dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 63
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1258
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe

    Założyłem ten temat świadomie w dziale kominki, gdyż materiały, technika budowania ma wiele wspólnego z budową kominków otwartych, palenisk ceramicznych z omawianymi w tym dziale tematami.
    Zresztą zrobiłem to również dlatego bo planuję budowę u siebie i szukam jakiś fajnych inspiracji.
    Tak więc zapraszam wszystkich posiadaczy do pochwalenia się swoimi grillami, wędzarniami, kominkami, ogrodowymi.

    Zapraszam również tych co planują takową budowlę u siebie, bo przecież już sezon nadchodzi.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Zapewne, nie mój, nie ja wymyśliłem grille, wędzarnie, czy inne urzadzenia ogrodowe.

    Możesz Piotrze drązyć temat czyj to pomysł, jak to dla Ciebie wazne. Napewno zainspirował i nasilił moje myślenie Wojtek.

    Myslę, ze w tym temacie będzie bez pstryczków i kazdy nawet laik może spokojnie podsuwać swój pomysł i wizje, bez obawy że zostanie nazwany ignorantem i że się nie zna. Tak jak ja to wielokrotnie od Ciebie Piotrze usłyszałem...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bohusz , więcej luzu . Uśmiechnij się !

  4. #4

    Domyślnie

    Jako, że też staram się edukować w tym temacie, przedstawię swoje pytanie.

    Znalazłem na internecie taki oto schemat budowy grilla z wędzarnią-> http://www.chefpaul.net/smoker.html

    Są tam dwa paleniska, jedno do grilla, drugie do wędzarni. Myślę o zrobieniu jednego paleniska, martwi mnie jednak, jak odpowiednio duży komin musiałbym zrobić, by ciąg spalin wymusił ich przepływ w dół, do komory wędzarni?

  5. #5

    Domyślnie

    Wchodzę w ten temat, zamierzam wędzarenkę wybudować być może z grilem. Co prawda to temat na przyszły rok (jeszcze kominka w domu nie wymurowałem ) ale też zbieram pomysły.
    Niedawno na youtubie widziałem domową wędzarnię zrobioną z ...... metalowej szafki na ubrania

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    O, jak fajnie!
    Będzie można pogadać o piecach latem. U nas, wiadomo - o budowaniu palenisk myśli się zimą, kiedy trzeba już palić i na budowanie nie czas (bo za zimno, na ten przykład).

    Kyh, ja nie widzę problemu, żeby sprytnie zbudowany grill ceglany używać też jako wędzarni. Jedna komora nad drugą, w dolnej palimy (lub kopcimy), w górnej grillujemy lub wędzimy. Trzeba by tylko do wędzenia zakładać drzwi, no i ruszt na innym poziomie. Myślałem o czymś w rodzaju kosza-rusztu, który miałby możliwość zmiany wysokości i to płynnej. Wtedy byłaby możliwość regulowania intensywności spalania.
    Oczywiście najlepiej, żeby ustrojstwo miało dodatkowe palenisko i kanał schładzający - byłoby wtedy bardzo uniwersalne.

    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3502142
    I poniżej na tej samej stronie, dwie rzeczy An-bud'a.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 12-05-2011 o 07:34
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8

    Domyślnie

    (No i jak tu nie kochać Foresta!)
    Fajny topik, bohusz.



    Ostatnio "byłam na grillu", gdzie palenisko zorganizowano bezpośrednio na ziemi, pomiędzy trzema betonowymi pustakami (kształtki kominów systemowych, wentylacyjnych?) usawionymi w szeregu w pewnej odległości od siebie, tak, żeby powastały dwa paleniska. Paleniska pięknie zastawiono znalezionymi w pobliżu kamykami. Pustaki były nakryte płytami chodnikowymi, które delikatnie podtrzymywały temperaturę upieczonych mięs i innych pyszności. Nad paleniskami, oczywiście okrągłe castoramowe ruszta.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    (No i jak tu nie kochać Foresta!)
    Fajny topik, bohusz.



    Ostatnio "byłam na grillu", gdzie palenisko zorganizowano bezpośrednio na ziemi, pomiędzy trzema betonowymi pustakami (kształtki kominów systemowych, wentylacyjnych?) usawionymi w szeregu w pewnej odległości od siebie, tak, żeby powastały dwa paleniska. Paleniska pięknie zastawiono znalezionymi w pobliżu kamykami. Pustaki były nakryte płytami chodnikowymi, które delikatnie podtrzymywały temperaturę upieczonych mięs i innych pyszności. Nad paleniskami, oczywiście okrągłe castoramowe ruszta.
    Twoje powtarzające się wyznania pachną mi kolejnym zleceniem
    Ziemowita w okolicach Łodzi . Oczywiście - na zdrowie !


    Grilluję na ognisku . Kolega zaraził mnie tym sposobem i tak zostało.
    Stojaczek na którym leży płyta granitowa stawiam na ognisku , gdzie
    palę normalnym drewnem . Płyta granitowa chroni pieczyste przed
    przypalaniem . Na początek karkówka, potem kurczaki . Nigdy odwrotnie.
    Tłuszcz z karkówki nasącza płytę , dzięki temu drób się nie pali.
    Po każdej porcji , płytę czyści się specjalną szpachlą .

    W domu grilluję w piecu do pizzy ( chlebowym)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No,.... przecież ciebie też kocham!
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Takie dwa wątki w tym temacie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=grill
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...99dzarni/page6
    Co jakiś czas na ogrodach odżywają

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    No,.... przecież ciebie też kocham!
    Uf , kamień z serca. Bo już się miałem ciąć !

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ten konkretny temat trochę zbacza. Co zresztą jest tradycją tej kategori.

    Wojtku wiem, że posiadasz większe ode mnie zdolności "rysownicze" Może więc załącz jakiś rysunek całościowy takiej grillo wedzarni.
    No coś co Ci chodzi po głowie.

    Po telefonach w sprawach materiałów wiem, że sporo osób planuje taką budowlę własnymi rękami uskutecznić. Sugeruje im często również odwiedzenie tego forum, ale nie uważają tego za dobry pomysł.

    Co do techniki wędzęnia, grillowania często korzystam z strony:
    http://www.wedlinydomowe.pl/

    lub
    http://www.kuron.com.pl/przepisy/art591.html

    Mogę jedynie dodać że:
    Sposób przyrządzania:
    Kotlet zbijamy pięścią (nie używamy tłuczka, bo mięso będzie za suche). Z miodu, sosu sojowego, soku z cytryny i przypraw (pieprzu, soli, majeranku) robimy zalewę. Mięso powinno poleżeć w niej co najmniej 2 godziny. Po wyjęciu z zalewy układamy je na dobrze rozgrzanym grillu i pieczemy w zależności od grubości i upodobań od 5 do 8 minut na stronę. Dzięki dodaniu miodu karkówka nabierze pięknego, złotego koloru. Podajemy z mamałygą przypieczoną na grillu.
    SUPER, PRÓBOWAŁEM osobiście.

    No ale prawdopodobnie duet z wielkopolski ma bardziej dopracowane i lepsze przepisy
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 14-05-2011 o 09:21

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Jak pisałem, robię teraz projekt pieca, który ma spełniać funkcję grilla, wędzarni i pieca do pizzy. Oczywiście nie wszystko na raz i nie w jednej komorze, chociaż grillowędzarnia i piec mogłyby równocześnie pracować, bo to oczywiście osobne elementy, zestawione tylko w jednej (powiedzmy) bryle.
    Może klientowi się nie spodoba to przedstawię , może przedstawię mimo to, ale przede wszystkim muszę skończyć, a to nastąpi na pewno w tym tygodniu (komin mi tylko został).
    Wolno to idzie, bo moje podejście jest takie (prawie zawsze), że lepiej pogłówkować przy rysowaniu, niż potem przy budowie. Nie ma nic gorszego, jak zmieniające się koncepcje już w trakcie realizacji. Chodzi też o to, żeby przy budowie korzystać z dostępnych elementów przy minimalnej ilości docięć. Wygląda to po prostu tak, że układam całość cegiełka po cegiełce - z klocków jakby.
    Materiał to oczywiście cegła szamotowa w podstawowym formacie i kliny do łuków - tego możliwie dużo, bo są dekoracyjne, a przy okazji stanowią pewny element konstrukcji.
    Udało się więc zastosować tylko dwa formaty cegły, przy około 30 docięciach na jakieś 1000 cegieł (strzelam tu, bo nie pamiętam, ale jakoś tak).

    Skończę, to namaluję coś na pokaz. Liczę oczywiście na udział w zabawie większej liczby osób.

    Pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja też liczę na udział większej ilości osób, pasjonatów grillowania i wędzenia.

    Ok Wojtek uzbrajam się w cierpliwość i czekam na Twoje malunki.
    Mnie osobiście najbardziej interesuje grill i wędzarnia z jednym ładnym otwartym paleniskiem.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Witam.
    Też planuję budowę grillowni z otwartym paleniskiem. Chciałbym ją tak wykonać by była całoroczna. Grilla budować będę z cegły rozbiórkowej. Mam odnośnie tego pytanie. Zaprawa czy klej? Jeżeli klej to jaki?

  18. #18
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Grilla budować będę z cegły rozbiórkowej. Mam odnośnie tego pytanie. Zaprawa czy klej? Jeżeli klej to jaki?
    Mój znajomy (ok. 50 km od mojej miejscowości) zbudował niedawno piec chlebowy. Do budowy użył handlowych cegieł i zaprawy szamotowej z dodatkiem cementu. Całość funkcjonuje podobno świetnie, a chleb (też wg opinii tych, co spróbowali) - wyśmienity (wg starej receptury). Gdy będę u niego, to sfotografuję.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Każda fotka mile widziana. Narazie nikt nie zamieścił fotek, może nikt nie ma grilla, wędzarni, itp.
    Odrazu zapodaj tą starą recepturę na wypiek chleba.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Były fotki w odnośnikach ...
    Jak ktoś myśli o piecu chlebowym i domowych wypiekach:
    http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26479-Piec-chlebowy&p=3547567&viewfull=1#post3547567
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 1 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony