dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 956 z 1568
Pokaż wyniki od 19.101 do 19.120 z 31350
  1. #19101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorba- Zobacz post
    ...Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?
    Nic nie sądzę
    Jestem popaprany
    Subiektywnie uważam, że okna drewniane to już zabytek. Widziałem wiele okien drewnianych po kilku i kilkunastu latach, wyglądających tak szkaradnie, tak brzydko, że daleki jestem od ich zachwalania.
    Leń jestem jak cholera i na samą myśl o konserwowaniu drewna wysypki dostaję.
    Tak ja sądzę
    A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta i mnie się takie okna wogóle nie podobają
    Sorki - ale to moje zdanie, prywatne, jako Jarosław "Jareko" Cichawa wypowiedziane a nie jako jakiś tam doradca na jakimś tam Forum
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #19102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta i mnie się takie okna wogóle nie podobają
    Wiem Jareko, że nie masz większego kontaktu z nowymi oknami drewnianymi. Dlatego dorzucę moje skromne zdanie: okna drewniano-aluminiowe to jedyne okna "drewniane" jakie byłbym gotowy zamontować we własnym domu. Od zewnątrz "wieczne" aluminium a wewnątrz "natura". Gdyby nie ta cena...
    Uważam, że to doskonałe rozwiązanie. Ekonomicznie wątpliwej zasadności. Ale jak ktoś buduje dom marzeń i z kasą się nie liczy to polecam.

  3. #19103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Dzięki wielkie panowie! Poszukałam już sobie co to jest ten profil pośredni i mam nadzieję, że różnica w szerokości w porównaniu do profilu okiennego (inne okna na tej samej ścianie ale w innym pomieszczeniu) nie będzie się za bardzo rzucała w oczy. W każdym razie ulżyło mi, że takie okno da się w ogóle zrobić.

  4. #19104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to raptem 20mm szerzej
    Tylko jedna uwaga dla estetów - jak macie zestaw: okno z balkonem, czy tez jakiekolwiek inne połączenie okien ze sobą gdzie w przypadku jednego okna musi się pojawić profil pośredni to od razu sąsiedni element zestawu zróbcie także na pośrednim. Mimo wszystko 2 cm różnicy widać gdy dwa okna stykają się ze sobą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #19105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiziałem ostatnio balkony na 249..w kolorze, bez poprzeczek. Z firmy, którą wycofałem z oferty 4 lata temu za ogólną taniochę. Wykonanli bez mrugnięcia okiem. Klient byl dumny, że znalazł taniej u lokalnego dealera niż u lokalnego Producenta, a i podkreślił :"gwarancja była do 240".

    Kurczę, jaki ten świat jest porąbany. Jak to powiedział kiedys któryś z naszych kologów (chyba Stary ): szczyt snobimu: samochód musi być lepszy od sąsiada, ale okna tańsze..

  6. #19106

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze coś dorzuci ze swoich doświadczeń? Jak byście uszeregowali te firmy pod względem jakości produktu?

  7. #19107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nad głupotą nie ma co szat rwać
    Ja jestem na etapie wymiany okna werandowego - z plastiku na drewno. Po 10 latach użytkowania rozpadła się Veka 3K.
    Nie wiecie co mam zrobić z tym plastikiem po wymianie ?
    Na śmietnik wywalić czy jak ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #19108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zawrzeć w umowie z ekipą która ci będzie robić wymianę takie słowa w zakresie prac montażowych - "wywoź okien z terenu posesji" i nie ty masz problem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #19109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie mniej jednak problem nadal jest.. ja mam trochę starych ram plastikowych i na żadnym wysypisku nie chcą ich przyjąć. Ciekawe kiedy producenci zaczną wywiązywać się z obowiązku odbierania starego produktu, ktory jest zastępowany nowym. Nie wyobrażam sobie..
    a może nie dotyczy to branży stolarki? Bo w agd czy RTV już sobie z tym poradzono - każdy sklep ma obowiązek przyjąć stary sprzęt, nawet jeśli był kupiony w innym punkcie. I te przepisy egzekwuje Inspekcja Handlowa.

  10. #19110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zawrzeć w umowie z ekipą która ci będzie robić wymianę takie słowa w zakresie prac montażowych - "wywoź okien z terenu posesji" i nie ty masz problem
    A Ty, drogi Jarku - gdzie utylizujesz wymienione ramy PVC i szkło z nich wyjęte ?

    Oczywiście, nie podejrzewam Ciebie, że do Kampinosu wywozisz ale tak z ciekawości - co robisz z ramami PVC, szybami wyjętymi z nich i okuciami ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #19111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nic nie robię. Ościeżnice drewniane pracownicy wywożą do siebie na opał. Reszta jak i całość okien z tworzywa -podstawiany jest kontener przez firmę i dalej nie znam losów odpadów. Płacę fakture i tyle. Nie jest to tanie rozwiązanie ale skuteczne.
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 27-09-2011 o 19:24
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #19112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Ja jestem na etapie wymiany okna werandowego - z plastiku na drewno.
    Chyba już dość długo ten etap Twojego życia trwa? Przynajmniej piszesz o tym regularnie od paru miesięcy przynajmniej. Jeszcze trochę to w bajaniach ludowych o "Niemcach co plastik wyrzucają i drewno wstawiają" zajmiesz miejsce Niemców.....

  13. #19113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    mam w domu trochę okien plastikowych - wymieniam je stopniowo w miarę możliwości finansowych. De facto co zimę pada kolejny zestaw.
    Dla producentów okien PVC to kapitalny interes pod warunkiem, że Inwestor wymieni je ponownie na plastikowe - he,he,he.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #19114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Kodnam
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam.

    Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?
    Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

    Pozdrawiam, Przemek.

  15. #19115
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Mam mały dylemat
    Roboczo zakładam, że zdecydujemy się na okna drewniane Urzędowskiego.

    Okna na profilu Galux Oro z 3 szybami mają następujące parametry:
    U dla samej szyby ~0,6
    U dla całego okna ~0,98

    Dla profilu Galux z 2 szybami
    U dla szyby ~1
    U dla całości 1,5

    Takie parametry podał roboczo sprzedawca

    Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.
    Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4
    Dla 2-szybowych Ug=1,1

    Różnica w cenie przy podanych parametrach wynosi 4 tys. na całym zamówieniu - niby niewiele, ale...
    Okien jest w sumie mało bo raptem 12 (łącznie z piwnicznymi i HSem) więc przy takiej ich ilości 4 tys. jakąś tam różnicę robi.

    Zastaawiam się czy w domu z trzyszybowymi oknami nie będzie ponuro
    I kwestia tego, po ilu sezonach grzewczych ta różnica się zwraca?
    Dom średnio energooszczędny U ściany na poziomie 0,18
    ogrzewanie gazowe podłogowe
    rekuperacja

    ale np. okna dachowe wzięliśmy zwykłe i myślę intensywnie czy pozostałe brać cieplejsze czy nie
    Większość okien jest od strony południowej i zachodniej

    A może cieplejsze od północy? (2 okna)
    Ostatnio edytowane przez Princesa ; 30-09-2011 o 18:22

  16. #19116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodnam Zobacz post
    Witam.

    Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?
    Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

    Pozdrawiam, Przemek.
    Sprzedałem trochę okien z Foltyna i nie mogę narzekać. Moi klienci również nie narzekają.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  17. #19117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Kodnam
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Sprzedałem trochę okien z Foltyna i nie mogę narzekać. Moi klienci również nie narzekają.
    Dzięki za informację.
    Czy te okna w Twoim domu na profilu Salamander Streamline też są z Okien Foltyn?

  18. #19118
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dawidol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    U mnie przy montażu okien nie było żadnych problemów. Montażyści sami spytali czy stare plastiki zabrać czy zostawić. Oczywiście, że nie zależało mi na pamiątkach;P
    Żadnych śmieci..

  19. #19119
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post

    Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.
    Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4
    Dla 2-szybowych Ug=1,1
    Wasza Wysokość współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości
    PRO QUALITY

  20. #19120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kodnam Zobacz post
    Dzięki za informację.
    Czy te okna w Twoim domu na profilu Salamander Streamline też są z Okien Foltyn?
    Nie. Moje okna są z ALSECCO Nysa.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

Strona 956 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony