dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 640
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie kocioł SmartFire Lazar - wszystkie opinie mile widziane.

    Mam prośbę do użytkowników, lub znających ten typ kotła - SmartFire 21kW o wszystkie podpowiedzi na jego temat.
    Jak również opinie o firmie LAZAR.
    Iść w Lazara SmartFire i pellety czy to niezbyt udany pomysł.

    Na dniach muszę podjąć decyzję, a mam mega mętlik w głowie.
    Kocioł ten ma kilka niewątpliwych plusów:
    - zasobnik prawie 500l = zmniejszona częstotliwość dorzucania pelletów
    - system samoczyszczący palnika,
    - łatwe czyszczenie wymiennika
    - automatyczny zapłon...

    Cena też nie jest najgorsza...

    A jak z minusami??

    Ładnie to opisane, ale jak jest naprawdę ?? Proszę doradźcie. I jak w temacie - wszystkie opinie mile widziane
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Podciągam. Nikt nie zna tego kotła??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  3. #3

    Domyślnie

    Kocioł jest od roku, na rynku i pewnie jak każdy ma wady i zalety, ja jeszcze nie montowałem tego kotła choć mam go w ofercie, więc ciężko jest mi się wypowiedzieć.
    Myślę że to dobry kocioł, ale trzeba spełnić warunki producenta odnośnie instalacji oraz komina przy montażu kotła.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Kocioł jest od roku, na rynku i pewnie jak każdy ma wady i zalety, ja jeszcze nie montowałem tego kotła choć mam go w ofercie, więc ciężko jest mi się wypowiedzieć.
    Myślę że to dobry kocioł, ale trzeba spełnić warunki producenta odnośnie instalacji oraz komina przy montażu kotła.
    Dzięki za odpowiedź.
    A mogę prosić o rozwinięcie tematu w sprawie spełnienia tych warunków ??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  5. #5

    Domyślnie Jest dobrze

    Witam

    Jak na razie jest ok...wprowadzilem pare zmian w sterowniku...zalecenia producenta...teraz hula jeszcze lepiej!

    Wrzuce pare fotek jak wyglada kotlownia...jak na kociol na paliwo stale to wszystko wyglada calkiem zgrabnie...

    Przy mieszaczach zostawione miejsce na podlaczenie gazowki, jako dodatkowe zrodlo (plan B)

    Potrzebuje kogos kto by chcial kupowac ze mna pellet...najlepiej 2 lub 3 posiadaczy kotlow na pelet. Moglibysmy kupowac ciezarowke tj. 24 tony za duzo mniejsza cene niz u dystrybutorow.
    Region: zachodniopomorskie, powiat kolobrzeski
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazar1.JPG
Wyświetleń:	6100
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	91549   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazar2.JPG
Wyświetleń:	4982
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	91550   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszacze.JPG
Wyświetleń:	4865
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	91551  
    Ostatnio edytowane przez seaman ; 24-12-2011 o 11:39
    Projekt Rafa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To ja zapytam o dobowe zużycie pelletu (przy obecnych temperaturach) i jak duży dom ogrzewasz ?
    Czy kocioł pracuje non stop, modulując swą moc, czy grzeje bufor i się wygasza ?

  7. #7

    Domyślnie

    Tego jeszcze nie moge powiedziec , bo sam nie wiem jak to wyjdzie
    To wszystko jest swiezutko zainstalowane
    Grzalem tylko podlogowke na dole I CWU, na gorze jestem w polowie ocieplenia i nie ma jeszcze grzejnikow.
    W domu po 2 dobach tem poszla do 15 stopni gdy na dworze bylo 0

    Kociol nie pracuje non stop..przynajmniej nie pracowal na poczatku przy malych zadanych wartosciach.
    Teraz pozmienialem juz parametry wiec chodzi non stop...ale dlatego ze ciplo mi umyka...po skonczeniu ocieplenia i rozruchu rekuperacji zobaczymy jak to sie zmieni.

    Wszystkie parametry z tego i przeszlego sezonu zapisze i podam na forum...w najblizszej przyszlosci...

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez seaman ; 25-12-2011 o 06:44
    Projekt Rafa

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyboru kotła - również rozważam ten model. Mozesz powiedzieć czemu akurat na Lazara się zdecydowałeś? mi również sie ten kocioł bardzo podoba, ale rozważam również Biawara, albo (zupełne szaleństwo cenowe) BioWin...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Kociol ma bardzo podobna budowe do Frolinga (ale to juz wyzsza polka)

    Na poczatku wyboru kotla kontaktowalem sie z producentami...wiec to nie jest polecenie instalatora...jego znalazlem pozniej.

    Jak na razie jestem zadowolony...odpukac w niemalowane drewno

    Pozdr
    Projekt Rafa

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze rok na wybór... Jest Kostrzewa, Lazar, Cichewicz, Orlański, od niedawna obiecujący Lester... Albo pompa ciepła
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-12-2011 o 13:18

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    chyba pompa kieszeni... ale kazdy po swojemu liczy.

    Myslałem, że Lazar ma jakies zalety nad innymi... to co mi sie w nim spodobalo, to możliwość współpracy z pneumatycznym podajnikiem. Jeśli bede miał dosyć noszenia worków - to soie taki odkurzacz do pelletów zakupię (koło 2000) i samo bedzie sie ładować.

    Czy przy tym kotle zastosowałeś bufor ciepła? Czy masz duży zbiornik na wodę? zastanawiam sie, jak wyglada eksploatacja takiego urzadzenia latem - teraz wiadomo, kocioł grzeje prawiew cały czas. Ale czy latem ilośc energii zuzywanej na rozruch nie będzie zbliżona do tej uzyskanej na podgrzenie np 100-150 litrów wody o kilkanaście stopni? Może wtedy lepiej włączyć grzałkę na prąd a kociołkowi dać wolne?

    Jak działa samoczyszczenie palnika? Czy zalezy od rodzaju pelletu? mnóstwo osób chwali pellet z Barlinka (połowa pewnie to reklama) - pewnie za wczesnie na te pytania.. będę sledził watek i informację. jak sie bedzie cos ciekawego dzialo - pisz.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sęk w tym, ze cena pomp zbliża się już powoli do takiego Lazara. Do Kostrzewy jeszcze trochę brakuje, ale firmy takie jak Lazar chyba będą musiała przemyśleć swą politykę cenowa.
    Jak sie do tego doda eksploatację letnią (CWU) to okaże się, że pellet wcale tanszy nie jest...

    Pneumatyczny podajnik (vaccum) można zakupić do każdego kotła w cenie 2-3 tyś zł.

  13. #13

    Domyślnie

    Hej

    Jesli chodzi o CWU to juz sprawdzilem, wylaczylem mieszacze i zadalem priorytet na CWU...recznie.
    Mozna tez uzyc opcji LATO (czyli tylko CWU)
    Woda grzala sie okolo 20 minut...woda w zbiorniku miala moze 5 stopni przed rozpaleniem pieca. (zbiornik 220 l)
    Projekt Rafa

  14. #14

    Domyślnie

    Witam !
    Też zamierzam kupić ten piec i moje pytanko jak czyszczenie i obsługa czy trzeba dużo czasu na te czynności przeznaczyć?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Czyszczenie nie jest uciazliwe...przynajmniej dla nas.

    Wazne jest zeby palic dobrej jakosci peletem. Tak zaleca producent. W praktyce jednak jest roznie.

    Moja zonka doskonale radzi sobie przy obsludze tego pieca.

    Pozdr
    Projekt Rafa

  16. #16

    Domyślnie

    P.S. A jaka temperatura tej zimy jest na dworze chyba każdy wie, aż strach pomyśleć, ile to wciągnie jak będzie minus 10-15? ;.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam

    W odpowiedzi do mebs:
    Widze, ze masz same problemy, to jednak nie znaczy ze kociol jest to bani, moze to instalator, ktory zle to wszystko ze soba polaczyl.

    Ja jak na razie jestm zadowolony i u mnie wszytko pracuje jak trzeba.

    Widze tez ze nie jestes dociekliwy, bo ja bym sie nie poddal i doszedl do rozwiazania gdzie tkwi problem...zamiast wymieniac kotlownie.

    Pozdr
    Projekt Rafa

  18. #18

    Domyślnie

    No i mamy opinie niezadowolenia , faktycznie piec dość młody i mało opinii trochę ludzi poznajdowałem na forum z tymi piecami lecz dopiero zaczynają z nim. I teraz trzeba się zastanowić czy błąd instalatora ale te części.Mój znajomy ma inny piec Lazara i też ma z tym piecem problemy ale piec na ekogroszek i pali w tym roku pelletem bo sam wyjechał do pracy na zachód a żona została w domu i na pellet łatwiej i o dziwo dom 200 m2 a spalanie przy nastawach 21 stopni jeden worek 25 kg dziennie , a tu typowy peleciak i 60 kg ?

  19. #19

    Domyślnie



    Kazdy ma prawo wypowiedziec sie, opisac problemy.
    Ja jestem zadowolony jak na razie!!!
    Wielokrotnie spotkalem sie z sytuacja : ludzie rzadko chwala, czesciej krytykuja, zazwyczaj wtedy jak cos nie dziala lub jak ktos wykonal fuszerke.
    Pan mebs napisal 2 posty , oczywiscie dlatego, ze cos nie dziala tak jak bym chcial...no coz...
    Trudno mi powiedziec czy moj piec tez sie nie rozleci za miesiac, zobaczymy...
    Projekt Rafa

  20. #20

    Domyślnie

    Miejmy nadzieję że nie - właśnie dobrze że ludzie piszą jak jest - jedni na tak drudzy na nie , a właśnie do seaman ja idzie spalanie oczywiście na razie w tych warunkach i mieszkaniowych i na dworze i dalej pytanie o czyszczenie czy faktycznie tylko polega na machnięciu tą wajchą czy jeszcze coś innego trzeba zrobić?

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony