dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 982 z 1568
Pokaż wyniki od 19.621 do 19.640 z 31350
  1. #19621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    2letnie drewniane Urzedowskiego klientka wymieniła na Hekaplast!
    Powiedziała że nigdy więcej.Myślała że okna będą jej służyć juz do końca życia ...
    To co chyba tylko się wieszać
    A dlaczego wymieniała? Jak znam życie, to "stare" poszły na allegro, bo to towar, który nadaje się do dalszego użytku nawet po demontażu.
    Drewno jest dla odpowiedzialnych ludzi - ktoś kto myśli że może je potraktować jak zwykły materiał budowlany, to jest w błędzie. Trzeba je odpowiednio dobrać i tu się zgodzę - są miejsca, gdzie nie powinno się montować drewnianych okien, ale na ogół pomieszczenia/budowle w których nie powinen na stałe przebywać normalny człowiek! ;p

  2. #19622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Poprosiłem o wycenę Oknoplast Koncept rubin Plus Platinium i Platinium Evolution2 Oczywiście jest różnica między nimi.
    Moje pytanie jest następujące. Czy warto dopłacić do tych droższych?(mam blade pojęcie o oknach). Jedyne co wiem to :
    KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
    RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
    PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
    PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7
    .
    Czytam i nie wiem jakiej pomocy oczekujesz? Masz 4 okna z jednej "stajni". Chcesz racjonalnie wydać pieniądze - kup Koncept jeśli lubisz proste kształty. Jak lubisz orągłe - to weź Rubin (w większości firm okna na tych profilach, czyli Veka Perfectline i Prefectline Roundline są w bardzo zbliżonej cenie)
    Podnieca Cię (przepraszam za to słowo) Platinium to je sobie spraw (wiele rzeczy kupujemy tylko dlatego, że nam się podobają i płacimy za to więcej niż jest warte) - no i co z tego że "autorski"( jak jest podobne w Ms ) a ja osobiście uważam, że pierwszy, autorski projekt takiego kształtu okna był na rysunku w katalogu Urzędowskiego:


    Chcesz więcej - weź Platinium Evo, ale jak oczekujesz najlepszych "osiągów" energooszczędnych z tej stajni to kup sobie Vekę Alphaline (czyli u nich okno Thermic).

    Twoje oczekiwania są normalne. Ciepło będzie przy każdym z tych okien jak będziesz używał ogrzewania. Wilgoć też, bo ona nie zależy od okien, a od sprawnej wentylacji, z tym że przy pozycjach trzyszybowych jest szansa na mniejsze rachunki za ogrzewanie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 02-12-2011 o 11:19

  3. #19623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Czyli z tego co piszecie nie warto przepłacać za coś co różni się tylko wyglądem.
    Wiadomo,że trzeba grzać w domu by było ciepło
    Chodzi mi czy naprawdę są takie różnice w tych parametrach? Czy odczuję to na kieszeni gdy będę płacił więcej za ogrzewanie.
    Może w większości to chwyty reklamowe ?
    Tak jak pisałem mam blade pojęcie o oknach.

  4. #19624
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Czyli z tego co piszecie nie warto przepłacać za coś co różni się tylko wyglądem.
    Chodzi mi czy naprawdę są takie różnice w tych parametrach? Czy odczuję to na kieszeni gdy będę płacił więcej za ogrzewanie.
    Tak jak pisałem mam blade pojęcie o oknach.
    I idziesz na łatwizne i nie czytasz co było hmm ok 5stron wczesniej że jak już 3 szybo to szukaj okien gdzie dadza ci szybe o k=0,5 bo to jest skok z 1,0 na 0,5!
    platinium pewnie w ochmanowie czkawką się odbija
    Tak jak powiedział Finlandia chcesz wydać wiecej za "ładnie" wyprofilowany i okrojony kształt okna?Twoja sprawa.Temat roletek do tych okien był również wałkowany.
    Marketingowe chwyty? Szyba za 1zł ,montaż gratis, hmm pomoc przy wyborze stolarki gratis, pomiar gratis itp
    Za darmo nikt ci nic nie da!No chyba ze...

  5. #19625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i co mam powiedzieć ? Wybierz te które ci się podobają PortosG
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #19626
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boldo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Zator
    Kod pocztowy
    32-640
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałem się dowiedzieć, Po przeglądnięciu w internecie paru cenników okien typowych zauważyłem że niema czegoś takiego jak dwuskrzydłowe 2065x1435 z podziałem symytrycznym. To już jest okno nietypowe, czy są jakieś inne przeciwskazania do takiego okna?

  7. #19627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał boldo Zobacz post
    Chciałem się dowiedzieć, Po przeglądnięciu w internecie paru cenników okien typowych zauważyłem że niema czegoś takiego jak dwuskrzydłowe 2065x1435 z podziałem symytrycznym. To już jest okno nietypowe, czy są jakieś inne przeciwskazania do takiego okna?
    Przejżyj jeszcze raz, bo to nadal typowe okno.
    W drewnie może mieć wyrównany wymiar 206x144, w PCW ciągle "obowiązuje" 2065x1435, z tym że nie już niemal wszędzie bez specjalnej dopłaty można zamówić okno dopasowane idealnie do potrzeb, więc już jako takie typoszeregi mają coraz rzadsze zastosowanie.
    I jak najbardziej może to być jako okno symetryczne.

  8. #19628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    co nie zmienia faktu, że okno 2650/1435 jako tzw "typowe" występuje tylko w wersji niesymetrycznej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #19629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dostałem kolejne wycenę na okna,które są wykonane są na profilach Gealan 8000 - 6komorowe, z wykorzystaniem okuć Winkhaus autopilot concept i szyb u=0,6 firmy Effect Glass.

    Czy to już lepszy wybór od Platinium czy Rubin plus Oknoplastu?

  10. #19630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Chciałbym wszystkich, kontaktujących się ze mnę od dwu dni, przeprosić za moją niecierpliwość, czasem irytację czy też niechęć do rozmowy, lub wręcz za brak możliwości skomunikowania się ze mną.
    Mam w tej chwili sporo problemów z synem. Właściwie nie z nim ale jakby on jest tego powodem choć bardziej ojciec chłopaka z którym mój się pobił na przerwie na terenie szkoły
    Dla mnie sytuacja normalna, gdzie 10 letni chłopcy czasem się posprzeczają i nawet pobiją urosła do rozmiarów zbrodni przeciwko ludzkości
    Obdukcja, policja, zeznania, w perspektywie sąd rodzinny i cholera wie co mnie jeszcze czeka za trzy siniaki na ciele pokrzywdzonego, tylko dlatego, że dali sobie po razie w wyniku jakiegoś tam nieporozumienia.
    Ze szkoły pamiętam jak nie raz szło się na "solówę" i nikt później nie zgłaszał tego na policję, gdy nikt realnie nie ucierpiał, nawet gdy miało się limo podbite czy nos krwawiący. Sprawy załatwiało się między sobą lub rodzice czynili to za nas.
    Nie ważne.
    Przepraszam Państwa za zwłokę w opracowywaniu ofert, za dłuższe oczekiwanie na odpowiedzi - szczerze mówiąc nie mam chwilowo do tego głowy
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 02-12-2011 o 19:15
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #19631
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie kup drewniane ; olej plastik.

    Ci bym pokazal fotki okien drewnianych z moich ostatnich ekspertyz to bys zemdlal z wrazenia.
    czy drewno czy plastik - jedno i to samo - tak samo dobre.
    problem w tym czy kupujesz okna czy cos "oknopodobne"
    I drewno i plastik i aluminium maja swoje wyroby "oknopodobne"

    gealan 8000 - jak masz kase to kup cos innego

  12. #19632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    co nie zmienia faktu, że okno 2650/1435 jako tzw "typowe" występuje tylko w wersji niesymetrycznej
    A to teraz mnie zaskoczyłeś!? W firmach których cenniki "poznałem bliżej" było to typowe okno.. więc wychodzi, że oni byli bardiej pro-rynkowi?

  13. #19633
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko - sie pobilem z kolega to byl pasek w ruchu i goly tylek - ewentualnie inna kara - tera sie na POLICJE zglasza - taka moda

  14. #19634
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie gwarancja - pic na wode

    "część producentów okien drewnianych daje 10 letnią gwarancję na trwałość powłoki lakierniczej"

    jest to ciekawe niebywale nieslychanie z tego wzgledu ze producenci lakierow - ci znani i uznani daja gwarancje na lakier na 5 lat maksymalnie.

    10 lat to wytrzymywaly farby typu hemolak lub farby olejne.
    wspolczesne "ekologiczne" lakiery i farby [niech je szlag za ekologocznosc] padaja po kilku latach.

    bardzo ciekawe jest to tez dlatego ze gwarancja na szyby to dwa lata a na okucia 3 do 5-ciu.

    tak wiec producent okien moze dac i 50 lat gwarancji - i co z tego jak po dwu latach konczy sie gwarancja na szyby.

  15. #19635
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "72 lata na karku a Ty nie dajesz mu spokoju"

    Charlie - zes mnie postarzyl znacznie

  16. #19636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A to teraz mnie zaskoczyłeś!? W firmach których cenniki "poznałem bliżej" było to typowe okno.. więc wychodzi, że oni byli bardiej pro-rynkowi?
    Podstawą jakichkolwiek okien "typowych" jest wykaz stolarki typowej opracowanej jeszcze za Gierka na potrzeby budownictwa z wielkiej płyty. I wbrew pozorom podział niesymetryczny ma sens Fin. Gdyby go nie było nikt realnie nie miałby szansy korzystać z okien - ówczesne okucia RU po kilku latach albo były tylko U albo tylko R bo nikt nie ma siły Pudzianowskiego by tą cholerną wajchę przestawić co stawała dęba zanim ludzie się wprowadzili do swego wymarzonego M. Poza tym skrzydło 130 cm wjeżdżające na pokój jakże często uderzałoby w ścianę na przeciwko stąd nawiązanie do typowego okna 865 i taki podział 865 - 1200 / wysokość 1135, 1435, 1635.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #19637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ciekawe jak to się dzieje ze w czasach gdy pląstiki były co najmiej dwa razy drozsze od drewna kupiłem sobie z pełna premedytacją pląstiki i mam je bez żadnych problemów od 1991 roku u siebie w domu.
    Drewna nie mam już i nigdy mieć nie będę. Dlaczego ? Tego wyjaśniać publicznie nie będę.
    znam lepszy przypadek.... szwagier sam robi okna z drewna - zawodowo... sobie do domu, który wlasnie konczy budować wstawił PCV... cieżko mi to zrozumiec, no ale to fakt.

    PS. Tak na marginesie, (bo jakis czas temu doradzalam sie w tym temacie).... decyzja zapadła i będzie ostatecznie GEALAN
    Ostatnio edytowane przez maggieQ ; 02-12-2011 o 20:55
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  18. #19638

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggieQ Zobacz post
    znam lepszy przypadek.... szwagier sam robi okna z drewna - zawodowo... sobie do domu, który wlasnie konczy budować wstawił PCV... cieżko mi to zrozumiec, no ale to fakt.

    ................
    W wakacje wymienialiśmy okna u znajomego stolarza, on na co dzień zajmuje się m.in. robieniem (produkcja to zbyt mocne słowo w tym przypadku) okien, drzwi. Jego żona się uparła na PCV

  19. #19639

    Domyślnie decyzja

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ten jeden punkt jest zawsze w tym samym miejscu gdyż pełni też rolę punktu obrotu dla uchylu.
    Rozszczelnienie lub jego brak nie ma wpływu na cenę
    I choćby to pytanie utwierdza mnie w ocenie kryterium wyboru.
    Kup te tańsze okna i kłopot masz z głowy
    Jesteś w błędzie. Nie znam sie na okuciach to pytam. Pytam czy uporoszczenie okucia poprzez pozbycie sie rozszczelnienia obnizy cene/o ile obnizy bo zastanawiam sie czy warto dokładac do WK1. Zastanawiam sie ile musi być grzybków by okno wskoczyło na wyzszy poziom zabezpieczenia przed włamaniem.

    Gdybym kryterium wyboru była tylko cena, nie zadawałbym tylu pytań na forum, nie pytał bym sie wcale tylko kupował.

  20. #19640
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    W wakacje wymienialiśmy okna u znajomego stolarza, on na co dzień zajmuje się m.in. robieniem (produkcja to zbyt mocne słowo w tym przypadku) okien, drzwi. Jego żona się uparła na PCV
    ahhh te kobiety.... jednak w przypadku szwagra to byla jego osobista decyzja
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

Strona 982 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony