dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65

Temat: Hide a hose

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A na poziomie samej instalacji, konkretnie samych rurek w podłodze czy to się różni od zwykłego centralnego? Myślę aby docelową decyzje podjąć przy końcu budowy ale rurki muszę założyć niedługo .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert&ania

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman Zobacz post
    Na pewno są inne kolana i zupełnie inne gniazdo. Fachowiec, który mi zakładał instalację mówił, że musi być zachowany luz kolana schodzącego w ścianie więc otwór z kolanem wykładany jest np. wełną mineralną. Im mniej załamań tym lepiej bo można kupić słabszą jednostkę centralną im więcej załamań/łuków tym mocniejsza jednostka a co za tym idzie i droższa.
    Witam,czy mogła bym prosić o namiary na sprzedawcę (jeśli to Wawa lub okolice) systemu HaH-rozumiem ze od razu zakładali u was w domu? Jaki był koszt tak w przybliżeniu instalacji i jednostki centralnej ?Pozdrawiam

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Na razie mamy samą instalację, dom jeszcze nie wykończony.
    Kontakt wysłałem na PW.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Prosze o informację czy w hide-a-hose trzeba wyciagnac cały wąż, żeby rozpocząć odkurzanie czy jesli mam np. potrzebę wyciągnąć tylko powiedzmy 2- 3m. to mogę przy tej 1/3 wyciagniętego węża rozpocząć odkurzanie?? z góry dzięki za odpowiedź
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Niema potrzeby wyciągania całego węża. Wąz wyciągamy na potrzebna długość i blokujemy specjalnym mechanizmem przed zassysaniem go przez odkurzacz.

  7. #27

    Domyślnie

    Czy w Szczecinie da sie wypróbować ten system?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Chyba nie

  9. #29

    Domyślnie

    dziala w moim domu od ponad roku - bardzo wygodny wynalazek.
    Nie trzeba sie ciagac z rura po pietrach. Mamy spory dom, w ktorym zalozylismy 6 gniazdek/wezy.
    Koszt jest wiekszy niz normalnego systemu przedewszytkim dlatego ze gniazdka sa bardzie skaplikowane no i trzeba kupic waz do kazdego gniazda.
    System zalozylem sam - przy pomocy znajomego hydraulika co mi rurki kleil.
    Jedynym problemem jaki do tej pory zauwazylem jest to ze oslona wezy jest czesto za dluga i marszczy sie przy wciaganiu weza. z 15 metrowego weza trzeba bylo odciac ok 30-40 cm ponczochy/oslony. Po tym zabiegu waz wchodzi w sciane sam.
    Z perspectywy czasu umiescilbym niektore gniada wyzej - mamy gniazdo w spizarni i to gniazdo moglo by byc na wysokosci pasa. Idealnie by bylo gdyby drzwiczki otwieraly sie w prawo lub lewo (tak jak drzwi) a nie w gore lub dol (w gore jak w jakims samochodzie sportowym)
    to tyle
    pozdrowienia.
    Piotr

  10. #30
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Zainstalowany system w domu od 2 lat działa bezproblemowo, wąż dalej w idealnym stanie ( instalacja u mojej mamy). Instalacja Pokazowa jak ktos chce ŁUKOW I OKOLICJE zapraszamy do wyprobowania. Instalację pokazowa w sklepie budowlanym lub u mamy w domu Pozdrawiam.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Hmm...cóż tez zapraszam do siebie do sklepu w Grójcu do pobawienia się Hide-a-Hose oraz tradycyjna instalacją. Otwieramy także na życzenie klienta.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć
    Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?
    Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?

  13. #33
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    Odkąd zobaczyłam ten system nie mogę przestać o nim myśleć
    Tylko czy przy moim domku (ok. 65m2 na kondygnację) dwa gniazdka/węże wystarczą. Wydaje mi się, że wtedy nie ma potrzeby robienia szufelki w kuchni czy wiatrołapie. Czy się mylę?
    Jeśli, ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej rozłożyć budowę takiej instalacji na etapy, żeby najmniej odczuć to finansowo?
    Wystarczy spokojnie, jedno gniazdo na kondygnacji, nawet gdy są duze domy to wykonuje sie weze na 12 i 15 m bo odpada nam chodzenie z wężem jest duzo wygodniej. Przy 65 m waż 9m ( najmniejszy ale w razie potrzeby mozna skrócić)

    Rozłożenie na etapy:

    1 etap instalacja do tynków. poprowadzenie rurociągu od jednostki do gniazda na gorze i na dole. Z tym ze jeżeli chcemy wykonać sami to musimy pamietać ze jest inne gniazdo montażowe i inne kolana instalacyjne. Max 3 kolana 90 i 1-2 45 stopni. mozna dać na 1 wąż

    1 etap to koszt jakiś od 1000 do 1800 zł w zależności czy robimy samemu czy firma, regionu i miejsca zakupu systemu. Z tym ze musimy pamietać ze firma nie wspiera majsterkowiczów jeżeli poźniej są problemy zazwyczaj z winy instalacyjnej lub założonej jednostki ( Hide-hose-Vacuflo) masz wtedy pelen suport. Co do instalacji to ciężko jest cos zjeb... natomiast Polak Potrafi więc decydując się samemu trzeba przeczytać instrukcję i sie troche przyłożyć.

    2 etap - kupmy sobie gniazda wykonczeniowe (biały, krem i chyba czarny dostępny)- najczęściej kupuj białe i można go farbą od ścian pomalować.
    2 etap koszt 887 zł brutto cena katalogowa ( - rabat ktory jako dystrybutorzy dajemy klientom w zależności od regionu moze byc różnie)

    3 etap jednostka centralna + węże ( tutaj ceny wychodzą identycznie jednostka + 2x zestaw sprzątajacy nie odbiega od tradycyjnego systemu)


    Tak naprawdę na instalacji CO która mozna wykonać od 3 000 do 4000 zł z instalacja i jednostką juz dobrej klasy, na Hide a hosa wydamy jakies 1500 - 2000 zł więcej.


    Z szufelek rezygnuj napewno przy takim systemie się ich nie uzywa. Ewentualnie jakies gniazdo przy jednostce do sprzatania samochodu.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    OK, dzięki za odpowiedź.
    Nie wiem czy będziemy próbować samodzielnie, czasu nam na wszystko brakuje. Czasem taniej wychodzi wziąć firmę niż brać urlop, plus cena biletu w moim przypadku. Takie są uroki budowania na odległość.
    Myślałam o takim usytuowaniu gniazdek




    Rozumiem, że wąż chowa się w rurę, a u mnie na parterze gniazdko będzie oddalone od jednostki odkurzacza o około 4,8m. Czy to jest wystarczająco dla węża powiedzmy 9m? Jaką moc odkurzacza potrzebowałabym dla takiego układu?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    @Water- Sprite Nie będzie wystarczająco. W takim przypadku robisz pętle. Jak chcesz pogadać normalnie to zapraszam do siebie, mam punkt w Grójcu z działającym systemem. (masz ok 60km). Niestety nie zawsze jesteśmy więc lepiej wcześniej zadzwonić.

    @Łukasz nie do końca się z Tobą zgodzę.
    1. Może być do 4 łuków 90
    2. Instalacja HaH jest z reguły kosztowniejsza od tradycyjnej ok. 80%
    3. Używanie szufelki zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Wszystko zależy od preferencji. Na pewno jednak częściej rezygnuje się wtedy z WallyFlexa w wiatrołapie.
    4. Przy HaH niema potrzeby posiadania 2 zestawów sprzątających. Wystarczy jeden.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 26-04-2013 o 14:38

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Widzę, że zdania są podzielone
    Trochę słabo z tą rurą, muszę zrobić dwa razy dłuższą tylko po to, żeby wąż miał się gdzie schować

    Ta różnica w cenie kompletnej instalacji tradycyjnej i HaH wynika z droższych gniazd i kolanek? Czy rurki też są inne?
    Pomińmy fakt posiadania dwóch węży i dwóch zestawów do sprzątania. Myślę, że jeśli zdecyduję się na "tradycyjny" system wtedy też zakupię 2 węże żeby nie biegać z nim po schodach.

    jewrioszka możesz wysłać mi jakieś namiary na priv?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Rurki te same. Gniazda HaH i kolana inne i znacznie droższe. Większa i droższa jest tez jednostka. Im mniejszy dom tym różnica w kosztach całości większa. Można zminimalizować cene przez zastosowanie jak najmniejszej liczby kolan. Dzięki temu w niektórych przypadkach mozna zaoszczędzić na cenie jednostki. Można zaoszczędzić na kosztach ale to temat inna rozmowę (nie mam tu na myśli super rabatu)

    Namiar wysłałem
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 26-04-2013 o 14:38

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cymesik

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Polecam lekturę strony hide-a-hose.pl
    Sporo wnosi do tematu, jest dział FAQ, objaśnienia, wycena instalacji

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy rurki od co można umieścić na rurkach ogrzewania podłogowego? Przyznam sie, ze gdyby miało być inaczej miałbym niezłą zagwozdkę
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #40

    Domyślnie

    A jak to sobie autorusie wyobrażasz ? Rurki od OC rozprowadza się w warstwie styropianu ( czyli pod wylewką z rurkami od podłogówki ).

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony