dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 640
  1. #621

    Domyślnie

    krzycho81 prawdopodobnie sterownik nie ma możliwości wyłączenia kotła od termostatu. Termostat pokojowy po dojściu do zadanej temperatury jedynie rozłączy pompę CO.Natomiast kocioł grzeje sam siebie.To przy jakiej temperaturze na kotle będzie się ponownie rozpalał zależne jest od histerezy kotła.

  2. #622

    Domyślnie

    Okazuje się, że jest coś takiego jak blokada kotła od termostatu. Natomiast nie daje takiego efektu jaki bym chciał. Może dlatego, że grzeje na razie podłogówkę a kaloryferów i wody nie. Tak czy inaczej, zostałem pozytywnie zaskoczony telefonem od Lazara, kontaktem z szefem serwisu i ogólna chęcią pomocy. Póki co nie miałem czasu z uwagi na obowiązki służbowe i jak tylko dojdę o co chodzi dam znać.

  3. #623
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kurian85

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Sztutowo
    Kod pocztowy
    82-110
    Posty
    2

    Domyślnie ustawienia smartfire 15

    witam jestem posiadaczem kotla smartfire 15 , zasobnik 470l, sonda lambda automat czyszczenie Internet. Kocioł ma ponad rok jednak jestem w trakcie budowy i nigdy tak nie grzalem na maksa. Dom podlogiwka dora i dół. W tamtym roku poszło od października gdzies 3,5 tony przy grzaniu wyjściu 65 na kotle i na mieszaczach po 21( mam dwa mieszacze jeden podłogowka parter drugi piętro , trzeciego nie załączam narazie bo to woda, ie mieszkam to ie potrzebuje ) tak przykładowo żeby w domu te 15 stopni było. Wydaje mi do że kocioł jednak spała tego pelety bardzo dużo w porównaniu do kuzyna kupił innej firmy dom podobny ja 158m on ok130 . Nowe domy ocieplooene styropian 20, pustak itong itp. On wykazuje worek na dobę u mnie znacznie więcej. Ustawiane i pierwsze załączanie było przez serwis . Chodiz niby ok ale te spalanie wg mnie za wysokie. Jesce nie mieszkam a jak powrócę wówczas temp i dojdzie grzanie wody to w ogóle się obawiam że spalanie wzrośnie. moja prośba ma ktoś ustawiane już sprawdzone aby załączyć i zmniejszyć zużycie peletu.? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Jutro postaram się załączyć moje dotychczas ustawienia.

  4. #624

    Domyślnie

    witam forumowiczów
    Jak mi wiadomo w ustawieniach serwisowych zaglądać może serwisant
    hasło do ustawień napewno jest wszystkim dobrze znane tylko zmiana wiąże się z utratą gwarancji
    lepiej zadzwonić na kontakt sterownika firmy plumchłopaki mają dostęp do naszych sterowników
    Moje ustawienia aktualnie na piecu 78 żądaną podłoga 22
    ilość zużytego peletu na dobę worek 15 kg
    powierzchnia do ogrzania jakieś 170 m2
    pelet 6 mm kupiony w brico
    Lazar sf 24 kw sterowanie Internet + w tym roku dodane sonda lambda
    cykle 40 minut praca 40 minut nadzór czasami i postój w ciągu doby rozpala się 17/18 razy
    rozpalanie zawsze w pierszym rozpaleniu w ciągu 90/100 sekund
    histereza 21 stopni
    stabilizacja 9 minut
    spalanie w stosunku do zeszłego roku 45/50% mniej
    dom ocieplony 16 grafit i sonda lambda

  5. #625
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kurian85

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Sztutowo
    Kod pocztowy
    82-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam jakub271 a można prosić na priv na maila [email protected], zdjęcia z ustawieniami tymi serwisowym też

  6. #626
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Poszukuję kontaktu do firmy serwisującej kotły Lazar, kiedyś na zlecenie Lazar, teraz niezależnie. Ktoś coś? Nazwy nie pamiętam... :/
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  7. #627

    Domyślnie

    Hej. Jestem tu nowy. Chciałem się zapytać jakie macie ustawione histerezy na kotle względem temperatury kotła. Sam nie wiem jak to ustawić?

  8. #628

    Domyślnie

    Hej. Jestem nowy. Czytając forum widzę że masz trochę wiedzy na temat smartfire'a. Mam pytanie. Czy możesz mi pomóc ustawić odpowiednio pięć żeby jak najmniej spalac pelletu?

  9. #629

    Domyślnie

    Histerezę mam ustawioną na 28 stopni

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub271 Zobacz post
    Histerezę mam ustawioną na 28 stopni
    Jaki masz piec ?������

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub271 Zobacz post
    Histerezę mam ustawioną na 28 stopni
    Jaki masz piec ?

  12. #632

    Domyślnie

    Hasło serwisowe ktoś coś ?? [email protected] hasło 0000 pozwala tylko na podgląd ustawień.
    A żeby nie było, że nie w temacie to podrzucam film jak wygląda smartfire15 od środka zasyfiony powodem chyba komin 200mm i brak rck oraz ponieważ dom w budowie często wychłodzony komin piec rozpalany w lato raz na tydzień lub dwa.
    https://youtu.be/5ZQnGrNPbzE

  13. #633

    Domyślnie

    O oo K - tragedia jak to wyglada to masakra jakaś
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #634
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    jak widać mając jaki taki piecyk można i tak syfić ..... masakra po prostu ... ale widać po otoczeniu pieca to gospodarz powiedzmy ( w moich oczach ) gnojarz i tyle
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  15. #635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jak tak można zasyfic piec? Masakra przecież tego niedoczysci

  16. #636

    Domyślnie

    chyba oponkami pali, albo jakimiś foliami czy innymi śmieciami po budowie


  17. #637
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    To raczej przypomina wychodek niż kocioł a później taki gość będzie pisał ,że firma Lazar i pellet do bani.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  18. #638

    Domyślnie

    Witam kolegów.
    Muszę szybko wymyślić ogrzewanie domu ok. 120m2, średnio ocieplony budynek z lat 70.
    Aktualnie pracuje stary kocioł zasypowy, instalacja otwarta w niezłym stanie. Musze zmienić na coś maksymalnie małoobsługowego- na gaz sieciowy nie ma co liczyć przez najbliższe 5-7 lat.
    Rozważam Lazara 11kW (max 15 kW) - dodatkowym argumentem jest to, że (chyba) wystarczy wkład w kominie 100 (120) mm -a tylko taki jestem w stanie włożyć bez rozwiercania komina.
    Kilka pytań:
    - jak w praktyce wygląda typowa obsługa kotła, czy wystarczy raz w tygodniu zajrzeć, wyczyścić ruszt, dosypać pellet?
    - czy moduł internetowy umożliwia zmianę ważniejszych parametrów pracy kotła czy tylko podstawowych temperatur.
    - czy temperatura zasilania ok. 55 stopni będzie umożliwiała stabilną pracę kotła - taka temperatura teraz zazwyczaj musi byc utrzymywana przy ok. -5 stopniach na zewnątrz. Grzejniki są lekko przewymiarowane.
    - zakładam podpięcie do istniejącej instalacji bez jej przeróbek, dodatkowych buforów, wymienników itp. Ewentualnie jakieś dodatkowe elementy typu mieszacze, zawory 4D itp.

    Proszę o opinie.
    Ostatnio edytowane przez pawel_l ; 30-04-2019 o 10:10
    Paweł

  19. #639

    Domyślnie Lazar Interfire

    Trochę rozszerzę wcześniejszy wpis. Myślałem o Smartfire ale mam starą, mocno przewymiarowaną instalację która wymaga zasilania 40-50 stopni. Przy Smartfire wymaga to rozbudowanej instalacji, mieszaczy itp. W Interfire można by go teoretycznie wpiąć na wprost bo zasilanie może być od 20 st a powrót nawet 5 st. Kocioł droższy ale sporo tańsza instalacja. Ktoś ten kocioł eksploatuje? Oczywiście przy temperaturze ok. 50 st kondensacja zaczyna zanikać ale bardziej zależy mi na uproszczeniu instalacji.
    Paweł

  20. #640

    Domyślnie

    SmartFire 15kW zainstalowany. W instalacji z mieszaczem ze sprzęgłem AFRISO BPS, pogodówką. Będzie jeszcze moduł internetowy. Instalator odpalił go dość szybko, trochę już poznałem ustawienia. Instalacja jest mocno przewymiarowana musiałem zmniejszyć minimalną temperaturę z mieszacza na 35 st (było 40). Ogólnie kocioł robi dobre wrażenie.
    Paweł

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony