dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 901 z 1568
Pokaż wyniki od 18.001 do 18.020 z 31350
  1. #18001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    poczytaj o montażu w warstwie ocieplenia - może im pomoże w zrozumieniu tematu i się na Tobie nauczą takiego montażu? Niech popatrzą sobie na zdjęcia - w sieci jest już tego sporo, choćby u mnie na stronie.
    Zawsze musi być ten pierwszy klient
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #18002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiesz nie bardzo chce żeby się na mnie uczyli już miałem takich murarzy którym musiałem czytać plan

    wracając do tematu ja nie koniecznie upieram się na ciepłym montażu tzn. na tym systemie http://allegro.pl/listing.php/search...ription=1&sg=0 bo umnie to około 100szt dając co 60cm kotew
    zastanawiam się czy nie ma innej możliwości by okno nie było cofnięte o te 26cm a montaż był tańszy i prostszy

  3. #18003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    poczytaj wątek o montażu w warstwie ocieplenia. Ja uważam że nie powinno się iść na skróty w dzisiejszych czasach gdy są już do tego odpowiednie materiały

    w obliczu śmierci żaden problem nie jest problemem. Sorki, ale mam od pół godziny zły dzień. Zmykam stąd na dziś, obecność tu wcale nie pomaga
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 01-06-2011 o 08:23
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #18004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w załączniku przesyłam plik z moimi oknami może ktoś mi pomoże dobrać ilość kotew

    wszystkie okna mają lane nadproże

    okna łukowe są montowane w ścianie 1 warstwowej wiec tam będzie montaż tradycyjny
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 01-06-2011 o 08:49

  5. #18005
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    [...]Wietrzenie swoją drogą ma być. Ja mieszkam w takim właśnie niepasywnym bez WM a mam 3-szybowe bez nawiewników (bo ich ze względów estetyczno-akustycznych nie lubię). Rozsądne korzystanie z wszelkich opcji rozszczelnień i uchyłów daje radę, wilgotność względna w zimie rzadko przekracza 45%. Tym niemniej moje podejście jest "niepoprawne politycznie" i pewnie zaraz Test albo inny purysta na mnie najedzie Nawiewniki mają tę zaletę że zwalniają z pamiętania o tym że wietrzyć trzeba i zapobiegają ciągotom o jakich Jareko napisał.
    Pamiętaj też że nawiewnik zawsze można zamontować w trakcie użytkowania okien jeśli będzie taka potrzeba.
    Jako osobiście nieużywający, nie najadę,o! Całkowicie podzielam Twoje zdanie. Ważne żeby decyzję o rezygnacji z nawiewników podejmować ze świadomością możliwych konsekwencji i raczej wtedy gdy znajduje to uzasadnienie w określonych warunkach cieplno-wilgotnościowych domu, mieszkania, pomieszczenia itp itd.
    PRO QUALITY

  6. #18006
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jako osobiście nieużywający, nie najadę,o! Całkowicie podzielam Twoje zdanie. Ważne żeby decyzję o rezygnacji z nawiewników podejmować ze świadomością możliwych konsekwencji i raczej wtedy gdy znajduje to uzasadnienie w określonych warunkach cieplno-wilgotnościowych domu, mieszkania, pomieszczenia itp itd.
    Pozostaje się tylko zgodzić!
    skresz- wydałeś (albo masz zamiar) więcej pieniedzy aby wybudować tak dom a teraz chcesz zaoszczedzić na poprawnym umiejscowieniu w nim okien??
    w czestochowie napewno znajdziesz firme która takie montaze ma juz opanowane(jak nie to moge się wybrać na pielgrzymke do czestochowy )
    nie idź na łatwizne! bo chyba dom budujesz aby w nim mieszkać a nie sprzedać? bo tak to developerzy robia! byle co a zapłać jak za złoto!
    Pomyśl nad tym!!
    p.s. co do rolki schuco nie powiedziałem że to nowość tylko że bedzie w standardzie ,ale jak kto czyta jego sprawa;p

  7. #18007
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ardea Zobacz post
    To dobrze, że nie wiecie, jakiej firmy to salon Dzięki IVO333, ja nie mam WM, bo nawet montowana w kanałach akustycznych mnie doprowadza szumem do szału, wietrzyć i tak będę, ale wspomniałeś tu o akustyce to dla mnie ważne i o tym, że gdyby jednak były potrzebne to mam możliwość zamontowania ich później. Jeszcze raz dzięki.
    może warto go zareklamować

  8. #18008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Pozostaje się tylko zgodzić!
    skresz- wydałeś (albo masz zamiar) więcej pieniedzy aby wybudować tak dom a teraz chcesz zaoszczedzić na poprawnym umiejscowieniu w nim okien??
    w czestochowie napewno znajdziesz firme która takie montaze ma juz opanowane(jak nie to moge się wybrać na pielgrzymke do czestochowy )
    nie idź na łatwizne! bo chyba dom budujesz aby w nim mieszkać a nie sprzedać? bo tak to developerzy robia! byle co a zapłać jak za złoto!
    Pomyśl nad tym!!
    p.s. co do rolki schuco nie powiedziałem że to nowość tylko że bedzie w standardzie ,ale jak kto czyta jego sprawa;p
    źle się wyraziłem nie chodzi o to że chce przyoszczędzić na montażu
    tylko nie sztuką jest dać materiał pokazać jak mają zrobić a oni i tak sp..... tego się własnie boje bo nie jestem budowlańcem i nie wymyślam jakiś fanaberii a uważam że firmy które zarabiają krocie powinny szkolić swoich ludzi a nie żeby oni uczyli się u inwestora a ch... ja z tego mam nie wliczając ryzyka że coś spier....
    Najbardziej denerwujące jest to że nie potrafią nawet powiedzieć ile kosztuje taki i co jest potrzebne, ludzie litości przez nie rozmawiamy tu o 3zł za które ma robić Felek z monopola za rogu rozmawiam wydaje mi się z Porządną firmą lecz podkreślam chyba

    dlatego ponownie pytanie może ktoś zna dobrą i sprawdzoną firmę z Częstochowy lub okolić z oknami

  9. #18009

    Domyślnie

    Witam
    A ja się przyłącze.
    Szukam firmy z okolic Bielska, która produkuje sprzedaje okna na profilach schuco si82, montaż 3 warstwowy, może lekko wysunięte poza lico ściany. Ściana porotherm 30 + 20 cm styro.
    Pozdrawiam
    Rafał

  10. #18010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    6 czerwca Sąd ogłosi upadłość jednej z największych fabryk okien w Polsce i Europie !
    Jestem w szoku !
    Cytat Napisał jareko
    Jakiej to ?
    Cytat Napisał witek86
    a jaka? bo tu juz klika padało
    Cytat Napisał jareko
    Charlie-czyżby firma 'T' ? Mów ze wreszcie
    Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

    Koniec, a fajnie rozpoczynali.
    PRO QUALITY

  11. #18011
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no i ciach bajera!!

  12. #18012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Spokojnie,
    Kilka lat temu z produkcji wycofał się Okfens (tym samym Saint-Gobain zamknęło tą firmę), niedawno Techmaprojekt (wycofał się z produkcji, ale napisał że przechodzi na dystrybucję - czyli będzie dealerem z bardzo dobrym zapleczem techniczno-ludzkim), a teraz Thermoplast. Z tym, że oni produkują mnóstwo innych rzeczy i zaprzestanie wytwarzania okien potwierdza tezę, że ta branża jest bardzo słaba ekonomicznie. Trzymanie poziomu kosztuje, a nie każdy ma "odwagę" przejść na tanią hodowlę.
    Gratuluję im odwagi i cieszę się, że są jeszcze firmy potrafiące podejmować trudne, męskie decyzje.

  13. #18013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a ja się uśmiałem przed chwilą, mimo iż jest to śmiech przez łzy w dniu dzisiejszym.
    Dostałem maila z prośbą o wycenę i za głowę się złapałem. Oprócz mnie prośba o wycenę została wysłana do... no jak sądzicie? 2? 5? 10? 50? innych sprzedawców? Nieeee.. to za mało, 86 z nas dostało taki mail, a chyba z rok temu, po zapytaniu od tego samego klienta, po ujrzeniu wymysłów architekta już odpisałem, że tego się nie da wykonać i by architekt zszedł na ziemię i zaczął po prostu myśleć.
    Echhh.. a ty Fin piszesz o kondycji branży. Kondycja jest póki co ale rynek się kurczy. Króluje taniocha, jak choćby jeden z producentów sprzedający okna w cenie oferowanej swoim dealerom na straganach i targowiskach Polski Wschodniej. Ciekawe jak długo pociągnie gdy dealerzy się kapną i odwrócą plecami od takiej konkurencji.
    Ale co tam, cieszmy się, że za kilka lat będziemy mieć kolejny boom na wymianę okien gdzie przy zakupie królowała tylko cena
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #18014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

    Koniec, a fajnie rozpoczynali.
    To niby Thermoplast jest jednym z największych producentów okien w Europie?

  15. #18015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemas82

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów oraz Ciebie Jareko Guru ty nasz

    Jak wielu z was , ja również stoje przed dylematem jakie okna wybrać , dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze o poratowanie
    Pochodze z Ostrowa Wielkopolskiego to tak dla orientacji
    Moje pytanie: Czy jesteście wstanie polecić jakiś dobrych producentów w moich okolicach i solidne ekipy??

    Kolejne pytanko : Jakie firmy polecali byście ?? Ja osobiście skłaniam się ku Avante chociaż wiem że są dość drodzy no ale cóż za jakoś trzeba płacić.
    Jareko może ty orientujesz się w moich okolicach i by łbys w stanie coś polecić

    Następne pytanko: jaki profil wybrać?? Trocal, Veke czy może Duecenic.

    Czy mógłby ktoś np jareko podzielić sie swoim doświadczeniem na temat profilu trocal czy warto go brac pod uwage ??

    Ostatnie pytanko: Czy ktoś z was drodzy forumowicze miał okazje współpracować z firmą Laredo z Ostrowa Wlkp?? pytam ponieważ ta właśnie firma oferuje okna na profilu Trocal. jeżeli tak to jakie są wasze wrażenia jeżeli chodzi o współprace oraz montaż w/w okien.

    Ufff troszke tych pytań było mam nadzieje że sie nie zrazicie, ale kogo jak nie was mam spytać żeby rozwiać swoje watpliwości. Bardzo dziękuje wszystkim.

  16. #18016

    Domyślnie

    ja mam pytanie natury estetycznej dlaczego u nas nie ma takich eleganckich nawiewników?





  17. #18017

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

    Koniec, a fajnie rozpoczynali.
    Szkoda, bo na Budmie mieli takie ładne..... stoisko

  18. #18018

    Domyślnie

    jeśli jest około 6 000 tys firm zajmujących się produkcją okien........nikt nie zauważy gdy jednej zabraknie
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  19. #18019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sławas - niestety jesteś w błędzie. Rynek zaczyna powoli zauważać i odczuwać a jeśli jeszcze nie to niebawem tak będzie, że padają firmy z tradycją i dobrymi produktami. Nie wytrzymują konkurencji z taniochą i bynajmniej nie tylko cenę mam na myśli, bardziej to co klient za te tanie pieniądze otrzymuje. Ci co badziew robią trzymają się dobrze. Pamiętam słowa jednego z właścicieli takiego "potentata". "Gwarancja? A co to takiego? Ilu klientów poda mnie do sądu? Taniej mnie wyniosą ewentualne sprawy niż utrzymanie serwisu i ludzi. A po co ja mam sprzedawców? Niech oni się martwią jak są głupi. Wiedzą jakie g... sprzedają więc niech sami bujają się z klientami"

    Tylko część klientów, w swej naiwności, sądzi, że na tym zyskuje.
    I bynajmniej nie promuję tym samym okien najdroższych, byśmy się dobrze zrozumieli - tylko takich które wykonane są dobrze i będą służyć dziesięciolecia a nie tylko w czasie wątpliwej gwarancji. Niestety, nie mogę wprost powiedzieć o jakich producentach mówię. Jestem mały żuczek i nie mam ani kasy, ani dobrej papugi by bronić się przed sprawami, jakie zapewne od razu by mi wytoczono. Ludzie z branży wiedzą o kim mówię albo się domyślają. Zresztą, jak zauważyliście, staram się nie mówić źle o jakiejkolwiek konkurencji mimo iż wiele można by wprost wypunktować
    Ostatni przykład, rozmowa z klientem co ma kilka ofert, od różnych producentów na tym samym - wydawałoby się - profilu. I co się okazuje? Że porównuje zupełnie inne oferty. W jednej - zgodnie z jego prośbą - profil 6 komorowy, pakiet trzyszybowy o k=0,5, inna profil 5 komorowy i pakiet udający trzyszybowy bo co to za rewelka pakiet na ramkach 8 mm? Kolejny wogóle olał wymagania klienta licząc na to, że ten się nie do czyta, skupiając się tylko na cenie końcowej. Klient ma prawo się nie znać i nie musi się znać, ale robić go tak jawnie w balona.... echhh.... na jakim ja świecie żyję?
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 01-06-2011 o 20:42 Powód: błędy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #18020

    Domyślnie

    Jareko...nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś....pamiętasz ,gdy kiedyś pisałem że tanie okna kupują tylko bogaci.....stać ich na wymianę po kilku latach użytkowania.....biedni kupują droższe okna. To prawda...klient ma prawo się nie znać,,,,,,ale gdzie się podziała uczciwość sprzedawczyków?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

Strona 901 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony