dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 32
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 640
  1. #581

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy miał ktoś przerabiany SF 21 tzn. Wymiana paleniska z gipsowego na stalowy + zapalarka i dodatkowy otwór nawiewny na górne spalanie itp.

  2. #582

    Domyślnie

    Witam, Mam pytanie do użytklwników koła Lazar Smartfire - mianowicie szukam relacji, doświadczeń na temat realnego/prawdziwego zużycia energii przez ten piec.
    Czy ktoś to może sprawadzał?
    Spotkałem sie z opinią hydraulika który odradza ten wybór ze wzgledu na wysokie zużycie. Wyższe niż u konkurencji - wniosek ten wyciągnął na podstawie swoich klientów ktorzy mają właśnie Smartfire.

    Pozdrawiam

  3. #583
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leon1983

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam SmartFire 21, aż zainteresowałeś mnie tematem, wezmę z roboty miernik i przez weekend postaram się proobić jakieś testy, dodam po weekendzie jakieś wnioski

  4. #584
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leon1983

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    15

    Domyślnie

    Wg moich pomiarów kocioł w trakcie rozpalania bierze około 208W, w trakcie postoju jakieś 6,5W, gdy pracuje bierze około 25W, a w trakcie działania podajnika 72W

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	postoj.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	389263Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	praca.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	389264Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	praca-podajnik.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	389265Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozpalanie.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	389266

  5. #585

    Domyślnie

    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem od tygodnia. Sprawność spalanie ... cóż ciężko powiedzieć bo od tygodnia ale już w pierwszym dniu żałowałaem zakupu i zastanawiam się nad zgłoszeniem niezgodności towaru z umową a może jakieś inne pomysły ??
    Jaki mam problem z kotłem ??
    A no taki że zgodnie z zaleceniami handlowca pana Waldemara (Przedstawiciel na Śląsk)dokupiłem bupor do instalacji bo kocioł umożliwia sterowaine buforem w standardzie oraz pozwala to zaoszczędzić....
    G prawda wszystkie nastawy bufora są w menu serwisowym do którego jako zwykły klient nie mam dostępu WTF ?!?! mój bufor powinienem móc sterować jego temperaturą. Mail do pana W o moich problemach...
    ODP: W odpowiedzi no nie bufora se pan nie ustawi bo to tylko serwis może.
    JA: Ależ panie W to mój bufor nie ma wpływu na żywotność kotła powiniem móc nim sterować.
    ODP: Ależ wpływa i wszyscy producenci tak robią a więc i my tak robimy NIE DA SIE.
    JA: Panie W proszę mi napisać w takim razie jaki może mieć wpływ nastawa temperatury bufora na żywotność kotła ale z jakimś uzasadnieniem.
    ODP: Proszę skontaktowac się z technologiem albo z serwisantem..

    To się W wysilił.

    Telefon do technologa ... wycisnąłem z niego że temperatura bufora nie wpływa na pracę kotła ale może zaszkodzić reszcie insalacji(MOJEJ INSTALACJI) i nie moga mi udostępnić możliwości sterowaniem bufora. No i jeszcze miły technolog stwierdził, że pewnie serwisant mi nie wyłączył histerezy oraz ze przy buforze a nadzór powinien być 5 góra 10 minur (serwisant ustawił 30minut a niech się pali ... może kupi lambde albo mnie wezwie i zarobię).

    Telefon do Serwisanta który robił 1 uruchomienie.
    Z pytaniami czy histereze wyłączył ...
    Nie pamiętam ale może pan to sprawdzić.
    Jak ?
    Jest pan przy kotle ??
    Nie.
    To niech pan zadzwoni jak pan przy kotle będzie.
    Prosze mi powiedziec teraz zapamiętam.
    Nie niech pan zadzwoni jak pan będzie przy kotle.
    ale przy kotle będę 17 - 19.
    Tak to niech pan zadzwoni.
    ...

    Pojechałem 10 km byłem po 17 ...
    dzwoniłem przez 20 minut nie odebrał.

    Jeżeli to jest profesjonalne podejście do klienta ... to sory.

    Jeżeli ktoś ma pomysły jak z takim nieuczciwym handlowcem który w oczy mi mówił na targach budowlanych,że kocioł w standardzie steruje buforem i firmą która zakłada, że klient to półgłówek to czekam na rady.

  6. #586

    Domyślnie smartfire

    Witam wszystkich jako nowy urzytkownik kotła smartfire 15 kw. jako na razie zadowolony klient wskażę wam powód dlaczego kupiłem ten piec. Tak przewrotnie nieco.
    Otóż kupiłem ten piec albowiem sprzedawcy Windhagera po prostu nie chcieli mi sprzedać biowin lite. Zapragnęli bowiem abym im na 2 tygodnie przed montażem zapłacił 100% ceny pieca(ostatecznie z łaski 7 dni). Dowodem zakupu miała być faktura pro forma. Co więcej, to stanowisko wspierał importer na Polskę, który odmówił wskazania sprzedawcy-instalatora który miałby kredyt kupiecki. W arogancki sposób dowiedziałem się, że mam do czynienia z profesjonalistami, a ja szara mysz tego po prostu nie wiedziałem i chciałem płacić po dostawie towaru. Przedpłata 100%. A więc moimi pieniędzmi chcieli robić zakupy, bez umów, terminów i kar umownych. 100% ryzyka po stronie klienta. A potem zdziwienie że sprzedają 5 kotłów na krzyż. Tak nieprofesjonalnie potraktowano mnie pomimo tego, że chciałem kupić piec za ponad 20 tys. zł.(rabat 10%)
    Obsługa klienta u Lazara powinna być wzorem dla panów starających sie sprzedawac drogie kotły. Być może ja w firmie bado spółce bodajże cywilnej trafiłem źle ale przestrzegam wszystkich przed takimi 100% transakcjami. To proszenie się o kłopoty.
    A sam kocioł smartfire ma 2 ciekawostki . Sluze (windhager ma strazaka rozwiazanie z lat 80 ubieglego stulecia) i sondę lambda boscha. Ciekawe czy firma bosch zgadza się na twierdzenia sprzedawców windhagera, że sonda lambda jest omylna. Sprawdzę to w urzytkowaniu.

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago Zobacz post
    Witam wszystkich jako nowy urzytkownik kotła smartfire 15 kw. jako na razie zadowolony klient wskażę wam powód dlaczego kupiłem ten piec. Tak przewrotnie nieco.
    Otóż kupiłem ten piec albowiem sprzedawcy Windhagera po prostu nie chcieli mi sprzedać biowin lite. Zapragnęli bowiem abym im na 2 tygodnie przed montażem zapłacił 100% ceny pieca(ostatecznie z łaski 7 dni). Dowodem zakupu miała być faktura pro forma. Co więcej, to stanowisko wspierał importer na Polskę, który odmówił wskazania sprzedawcy-instalatora który miałby kredyt kupiecki. W arogancki sposób dowiedziałem się, że mam do czynienia z profesjonalistami, a ja szara mysz tego po prostu nie wiedziałem i chciałem płacić po dostawie towaru. Przedpłata 100%. A więc moimi pieniędzmi chcieli robić zakupy, bez umów, terminów i kar umownych. 100% ryzyka po stronie klienta. A potem zdziwienie że sprzedają 5 kotłów na krzyż. Tak nieprofesjonalnie potraktowano mnie pomimo tego, że chciałem kupić piec za ponad 20 tys. zł.(rabat 10%)
    Obsługa klienta u Lazara powinna być wzorem dla panów starających sie sprzedawac drogie kotły. Być może ja w firmie bado spółce bodajże cywilnej trafiłem źle ale przestrzegam wszystkich przed takimi 100% transakcjami. To proszenie się o kłopoty.
    A sam kocioł smartfire ma 2 ciekawostki . Sluze (windhager ma strazaka rozwiazanie z lat 80 ubieglego stulecia) i sondę lambda boscha. Ciekawe czy firma bosch zgadza się na twierdzenia sprzedawców windhagera, że sonda lambda jest omylna. Sprawdzę to w urzytkowaniu.
    Nie ma co porównywać Lazara do Windhagera, bo Lazar jest lata świetlne za Austriakami. Zastanawiałeś się może po co jest rewizja na wysokości śluzy w Smarcie? Jak się śluza zapcha to się dowiesz. Każdy kocioł z lambdą ma sondę Bosch... tak samo jak 3/4 samochodów więc to nie argument.

    Nie znam sprawy, ale to że nie doszliście do porozumienia na temat warunków płatności z sprzedawcą nijak ma się do importera. Wszyscy sprzedawcy mają takie same warunki.. Mógł być bardziej elastyczny np. 50/50. Nie mógł, nie chciał? jego strata. ale przestrzeganie przed Bado to przegięcie.
    Biowin nie jest produktem hurtowym, każdy egzemplarz dobiera się pod klienta i jeżeli się wycofa to ciężko będzie sprzedać dany egzemplarz. Z mojego punktu -dystrybutora nie będę wspominał ile razy musiałem wyciągać kasę od nierzetelnych kupujących. Kotła przecież z domu nie wyniose....

  8. #588

    Domyślnie

    A to mnie zaskoczyłeś z tym indywidualnym doborem kotła. Nie zauważyłem czegoś takiego a w zasadzie miałem zamówienie robić wiec to bzdura reklamowa. Ale rozwiń temat, może coś przeoczyłem.
    Co do pieniedzy to twój argument już słyszałem wlasnie od nich, pytanie tylko jakim cudem dają radę sprzedawcy samochodów, mebli, sprzetu agd a nawet materiałow budowlanych itd. 100 % przedplaty i bujaj sie klient bo piec nam nie dojechał, instalator ma natłok zajec etc.
    Zresztą ja nie przestrzegam przed bado. Napisałem o nich opinie bo tak sie zachowali, moim zdaniem nieprofesjonalnie razem z instalatorem. Zapewne w Polsce są porzadni instalatorzy windhagera ale nie mogłem ich poznać bo importer mi tej przyjemności odmówił. O smiesznej "zmowie" cenowej litościwie nie wspominam. Wnioski moze wyciagnac kazdy sam.
    Co do lat świetlnych się nie wypowiem bo musiałbym urzytkować obydwa kotły. Co do zapychania sluzy to spytam przewrotnie A co sie stanie jak strażak zadziała i zaleje podajnik? Jaki jest czas uruchomienia po awarii?
    Ostatnio edytowane przez shago ; 25-09-2017 o 10:21

  9. #589

    Domyślnie

    A może warto umowe spisac, domu przeciez nikt do kieszeni nie schowa. Importer płaci przecież nie "moją" cene tylko cenę importera. No i zapewniam kolegę, że tylko w windhagerze chcieli przedpłaty 100%. Więc to nie jest standard postępowania i nie wszyscy sprzedawcy mają tak abstrakcyjne warunki.

  10. #590

    Domyślnie

    1. Wersji Biowina 2 jest bodajże 10 w każdym zakresie mocy. Do tego dochodzą wersje oprogramowania. Też nie wiem po co jest strażak w Biowinie bo moim zdaniem w ogóle jest niepotrzebny i nigdy pewnie nie zadziała,oprócz tego kocioł ma szereg zabezpieczeń przed cofnięciem ognia. No ale Austriacy się uparli i jest.
    Z kolei Smartfire jest jedynym mi znanym kotłem z palnikiem zrzutkowym ( Red Compact, Slimpel, MCZ, Termika itd), który takową posiada.
    Co do płatności, często kupuje na Allegro, czasem czas oczekiwania jest 10 dni i też płacę z góry. Takie zasady ma sprzedawca i albo kupuję albo nie.


    Co do dystrybucji: Nikt się nie kryje z sprzedażą Windhagera więc wystarczy poszukać w internecie. Jestem z Pomorza i nie sprzedałbym Ci kotła ponieważ obowiązek serwisowy jest po mojej stronie i nie byłbym w stanie obsłużyć Cię w standardzie Windhagera.
    Co do zmowy cenowej: Uwierz mi nie ma takiej, po prostu nikt nie spuszcza gaci ponieważ z marży musi utrzymać serwis, wsparcie w okresie gwarancyjnym. Odpowiednią jakość usług a to uwierz mi kosztuje
    Tak to wygląda z drugiej strony

  11. #591

    Domyślnie

    O tych wersjach biowina to pierwsze slysze. Przyznasz wiec ze byłem niedoinformowany a skoro tak, to źle obsłużony.
    Kupic piec mogłem też z 23% vat u importera wiec nie wiem nic o serwisie i jego wymaganiach.
    Ale zastanawia mnie jedna rzecz, skoro piec jest na wymiar jak twierdzicie, to ewentualna termomodernizacja lub zagospodarowanie dodatkowej powierzchni mieszkalnej powoduje koniecznosc kupienia nowego pieca (bo przeciez nic samemu nie mozna zmienic). Czy tak to mam rozumiec? Jak możesz to opisz to zagadnienie i proponuję na wątku dotyczącym windhagera.
    Ostatnio edytowane przez shago ; 25-09-2017 o 09:29

  12. #592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    1.
    Co do zmowy cenowej: Uwierz mi nie ma takiej, po prostu nikt nie spuszcza gaci ponieważ z marży musi utrzymać serwis, wsparcie w okresie gwarancyjnym. Odpowiednią jakość usług a to uwierz mi kosztuje
    Tak to wygląda z drugiej strony
    przepraszam, że zapytam - to za usługi serwisowe Windhager nie płaci? czyli chce Pan powiedzieć, że sprzedajecie kotły a potem dokładacie z własnych pieniędzy jak coś się w kociołku popsuje? chyba nie chodzi Panu o jakość usług a od koszty ich poniesienia. z tym mogę się zgodzić, że dojazd od Pana do mnie (paliwo plus czas) przy poziomie refundacji od producenta (a może jedynie od importera) powodowałby nieopłacalnosc tych czynności. (ale gwarancja 2 lata tylko)
    niemniej jednak skoro ten piec jest taki och i ach to chyba nie ma ryzyka dołożenia do jego sprzedaży

    w całej tej przygodzie, razi jednak traktowanie przez pana dyrektora (z nazwy) klienta jak debila do zgolenia. i tak to wygląda ze strony klienta. zapłać chłopcze 20 tys a my ci rozumiesz, piec przywieziemy. A jak nie przywieziemy to pisz Pan gdzie Pan chcesz bo my mamy taką politykę. No i jak instalatorzy chcą to mogą Panu przedstawić propozycję pieca innego za 22 tys zł. I po takim mailu znajdź Kolego frajera który zaufa takim artystom handlu. Dlatego każdemu Klientowi radzę, nie zgadzajcie się na płacenie 100% przed usługą bo to proszenie się o kłopoty. Przykładów takich kłopotów jest mnóstwo, poczynając od deweloperów a kończąc na sprzedawcach marchewek. Klient zapłacił, sprzedawca upadł, zniknął etc i pisz pan teraz. Jest całkowicie niewiarygodną firma, podmiot który zakupy dla Klienta finansuje z jego wyłącznych środków. Znaczy to jedynie, że taki podmiot nie ma pieniędzy i dawanie tak dużych środków jest nieroztropnością.

    i tak to wygląda ze strony osoby, która tego typu sprawy widzi od czasu do czasu ze strony trzeciej.
    Ostatnio edytowane przez shago ; 25-09-2017 o 10:33
    gg: 27962

  13. #593

    Domyślnie

    Płaci dając - rabat serwisowy taka kasa z góry za przejęcie serwisu i często firmy sprzedające bazują tylko na tym rabacie oddając rabat handlowy klientowi. A co do zaufania do sprzedawcy to tez bywa rożnie bardzo często klienci również są niewiarygodni, wykonujesz usługę a później szukaj kasy w polu, bo klient nie ma kasy nie chce płacić etc.Płatność to kwestia zaufania w stosunku do sprzedawcy ale również do klienta - jeśli zachodzi jakieś podejrzenie że mogą być kłopoty z płatnością to sprzedawca również może zrezygnować ze sprzedaży lub zażądać przedpłaty przed wykonaniem usługi jest wolny rynek i klient może wybrać usługodawce ale też usługodawca może zadecydować czy chce u klienta robić. W tym przypadku Lazar był bardziej elastyczny wiec zyskał sprzedał kocioł jak widać zyskał nowego zadowolonego użytkownika wiec pozostaje tylko życzyć żeby obie strony były zadowolone.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Płaci dając - rabat serwisowy taka kasa z góry za przejęcie serwisu i często firmy sprzedające bazują tylko na tym rabacie oddając rabat handlowy klientowi. A co do zaufania do sprzedawcy to tez bywa rożnie bardzo często klienci również są niewiarygodni, wykonujesz usługę a później szukaj kasy w polu, bo klient nie ma kasy nie chce płacić etc.Płatność to kwestia zaufania w stosunku do sprzedawcy ale również do klienta - jeśli zachodzi jakieś podejrzenie że mogą być kłopoty z płatnością to sprzedawca również może zrezygnować ze sprzedaży lub zażądać przedpłaty przed wykonaniem usługi jest wolny rynek i klient może wybrać usługodawce ale też usługodawca może zadecydować czy chce u klienta robić. W tym przypadku Lazar był bardziej elastyczny wiec zyskał sprzedał kocioł jak widać zyskał nowego zadowolonego użytkownika wiec pozostaje tylko życzyć żeby obie strony były zadowolone.
    Traktowanie klientów jak frajerów i potencjalnych złodzei nie popłacało, nie popłaca i nigdy nie będzie popłacało. Umiejętność oceny klienta to wielka umiejętność w handlu. Kto to potrafi ten zyskuje. W drugą stronę działa to tak samo. I akurat Pan wie doskonale o czym ja piszę, nieprawdaż?

  15. #595

    Domyślnie

    W takich sytuacjach ryzykują obie strony dlatego każdy stara się zabezpieczyć żeby uniknąć kłopotów, a to wcale nie oznacza że klienta uważa sie za frajera czy też złodzieja ale w życiu bywa różnie i na różnych ludzi się trafia. Nie porozumiał się Pan że mną, z kolejnym dystrybutorem też nie z Bado też się nie udało wiec wybrał Pan Lazara.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #596

    Domyślnie

    Ma Pan rację, ani Pan ani firma Bado nie uzyskaliście mojego zaufania na tyle żebym miał Panu dać na fakturę pro forma 20 tys zł. Z 3 firmą nie było rozmowy bo ich oferta była na odwal się. A wszystkie te rozmowy były moderowane przez importera.
    Wie Pan jaki zawód wykonuję, i wie Pan że zapłata całej ceny na nic nie warty świstek papieru to zabezpieczenie Pana ale nie mnie jako klienta. Ale oczywiście gratuluję co zresztą wam już w emailach napisałem profesjonalnej obsługi klienta. Wszak na kocioł za 25 tys zł macie klientów co tydzień. A jest to produkt tak świetny że można klienta olewać, za to trzeba reklamę po forach robić.
    Dlatego powtarzam, nikt oprócz was nie żądał 100% ceny jako przedpłaty. I warto by inni klienci o tym wiedzieli bo pan dyrektor z bado nawet usiłował mnie wprowadzić w błąd twierdząc że to standardowa praktyka u wszystkich. Okazało się, że to nieprawda i stąd ostrzegam innych klientów przed nieucziwymi praktykami sprzedawcy.

  17. #597
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jaraos

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    wieś k/Wrocław
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowni Państwo, forum dotyczy wymiany doświadczeń użytkowników kotła HKS Lazar Smart Fire, a nie kłótni handlowych przy zakupie innego kotła. Ja osobiście zamówiłem swój kocioł Smart Fire w wybranej konfiguracji tj. 22 k|W, zasobnik 240 l, oraz dodatkowo sondę lambda. Zapłaciłem za kocioł przy odbiorze, po dowiezieniu przez sprzedawcę do mojego domu, żadnej przedpłaty nie robiłem. Jeśli jakaś firma wymaga przedpłaty to jest to patologia i działanie podejrzane, taką firmę należy omijać szerokim łukiem.

  18. #598

    Domyślnie

    Witam wszystkich uzytownikow pieca SmartFire. Jestem uzytkownikiem od wrzesnia. Nasuwa mi sie pare pytan do osob ktory ten piec posiadaja. Mianowicie co ile wam sie rozpala ten piec? U mnie na liczniku jest 1000 rozpalen po trzech miesiacach uzytkowania. Dzwonilem do Pana Serwisanta i powiedzial ze to calkiem normalne. Troche to nie ekonomicne patrzac ze strony grzalki i innych podzespolow ktore pobieraja prad i sie zuzywaja. Pan serwisant podczas podczas pierwszego uruchomienia za wiele sie nie wysilil. Ustawil wszystkie parametry jakby z pamieci i pojechal. Powiedzila ze nie ma co kombinowac, bo piec bedzie spalal tyle paliwa ile potrzebuje i dostrajanie pieca nie wiele da. Troche wydaje mi sie to podejrzane, po to chyba przyjezdza zeby ustawic piec pod dany budynek? Kolejne pytanie czy uzywacie Fuzzy Logic, przelaczylem sam na FL zeby zobaczyc jak bedzie wtedy piec pracowal. Po rozmowie z serwisantem dowiedzialem sie ze nie wolno uzywac FL, bo jest ustawiony fabrycznie pod dany pellet. Uzywanie FL bez odpowiednich ustawien spowoduje utrate gwarancji. Wiec sie pytam po co FL wogole jest? Sami ustawiacie u siebie parametry zeby piec pracowal na FL? Z gory dziekuje za podpowiedzi i odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  19. #599

    Domyślnie

    Im mniej rozpaleń tym lepiej. To jak z jazdą na autostradzie...Spokojna jazda na długim dystansie powoduje mniejsze zużycie paliwa. Idealnie by było osiągnąc do 6 rozpaleń na dobę, co daje 500 rozpaleń a nie 3000. Genaralnie wychodzi że masz jedno rozpalenie na 45 min.... Ewidentnie trzeba to wyregulować. No i znów wracamy do algrytmów spalania i pracy kotła pelletowego o czym zdaje się Polscy producenci nie mają pojęcia....

  20. #600

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Czyli jest mozliwosc wyregulowania tego pieca zeby sie rzadziej rozpalal. Moze mi ktos lopatologicznie wyjasnic jak go ustawic, co obserwowac i co poprawic?? 32 rozpalenia dzienie razy 208 wat , jak ktorys z kolegow sprawdzal pobor pradu grzalki daje 6,65 kW na dobe.6 rozpalen razy 208kW daje 1,25 kW. Pomijajac zuzycie czesci oraz przpuszczam wieksze zuzycie pelletu.

Strona 30 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony