dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie instalacja z buforem zapowietrza się

    Witam.
    Jestem po pierwszym sezonie z buform ciepła. Wszystko chodzi bardzo ładnie, jest ekonomiczniej i wygodniej ale instalecja wymaga dopracowania. Zapowietrza się.
    Naczynie wzbiorcze jest połaczone z najwyższym punktem bufora. Dobijanie wody następuje od dołu przez bufor. W czasie dobijania słychać jak woda wypycha powietrze ze zbiornika wyrównawczego. Jest kłopot, bo trzeba pamietac o dobijaniu wody i to dość często.
    Dlatego zamierzam to nieco zmodyfikować. Rurę zbirnika wyrównawczego podłączyć zaraz za pompą kotła. W najwyższym punkcie instalacji czyli na szczycie bufora zamontować odpowietrznik automatyczny. Zbiornik wyrównawczy będzie się automatycznie napełniał wodą od góry.
    Czy to zadziała?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    zacząć chyba trzeba od znalezienia przyczyny częstego dopełniania instalacji, bo coś tu nie halo, ja np. ze zladem wody ok. 2 tys. litrów przez cały sezon grzewczy nie musiałem uzupełniać wody bo nie było takiej potrzeby

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał morito123 Zobacz post
    Witam.
    Jestem po pierwszym sezonie z buform ciepła. Wszystko chodzi bardzo ładnie, jest ekonomiczniej i wygodniej ale instalecja wymaga dopracowania. Zapowietrza się.
    Naczynie wzbiorcze jest połaczone z najwyższym punktem bufora. Dobijanie wody następuje od dołu przez bufor. W czasie dobijania słychać jak woda wypycha powietrze ze zbiornika wyrównawczego. Jest kłopot, bo trzeba pamietac o dobijaniu wody i to dość często.
    Dlatego zamierzam to nieco zmodyfikować. Rurę zbirnika wyrównawczego podłączyć zaraz za pompą kotła. W najwyższym punkcie instalacji czyli na szczycie bufora zamontować odpowietrznik automatyczny. Zbiornik wyrównawczy będzie się automatycznie napełniał wodą od góry.
    Czy to zadziała?

    pozdrawiam
    dobijanie wody jest spowodowane zapewne tym że pojemność układu otwartego bufora i kotła jest duża w stosunku do zbiornika wyrównawczego jeżeli pojemność bufora 1000 l i np pieca 50 l = 1050 l a naczynie np 20 l to naczynie będzie za małe bo musi mieć 8 -10 % zwładu czyli 80 do 100 l pojemności
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony