Dareckyy i aLien01
Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.

Beja.
Epurfix to złoże kokosowe. I wymiana co 10 lat. A po drodze wizyty konserwacyjne i odświeżanie. Już sobie wyobrażam koszty. Czy prąd i wymiana dyfuzorów nie wyjdzie taniej? Nawet nie pytam czy ktoś to użytkuje. Wyniki imponujące. Trzeba zapytać o koszty. Jak to jest natleniane?

Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?
Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!
BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)
„Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.
Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?
Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

Jeśli chodzi o Sadeko to rzeczywiście byli tak oszczędni, że zapomnieli napisać co w drugim zbiorniku. Ale wnioskuję, że złoże zatopione bo na ich stronie są materiały propagandowe wychwalające złoże. No… chyba, że są aż tak niekonsekwentni

Zgadzam się z Tobą w 100%, że najcenniejsze są informacje od użytkowników.
Roth kusił mnie tym, ze jako jedyny dopuszczał bezpośrednie doprowadzenie kondensatu do oczyszczalni. Ale już nie kusi.

Koszty zakupu i serwisu to II etap konkursu

Na stronie Ecokube rzeczywiście nie ma danych o stopniu oczyszczania. Znalazłem tu:
http://www.oczyszczalnie.biz.pl/wp-c...ery/oferta.pdf

U mnie drenażówka odpada: k=3x10-6m/s. „Zwierciadło wody ma charakter napięty. Nawiercone na głębokości ok. 3,5m stabilizuje się na głębokości od 1,1 do 1,5m p.p.t.”

P.S. Co ma kolega Wojski? Przepraszam, że pytam ale nie chce mi się jeszcze raz przerzucać tuzina wątków.