dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 881 z 1568
Pokaż wyniki od 17.601 do 17.620 z 31350
  1. #17601

    Domyślnie

    BOŻE BROŃ OD TAKICH AKCJI! przez 100 lat bym jeździł po okolicy aż bych CH..a znalazł i mu chałupę spalił!

  2. #17602
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Oplułem cały monitor.......
    Czyżbyś miał wrażenie, że towar sprzedawany przez Jareko jest zawsze najlepszy na świecie? A jak się dostawca zmienia to zawsze na lepszego? Hm... Poprawianie ideału?

  3. #17603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha wiedziałem że staruszek pluje monitor
    Stary, Staruszku kochany wszyscy dobrze wiedzą, że Adams wśród producentów na Aluplaście jak i Brungmanie to ścisła światowa czołówka i innych pod każdym względem bije na głowę - i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej (bo u mnie najniższej ceny nie uświadczysz bo dobry towar po prostu MUSI kosztować ) mieliśmy okazję kilka lat współpracować i gdybyś dowoził mi okna prosto na budowę dalej byśmy handlowali - prawda? Może przyznasz to oficjalnie

    A co do Heki - widzę i porównuję z ideałem i wyciągam wnioski

    Bwojtku - wśród znanych mi producentów na Schuco cztery lata temu jak szukałem dostawcy, nie było faktycznie lepszego od Jezierskiego. Jak widzę jest już firma lepsza od "ideału". Kiedyś może się zbiorę i wypunktuję różnice

    Świat idzie na przód i tylko krowa zdania nie zmienia - a ja krową nie jestem....
    zaraz...
    poczekaj...
    pójdę przejrzę się w lustrze....
    NIE !!!
    NA PEWNO NIE jestem krową
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #17604
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Przecież ja nawet słowem nie wspomniałem o Adamsie, jego ofercie, transporcie i Twojej z nim współpracy.
    Rozbawiło mnie parę słów w tym zacytowanym zdaniu: kilkuletnie, rynek niemiecki, nie uświadczysz.....

  5. #17605

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.
    Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...

  6. #17606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GraziaK

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    42

    Domyślnie VETREX czy OKNOPLAST????

    Witam.
    Pomóżcie co wybrać: Oknoplast - Platinum czy Vetrex (okna trzyszybowe). Ceny podobne, przenikalność w Vetrexie troche lepsza, ale mamy duże drzwi balkonowe z łukiem, więc w Vetrexie zaoferowali nam te duże łukowe od Jędraszka jedno 2850 zł brutto. Co Wy na to?

  7. #17607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia17 Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.
    Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...
    Przy takich wymiarach nie ma się co przejmować poprzeczką, tym bardziej w Oknoplaście. W pewnych sytuacjach poprzeczka może nawet bardziej przeszkadzać niż pomagać.

  8. #17608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja natomiast o nim wspomniałem gdyż bardzo sobie cenie jakość ich wyrobów jak i pewnego dyra z którym los mnie zetknął Staruszku

    Poprzeczka zapobiega w słabszych profilach przed ich odkształceniem i powstaniem "beczek" w upalne dni - zapewne nie jednemu klientowi znane zjawisko otwierania balkonu o poranku beż żadnych kłopotów i nagle w południe jedno skrzydło zawadza o drugie
    Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #17609

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Czy warto kupić Evolution, różnica w cenie 2500 zł, ale boimy się ciężaru 3 szyby i przenikalności (tak to się chyba nazywa)? W Evolution może być poprzeczka. Pomóżcie proszę, mieszkamy w Irlandii, nie ma jak na żywo obejrzeć a w maju musimy kupić okna. A może jest cos podobnego do profilu Platinium, tak łagodnie zaokrąglonego, a może i lepszego parametrowo -tylko my nie mamy jak zebrać informacji.
    Pozdrawiam cieplutko.

  10. #17610

    Domyślnie

    ary, Staruszku kochany wszyscy dobrze wiedzą, że Adams wśród producentów na Aluplaście jak i Brungmanie to ścisła światowa czołówka i innych pod każdym względem bije na głowę - i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej

    Jareko nie rob jaj jeszcze ktos w to uwierzy.

  11. #17611

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ja natomiast o nim wspomniałem gdyż bardzo sobie cenie jakość ich wyrobów jak i pewnego dyra z którym los mnie zetknął Staruszku

    Poprzeczka zapobiega w słabszych profilach przed ich odkształceniem i powstaniem "beczek" w upalne dni - zapewne nie jednemu klientowi znane zjawisko otwierania balkonu o poranku beż żadnych kłopotów i nagle w południe jedno skrzydło zawadza o drugie
    Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu
    a jakie daja ci inni ? bo sadze ze dobrze by bylo jakby ci inni choc 1,5mm dawali

    a co do Hekaplast
    prosze jareko to juz jest przykre
    czytasz czasem sam siebie ?
    bombel

  12. #17612

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia17 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Czy warto kupić Evolution, różnica w cenie 2500 zł, ale boimy się ciężaru 3 szyby i przenikalności (tak to się chyba nazywa)? W Evolution może być poprzeczka. Pomóżcie proszę, mieszkamy w Irlandii, nie ma jak na żywo obejrzeć a w maju musimy kupić okna. A może jest cos podobnego do profilu Platinium, tak łagodnie zaokrąglonego, a może i lepszego parametrowo -tylko my nie mamy jak zebrać informacji.
    Pozdrawiam cieplutko.
    Obawa nieuzasadniona, bo przecież producent daje gwarancję na taką konstrukcję, a nie jest to firma-krzak. Podobne okna ma M&S ze Słupska. pzdr

  13. #17613

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraziaK Zobacz post
    Witam.
    Pomóżcie co wybrać: Oknoplast - Platinum czy Vetrex (okna trzyszybowe). .....
    Zacytuję IVO333, który napisał o Vetrex:
    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Dobry producent, moim zdaniem niczym nie ustępuje rozreklamowanemu Oknoplastowi. A Alphaline jak najbardziej warte polecenia, oczywiście z szybą 0,5 (oferują też 0,7).
    Więcej info w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...39-Okna-VETREX

  14. #17614

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ....
    Hmmm.... 1,75mm? a co to jest? wzmocnienie? Takie wzmocnienie to niektórzy dają do normalnych okien a nie balkonów w kolorze i takich gabarytach jeśli aż takie "wzmocnienie" dają to lepiej chciej poprzeczkę albo też nieobeznany z towarem handlowiec machnął liczbę z sufitu
    To są informacje podawane przez Oknoplast: minimum 1,5 mm do 1,75 mm

  15. #17615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Dawno nie czytałem forum ale widzę się trochę działo u jezierskiego wyrazy współczucia dla handlujących. Zawsze myślałem, że to poważna firma a tu proszę taki kwiatek. Widzę, że na chwilę obecną Hekoplast to nawet więcej niż ideał chyba trochę przesłodzone.

  16. #17616
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jeszcze się nie wypowiem

  17. #17617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    Widzę, że na chwilę obecną Hekoplast to nawet więcej niż ideał chyba trochę przesłodzone.
    Poczekaj, Jareko dopiero się rozkręca.

  18. #17618

    Domyślnie

    swego czasu pytałem o dobre okna (jak większość z nowicjuszy). Stałem przed dylematem Eurocolor czy Oknoplast. Wybrałem EC.
    W środę i czwartek miałem montaż okien i się zaczęło... Najpierw wyjaśnię: jeżeli o sam montaż to nie miałem zastrzeżeń.
    Zamówiłem dwa okna z nawiewnikami (co było moim błędem), a przyjechały 4 okna z nawiewnikami - kazałem 2 okna zabrać z powrotem i wymienić na takie jakie były zamawiane. Jeżeli chodzi o nawiewniki: nie decydujcie się na te gów*o!! no chyba, że wydacie kilka ładnych stówek za sztukę na porządne nawiewniki, które po zamknięciu będą szczelne od hałasu i zimna. Te moje to jedna wielka porażka, ale świadomie zamówiłem 2 sztuki, więc nie pozostaje mi nic innego jak szczelnie zaślepić dziury pod te pseudo nawiewniki.
    Wróćmy do problemów z oknami.
    -Okienko (970 x 870) miało zarysowaną okleinę o całej szerokości profila - zwrot
    -Listwy maskujące łączniki rurowe przyjechały nie w takim kolorze
    -Klamki zamawiałem białe a przyjechały 11 białych + 7 srebrnych (kartonik zapakowany i otaśmowany przez Eurocolor)
    - w jednym oknie balkonowym (bez uchyłu) klamka podnosi się do góry. Montażysta stwierdził, że brak takiego plasticzka w dolnej części okucia)
    - "strzelające" okucie w tarasówce. Problem był w 3 sztukach, ale w 2 udało się to naprawić - problem pozostał w największej sztuce (2365 x 1460), te dwie mniejsze o wym. 2345 x 1775
    - zamawiany pochwyt i zatrzask do tarasówki - brak!
    Największy szum był o dwa okna z nawiewnikami, których nie chciałem (1470 x 1450). Właściciel (sprzedawca) osobiście do mnie zadzwonił, żeby przekonać mnie, aby te okna zostały zamontowane i zaproponował gratyfikację w wysokości 100zł od okna..... Ogarnęła mnie litość nad jego poczuciem humoru i okna wróciły na magazyn. Niestety teraz muszę czekać kolejnych 5 tyg. na niektóre okna. A miało być tak pięknie...
    Dodam, że okna na profilach Schuco CT 70 Rondo, a okucia Roto.
    Ostatnio edytowane przez Tysonq ; 27-03-2011 o 12:32

  19. #17619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Większość nawiewników nie pozwala na całkowite ich zamknięcie, pozwalają na min przepływ 5m3/h przy różnicy ciśnień 10Pa. Każda "dziura" w oknie zmniejsza właściwości akustyczne. Zastosowanie tylko 2 nawiewników jak rozumiem przy domku spowoduje, że będziesz miał je przeważnie zamknięte, na kondygnacje powinno się stosować minimum 3-4 nawiewniki, aby prędkość powietrza była równomiernie rozprowadzona. Dwie kratki przy wentylacji grawitacyjnej wyciągają 140m3/h a dwa nawiewniki przy maksymalnym otwarciu dadzą 60-70m3/h

  20. #17620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa Mal

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    co sądzicie o oknach KBE SELECT? BRUGMANN ARTe?
    dziękuje

Strona 881 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony