dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3789

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03092013169.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	316006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30082013166.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	316007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07092013189.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	316008
    jeżeli gdzieś pojawiły się błędy ortograficzne to przepraszam tu się zgodzę ale co do pisania fonetycznego nie.przedstawiam zdjęcia z realizacji posadowienia oczyszczalni. czarny zbiornik to bufor, zadaptowana została studzienka 0,7 m/3 jeszcze przed wprowadzeniem zmian technicznych. i ostatnie zdjęcie przedstawiające odpowietrzenie komory złoża biologicznego. bardzo często odpowietrzenie realizowane jest poprzez kominek a to wg mnie jest błąd. złoże biologiczne ma swój specyficzny zapach nie jest to smród szamba ale to też nie fiołki. przyłącze realizowane rurą 160. w górnej części przyłąccze odpowietrzenia wyprowadzone nad dach po ścianie domu czego już nie widać. przed samą oczyszczalnią załamanie rury przyłączeniowej kolankiem. z racji przewyrzszenia dość sporej odległości od domu oczyszczalni ma na celu spowolnić zrzut ścieku aby w komorze nitryfikacyjnej nie powstawały wzburzenia osadu.
    u mnie stwierdzono modną przypadłośc ponad 30 lat temu wtedy nawet moja polonistka o niej nie wiedziała. stwierdzono ją gdy na egzaminie wstępnym do szkoły średniej zrobiłem 146 błędów ortograficznych ale tro nie powód do wymówek należy się starać. ale nie zawsze wychodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    witam
    Najpierw napisałem posta...potem zaczałem czytac ten temat...w sumie zmarnowane kilka godzin..więc edycja
    Ale jest jeden swietny post w srodku tego tematu który rozwiewa watpliwości jaką oczyszczalnie kupić,,w 100%...mozna by ten post podwiesić na głównej stronie...reszta smietnik.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 08-05-2015 o 06:54

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Ale jest jeden swietny post w srodku tego tematu który rozwiewa watpliwości jaką oczyszczalnie kupić,,w 100%...mozna by ten post podwiesić na głównej stronie...
    To czemu go nie zacytowałeś i nie ułatwiłeś życia innym?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    To czemu go nie zacytowałeś i nie ułatwiłeś życia innym?
    Masz racje...więc cytuje z pamięci
    ,,Nie ma różnicy jaka oczyszczalnia....kupujesz ,zakopujesz ,zapominasz....a że kazda ma jakies minusy tzw. eksploatacyjne...to trzeba kazdą ,,ustawić,, pod siebie. Koniec kropka. ,,

    Zasada jest identyczna we wszystkich tylko zastosowane inne rozwiązanie stricte techniczne,dlatego nie ma co sie spuszczać.
    Dzis wykonałem kilkanascie telefonów do róznych producentów...pytając tylko o aspekty czysto techniczne działania oczyszcz. biol....
    To jest jak w akwarystycy...mamy filtry biologiczne,mechaniczne...i hydroponiczne które są także biologiczne.
    Uważam że oczyszcalnia biologiczna jest fajnym punktem wyjsciowym do pózniejszego ,,tuningu,, tych wychodzacych scieków. Można zastosowac np małe poletko trzcinowe..za nim oczko....gdzie po kolei skutecznosc oczyszczania bedzie rosnąć tak że finalnie uzyskamy prawdziwa wode klasy II.....ale to juz dla ambitnych....przecietny KOwalski który chce tylko spuszczac wode w kiblu musi pogodzic się z niedoskonałosciami oczyszczalni dostepnych na rynku i sie dostosowac.
    Jedynym kryterium moim zdaniem jest mocny zbiornik,prawidłowy montaż i cena....jak najnizsza.
    A ja wybrałem taką jaka wybrał uzytkownik którego cytuje z pamięci
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 08-05-2015 o 11:41

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    nie przed a za oczyszczalnią wiem że w potach powyżej było o buforze przed oczyszczalnią. mój jest za oczyszczalnią na wypadek wysokich wód gruntowych. budowaniue buforu przed wg. mnie nie ma sensu ale nie wypowiadałem się na ten temat. za oczyszczalnią ma zadanie przejęcie większej ilości wody w przypadku duuuuużego zrtzutu ścieków lub na wypadek wysokiego poziomu wód gruntowych np wiosną. dom jest za oczyczczalnią

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Cześć,

    Do czego potrzebny ci jest ten niby bufor? Jakie on ma spełnić zadanie przed tą oczyszczalnią?

    Cytat Napisał vertragus Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03092013169.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	316006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30082013166.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	316007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07092013189.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	316008
    jeżeli gdzieś pojawiły się błędy ortograficzne to przepraszam tu się zgodzę ale co do pisania fonetycznego nie.przedstawiam zdjęcia z realizacji posadowienia oczyszczalni. czarny zbiornik to bufor, zadaptowana została studzienka 0,7 m/3 jeszcze przed wprowadzeniem zmian technicznych. i ostatnie zdjęcie przedstawiające odpowietrzenie komory złoża biologicznego. bardzo często odpowietrzenie realizowane jest poprzez kominek a to wg mnie jest błąd. złoże biologiczne ma swój specyficzny zapach nie jest to smród szamba ale to też nie fiołki. przyłącze realizowane rurą 160. w górnej części przyłąccze odpowietrzenia wyprowadzone nad dach po ścianie domu czego już nie widać. przed samą oczyszczalnią załamanie rury przyłączeniowej kolankiem. z racji przewyrzszenia dość sporej odległości od domu oczyszczalni ma na celu spowolnić zrzut ścieku aby w komorze nitryfikacyjnej nie powstawały wzburzenia osadu.
    u mnie stwierdzono modną przypadłośc ponad 30 lat temu wtedy nawet moja polonistka o niej nie wiedziała. stwierdzono ją gdy na egzaminie wstępnym do szkoły średniej zrobiłem 146 błędów ortograficznych ale tro nie powód do wymówek należy się starać. ale nie zawsze wychodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony