dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3789

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał johan_e Zobacz post
    witam na wątku, po przekopaniu wielu stron doszedłem do finału tj. zbs-6c, prawie, bo prosiłbym o porównanie z Ekosystem SBR6, parametry oczyszczania sporo na korzyść drugiej.
    Jeśli mógłbym pójść na skróty i tym dwóm typom przyznać punktację, to mogłaby ona wyglądać następująco:

    - wyposażenie: obie oczyszczalnie to SBR-y, czyli remis i po jednym "+" ale za dodatki ekstra, tj. złoże pakietowe w komorze biologicznej, dodaję kolejnego "+" dla ZBS-6C oraz za to, że w cenie oczyszczalni dostajemy też pojemnik techniczny - jako obudowę wyposażenia sterującego, elektrozaworów i dmuchawy, dodaję jeszcze "+" dla ZBS-6C

    - wytrzymałość zbiorników: tutaj "+" dla SBR6, za większą głębokość montażu

    - serwis: dla mnie to znów remis, czyli po jednym "+" bo każda z oczyszczalni ma po dwa włazy rewizyjne, tj. po jednym do każdej z komór

    - gwarancja na zbiornik: "+" dla SBR6 za dłuższy okres gwarancji na zbiornik

    - gwarancja na wyposażenie: remis, czyli bez plusów

    - pojemność: remis, bo ZBS-6C jak i SBR6 mają podobną pojemność, choć inny podział na wielkość komór

    Podsumowanie:
    ZBS-6C = ++++
    SBR6 = ++++

    No i teraz kilka dodatkowych uwag, gdyż miałem dziś ciężki montaż i mogę myśleć z mniejszą jasnością .
    W niektórych pozycjach dawałem remis bez punktów, ale jeśli by tam je wstawiać, to obie oczyszczalnie miałyby po ++++++
    Nie wiem jaka jest dmuchawa w SBR6, dlatego nie mogę jej porównać do ZBS-6C i nie punktuję tej pozycji.
    Nie znam obecnie pełnych funkcji sterowania w SBR6, dlatego nie punktuję tej pozycji, choć lubię automatykę w ZBS oraz obecne tam tryby działania

    Na stronie 94 rankingu, Meduzap, pisał coś o oczyszczalni SBR6 i o ile dobrze zrozumiałem, że jest to ta sama i to chyba nie był zadowolony, ale mogło też tam chodzić o odprowadzenie - do ustalenia .

    Jeśli pomogłem - to fajnie, jeśli nie to trudno
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 07-06-2017 o 23:19

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post

    Jeśli pomogłem - to fajnie, jeśli nie to trudno
    Dzięki serdeczne. Cenne porównanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony