dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 866 z 1568
Pokaż wyniki od 17.301 do 17.320 z 31350
  1. #17301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmm.... producent, który wchodzi na rynek polski z produkcją od kilku lat na rynek niemiecki, a dzięki zasileniu dealerami Jezierskiego podejrzewam, że niebawem będzie w ścisłej czołówce i będzie o nim coraz głośniej
    Produkuje nas Schuco,okuciach WInkhausa, szybach z Efectora Kielce - produkt dobry, wykonanie także.

    amigo - dziękuję za miłe słowa pod moim adresem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #17302

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    hmm.... producent, który wchodzi na rynek polski z produkcją od kilku lat na rynek niemiecki, a dzięki zasileniu dealerami Jezierskiego podejrzewam, że niebawem będzie w ścisłej czołówce i będzie o nim coraz głośniej
    Produkuje nas Schuco,okuciach WInkhausa, szybach z Efectora Kielce - produkt dobry, wykonanie także.

    amigo - dziękuję za miłe słowa pod moim adresem
    To to teraz sprzedajesz? Jakościowo jak to wygląda w porównaniu do Jez....

  3. #17303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sprzedaję w dalszym ciągu Schuco od producentów gwartantujących dobrą jakość wyrobu finalnego i rozsądne terminy realizacji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #17304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    hmm.... producent, który wchodzi na rynek polski z produkcją od kilku lat na rynek niemiecki, a dzięki zasileniu dealerami Jezierskiego podejrzewam, że niebawem będzie w ścisłej czołówce i będzie o nim coraz głośniej
    Produkuje nas Schuco,okuciach WInkhausa, szybach z Efectora Kielce - produkt dobry, wykonanie także.

    amigo - dziękuję za miłe słowa pod moim adresem
    Czyli produkt tylko "dobry", czy aż "dobry"... pytam po prostu czy stosujesz kryterium "bardzo dobry"?

  5. #17305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    o raaaany
    to powiem inaczej - co najmniej tak dobry jak Jezierski - tak lepiej? Czy może skala ocen jak w szkole? Tylko czy za moich czy teraźniejszych czasów ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #17306

    Domyślnie

    ciekawe te wartości Uw w tym platinum evo imo jak dla mnie troche przesadzone, ale w sumie strona www wszystko przyjmnie a że to się będzie miało nijak do rzeczywistości to już nie jest takie ważne

  7. #17307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    o raaaany
    to powiem inaczej - co najmniej tak dobry jak Jezierski - tak lepiej? Czy może skala ocen jak w szkole? Tylko czy za moich czy teraźniejszych czasów ?
    Dużo lepiej

  8. #17308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    slaku - nie dziw się że coraz więcej firm głupoty publikuje by przyciagnąć klientów za wszelką cenę
    Ale wiesz... słowa nie są tak straszne jak przyjmowanie do realizacji konstrukcji które może i gwarancję wytrzymają ale później się rozsypią w pył
    A klient jako podstawowy argument w dyskusji podejmuje temat tego, że konkurencja nie tylko wykona ale także da gwarację
    Stąd balkonyw łuku i w kolorze 180/250 z gwarancją
    Stąd coraz modniejsze HS-y o wysokościach 250 w kolorze i 290 białe.
    Lub ostatni kwiatek - architekt narysowal okienko 360/180 w podziale na 2/2 i klient pojac nie może ze tego sie nie da wykonac bo w PVC jednoskrzydlowe okienko nie moze przekroczyc szerokosci 150 cm - czyli w tym wypadku maksimum 300 wiec o 60 za mało od wizji architekta
    I jak tu takiemu wyjaśnić to i owo?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #17309
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artom1

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Wrocław - naprawdę dobra firma z oknami

    Jeśli szukacie firmy z oknami w okolicy Wrocławia, zajrzyjcie koniecznie do firmy Lakbud przy ul. Robotniczej we Wrocławiu.

    Jestem jej klientem i po przeanalizowaniu 6-ściu innych wycen na stolarkę okienną do mojego domu ( Oława k. Wrocławia ) wybrałem właśnie ich. Nie zdecydowała nawet cena, która także była najkorzystniejsza - bo nieznacznie. Atmosfera w jakiej dokonuje się wyboru, profesjonalizm, bardzo kompetentni doradcy ( szczególnie polecam p. Agnieszkę) i doświadczenie, to jest to co mnie przy nich zatrzymało. Nie żałuję !!

    Zamówiłem okna Jezierskiego z szybami antywłamaniowymi P-4. Wymiarowanie bezwzględnie dokonuje sam szef (nie ma wyjątków, bo jak twierdzi: " W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na pomyłki").

    A teraz najciekawsze : KOLOR. Jak wiadomo dwie najważniejsze rzeczy w domu (z zewnątrz) dla naszych kobiet, to kolory dachówek i okien. Nie było nas wtedy w Polsce i o wszystkim musieliśmy zdecydować telefonicznie i internetowo.
    To, z jakim zaangażowaniem zajęli się naszym problemem doboru kolorów okien do dachu (lub jak kto woli: dachu do okien) jest godne niekłamanego UZNANIA.
    Sami jeździli do hurtowni po wybrane przez nas dachówki, w swojej siedzibie robili zdjęcia (przy różnym oświetleniu i odległości) kilku wersji kolorystycznych ram okiennych z w/w dachówkami i przesłali nam na skrzynkę e-mail zestawienia. Nam pozostało tylko zadzwonić do Lakbud ze wskazaniem koloru okien, a do hurtowni z kolorem dachówek. FENOMENALNE.
    Nadmieniam, że cała ta operacja była dokonywana jeszcze przed podpisaniem umowy, czy wpłaceniem jakiejś zaliczki !!

    Montaż - jeśli ja mogę to ocenić - PRFESJONALNY. Jeszcze przed podpisaniem umowy przeanalizowałem dziesiątki forum "muratora" i inne, w temacie techniki poprawnego (ciepłego także) montażu okien i nie omieszkałem wypytać o to i owo ( że niby jestem taki mądry ) w salonie przy Robotniczej. Okazało się, że montarzyści są z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech (gdzie rzekomo uzyskiwali szkolenia i certyfikaty na ciepły montarz okien) i Polsce.Nie byli zaskoczeni moimi pytaniami i - o dziwo - mieli na każdy temat dużo więcej, niż ja, do powiedzenia. USPOKAJAJĄCE. Do montarzu używali materiałów z najwyższej półki, np. pianki Illbruck w standardzie.
    Efekt jest fantastyczny!


    Wiem, że ta informacja wygląda na wyssaną z palca kryptoreklamę, ale przysięgam, że ta bajka wydarzyła się naprawdę.
    Po prostu, chcę się z Wami podzielić wiedzą o firmie, której można zaufać. Jeśli ja skorzystałem, to co mi szkodzi, aby ktoś jeszcze poczuł się dobrze przy kupowaniu tak ważnej rzeczy jak okna do swojego domu.

    Zamontują mi jeszcze rolety, które według obietnicy pracowników Lakbud (i mojego logicznego myślenia) nie będą tworzyły mostka !?!

    pozdrawiam i życzę trafnych wyborów,
    Tomasz

  10. #17310

    Domyślnie

    sam to widzę po producentach, mam kilku w ofercie i czasami jak wysyłam zapytanie o wycene konstrukcji nietypowej np. łuku to widze sam jak niektórzy przeginają.

    No i standard z niektórymi klientami jak pisałeś, naczyta sie "wiarygodnych" info na necie, posłucha niektórych handlowców i wychodzą takie jaja

    no ale za kilka lat bedzie co wymieniać

  11. #17311

    Domyślnie

    Czy ktoś się orientuje jak to jest z tymi oknami oknoplast platinium bądź platinium evo. chodzi mi o to, że sprzedawca mówi mi że termoramka jest w standardzie tymczasem przeglądając ulotkę którą dostałem od niego jest napisane jak wół że termoramka (opcjonalnie) za dopłatą. Komu wierzyć?


    Dostałem dziś ostateczną wycenę i wyszło 1300zł brutto więcej za okna evo. (przy 14 oknach). Raczej się skusze na te evo ze względu na niewielką dopłate.

  12. #17312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wg strony internetowej "termoramka" jest opcją. Jeżeli już zdecydowałeś się kupić te okna to zażądaj zapisu o termoramce w umowie.

  13. #17313

    Domyślnie

    chodzi mi o to, że sprzedawca mówi mi że termoramka jest w standardzie tymczasem przeglądając ulotkę którą dostałem od niego jest napisane jak wół że termoramka (opcjonalnie) za dopłatą

    moze jak robił wycene od razu wliczył ją do wyceny i stąd wziął sie "standard", jest wiele opcji zeby zwabić klienta ofertą.

  14. #17314

    Domyślnie

    no dobrze ale jak to powiadasz @slaku, że mógł ją od razu wliczyć do wyceny to przy zamówieniu i umowie powinno być to gdzieś wyszczególnione?

  15. #17315

    Domyślnie

    nie wiem jak to rozgrywa producent z krakowa ale mam kommerlinga od jego sąsiada tez z krakowa i tam np w standardzie jest ramka alu ale bez żadnej dopłaty mozna wrzucić ciepłą pcv, po prostu na stronie technicznej piszesz jaka ramka ma być. Taka sama jest zaada z innymi ze piszesz po prostu ze ramka ma byc np swisspacer kolor karmelowy i jest a ze doliczona jest jako opcja to już klient nie musi wiedzieć.

  16. #17316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    U mnie ciepła ramka jest za dopłatą (w niższym standardzie okien) ale że uznaję ją za rzecz bardzo ważną, to bez pytania wrzucam ją do ceny. Tym bardziej że kosztuje może 1-2 % ceny końcowej...
    Zapytaj sprzedawcę, zapiszcie to w umowie jeśli masz wątpliwości.

  17. #17317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witam,
    zastanawiamy się nad oknami Salamander 3D, szerokość ramy 76mm, dwie szyby, można też za dopłatą ok. 2000zł (do całości okien w budynku, powierzchnia wszystkich szyb 24m2) zamówić pakiet trzyszybowy,
    opcja to okna bluEvolution - szerokośc ramy 92mm, z pakietem trzyszybowym, parametry: Uf=1,0 W/m2K przy zastosowaniu standardowych wzmocnień stalowych.
    Chcielibysmy okna o stosunkowo niskim współczynniku przenikalności cieplnej, opcją byłoby założenie rolet zewnętrznych, które chroniłyby latem przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale koszt rolet jest duzo wyższy.
    Czy moglibyście podzielić się swoimi uwagami?

  18. #17318

  19. #17319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    looseblus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wwy
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Czy ktoś się orientuje jak to jest z tymi oknami oknoplast platinium bądź platinium evo. chodzi mi o to, że sprzedawca mówi mi że termoramka jest w standardzie tymczasem przeglądając ulotkę którą dostałem od niego jest napisane jak wół że termoramka (opcjonalnie) za dopłatą. Komu wierzyć?


    Dostałem dziś ostateczną wycenę i wyszło 1300zł brutto więcej za okna evo. (przy 14 oknach). Raczej się skusze na te evo ze względu na niewielką dopłate.
    W PLATINUM zwykłym termoramka jest w wiecznej promocji GRATIS czyli można powiedzieć że standard. W EVOLUTION szyba jest droższa. Dopłata za zwykłą 99 zł za m2 a pakiet z termoramką 149 zł za m2, oczywiście cena netto przed rabatami. Kiedy zastosujesz termoramkę w Evo mówimy o PLATINUM EVOLUTION 2 (do kwadratu). Jednak ramka wykonana ze stali szlachetnej nie jest najcieplejsza. Badania wykazały że ramka dystansowa wykonana z PVC ma lepsze właściwości termiczne. Obiektywny sprzedawca Okien z Krakowa. Pozdrawiam.

  20. #17320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i już cię lubię
    Ale przy okazji mam pytanie co do gabarytów jakie wykonujecie - często są mocno przekraczana - jak to właściwie jest? np. z gwarancją zaofiarowaliście klientowi balkon 1200/2500. Sądzę że nawet wklejenie szyby niewiele pomoże - ale miło mi będzie poznać Twoją opinię looseblus
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 866 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony