dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65

Temat: Hide a hose

  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Nie rozprowadza sie ich nad ogrzewaniem podłogowym nie dlatego że "rozprowadza sie w warstwie styopianu" tylko dlatego że:
    1. Mają średnicę ok 5 cm, czyli wylewki musiałoby byc 2 cm na rurki od ogrzewania + 5 cm na rurki od odkurzacza + 5 cm na warstwę nośną wylewki razem 12 cm.
    2. Koszty ogrzania takiej płyty wzrosły by niepomiernie.
    Dlatego lepiej żeby poszły w styropianie i ewentualnie stykały sie z rurkami od OP., ale pod nimi.

  2. #42

    Domyślnie

    Mało kto już daje tylko 5 cm styro pod podłogę, więc nie ma opcji stykania się rurek OC z rurkami OP.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Mało kto już daje tylko 5 cm styro pod podłogę, więc nie ma opcji stykania się rurek OC z rurkami OP.
    NIe wiem skąd masz ta informację, ja swoja mam z terenu.

    Na parterze tak, ale na piętrzy czy poddaszu niema potrzeby dawania więcej niż 5 cm, nadal spotykam 3 cm, a i ostatnio spotkałem 0.

  4. #44

    Domyślnie

    W/g Ciebie nie ma potrzeby dawania więcej

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja daję 4-6cm na piętrze. Na parterze 0.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #46

    Domyślnie

    A ile perlitu na parterze ?

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No 55cm.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Pojawił sie następca Hide a Hose, jest nim Retra Flex dedykowany do budownictwa tradycyjnego.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Czym się różni Retra Flex od Hide a Hose?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Witam klienta
    Zasada działania jest ta sama.

    Hide-a-Hose jest dedykowany do budownictwa szkieletowego, Retra Flex dla tradycyjnego. Zapewne pamięta Pan że rurę dochodząca do gniazda owijałem wełną lub umieściłem ja w drugiej rurze. Zrobiłem to aby była ona ruchoma, by można było w drugim etapie spasować gniazdo zależnie od grubości tynku.W przypadku Retra Flex od razu montujemy kompletne gniazdo,a klapka ma prawie 2,5 centymetrowa tolerancje na grubość tynku. Więcej tutaj.
    http://www.bezkurzu.pl/p/blog-page_89.html - porównanie
    http://www.bezkurzu.pl/p/retra-flex_18.html - opis.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 06-04-2016 o 18:44

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Pojawił sie następca Hide a Hose, jest nim Retra Flex dedykowany do budownictwa tradycyjnego.
    Nie następca tylko chyba jego kopia żeby nie powiedzieć inaczej, następcą jest system nowsza wersja systemu Hide a hose. Mniejsze gniazdo i wąż który wchodzi pod kątem 45 stopni znacznie ułatwi jego wciąganie a co za tym idzie skończy się potrzeba ogromnej siły ssania do poprzedników.

    System Retraflex ma swoje plusy i minusy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HS5000-Central-Vacuum-Kit.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	378566

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0147.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	378567

    oraz wersja Europejska tak zwany Eurobox ( możliwość regulacji do tynku )- wielu sprzedawców pytanych o Hide a hose podaje nową generację Retraflexa a jest to kompletną nie prawdą jest to inna wersja starego systemu innej firmy. Aktualnie HAH wypuścił druga generację zostawiając konkurencję w tyle. A sam fakt że wielu sprzedawców dalej bazuje na wężach amerykańskich tylko potwierdza ich jakość.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Jeśli pierwsze zdjęcie to nowy HaH to:

    Nadal z tego co widzę HaH jest dedykowany dla budownictwa szkieletowego, świadczy o tym ramka montażowa.
    Czy to nowe rozwiązanie (wejście 45 stopni) umożliwia jego montaż w ścianie 120mm?
    Trzeba wykonać więcej czynności w celu załączenia systemu.
    Blokując wąż kobiety nadal będą łamać paznokcie, a osoby ze zwyrodnieniem stawów będą miały problem.

    Nadal bazuje na wężach HaH, więc nie wiem skąd ta uwaga .

    Co do Eurobox, możesz mi jakiś link podesłać?
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 15-01-2017 o 10:56

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Jeśli pierwsze zdjęcie to nowy HaH to:

    Nadal z tego co widzę HaH jest dedykowany dla budownictwa szkieletowego, świadczy o tym ramka montażowa.
    Czy to nowe rozwiązanie (wejście 45 stopni) umożliwia jego montaż w ścianie 120mm?
    Trzeba wykonać więcej czynności w celu załączenia systemu.
    Blokując wąż kobiety nadal będą łamać paznokcie, a osoby ze zwyrodnieniem stawów będą miały problem.

    Nadal bazuje na wężach HaH, więc nie wiem skąd ta uwaga .

    Co do Eurobox, możesz mi jakiś link podesłać?
    Jeżeli szukacie więcej informacji o nowym systemu to znajdzie je Pan tutaj. http://vacuflo-polska.pl/hide-a-hose/

    Ramka jest na rynek domów szkieletowych a Nowy system Hide a hose, niebieska puszka Eurobox jest przystosowana do budownictwa europejskiego - możliwość regulacji do tynku. Montaż jest dużo prostszy i dodatkowo uszczelnienie gniazda jest jak w tradycyjnym gniazdku - pełna uszczelka co powoduje lepsze uszczelnienie - standardowy włącznik oraz mniejsze gniazdo.

    Gniazdo zmieści się w ścianie 9cm ( 90 mm) min montażowe.

    Argumenty z wykonaniem więcej czynności to trochę Pan przesadza a blokada węża jest bardzo dobrym rozwiązaniem, nigdy nie spotkałem osoby która miała by problem z blokadą węża - nawet moja chrześnica nigdy nie miała z tym problemu w wieku 3 lat - dodatkowo nowy system wprowadził dodatkowe rozwiązania Patentowe ponieważ poprzednie wygasły i większość firm zrobiła kopie oryginalnego systemu - a co najważniejsze zatynkowana w ścianie zostaje tylko puszka montażowa .
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 16-01-2017 o 15:15
    Reklama na FM jest płatna

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Ja spotkałem, w przeciwieństwie do innych utrzymuje kontakt z użytkownikami.. Dlatego o tym Piszę. Załączenie to nie jest jeden ruch jak w RF. Łukasz przestań siać spamem piszesz wszędzie czy potrzeba czy nie potrzeba, gubisz sie w tym co piszesz, co niejednokrotnie Ci wykazano. Brak Ci konsekwencji. Nie będę z Toba prowadził żadnej polemiki.

    Chcesz znowu namieszać?

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Rozumiem że jest Pan jedynym instalatorem na tym forum który utrzymuje kontakt z klientami bardzo ciekawie Pan buduje swoje wiadomości ale nie dążę do sprzeczek z Panem. Jeżeli jesteśmy w temacie systemu Hide a hose, to nie rozumiem dlaczego pisze pan o Retraflex, to są dwa zupełnie inne systemy bazujące na chowaniu węża do rury instalacyjnej.

    Podsyłam film dla zainteresowanych jakie to prosty SYSTEM HIDE A HOSE 1 genracja wg Pana Irka Bielenika na targach poznańskich, na stoisku firmy z która to Pan współpracuje - a nagle to Państwo zmieniliście zdanie a nie ja więc takie uwagi proszę zachować dla siebie

    https://youtu.be/9U59xQe0Els?t=1m2s

    System Hide a hose i Retraflex są identyczne i jedynym udogodnieniem wprowadzonym w Retraflexie jest regulacja do tynku - ale jest to uzyskane kosztem zamurowania w ścianie mechanizmu blokady ? Jest to system który stanąłby pomiędzy starszą wersją a nową wersją Hide a hose - zamontowałem kilka retraflexów, kilka Personal Hose i powiem Panu szczerze że różnicy nie widzę w porównaniu do oryginalnego hide a hose pierwszej generacji.


    https://www.youtube.com/watch?v=dxfE3E9_YOk

    Bardzo proszę aby przestał Pan odbierać moje posty jako atak personalny tylko zacząć solidnie i rzetelnie opisywać fakty - rozumiem że gdyby został Pan sam na tym forum było by najlepiej i tylko Państwa produkty byłyby wychwalane w niebiosy ale są również inne firmy i inne rozwiązania lepsze i gorsze. A gdyby chciałby mi Pan zarzucić marketing to aktualnie nie posiadamy w sprzedaży systemu chowanego w ścianę żadnej firmy.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 16-01-2017 o 15:13
    Reklama na FM jest płatna

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    System Hide a hose i Retraflex są identyczne i jedynym udogodnieniem wprowadzonym w Retraflexie jest regulacja do tynku - ale jest to uzyskane kosztem zamurowania w ścianie mechanizmu blokady ? . Bardzo dobrze Pan mówi o plusach ale przemilcza pan inne sprawy - czy nie prawdą jest że już się zdarzyły przypadki wykuwania puszek ze ściany z powodu uszkodzonego mechanizmu ? Jest to system który stanąłby pomiędzy starszą wersją a nową wersją Hide a hose - zamontowałem kilka retraflexów, kilka Personal Hose i powiem Panu szczerze że różnicy nie widzę w porównaniu do oryginalnego hide a hose pierwszej generacji.
    Panie Łukaszu, znów zaczyna Pan swój marketingowy bełkot, który nie jest prawdą.

    System Retraflex posiada wymienny mechanizm blokady węża mocowany na czterech śrubach. Łatwy w montażu i demontażu.
    Wklejam zdjęcie, które można znaleźć na oficjalnej stronie:
    {moderowano}

    Zwracam się z pytaniem gdyż zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca promocji Hide-A-Hose 2.
    Czy produkt jest dostępny w Polsce? Czy mieli Panowie okazję go montować i uzyskać feedback ze strony swoich klientów?

    Edit:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retraflex.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	378754
    Ostatnio edytowane przez PAG ; 17-01-2017 o 08:30 Powód: Zdjęcie zawiera treści reklamowe.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Panie Łukaszu, znów zaczyna Pan swój marketingowy bełkot, który nie jest prawdą.

    Zwracam się z pytaniem gdyż zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca promocji Hide-A-Hose 2.
    Czy produkt jest dostępny w Polsce? Czy mieli Panowie okazję go montować i uzyskać feedback ze strony swoich klientów?
    Patrząc na Państwa stronę "wielki slogan Jedyny system przygotowany do Europejskiej technologi domów też chyba jest marketingowym bełkotem"


    System oczywiście jest dostępny i zamontowałem już kilkanaście instalacji na tej puszcze i z powodzeniem się to sprawdza - aktualnie czekamy bo system jest faktycznie trudno dostępny w Polsce ze względu na swoją dość wygórowana cenę musimy ściągać go z Niemiec. Ściągamy go tylko dla swoich klientów. Ale razem z Pana firmą tworzyliśmy grunt dla tego systemu, marketing, montowaliśmy pierwsze instalacje około 3 lat temu a tu nagle kosztem oryginalnego systemu próbujecie wypromować swój autorski tak samo jak z jednostkami ciągle miga się Vacuflo=Cyclovac - Tak to jest marketing! To są dwa różne systemy, doszedł jeszcze 3 typ - LEO TWIST i każdy powinien być rozpatrywany indywidualnie.

    Nikt nie twierdzi że któryś z systemów się nie sprawdza ale cały czas zamiast rozkrecić marketing swoich produktów widzę i słyszę od swoich klientów to "To jest to samo i lepsze , to jest lepsza generacja, ten produkt zastąpiliśmy tym " tak naprawdę pierwszym systemem tego typu był system Hide a hose.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 16-01-2017 o 16:03
    Reklama na FM jest płatna

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Kosztem oryginalnego produktu przeznaczonego dla domów w technologii szkieletowej [Hide-A-Hose] klienci otrzymali oryginalny produkt dla domów w technologi tradycyjnej (murowanych) [Retraflex]. Lepiej wykonany, bardziej niezawodny. A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.

    Może i Hide-A-Hose był pierwszy ale jest przestarzały i nie przystosowany na rynek europejski co go skreśla.
    Z drugą wersją systemu się jeszcze nie widziałem. Ocenie jak zobaczę.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Kosztem oryginalnego produktu przeznaczonego dla domów w technologii szkieletowej [Hide-A-Hose] klienci otrzymali oryginalny produkt dla domów w technologi tradycyjnej (murowanych) [Retraflex]. Lepiej wykonany, bardziej niezawodny. A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.

    Może i Hide-A-Hose był pierwszy ale jest przestarzały i nie przystosowany na rynek europejski co go skreśla.
    Z drugą wersją systemu się jeszcze nie widziałem. Ocenie jak zobaczę.
    System hide a hose ma swojego właściciela i producenta i nie jest nią firma Vacuflo, a to że Pan nie widział to już Pana sprawa bo system był juz na targach Poznańskich w tamtym raku razem z waszym systemem na stoisku innej firmy działał bardzo dobrze co docenili klienci jak również system Leo Twist.

    Lepiej wykonany i niezawodny to tylko Pana zdanie

    System HaH wprowadził nowszą wersję systemu dostosowując się do doświadczeń instalatorów - dlatego chociażby wycofano się z dużej uszczelki dookoła ramki a zastosowano jednolitą uszczelkę znaną z tradycyjnych gniazd.

    A kąt wciągania węza z 90 zmniejszono do 45 stopni co w tym przypadku przy zastosowaniu nawet najmniejszych jednostek pozwala na chowanie węza. Ja akurat przetestowałem 2x 9 m węza na jednostce najmniejszej by-pass z firmy Optimus a 2 x 12 metrowe węze w pokrowcach ( chowane do góry ) spokojnie obsługuje Fc670 - i to jest plus tego systemu - droższy bo wszystko jest z oryginalnego sytemu HAH ale poźniej na jednostce można zaoszczędzić a nie walić największe lub dwusilnikowe bez potrzeby. To są oszczędności rzędu 2000-3000 tysiecy zł

    Dodatkowo regulacja jest zrobiona na uszczelce gniazda ssącego, dlatego zamontowana puszka na krzywej ścianie nie stanowi problemu, gniazdo dopasowuje się później do tynku.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 17-01-2017 o 09:13
    Reklama na FM jest płatna

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG
    A Pan się dalej będzie upierał, że nie bo to nie Vacuflo.
    To była ironia..

    Z tego co Pan napisał wynika, że żadnych nowości HAH2 nie wprowadza na rynek a jedynie próbuje dorównać Retraflexowi, który pierwszą generację HAH zostawił daleko w tyle.
    Jeżeli chodzi o stosowanie najmniejszych jednostek w systemach chowanego węża to wystarczy ograniczyć liczbę łuków w instalacji i efekt mamy ten sam. Koszt samej instalacji również nam wtedy spada.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony