dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 63
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1258
  1. #41

    Domyślnie

    Tak zostałem zbanowany ale z nieświadomości. Dawno temu się logowałem i nie sądziłem że tak nie można. Moja gafa ze nie przeczytałem jeszcze raz regulaminu dla przypomnienia. Mam nadzieję że za nowe konto założone ze skruchą już mnie nikt nie zbanuje o co proszę i przyrzekam że więcej się juz to nie powtórzy, obiecuję.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszfeniks Zobacz post
    Tak zostałem zbanowany ale z nieświadomości. Dawno temu się logowałem i nie sądziłem że tak nie można. Moja gafa ze nie przeczytałem jeszcze raz regulaminu dla przypomnienia. Mam nadzieję że za nowe konto założone ze skruchą już mnie nikt nie zbanuje o co proszę i przyrzekam że więcej się juz to nie powtórzy, obiecuję.
    Płatny profil to 300 zł na rok - nie majątek, a prace masz warte
    publikacji. . Oczywiście nie anonimowo.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja myślę, że januszfeniks niebawem posiądzie umiejętność dodawania zdjęć do postów.
    Wklejone zdjęcia będą mogły być pewną inspiracją dla osób chcących taką budowlę wykonać własnymi rękami.
    Bo ten temat tylko i wyłącznie po to został przeze mnie założony.

    Ważne jednak są rysunki konstrukcyjne, bo co z tego jak grill - wędzarnia jest ładna z zewnątrz, jak grillowanie, wedzenie będzie udręką.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 12-06-2011 o 08:17

  4. #44

    Domyślnie

    Wrzucam zdjęcie, uważam ze forma takiego stroju małej architektury jest godną polecenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie0191.jpg
Wyświetleń:	965
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	60663  

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Szkoda, że nie opisałeś szczegółowo tego dzieła.
    To przecież nie "krasnal" ogrodowy który ma pełnić rolę osdobną...
    To przecież jest konkretne urządzenie wybudowane aby "pracowało"

  6. #46

    Domyślnie

    Dokładnie...

    W wolnej chwili opiszę technikę budowy takowego grilla.

  7. #47

    Domyślnie

    Głównym budulcem jest cegła rozbiórkowa. Nie potrzebujemy całej cegły bo i tak przyjdzie nam ją bić na połówki.
    Trochę cegły szamotowej na palenisko i kanał, zaprawy szamotowej, cement zwykły+ biały cement, zaprawa murarska oraz tynkarska.
    Do tego zbrojenie na płytę główną i blat. Pigmenty do wybarwiania i środek wodoszczelny do zapraw.

    Posiadam zdjęcia z budowy grilla ale są one nie szczegółowe, raczej poglądowe.

    Musiał bym nad nimi posiedzieć i z kompletować a to troszkę może potrwać z braku czasu.

    Pozdrawiam

    Janusz

  8. #48

    Domyślnie

    Bohusz a o jakich udrękach piszesz z tym grillowaniem, nie bardzo rozumiem?

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nieważne.
    Miałem na myśli budowle co ani grilować, ani wędzić się wygodnie nie da.

  10. #50

    Domyślnie

    Bohusz
    Chcę wykorzystać płytki klinkierowe do obłożenia tej części gdzie przechodzi rura z paleniska do komory wędzarniczej. Jest tam duża temperatura. Ludzie zakładają płyty marmurowe. Moja wędzarnia już trochę kosztowała i chcę trochę zaoszczędzić, a płytki już mam, zostały mi po obłożeniu cokołu wokół budynku.

  11. #51

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Może to być na krótką metę. Popada, przyjdzie mróz, i po zimie, dwóch czy trzech, zdejmiesz je i położysz duży blat kamienny
    Ale jak ze dwa razy do roku zapuścisz (zwłaszcza fugi) olejem do klinkieru, na zimę folia do przykrycia, to powinno być OK.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #53

    Domyślnie

    Za jakim blatem kamiennym mam się rozglądać

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  15. #55

    Domyślnie

    Widzę tu prawdziwych fanów grilla mogę prosić o waszą opinię w tym wątku?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...palacie-grilla

    Zapraszam

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SamurajJack
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Bohusz, mam pytanie do Ciebie, bo założyłeś ten wątek z uwagi na swój projekt, napisz w jakim jest stanie, bo minęło już sporo czasu od Twojego zamierzenia, czyli:
    - jaki projekt wybrałeś, do jakich wniosków doszedłeś ?
    - czy zbudowałeś już zamierzoną grilo-wędzarnię ?
    - jakie materiały zastosowałeś?

    Kilkukrotnie zachęcałeś tu forumowiczów do umieszczania opisów i zdjęć z realizacji, bardzo chętnie ujrzał bym Twoje.

    Pozdrawiam serdecznie

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Samuraj dzięki za przypomnienie.
    Tak jak przewidziała moja żona grillo wędzarni w tym roku raczej nie uda mi się wykonać. Poprostu nie mam czasu.

    Kupiłem grill metalowy i narazie stoi w tym miejscu.

  18. #58
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamurajJack Zobacz post
    Bohusz, mam pytanie do Ciebie, bo założyłeś ten wątek z uwagi na swój projekt, napisz w jakim jest stanie, bo minęło już sporo czasu od Twojego zamierzenia, czyli:
    - jaki projekt wybrałeś, do jakich wniosków doszedłeś ?
    - czy zbudowałeś już zamierzoną grilo-wędzarnię ?
    - jakie materiały zastosowałeś?

    Kilkukrotnie zachęcałeś tu forumowiczów do umieszczania opisów i zdjęć z realizacji, bardzo chętnie ujrzał bym Twoje.

    Pozdrawiam serdecznie
    Żarty się ciebie trzymają. bohunio i realizacja,fotki itd. .Po indiańsku........ żona mu nie pozwoliła to z nerwów se metalowy kupił a co!!! .Postawi namiot i tyż bedzie.

    A teraz na poważnie.Sam zastanawiam się jaką budowlę zlecić mojemu wykonawcy.Zrobił mi drewutnie to zrobi i altankę z grillo-wędzarnią.Już to kilka krotnie pisałem ,że najpierw grillo-wędzarnia z kominem a potem obudówka tegoż.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SamurajJack
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Niktspecjalny czepiasz się bohusza, ale ty z Gosiunią to do finału też coś nie możesz dojść
    cytuję Twoje ostatnie słowa z dziennika: "dziennik pisze z dużym opóźnienie w dacie ale krok po kroku opisze w dalszych wejściach jak doprowadziliśmy z Gosią do finału." Dodam tylko, że to wpis z 2008 r.

    Bohusz, rozumiem że realizację odłożyłeś, ale napisz coś więcej jaki projekt wybrałeś, co by nie mówić miałeś sporo czasu na przemyślenia. Pytam, bo sam jestem zainteresowany takim ustrojstwem.
    Niktspecjalny jeżeli masz już swoje założenia projektowe to również się nimi podziel.

    pozdrawiam

  20. #60
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamurajJack Zobacz post
    Niktspecjalny czepiasz się bohusza, ale ty z Gosiunią to do finału też coś nie możesz dojść
    cytuję Twoje ostatnie słowa z dziennika: "dziennik pisze z dużym opóźnienie w dacie ale krok po kroku opisze w dalszych wejściach jak doprowadziliśmy z Gosią do finału." Dodam tylko, że to wpis z 2008 r.

    Bohusz, rozumiem że realizację odłożyłeś, ale napisz coś więcej jaki projekt wybrałeś, co by nie mówić miałeś sporo czasu na przemyślenia. Pytam, bo sam jestem zainteresowany takim ustrojstwem.
    Niktspecjalny jeżeli masz już swoje założenia projektowe to również się nimi podziel.

    pozdrawiam
    Tam o grillo-wedzarni nic nie pisałem w niedokończonym dzienniku.Z przyczyn osobistych nie uzupełniam dziennika bo..........powód zamierzchłe czasy. Uszanuj to proszę nie tu i nie teraz by o tym rozprawiać.

    Bohunia się nie czepiam tylko nazwę to.........jest mało "stylistyczny w środki".
    Doskonale pobudza wyobraźnie by skończyć tak jak to sam widzisz w górnym poście.
    Zrobię fotkę drewutni która ma być właśnie inspiracją altano-grillo-wędzarnią.

Strona 3 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony