dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 63
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1258
  1. #1001
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    No dobra to niech będzie Janek Biegański lub Waldek Miłek , też potrafią ....
    Darek B

  2. #1002
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    No dobra to niech będzie Janek Biegański lub Waldek Miłek , też potrafią ....
    O właśnie chodziło abyś zrozumiał o powadze tego zagadnienia.Rozumiem , trauma ze spadającym kaflem.

  3. #1003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dariusz tu poważnie ludzie pytają i równie poważnie odpowiadają o swych doświadczeniach związanych z topikiem.To jest kompleks , a nie samo urządzenie.
    równie z sensem będzie szukać dekarza , który zrobi jednocześnie hydraulikę.
    specjalizacje są coraz węższe, choć oczywiście zdarzają się nadal "złote rączki" robiące wszystko.
    nie wiem tylko czy chciałbym aby ktoś stawiający altanę (cieśla w domyśle) stawiał mi wędzarnię (w domyśle zdun lub coś koło tego)
    Lechosław Kierzkowski.

  4. #1004
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    równie z sensem będzie szukać dekarza , który zrobi jednocześnie hydraulikę.
    specjalizacje są coraz węższe, choć oczywiście zdarzają się nadal "złote rączki" robiące wszystko.
    nie wiem tylko czy chciałbym aby ktoś stawiający altanę (cieśla w domyśle) stawiał mi wędzarnię (w domyśle zdun lub coś koło tego)
    Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.

  5. #1005
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.
    Proponuje porozmawiać z obydwoma wykonawcami..... Widziałem zdjęcia z realizacji grilla / wędzarni [ kombajn spożywczy] w wykonaniu kolegi Janka..... Taki obiekt że pośrodku pomiędzy poszczególnymi elementami tej małej architektury , chociaż jaka ona mała , jeszcze tańczyć można... Ilość cegieł starczyłaby na mały dom... Czy uważacie że w takim przypadku załatwienie wykończenia w formie konstrukcji drewnianej byłoby problemem ? Po tylu latach praktyki znamy już wykonawców praktycznie we wszystkich branżach , jeśli widzieliśmy jak wykonują swoją robotę to z poleceniem DOBREMU klientowi nie ma problemu....
    Darek B

  6. #1006
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Proponuje porozmawiać z obydwoma wykonawcami..... Widziałem zdjęcia z realizacji grilla / wędzarni [ kombajn spożywczy] w wykonaniu kolegi Janka..... Taki obiekt że pośrodku pomiędzy poszczególnymi elementami tej małej architektury , chociaż jaka ona mała , jeszcze tańczyć można... Ilość cegieł starczyłaby na mały dom... Czy uważacie że w takim przypadku załatwienie wykończenia w formie konstrukcji drewnianej byłoby problemem ? Po tylu latach praktyki znamy już wykonawców praktycznie we wszystkich branżach , jeśli widzieliśmy jak wykonują swoją robotę to z poleceniem DOBREMU klientowi nie ma problemu....

    Witam

    Ty kolego nie polecasz ty ironizujesz , a tu już zakrawa na super sarkazm czyli złośliwość.Masz taki wielki plac może idź tam potańczyć.Tu w tym wątku ludziska dopiero pobierają nauki , ucząc się od tych co im dobrze radzą.Chyba jednak w/w trauma daje żniwo.Dlaczego tu???

  7. #1007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    lubie podteksty, ironie i te pe.
    natomiast tak glebokiej jak powyzej rzeczywiscie nie lapie, chyba ze juz teraz gdy paluszkiem wskazano.
    przy czym umysl scisly kojarzy mi sie od zawsze ze scisnietym.
    takze wybaczpan
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    kominiarz gdzie te przepisy?
    Przepis na 5kg kiełbaski:

    2 kg karkówki
    2 kg łopatki
    1 kg boczku
    3 łyżki majeranku
    7 ząbków czosnku
    2 łyżeczki pieprzu
    łyżeczka cukru
    szklanka surowej wody
    18 gram peklosoli na kg mięsa

    Mięsiwo zmielić na największych oczkach, do zmielonego mięsa wrzucić majeranek, do malej miseczki wlać szklankę wody i dodać ww. produkty oraz zgnieciony przez praskę czosnek oraz odmierzoną peklosól – wszystko dokładnie wymieszać, wyrobić z mięsem i odstawić na 12 godzin.

    Później nabijamy do naturalnych jelit (lepiej kupić droższe – nie rwą się) suszymy dwie godzinki i do wędzarni. My wędzimy w temp. 50-55oC czereśnią trzy godziny, olchą cztery.
    Po tym parzymy w temperaturze 75oC około pół godziny i gotowe.

    Serki

    np. Pilos albo Capreggio okrągłe, są w marketach. Robimy solankę 50 gram zwykłej soli kuchennej na litr wody, wrzucamy serki i odstawiamy na 24 godziny. Po wyjęciu serków z solanki kładziemy je na gazie abu wyschły i obciekły przynajmniej godzinkę. Przyprawiamy dowolnie np. papryka lub czarnuszka i do wędzarni. Serki wymagają troszkę większej temperatury np. 60oC i po czterech godzinkach powinny być już dobre.

    Smacznego.

    .
    ...

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dzięki za przepisy, Ja z reguły mięso pekluję przed zmieleniem i dłużej. A serki muszę wypróbować

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamkor Zobacz post
    Kto mi poleci jakąś firmę, która zbuduje zewnętrzną (w ogrodzie) altanę z kominkiem oraz wędzarnią?
    Wysłałem kontakt do kolegi zduna z Łodzi na priwa.

    Apropos przeróżnych budowli to tak naprawdę nie liczy się jak kto buduje, że wywrotka cegieł i nie wiadomo co.
    Wędzarnia ma być pobudowana tak aby była użyteczna, ma nie przypalać wędlin, nie produkować kreozotu, optymalnie trzymać stałą temperaturę itd. itd.

    Osobiście widziałem u "kolegów" z branży takie kupy, że głowa boli, obleśne grille, zakopcone piece chlebowe... ale budują, a co ....
    Żeby zrobić coś fajnego potrzebna praktyka i wiela, wiela godzin przy tego typu urządzeniach kultury ognia.
    Jak ktoś nie robi sam wędlin nie pobuduje dobrej wędzarni.

    pozdrawiam
    ...

  11. #1011
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    No dobra to niech będzie Janek Biegański lub Waldek Miłek , też potrafią ....
    To dobre adresy i bez potajemnego wysyłania na "priwa"
    Darek B

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kiełbasa wg przepisu kominiarza przygotowana, jutro wędzimy. Serek też

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Kiełbasa wg przepisu kominiarza przygotowana, jutro wędzimy. Serek też
    Pamętaj, że: do parzenia w temperaturze 75oC wrzucasz czosnek z łupiną, ziele angielskie i liść laurowy.

    Poprawia smak.

    Dodatkowo muszę sprecyzować - to przepis mojej kochanej małżonki

    Daj znać jak wyszło - powinno być jak zwykle: niebo w giembie, pozdrawiam.

    ps. możesz zostawić sobie parę kawałków nieparzonej - później do fasolki po bretońsku, żurku rewela...
    ...

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Pamętaj, że: do parzenia w temperaturze 75oC wrzucasz czosnek z łupiną, ziele angielskie i liść laurowy.

    Poprawia smak.

    Dodatkowo muszę sprecyzować - to przepis mojej kochanej małżonki

    Daj znać jak wyszło - powinno być jak zwykle: niebo w giembie, pozdrawiam.

    ps. możesz zostawić sobie parę kawałków nieparzonej - później do fasolki po bretońsku, żurku rewela...
    Super kiełbaska, wyszło niebo w gębie Oczywiście parzona z czosnkiem itd. Nie zostawiłem nie parzonej bo jeszcze robiłem drugą swojego przepisy taka coś ala dojrzewająca jałowcowa z domieszką wołowiny,
    Serek też fajny chyba troszkę małą temperaturę wędzenia dałem ale jest super.
    Dzięki za przepisy i pozdrowienia dla małżonki
    Może jutro jakąś fotkę wrzucę by ocenić czy podobna.
    A przy okazji wyrobów w piekarniku kominkowym gruzińskie chaczapuri, pychotka

  15. #1015
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Koniec z tym paleniem w kominkach.Cudowny, piękny,słoneczny dzień.Solary pięknie pracują.Czas na przygotowania do sezonu grillowego.W jednym z wątków jest tule branżowego cukru ,że Wieliczka tyle soli nie ma..Ileż można się chwalić czymś co uwłacza komuś jak na to patrzy.Jakieś nowe pomysły na grille ,wędzarnie itp. w naszych ogrodach.Co nowego w tej materii macie państwo do zaoferowania.Tylko proszę bez uniesień kaflowych

  16. #1016
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Gdzie to można wstawić.




    Ten skandynawski grill także ciekawy.Tani wielokrotnego użytku ,śmieszny i prosty.



    Grill i ognisko w jednym w otoczeniu huśtawek.Ciekawy pomysł.

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Koniec z tym paleniem w kominkach.Cudowny, piękny,słoneczny dzień.Solary pięknie pracują.Czas na przygotowania do sezonu grillowego.W jednym z wątków jest tule branżowego cukru ,że Wieliczka tyle soli nie ma..Ileż można się chwalić czymś co uwłacza komuś jak na to patrzy.Jakieś nowe pomysły na grille ,wędzarnie itp. w naszych ogrodach.Co nowego w tej materii macie państwo do zaoferowania.Tylko proszę bez uniesień kaflowych
    Raportujcie posty tego trolla.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #1018
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Dokładnie ...sezon się zaczął Nowe pomysły i nowe wyzwania Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8128.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	353872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8129.JPG
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	353873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8132.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	353874

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wklejaj trochę większe zdjęcia ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #1020
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Mam problem z wklejaniem zdjęć... Małe akceptuje a większe nie. Dwa to że muszę wklejać pojedynczo bo nie działa przycisk. Klikam ale nie dodaje zdjęć... Nie wiem czy moja przeglądarka robi mi psikusa czy jaka cho....

Strona 51 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony