dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 640
  1. #21

    Domyślnie

    Witaj

    Spalanie 45-50 kilo na dobe przy nieocieplonym poddaszu (dopiero skonczyli ocieplac),grzeje tylko podlogowka na dole po 2 dobach palenia na mieszaczu byla caly czas taka sama temp 45 stopni i woda uzytkowa 40 stopni , co by oznaczalo, ze reszta idzie w komin, gdyby teraz podlaczyc grzejniki na gorze mialbym wykorzystany opal w 91% (teoretycznie). Mam nadzieje, ze zejde z tym opalem do 30-45 kg.
    A z tym peletem: szukam chetnych na zakup 24 ton tego paliwa. Przy 4 osobach to jest 6 ton na glowe po cenie hurtowej, warto to przemyslec.
    Jestem z zachodniopomorskiego, jesli ktos ma ochote na zakup peletu na tych warunkach prosze o kontakt.
    Pozdro
    Projekt Rafa

  2. #22

    Domyślnie

    Ja z łódzkiego i też podpinam się z kumplem który ma piekarnie i w tamtym roku przerobił piece do wypieku z olejowych palników na pelletowe i kupuje tira co jakiś czas więc się podepnę do niego. mam jeszcze trochę czasu na zakup pieca więc będę monitorował w instrukcji jest chyba napisane że minimalne spalanie 2.5 kg/h u Kostrzewy 1,5 kg.

  3. #23

    Domyślnie

    Zastosowalem sie do wskazowek i mam wklad ze stali nierdzewnej fi 130 (te 10 mm wiecej to moja decyzja)
    Wiec moze to jest odpowiedz na problemy mebs

    Wklad bedzie Cie kosztowal moze z 1700 zl a nowa kotlownia o wiele wiecej..przemysl to

    Pozdro
    Projekt Rafa

  4. #24

    Domyślnie

    1) Koszt 1 700,00 - może sam wkład, a gdzie robocizna? kotłownia w płytkach, trzeba skóc płutki, rozkuć komin, zmontować, zamurować, położyć płytki, których już pewnie nie dostanę, bo były z końcówki kolekcji a co jesli za kilka lat okarze się, że to się nie nadaje, i będzie potrzebny komin fi200 ceramiczny, już będzie rozkuty od dołu, nie wiem czy to do końca takie oczywiste wszystko.

    2) Kto da dzisiaj gwarancję, że to pomoże może to nie koniecznie problemy mebs? jaka pewność? zainwestuję, zdemoluję, i dalej będzie to samo ...

  5. #25

    Domyślnie

    Do WojtekEdyta

    "w instrukcji jest chyba napisane że minimalne spalanie 2.5 kg/h u Kostrzewy 1,5 kg."

    A ile godzin ma doba? 24 x 2,5 = 60 - wychodzi na to że z racji pogody moje spalanie minimlalne jest ok - no cóż

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    witam
    mam mała prośbę
    interesuje mnie jak w tym kotle rozwiązano problem odpopielania palnika
    mógłby ktoś z posiadaczy opisać lub pokazać zdjęcia tego urządzenia.
    R-290 pod strzechy

  7. #27

    Domyślnie

    I tu znowu mnie to dziwi żeby firmie nie zależało na rozwiązaniu problemu. Powinni kogoś przysłać od siebie niech to wszystko zbada itp. jakiś niuans może jest. W sumie mam kontakt z jednym posiadaczem tego kotła i jak na razie nie mam takich kłopotów oprócz dość dużych spalań bo ok 60 kg dziennie przy 150 m pow to jak dla mnie za dużo przy nowym domu (może dlatego że się wygrzewa bo pierwszy sezon) a dom dobrze docieplony. Mam nadzieję że firma Lazar jakoś profesjonalnie podejdzie do tematu i rozwiąże tą sprawę czego Panu życzę bo piec nie kosztuje 200 pln tylko dużo więcej.

  8. #28

    Domyślnie

    do MEBS
    Trafiłem na to forum dzisiaj. Też mam ten kocioł już drugi sezon. TEŻ MAM KOMIN FI200 i nie mam takich problemów jak ty opisujesz z wybuchami gazów i jakieś problemy z nadmuchami i wpadaniem w turbulencję. NIe mam żadnej modulacji ciągu komina. Jeszcze w tym domu nie mieszkam ale przy ustawionej temperaturze na 16 stopni spala mi ok.30-35 kg peletu - dom 200m2 + piwnica 100m2 (nieogrzewana). Piec chyba ma dobrą sprawność, bo jak pracuje na pełnej mocy, rurę dolotową do komina mogę dotknąć ręką i przez dłuższą chwilę przytrzymać.

    do Vld
    Dno palnika się otwiera i popiół a także spieki spadają do popielnika. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem ponieważ palę nie najlepszym peletem (widać jest w nim trochę piasku) i tworzą się spieki. Kumpel ma palnik na pelet wsadzony do zwykłego pieca, to na tym pelecie palnik po 1 dniu został zabity spiekami i przestał pracować. A Smartfire chodzi na tym pelecie. Jedyna niedogodność to taka, że palnik ma kształt okrągły a komora spalania kwadratowa i popiół zbiera się także wokół palnika.

    "w instrukcji jest chyba napisane że minimalne spalanie 2.5 kg/h u Kostrzewy 1,5 kg."
    Tak, tylko że przy spalaniu 2,5kg/h kocioł ma większą moc niż spalając 1,5kg/h. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby tak ustawić sterownik, żeby przy najmniejszej mocy Lazar też spalał 1,5kg/h. Ja też musiałem troszkę zmodyfikować ustawienia i dostosować do nienajlepszego peletu. Próbowałem też palić owsem, chociaż tylko przez kilka dni, ale też dawał radę (oczywiście trzeba zmienić ustawienia).

  9. #29

    Domyślnie

    Do MEBS

    Witam
    Piszesz caly czas o wymianach czesci stalych i o tym kominie, nie wspomnialems nic o sterowniku.

    Awaria podzespolow musi byc czyms spowodowana...nie poprzestawiales nic w ustawieniach sterownika?

    A moze masz ''stare'' ustawienia. Ja ostatnio dostalem od swojego instalatora nowe zalecane parametry (listopad 2011)

    Pozdro
    Projekt Rafa

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Jestem założycielką tego wątku więc może się wypowiem. My użytkujemy kocioł od października.
    Jeśli chodzi o spalanie - to nie jest źle. Więc dziwią mnie te 1,5 tony na miesiąc !!

    My mamy dom 186m2 użytkowej = grzanej powierzchni. Na całości podłogówka. Do tego garaż 40m2 w którym puszczone są 2 pętle podłogówki - więc też częściowo jest grzany.

    10.11.2011 zakupiliśmy 2 tony pelletu. Jeszcze zostało nam 150kg. W domu temp. ok.22 stopni.
    U nas problem jest w tym, że nieraz mamy za ciepło i cały czas musimy się nauczyć regulacji.

    Co do czyszczenia nie ma problemu jak dla mnie.

    Co do usterek - raz nam sie zatkał ślimak. Ale mąż razem z kolegą (który ma piec na groszek od kilku lat) spędzili pół dnia w kotłowni i dali radę wszystko przeczyścić i uruchomić kocioł tak by było ok.

    Fakt kocioł wkurza nas tym, że co jakiś czas pokazuje się komunikat - za wysoka temp. kotła - ale wciskając exit - działa wszystko dalej.
    I jak dla mnie - sam zbiornik na pellet (mamy ten największy) jest nie do końca poprawny - pellet nie spada sam, trzeba go przynajmniej raz dziennie przepychać w stronę ślimaka, gdyż przy zasypie ok. 1/2 sporo peletu zostaje na boznych ściankach, a nie spada na dół.

    Poza tym jak na razie nie jest źle....

    I wiem, że groszkiem miałabym więcej brudu, pyłu, itp w kotłowni. Teraz czyszczę piec sama i jest czysto.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    seaman - masz może te ustawienia w wersji elektronicznej ?? z chęcią bym zobaczyła.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  12. #32

    Domyślnie

    Witam

    Mam te ustawienia w wersji elektronicznej, sam zastosowalem sie do tych parametrow i jest duzo lepiej.

    Przed zmianami ktorych dokonalem piec rozpalal sie dopiero za druga lub trzecia proba.

    Teraz rozpala sie zawsze za pierwszym razem.

    Nie wiem czy moge wrzucic te wartosci na forum...najlepiej sie kontaktowac z www.hkslazar.pl lub ze swoim instalatorem

    Wlasnie moj instalator kontaktowal sie za mna, ze trzeba zmienic parametry, wiec ustawienia mam juz z drugiej reki

    Pozdr
    Projekt Rafa

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    seaman - u mnie z rozpalaniem jest tak samo - 3 próba, albo dopiero kolejny cykl.

    Jeśli to nie problem to wyślij mi te ustawienia na maila - prześle Ci moje namiary na priva. Z góry dzięki.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    mebs ustawienia postaram się spisać jutro. W każdym razie mąż coś ustawiał wisząc na telefonie z Panem z Lazara.

    My mamy komin Plewy systemowy 180 i mówią, że mógłby być mniejszy, ale jak kupowałam kocioł to właśnie taki dobrali mi na podstawie wytycznych z Lazara w 5 czy 6 różnych firmach od kominów systemowych (w schiedlu, plewie, leierze.).

    seaman - dzięki za maila. Dzięki niemu dzisiaj mąż na linii z Panem z Lazara coś jeszcze zmieniał w ustawieniach. Pan też wyjaśnił nam powód komunikatu, który nas wkurza i ma nam przysłać jakiś czujnik, który musi być uszkodzony stąd komunikat. Zobaczymy ....
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. W tym kotle trzeba palić peletem 6mm !! A na rynku jest sporo peletu 8mm a to nie jest za dobre dla kotła i powinny być wtedy też inne ustawienia.
    U nas ślimak zatkał się właśnie w momencie, gdy omyłkowo kupiliśmy pelet 8mm i nim paliliśmy.
    No i jak przy każdym kotle chyba dobrze jest zainwestować w nieco droższy=lepszy produkt.

    Pisaliście o spiekach. Ja sama "czyszczę" kocioł i o niczym takim nie ma mowy!!! Mam w popielniku sam pyłek.
    Opróżniam popielnik raz na 2 tygodnie i to w zupełności starczy.
    Rzeczywiście przez to że na "wyższej półce" jest rura okrągła popiół zbiera się też w okół niej - ale odkurzacz przemysłowy doskonale wszystko czyści.
    Ostatnio edytowane przez atika ; 24-01-2012 o 22:32
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  16. #36

    Domyślnie Eureka !!!

    Krótkie info, właśnie wymieniają mi sterownik, to takie nieoficjalne przyznanie sie producenta do jakiegoś tam "drobnego" błędu, podobno to akcja na większą skalę kotłów zakupionych w roku 2011, prosze o informacje, czy ktoś jeszcze ma takie wieści, czy to taka ściema, i próbują u mnie co będzie

    P.S.

    Spalania mi nie obniżą

  17. #37

    Domyślnie

    Witaj

    Nie mam problemu z moim kotlem

    Piec grzeje tak samo jak wczesniej

    Pozdr
    Projekt Rafa

  18. #38

    Domyślnie

    Z ciekawości ściągnąłem sobie nową instrukcję obsługi. Faktycznie trochę pozmieniali - pelet 6 mm (było 8mm), ciąg kominowy 1-5 Pa (było 10 Pa). I to nie jedyne zmiany!
    Podaję moje ustawienia pieca
    pelet 8 mm - nie najlepszej jakości,
    100%
    moc nadmuchu - 95%
    praca podajnika - 7s
    przerwa podajnika - 17s
    50%
    histereza H2 - 5ºC
    moc nadmuchu - 75%
    praca podajnika - 3s
    przerwa podajnika - 21s
    30%
    histereza H2 - 2ºC
    moc nadmuchu - 62%
    praca podajnika - 2s
    przerwa podajnika - 26s

    Histereza kotła Hk - 2ºC
    Czas przerwy pogrzebacza - 6h
    Czas przerwy odpopielania - 6h
    Czas pracy odpopielania - 2min.

    mebs powinieneś zacząć od siebie podać swoje ustawienia

  19. #39

    Domyślnie

    [B]mebs[B] a czy wiesz co to za "drobny" błąd i co on powodował???? to może być dość istotne

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deadMouse

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem zainteresowany kupnem takiego kotła. Ten smartfire wydaje się być ok, Mebs może akurat trafiłeś wadliwy egzemplarz? Czytam i sam się zastanawiam, jak nie smartfire to jaki kocioł na pelet?

    seaman
    jestem zainteresowany wspólnym kupowaniem peletu - wiadomość na priv

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony