dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 190
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 3785
  1. #2161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Kolego, za wiele nie trzeba tego szukać, ogólnie tego typu dokumenty są dostępne w sieci.

    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20140001800

    Dostępny tam jest załącznik 2 dla obiektów poza aglomeracją i załącznik 3 dla obiektów zlokalizowanych w aglomeracji.
    Podane są konkretne wartości, podane są tez % redukcji. Nie sugeruj się jednak samymi % redukcji. Mam wykładnie jak to stosować i jest jasno napisane że może być np. 70% redukcji, ale te 70% redukcji nie może powodować przekroczenia wartości.

    pozdrawiam



    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Panowie, pytanie - nie mam dostępu do norm dotyczących oczyszczalni - jakie są wymagania dotyczące skuteczności/poziomu zanieczyszczeń na wylocie? Są podane konkretne wartości BZT5/ChZT/ zawiesin/ azotu (jakiego?)/fosforu czy procentowa redukcja, jeśli to możliwe, to proszę o informację jakie. Z góry dziękuję

  2. #2162
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Powoli nie ubłagalnie zbliża się czas zakupu oczyszczalni, trochę poczytałem jednak dalej jest mętlik.
    Z tego co wyczytałem to skłaniam się ku oczyszczalni biologicznej ZBS-4C.
    Oczyszczalnia dla dwóch osób, zużycie wody mamy na poziomie 3m6 na miesiąc, warunki gruntowe dobre, były robione odwiert do 3m piach.
    Czy w tej klasie cenowej jest to rozsądny wybór, ewentualnie proszę o sugestie.
    Ostatnio edytowane przez kukuku2 ; 16-05-2017 o 19:35

  3. #2163

    Domyślnie

    Cytat Napisał kukuku2 Zobacz post
    Powoli nie ubłagalnie zbliża się czas zakupu oczyszczalni, trochę poczytałem jednak dalej jest mętlik.
    Z tego co wyczytałem to skłaniam się ku oczyszczalni biologicznej ZBS-4C.
    Oczyszczalnia dla dwóch osób, zużycie wody mamy na poziomie 3m6 na miesiąc, warunki gruntowe dobre, były robione odwiert do 3m piach.
    Czy w tej klasie cenowej jest to rozsądny wybór, ewentualnie proszę o sugestie.
    Uważam, że w opisanych warunkach to dobry wybór. Sam też montuję ZBS, więc mogę nie być do końca obiektywny . Jednak moi klienci, raczej nie narzekają .

  4. #2164
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jeśli jest tak jak piszesz czyli 3m^3 na miesiąc to ja nie wiem która oczyszczalnia sobie mechaniczno-biologiczna poradzi z taką ilością. Przy takich ilościach to zbiornik bezodpływowy lub zwykła drenażówka. Z każdą mech-biol mogą być przy takich ilościach pewne problemy z pracą, jest to zbyt mała ilość ścieków aby to mogło sensownie pracować, przecież to wychodzi 100L/d, z czego większa część to woda z prysznica, umywalki itp. więc ładunku zanieczyszczeń znikoma ilość.
    Owszem jeśli są plany na powiększenie rodziny to wtedy można myśleć o oczyszczalni, ale w takim przypadku ja osobiście pozostałbym przy zbiorniku bezodpływowym.

    Cytat Napisał kukuku2 Zobacz post
    Powoli nie ubłagalnie zbliża się czas zakupu oczyszczalni, trochę poczytałem jednak dalej jest mętlik.
    Z tego co wyczytałem to skłaniam się ku oczyszczalni biologicznej ZBS-4C.
    Oczyszczalnia dla dwóch osób, zużycie wody mamy na poziomie 3m6 na miesiąc, warunki gruntowe dobre, były robione odwiert do 3m piach.
    Czy w tej klasie cenowej jest to rozsądny wybór, ewentualnie proszę o sugestie.

  5. #2165

    Domyślnie

    Witam
    Co myślicie o takiej oczyszczalni http://allegro.pl/oczyszczalnia-biol...5.html#thumb/5 czy byłby to dobry wybór?

  6. #2166

    Domyślnie

    Cytat Napisał pab11o Zobacz post
    Witam
    Co myślicie o takiej oczyszczalni oczyszczalnia-biologiczna-vh6p-dla-6-osob czy byłby to dobry wybór?
    Nigdy bym się nie zdecydował na tą oczyszczalnię. Dlaczego?
    Bo jest mała
    Bo ma kratę koszową
    Bo wyrażanie negatywnej opinii o niej powoduje, że otrzymuje się groźby od importera.

    Zwróć też uwagę, za co firma uzyskała 23 pozytywne komentarze na Allegro. Większość sprzedanych licytacji to separatory pod zlew za 265 zł i uniwersalna nadstawka na zbiornik za 160 zł. Za to wynik 100% pozytywnych komentarzy - bezcenny!
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 31-05-2017 o 09:29 Powód: Sprawdziłem na Allegro

  7. #2167

    Domyślnie

    To co byś polecił do tej kwoty?
    Trzy osoby teren glina
    Mam Zrobiony projekt do przyłączenia gminnej kanalizacji ale narazie nie będą tego wykonywać może za parę lat

  8. #2168

    Domyślnie

    Cytat Napisał pab11o Zobacz post
    To co byś polecił do tej kwoty?
    Trzy osoby teren glina
    Mam Zrobiony projekt do przyłączenia gminnej kanalizacji ale narazie nie będą tego wykonywać może za parę lat
    Podsumujmy: kwota 5300, glina i plany skanalizowania terenu czyli prawdopodobnie aglomeracja.

    Zrób szambo.

  9. #2169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witajcie,

    Beja ma 100% racji w tym przypadku, odpuść sobie oczyszczalnie, a tym bardziej firmy o której mowa. Nie mam przekonania do urządzeń bez osadnika, takich mikro itp. Zwłaszcza w takich instalacjach jak domowe gdzie występuje taka duża nierównomierności w dopływie jakościowym i ilościowym to osadnik jest wskazany. Pisanie o certyfikatach, stopniach redukcji itp. to marketing !!!

    p.s obawiam się kolejnego wpisu lub telefonu, ale cóż wolę ostrzegać.

    Pozdrawiam


    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Podsumujmy: kwota 5300, glina i plany skanalizowania terenu czyli prawdopodobnie aglomeracja.

    Zrób szambo.

  10. #2170

    Domyślnie

    Aglomeracja to nie jest więc gminie będzie ciężko uzyskać środki z dotacji na wykonanie projektu.
    To Ile trzeba wydać na oczyszczalnie przydomową?

  11. #2171

    Domyślnie

    Miałem kupować oczyszczalnię w zeszłym roku. Zakup został przełożony na teraz.
    Wstępnie wybrałem eko-bio 2500.
    Czy jest coś lepszego w podobnej cenie?
    Temat z Beja omawialiśmy rok temu.
    Po powrocie do domu zerknę na przekrój, wrzucę tu.to
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 04-06-2017 o 10:53
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #2172

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oczyszczalnia przekroje.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	390466Przekrój eko-bio 2500

    Poniżej link do dokumentów.

    https://drive.google.com/drive/folde...Xc?usp=sharing

    Ewentualnie ZBS-6C
    Jeśli uda się zdobyć dobry rabat, wyjdzie w zbliżonej cenie co ekobio 2500.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 04-06-2017 o 14:35
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #2173

    Domyślnie

    Witam mam pytanie co do ZBS-4C odnośnie certyfikatów, na stronie nie ma żadnych dokumentów do pobrania - kart katalogowych, deklaracji itp.

    Koniecznie muszę mieć oczyszczalnię posiadającą certyfikat zgodności z normą PN-EN 12566-3+A2:2013 lub deklarację właściwości użytkowych (znak B lub CE)

    Jak jest z certyfikatami dla tej oczyszczalni ?
    Ostatnio edytowane przez iluminatus ; 05-06-2017 o 08:16

  14. #2174

    Domyślnie

    Na stronie jest formularz kontaktowy. Napisz do nich, podeslą Ci na meila papiery.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #2175

    Domyślnie

    Tak też zrobiłem

    Czy uważacie, że ZBS-4C to dobry wybór dla rodziny 3-osobowej ?
    Chciałbym dobrego, przede wszystkim taniego w eksploatacji i zakupie SBR-a. i
    Jak jest z niedociążaniem i przeciążaniem ściekami i przerwami ( np wyjazdy)
    Odpływem będzie studnia chłonna.

    Jakiś inny model godny polecenia ?

    Dzieki

  16. #2176

    Domyślnie

    Też się podpinam 3 os rodzina i nie wiem czy wziąć zbs 4 czy zbs 6 który będzie z zapasem pracował.

    Pozdrawiam

  17. #2177

    Domyślnie

    Cytat Napisał iluminatus Zobacz post
    Witam mam pytanie co do ZBS-4C odnośnie certyfikatów, na stronie nie ma żadnych dokumentów do pobrania - kart katalogowych, deklaracji itp.

    Koniecznie muszę mieć oczyszczalnię posiadającą certyfikat zgodności z normą PN-EN 12566-3+A2:2013 lub deklarację właściwości użytkowych (znak B lub CE)

    Jak jest z certyfikatami dla tej oczyszczalni ?
    Mają na dwa typy oczyszczalni tą normę - tzn. aktualną +A2. Jeden typ to ZBS-y, czyli tech. SBR, zaś drugie to ZBB, czyli osad czynny + złoże fluidalne. Po prostu do nich zadzwoń lub napisz maila . Teraz to już tylko CE na oczyszczalnie biologiczna. Znak B to już inna para kaloszy
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 05-06-2017 o 19:57

  18. #2178

    Domyślnie

    Cytat Napisał iluminatus Zobacz post
    Tak też zrobiłem

    Czy uważacie, że ZBS-4C to dobry wybór dla rodziny 3-osobowej ?
    Chciałbym dobrego, przede wszystkim taniego w eksploatacji i zakupie SBR-a. i
    Jak jest z niedociążaniem i przeciążaniem ściekami i przerwami ( np wyjazdy)
    Odpływem będzie studnia chłonna.

    Jakiś inny model godny polecenia ?

    Dzieki
    Zawsze lepsze większe niż mniejsze, dlatego zawsze polecam ZBS-6C, niż 4C - nawet na 3 osoby. Przełączasz sterownie na mniejszy tryb - chyba nr. 4 i użytkujesz na mniejszy przepływ. Jeśli jednak zależy Ci na cenie SBR-a, to ZBS-4C, ma taką samą dmuchawę jak ZBS-6C, tj. 60l/min oraz sterownik oraz 4 elektrozawory. W obu teraz jest jeszcze dodatkowy pakiet w komorze z napowietrzaniem. Na przeciążenia na krótko sobie poradzi, zaś jak chcesz mieć je ciągle to proponuję większy model wybrać. Przerwy dłuższe w dopływie ścieków szkodzą każdej oczyszczalni, ale jak masz pakiet na złoże w środku to lepiej sobie z tym taki układ radzi . Ogólnie to chyba oni już w każdym typie oczyszczalni mają jakieś dodatki w postaci pakietu - złoża, czy też pływającego - fluidalnego, zależy od typu.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 05-06-2017 o 19:47

  19. #2179

    Domyślnie

    ZBS-6c ma papiery na aglomerację obowiązujące od 01.01.2016r?
    Dostałem ich certyfikaty, jakoś nie mogę się tego doszukać.
    Być może jest to ukryte pod numerkami lub samym CE,.
    Proszę o wyjaśnienie sprawy.

    Poniżej link do papierów które przysłała firma dla oczyszczalni
    https://drive.google.com/open?id=0Bw...VF0T2QwWE1wa0E
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 06-06-2017 o 06:24
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #2180

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Zawsze lepsze większe niż mniejsze.
    Absolutnie nie. Przewymiaruj sobie oczyszczalnię, a masz murowane kłopoty - jak w wątku z MBBR.


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    ZBS-6c ma papiery na aglomerację obowiązujące od 01.01.2016r?
    Dostałem ich certyfikaty, jakoś nie mogę się tego doszukać.
    Bo nie istnieje nic takiego jak "papiery na aglomerację".

Strona 109 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony