dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 941 z 1568
Pokaż wyniki od 18.801 do 18.820 z 31350
  1. #18801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Panowie, mam do Was prośbę. Wytłumaczcie mi proszę w jaki sposób mogę bez uszczerbku dla samych okuć, zdemontować te irytujące mnie ograniczniki otwarcia skrzydła ? w tym moim Dobroplaście z Lekomina

  2. #18802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety, bez zdjęcia skrzydła możesz tylko odpiąć dźwignię od mocowania w ościeżnicy. Hmmm... jeśli masz dostęp i krótki wkrętak możesz pogimnastykować się by odkręcić dwie śruby mocujące mechanizm w skrzydle - o ile jest to ogranicznik, bo jeśli hamulec sterowany klamką to zdjęcie skrzydła jest już niezbędne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #18803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Dźwignię to potrafię odpiąć od ościeżnicy bez problemu, ale to mocowanie pod skrzydłem wygląda mi na nitowane.Zaraz będę szukał tych śrub, o których wspominasz.

  4. #18804

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...5&d=1313580651

    to sa te legendarne cienkie zgrzewy Heki ???
    ale dla mnie to pikus sa mega grubasy ale w miare estetyczne

    tak jak napisal T12345T dla mnie najwiekszy problem w tym oknie to uszczelki przy szybie za krotkie 1-2mm powinny zachodzic na siebie by bylo szczelnie a tak kto wie czy nie bedzie wialo
    tym bym sie najbardziej martwil

    po tych kilku zdjeciach mysle ze heka to zwykly przecietniak - totalnie zwykly
    bombel

  5. #18805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Jesteś w błędzie kolego. Heka to okna ... niezwykłe. Choć ciągle dręczy mnie myśl, że w salonie te okna wyglądają znacznie lepiej niż to, które przyjechało do mnie. W najbliższym czasie postaram się to sprawdzić.

  6. #18806

    Domyślnie

    moze jestem

    ja tylko pisze o ich niezwyklosci z twojego zdjecia
    bombel

  7. #18807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Lepszy taki zgrzew niż cienki niechlujnie wykonany, ale te uszczelki to fakt. Większość firm robi szerokie zgrzewy na oknach białych więc mnie to nie dziwi.

  8. #18808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Wielokrotnie czytałem na tym forum, że taki wypukły profil jak Cava nie bardzo nadaje się na cienkie zgrzewy. Zresztą one to mały pryszcz, zobaczcie w jaki sposób ci mocarze mi zamontowali to okno, jeszcze twierdzą, że poprawnie !

  9. #18809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm.... ten jest chyba idealny mniej znanego producenta

    jeśli twierdzą że okna zamontowali ci idealnie to niech to uczynią na piśmie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03941a.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	70971  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 20-08-2011 o 09:56
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #18810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Rzeczywiście ładny zgrzew Wielokrotnie takie " perełki " oglądałem w salonach przeciętniaków. Na pisemko czekam już drugi tydzień i pomału tracę cierpliwość.

  11. #18811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Żadne jednak niedoróbki, choćby największe nie przebiją pseudo kompetencji sprzedawców w jednym z łódzkich salonów, w którym klient już w progu słyszy, że dobrze trafił bo tylko oni mają okna bezołowiowe.

  12. #18812
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof81

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam dobrych okien...już gubie się w tym co wybrać, co warto a czego nie...
    Moje okna to:
    1. 1500x1430 R+RU
    2. 1760x1430 R+RU
    3. 1780x1430 R+RU
    4. 880x2190 R+RU
    5. 2370x1430 RU+R+RU

    Ofertowałem:
    Oknoplast:
    Platinum Evolution U=0,7 : 4973 netto montaż 854 netto
    Platinum : 4286 netto montaż 854 netto
    Orion plus/Rubin plus: 3800 netto montaż 854 netto

    Okna firmy Trust na profilu gealan:
    Gealan Comfort 6k, U=0,7 : 4530 netto, montaż 1120 netto
    Gealan Oval 6k, U=0,7 : 5030 netto, montaż 1120 netto

    Firma Dom-Plex :
    Gealan 6k Oval, U=0,7 : 5100 netto; montaż 620 netto

    Czy warto brać do bloku z końcówki lat 70tych okna 3-szybowe (wielka płyta + 5cm styropianu)? Ile powinna wynieść cena za fachowy montaż moich okien? Ja wiem, że nikt za darmo nie pracuje ale są przecież pewne granice gdzie kończy się uczciwy zarobek a zaczyna zdzieranie. Może wybrać jeszcze jakieś inne okna? Jestem z okolic Krakowa.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i porady.

  13. #18813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Krzysztof81 chcesz powiedzieć, że podane przez Ciebie sumy dotyczą wszystkich wymienionych okien ? Jeśli tak to chłopie jesteś wielkim szczęściarzem. Na postawione przez Ciebie pytanie czy warto montować w bloku okna 3szybowe nikt kto myśli rozsądnie Ci nie odpowie.Musisz sam o tym zdecydować, tak jak ja zdecydowałem, ze nie warto bo bloki to nie dom pasywny. Platinium to chyba lepszy wybór niż Gealan, takie jest przynajmniej moje zdanie amatora. Pytasz również ile powinien kosztować fachowy montaż Twoich okien. Obawiam się, że w tym kraju fachowy montaż graniczy z cudem. Powiem Ci, że ja mieszkając w Łodzi za montaż jednego okna płaciłem w granicach 700-800zł.

  14. #18814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pakiet trzyszybowy w bloku ma jednak zajęty. Jest ok 3dB cichszy. Z ciepłą ramka zjawisko wykraplania sie pary wódnej na krawędzi szyby prawie nie występuje. Ceny sa faktycznie dziwne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #18815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Jareko, tak mówi teoria, a jak wygląda praktyka. 3szyby, a dookoła najtańsza piana, dobrze jak tryśnięta przyzwoicie. Poza tym jest ciemniej w mieszaniu. Lepszym rozwiązaniem jest jedna szyba 6mm lub co lubią tygryski najbardziej ... krypton między szybkami

  16. #18816
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof81

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semper_Idem Zobacz post
    Powiem Ci, że ja mieszkając w Łodzi za montaż jednego okna płaciłem w granicach 700-800zł.
    U mnie jak byli na pomiarach mówili, że robota zajmie im max 2 dni (firma za 1120zł netto). W tym zrobią demontaż starych i montaż nowych okien a parapety za osobne rozliczenie - 10mb parapetu z miejscowym podkówaniem ocieplenia (parapet jest przez całą elewacje a nie tylko przy oknie i wchodzi pod ocieplenie) liczyli ok 400zł samą robociznę.

    Robote robi dwóch fachowców w sumie za ok 1600zł brutto/800zł na głowe to chyba nie tak mało - w końcu to usługa budowlana a nie operacja na otwartm sercu ))

    Oknoplast za te 854zł netto montuje okna w jeden dzień.

    Pozatym myślę, że te firmy mają też jakąś niewielką ale jednak marżę na samych oknach


    A jak jest z wywietrznikiem w oknach Oknoplastu Platinum? Bo czytałem, że frezują w górnej części otwór i tam go montują? Jak to ma się później do całości futryny i jej parametrów termoizolacyjnych?

  17. #18817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Wiesz co Krzysztof, ja chodziłem, udziwniałem i cudowałem z oknami przez trzy lata.Spotkałem się z tak różnymi wycenami, ale do dziś pojęcia nie mam od czego to zależy. O to należy spytać, któregoś z ekspertów udzielających się na tym forum jak i o wywietrzniki, których ja osobiście nie mam jak i bladego pojęcia jak wygląda od strony technicznej ich montaż w oknach Platinium. Mnie do nich pani w salonie zniechęciła przyznając, że trudno z racji kształtu listwy przyszybowej zamontować na nich rolety, poza tym w kolorze ten profil wygląda fajnie, ale biały nie bardzo. To naturalnie moja opinia, z którą inni mają prawo się nie zgodzić.

  18. #18818

    Domyślnie

    nawiewnik montuje sie właśnie na otworze wyfrezowanym na ramie okna a jak sie to ma do termoizolacyjności? na pewno jest to zimniejsza cześć okna, ale znów jeśli masz powietrze o prawidłowej wilgotności w pomieszczeniu to łatwiej jest je ogrzać niż powietrze z dużą zawartoscią wilgoci.


    Co do okien he... Reklama swoje a życie swoje, większość okien robią dobrych, ale czasami sie trafią jakieś buble jak u każdego dobrego producenta.

    I radzę troche na chłodno podchodzic do tematu okien a nie napalać się na jednego jedynie słusznego producenta

  19. #18819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    I ostatnia moja rada, a możesz wierzyć bo ja jak Ty stałem po tej samej stronie barykady. a nie tam gdzie stało ZOMO Kup zwykłe najprostsze okna, które Ci się spodobają bez żadnych udziwnień, a za zaoszczędzone pieniądze zabierz swoją kobietę na wycieczkę.

  20. #18820
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof81

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3

    Domyślnie

    Właśnie nie dodałem, że moje wyceny są dla koloru białego bo taki potrzebuje - zgodność z elewacją bloku. Ja nie mam takiego komfortu by 3 lata wybierać - teoretycznie chciałem mieć je u siebie końcem sierpnia ale poprzepychałem sie w jednej firmie przez 3 tygodnie i w końcu nie mam nic, ani umowy ani okien...gość na moje wyraźne prośby nie wpisywał warunków gwarancji ani dokładnej specyfikacji wykonania okien do umowy a chyba ma taki obowiązek? Dlatego zaliczki nie zobaczył a teraz to już i zamówienie może wsadzic sobie...do archiwum

    Co do cen to własnie pytam tutaj na forum ile powinien kosztowac przeciętnie prosty montaż - kotwy + piana, gdzie stare okna są prosto osadzone w "luźnych" otworach - nie trzeba wykówać ani siłować się z betonami/tynkami. Wiem, że można przepłacić ale również i zaoszczędzić kosztem fatalnej jakości usługi. Teoretycznie jest to loteria ale praktycznie cena w jakimś określonym przedziale powinna sugerować jakość wykonania bez przepłacania.

Strona 941 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony