bądź właściciela.
    A więc parametry:
    profil Veka alphaline (deklarowany u=1,0) ,
    szyba glaspol lub press-glass (trójszybowa uw=0,7 -argon, uw=0,4 krypton - chyba naciagnięcie lekkie),
    okucia winkhaus autopilot.
    Całe okno ma mieć Uw=0,7 dla kryptonu i 0,8 dla argonu . to też chyba naciągnięcie.
    Proszę o opinie na temat producentów szyb (glasspol i press-glass). Winkhaus autopilot ma być zastąpiony activpilotem albo już jest zastępowany, lecz niestety nie mam wiadomości na temat sprawowania się tego okucia.
    Sam profil veka alphaline nie jest chyba taki zły - ocieplenie pianką w środku podobne do tego jakie stosuje rehau.
    Dziękuję z góry za okazaną pomoc.

  16. #16196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    looseblus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wwy
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wjaz Zobacz post
    Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
    Odsyłając jeszcze do obrazka:



    Czy cała duża powierzchnia musiałaby być HS-em?
    Może warto np. dać HSa o długości 4,5m a całą resztę zrobić w zwykłym okiennym profilu? (bo kasa, kasa, kasa!)
    Podejrzewam że niezbyt by to dobrze wyglądało. Ale może nie będzie problemu żeby w profilu okiennym zrobić tę drugą, mniejszą część?
    1. Będzie problem z połączenie tego tworu.
    2. Profile okienne PVC dostarczane są w sztangach 6m, więc max HS do 5m słyszałem, że komuś zrobiono 5,6 m ale to podobno max.
    3. Przemurować otwór lub przeprojektować budynek.
    z tym projektowaniem to taki joke był
    4. Masz taką dziurę w ścianie i mówisz kasa! Coś mi nie PASI.
    5. hs nie jest zbyt ciepły nie wiem czy ci mówiono

  17. #16197
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    do rkowal79:
    Glaspol Saint-Gobain i Press-Glas to czołowi producenci szyb zespolonych w Polsce - parametry U szyb z argonem i kryptonem nie są naciągane i firmy te posiadają stosowne certyfikaty ISiC uwiarygadniające.
    Parametry U okien są wyliczane z odpowiednich wzorów dostępnych studentom Poltechnik chyba na 2 roku a dla reszty zaaplikowane w formie algorytmów do odpowiednich programów komputerowych dostępnych juz w necie - wyliczenia te robi się min. na bazie współczynników U odpowiednich komponentów uzywanych do produkcji okien.

    Dziwię się, że masz tego typu dylematy.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #16198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    HS z dużymi przeszkleniami ma Uw bardzo niskie więc nie można powiedzieć że "nie jest zbyt ciepły"
    HS o wymiarach 560/230 w podziale 2/2 z szybą k=0,5 ma Uw=0,8
    Można wykonać jeszcze szersze zabudowy otworu
    Program firmowy Schuco przyjmuje maksymalna szerokość 10 metrów w podziale 4/4 gdzie po bokach są fixy zaś w środku dwa skrzydła rozsuwane na boki (dla przykładu Uw=0,82)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #16199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...Dziwię się, że masz tego typu dylematy.
    Teorie spiskowe w tym roku mają wyjątkowe wzięcie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #16200

    Domyślnie

    Cytat Napisał looseblus Zobacz post
    1. Będzie problem z połączenie tego tworu.
    2. Profile okienne PVC dostarczane są w sztangach 6m, więc max HS do 5m słyszałem, że komuś zrobiono 5,6 m ale to podobno max.
    3. Przemurować otwór lub przeprojektować budynek.
    z tym projektowaniem to taki joke był
    4. Masz taką dziurę w ścianie i mówisz kasa! Coś mi nie PASI.
    5. hs nie jest zbyt ciepły nie wiem czy ci mówiono
    Ja niedawno otrzymałem od jednego z producentów okien zdjęcia drzwi HST o szerokości 5,9 m. Dwa przedostatnie zdjęcia na stronie http://aluplast.com.pl/index.php?mod...15&galeria=315

Strona 810 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony