Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
Witam
Zamierzam kupić drzwi zewnętrzne z Derpala ale nie wiem czy zdecydować się na drzwi drewniane czy drzwi drewniane płytowe,które według was byłyby lepsze?
Niestety zmuszony jestem napisać opinie, która mam nadzieję, że będzie przestrogą dla kolejnych osób chcących dokonać zakupu produktów firmy Derpal. Zakupiłem drzwi zewnętrzne Derpal - umowa 4/2024r z dnia 23.02.2024r - model D-59 gr. 84mm wykonanych z sosny o kolorze RAL 3003, w sklepie Gala Drzwi i Okien Wioletty Gala – u Pana Pawła Gali z Warszawy na ulicy Bartyckiej. Niestety była to jedna z największych pomyłek jakie spotkały mnie i żonę w trakcie przeprowadzanego remontu domu.

Drzwi wprawdzie wykonane były zgodnie z terminem jednakże ich jakość i standard wykonania pozostawia wiele do życzenia. Drzwi noszą wiele niestarannie wykonanych detali, lakier nie jest nałożony jednolicie na całości drzwi i zarówno Framuga jak i samo skrzydło drzwi nosi wiele niesymetrycznych, niestarannie wykonanych defektów ktore pozbawiają poczucia że kupiło się markowe ładnie zaprojektowane drzwi.

Po zgłoszeniu reklamacji, Producent do którego zwróciłem się bezpośrednio, (gdyż sprzedawca zupełnie ignoruje próby kontaktu i zwyczajnie nie odbiera telefonu, ani nie odpisuje na maile i wiadomości sms od czasu zgłoszenia reklamacji - wiem też już post factum właśnie z internetu, że to wręcz nagminna procedura u tego sprzedawcy) stwierdził, że jest to produkt budowlany i zgodnie z powyższym nie obowiązują go standardy produktów takich jak choćby meble. Co więcej widoczne niedoróbki starał się tłumaczyć materiałem z którego były wykonane drzwi i tego że są to przypisane odstępstwa od jakości. Reklamacja została oczywiście oddalona przez Firmę Derpal mimo załączonej dokumentacji fotograficznej i teraz czeka mnie dochodzenie praw klienta na drodze prawnej. Pismo w odpowiedzi na moją reklamację napisał sam pan Prezes Firmy co dziwi tym bardzie, że Firma Derpal ma aspiracje do plasowania swoich produktów w segmencie Premium, zarówno pod względem wzornictwa jak i cenowo. Tu niestety istnieje przepaść jeśli chodzi o oferowaną jakość i świadomość produktów Premium. Nikomu nie polecam kupna drzwi firmy Derpal po tym jak zostałem potraktowany i po tym jaką ignorancją wykazał się sam Pan prezes Zbigniew Woś.
Bartek Komorowski