dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 891 z 1567
Pokaż wyniki od 17.801 do 17.820 z 31327
  1. #17801
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asia i pawel m.

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki Jarku,
    tak jak radzisz muszę się dopytać forumowiczów kto się budował w okolicach Szczecina. Może znajdzie się ktoś kto to czyta ?
    Ja jako laik jeszcze nie słyszałem o rozmieszczeniu wkrętów czy sposobach okuwania, nie więcej niż 70cm, tak?
    Ja chyba zdecyduję się na:
    http://www.framex.pl/okna-energooszc...n-plus-83.html
    Wagi okien nie sprawdzę, ale jeśli mógłbyś sprawdzić ten link i dać info zwrotne, będę bardzo wdzięczny.
    Jeszcze raz dzięki za poradę.
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie "języka" wśród innych, budujących się na Twoim terenie - oni prędzej mogą powiedzieć coś o lokalnym producencie.
    Ważna różnica jest tam gdzie nie widać - zastosowana stal, w odpowiedniej odległości rozmieszczenie wkrętów mocujących profil do wzmocnienia, sposób okuwania tzn. czy idą na łatwiznę (oszczędność) i dają "okrojone" okucia czy zgodnie z zasadą, że skrzydło powinno mieć tyle zaczepów by odległość między nimi nie była większa niż 70 cm (a tu można nieźle zaszaleć ), odpowiednio do profila dobrana szyba - modne 3 szybówki wrzucane są do profili 60 mm tyle tylko że poza samym faktem iż masz trzecia szybę i za nią płacisz kompletnie nic nie zyskujesz
    Do wyliczeń Uw podchodź z lekką rezerwą, jeśli nie liczy tego specjalny program to liczenie na piechotę jest często lekko modyfikowane marketingowo - nagminnie "zapomina się" w PSI na stylu szyby z profilem
    Jak odróżnić uczciwe okna od nieuczciwych? Tylko sie nie śmiej - zważ oba jeśli masz taką możliwość - to które będzie cięższe o minimum 10% będzie lepsze - po prostu ma wzmocnienie odpowiedniej grubości, jeśli waga będzie odbiegała bardziej - blacha albo od konserw albo wogóle jej brak (tacy producenci też ciągle są na rynku )
    A tak wogóle jest to temat rzeka

    ten "rankig" to czysto subiektywna ocena nie tylko producenta ale też profila z którego robi okna - witek i ja handlujemy Schuco więc oczywiście nie jesteśmy obiektywni - swój "stosunek" do tego profila wytłumaczyłem na tej stronie - subiektywnie uważam, że jest lepszy od konkurencyjnych

  2. #17802

    Domyślnie

    Witam Wszystkich . Dochodzę do sedna w wyborze okien
    zacząłem od Veki z oknoplastu thermic 90 4/16st/4/16st/4 lub concept 4/14/4/14 i avante
    a skończyłem chyba na schueco si82 clasic obustronny orzech 4/16/4/16/4 z ciepłą ramką
    Mało brakowało abym zdecydował się na niski próg . z oknoplastu go tak zachwalali
    Jak Wam ta opcja się podoba i czy brać pakiet 44mm.
    Pozdrawiam

  3. #17803

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać o ciepłych parapetach . Heka robi je teraz z Xps ale i tak wychodzi u nas 2 tys na wszystkie okna . Więc wkleję sam 5 cm z xps .
    Natomiast pod okno tarasowe dajemy wkładkę z isomuru stahltona. I na tym dopiero osadzimy próg . Pozdrowienia

  4. #17804

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia i pawel m. Zobacz post
    Witajcie forumowicze,
    Niestety nie mam czasu na zagłębienie się w Wasze gorące dyskusje, ale mam do Was prośbę (oczywiście tych nie pochłoniętych innymi dyskusjami).
    Piszecie o różnych lepszych i gorszych firmach produkujących okna. Podpowiedzcie jak na prawdę wybrać najlepiej?
    Podpowiedzcie proszę....
    Powinieneś sprawdzić parametry tych okien, na które otrzymałeś ofertę, uwzględniając szczególnie te właściwości, na których najbardziej ci zależy. Poza izolacyjnością cieplną (Uw) możesz jeszcze porównac dźwiękochłonność, szczelność na deszcz i wiatr, sztywność i kilka innych parametrów. O tym które z tych parametrów określają konkretne właściwości okna możesz przeczytać w poradniku, a konkretne wartości tych parametrów znajdziesz w porównywarce. Liczenie ilości wkrętów, ilości komór albo szukanie współczynników liniowych - to ślepa uliczka - odradzam. pzdr

  5. #17805
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amorgos Zobacz post
    Zapomniałem dodać o ciepłych parapetach . Heka robi je teraz z Xps ale i tak wychodzi u nas 2 tys na wszystkie okna . Więc wkleję sam 5 cm z xps .
    Proszę darować, ale opcja "wkleję sam 5 cm xps" jest bez sensu. Istotą "ciepłego parapetu" jest połączenie niskiej przewodności cieplnej styropianu ze szczelnością połączenia w progu okna wynikającą z odpowiedniego kształtu parapetu. Wklejenie 5 cm styropianu ograniczy Panu jedynie światło ościeży i to wszystko co dzięki temu pomysłowi można zyskać. Ale oczywiście, to Pański dom i pomysły... ja tylko tak, bo chyba jako jeden z niewielu widziałem z bliska jak się to robi .
    PRO QUALITY

  6. #17806

    Domyślnie

    Kurcze ludziska dajcie już spokój @jareko. Czego Wy od niego chcecie że tak na niego najeżdżacie? Czytam już któryś post z kolei atakujący jareko. Ludzie wyluzujcie.
    To że teraz @jareko promuje Heke - a komu to przeszkadza!
    W moim przypadku nie było mnie stać na Jezierskiego czy Heke i @jareko doradził mi AdamS`a. Więc w czym problem?
    Dla mnie jest to człowiek który jak mało kto zna się na rzeczy, pomoże i doradzi a przecież robić tego nie musi. Pomagając i odpowiadając ludziom na ich pytania robi to bezinteresownie.
    Mi paro krotnie pomógł i wytłumaczył co i jak z oknami za co jestem mu wdzięczny.
    Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  7. #17807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ivo jest moją konkurencją (terytorialnie i nie tylko) ale wyjątkowo często zgadzam się z opinami przez niego wyrażnymi. Trudno jest oczekiwać, by ktoś kto kocha swoją pracę nie mógł o niej powiedzieć słowa. Dopóki Jareko chwalił Jezierskiego to było dobrze, jak sytuacja zmusiła go do zmiany głownego dostawcy to stał się dla niektórych niewygodny. To jego prawo. Sztuczne by bylo gdyby coś pisał nba przykładach i jednocześnie lawirując w słowach by nie wymienić nazwy firmy. Zupełnie jak z piwem bezalkoholowym.
    Poza tym - jeśli komuś chodzi o reklamę - to niech czyta te nazwy. Jak ktoś szuka dobrych rad i praktycznych rozwiązań - niech nie zwraca na nie uwagi.

  8. #17808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    ... Istotą "ciepłego parapetu" jest połączenie niskiej przewodności cieplnej styropianu ze szczelnością połączenia w progu okna wynikającą z odpowiedniego kształtu parapetu......
    Szczelność może zagwarantować taśma paroszczelna. Ciepło może zagwarantować odpowiedni montaż parapetu i minimum 20 mm piany pod nim. W dobie szukania oszczędności inwestycji taki montaż wychodzi o wiele taniej a efekty wbrew pozorom są identyczne.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #17809
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    W dobie szukania oszczędności inwestycji...
    Wiele czynności można wykonać na wiele sposobów. Montaż też. Inwestor pisał o "ciepłym parapecie" oraz własnym pomyśle na jego zastąpienie. Do tego się odnosiłem. Nie prosił o radę jak "w dobie szukania oszczędności"... z dobrego zrobić inne, więc nie doradzałem. Swoją drogą leszczynianie kroją gościa na tych styropianach (moim zdaniem) aż miło, chyba że tych progów okien ze 100 mb.
    PRO QUALITY

  10. #17810

    Domyślnie

    ponawiam prosbe do charliego o objasnienie co znaczy, ze heka kupuje towar od polskich poddostawcow ?
    Co w oknie schuco moge znalezc co nie jest schuco ? Poza szyba i okuciem oczywiscie

  11. #17811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    ponawiam prosbe do charliego o objasnienie co znaczy, ze heka kupuje towar od polskich poddostawcow ?
    Co w oknie schuco moge znalezc co nie jest schuco ? Poza szyba i okuciem oczywiscie
    O wiesz!, w oknie Schueco możesz znaleźć też ich firmowe okucie. Przynajmniej kiedyś mieli (zdaje mi się, że firma Pobud z Bielska je stosuje).
    A ja myślę, że tam wyżej była sugestia, że Heka kupuje niemieckie profile u Schueco Polska (czyli tak jakby przez pośrednika). Nawet nie wiem czy tak jest, a nawet gdyby - to nie ma żadnego znaczenia dla przyszłego użytkownika okien.

  12. #17812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wyjaśnię
    Hekaplast kupuje profile z pominięciem Schuco Polska - bezpośrednio zaopatruję się w Niemczech stąd na foliach ochronnych nie widać napisów w języku polskim
    Czy to ma znaczenie?
    Moim zdaniem nie ma.
    Firmowe okucia Schuco - te czarne z poliweglanu (o ile dobrze pamiętam) - po przekonstruowaniu narożników chyba w 2000 mają wiele zalet - podstawową - realnie nie wymagaja konserwacji ale... ale nienawidzą brudu. Markbud z Łomianek w dalszym ciągu je używa jeśli klient sobie je zażyczy, bo standardowo robi także na Winkhausie Activ Pilot
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #17813

    Domyślnie

    Znalazłem ten link o HeKa ale po wrzuceniu w google translatora wychodzi jakiś bełkot

    http://www.schueco.com/web/partner/2...rent/1004_heka

    Może ktoś streścić o co chodzi ?
    50 lat skończył właściciel tej firmy, czy HeKa współpracuje z schueco 50 lat ?

  14. #17814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asia i pawel m.

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki blonko, Twój poradnik na prawdę mi się przydał.

    Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!

  15. #17815

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    Znalazłem ten link o HeKa ale po wrzuceniu w google translatora wychodzi jakiś bełkot

    http://www.schueco.com/web/partner/2...rent/1004_heka

    Może ktoś streścić o co chodzi ?
    50 lat skończył właściciel tej firmy, czy HeKa współpracuje z schueco 50 lat ?
    50 lat temu mala firma stolarska produkujaca skrzynki do rolet ( ogolnie pewnie chodzi o produkcje rolet ) i dzis 50 lat pozniej heka herzog gmbh jest znanym euroejskim producentem okien.
    dalej podaja ze w trzech miejscach europy zatrudniaja prawie 200 osob ( francja chorwacja i polska ) ogolnie wspolpracuja z okolo 400 partnerami handlowymi .

    i dale leci ogolny belkot i samochwalstwo jak to jest w tekstach sponsorowanych.

  16. #17816

    Domyślnie

    Witam . Do ciepłych parapetów .
    u mnie wychodzi 12m
    metr kosztuje 150zł
    wychodzi 1800zł netto
    głębokość regulowana w sumie
    porotherm 25+ ocieplenie 15
    40cm + okapnik
    Pozdrawiam. Czy mnie leszczynianie kroją . Tego nie wiem. było taniej ale to był zwykły styropian teraz jest z ekstrudowanego .
    pozdrawiam.

  17. #17817

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia i pawel m. Zobacz post
    Dzięki blonko, Twój poradnik na prawdę mi się przydał.

    Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!
    Cała przyjemność... polecam się pamięci.

    Zdrowych i Pogodnych...

  18. #17818
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Cała przyjemność... polecam się pamięci.

    Zdrowych i Pogodnych...
    Ach ta pamięć . Zdrowych i Pogodnych blokno.
    PRO QUALITY

  19. #17819
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    kupisz 10 okien to 11 za 1 grosz - SZOK

    http://oknotube.pl/oknotube/video/video,285.html
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #17820
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    kupisz 10 okien to 11 za 1 grosz
    Nie oni pierwsi zaczęli takie promocje. Pierwszym "mądrym" inaczej był Eurocolor. A tak w ogóle jeśli to prawda, bo z linka nie skorzystałem, to ja poproszę: 10 x O1(565 x 535) + HS (6000 x 2300)
    PRO QUALITY

Strona 891 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony